» »

Satelitska antena

Satelitska antena

Topix ::

Pozdravljeni!
Rabil bi pomoč,doma imam satelitsko anteno, vendar je kar lep čas nismo uporabljali. Antena še je analogna in sedaj bi jo rad ponovno usposobil in šel na digitalno, ker analognih programov več ni . Zanima me, ali je najboljše poklicati servis, strokovnjaka itd.. da mi to rešijo, ali lahko kar sam zamenjam ..
Koliko vem bi potreboval digitalni sprejemnik in LNB . Ali je še potrebno kaj drugega ?

Zanimal bi me najlažji postopek da usposobim satelistko.

Hvala lepa za vašo pomoč in odgovore!

Lep pozdrav

...:TOMI:... ::

Najlažji postopek je, da odviješ anteno, zamenjaš LNB, nazaj privijačiš anteno, vklopiš nov DVB-S sprejemnik in gledaš TV.

Seveda nisem omenil, da moraš izbrati ustrezen satelit in obrniti satelitsko anteno na pravo pozicijo.

Sicer pa satelitska s FTA programi ni več aktualna zadeva. Se mi zdi, da boš razočaran na izbiro programov, posledično bo tvoj sprejemnik zaprašen sameval.
Tomi

Topix ::

...:TOMI:... je izjavil:

Najlažji postopek je, da odviješ anteno, zamenjaš LNB, nazaj privijačiš anteno, vklopiš nov DVB-S sprejemnik in gledaš TV.

Seveda nisem omenil, da moraš izbrati ustrezen satelit in obrniti satelitsko anteno na pravo pozicijo.

Sicer pa satelitska s FTA programi ni več aktualna zadeva. Se mi zdi, da boš razočaran na izbiro programov, posledično bo tvoj sprejemnik zaprašen sameval.



Hvala lepa za odgovor. Satelit je že nastavljen na signal.Če bodo problemi bomo preobrnili.
Koliko programov pa se zdaj preko digitalnega satelita dobi približno ?

...:TOMI:... ::

Pokliči monterja, ker očitno je, da nimaš pojma. Tudi, če sedaj je signal, boš moral odviti anteno dol, zamenjati LNB in boš signal "izgubil". Zato je treba spet nastaviti na ustrezen satelit.

Tu so satelitit, če klikneš boš dobil programe:
http://www.lyngsat.com/europe.html

Po navadi imajo ljudje 2 ali več LNBjev (za uporabo astre in hotbirda) ali pa rotor ter 1 LNB.
Tomi

Topix ::

...:TOMI:... je izjavil:

Pokliči monterja, ker očitno je, da nimaš pojma. Tudi, če sedaj je signal, boš moral odviti anteno dol, zamenjati LNB in boš signal "izgubil". Zato je treba spet nastaviti na ustrezen satelit.

Tu so satelitit, če klikneš boš dobil programe:
http://www.lyngsat.com/europe.html

Po navadi imajo ljudje 2 ali več LNBjev (za uporabo astre in hotbirda) ali pa rotor ter 1 LNB.



jah tudi res da ga nimam, če bi ga imel nebi tukaj prosil za pomoč :) .. Hvala lepa za tvoj čas


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska antena - premestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
184764 (3030) SavoS
»

DVB-S2

Oddelek: Kaj kupiti
193026 (1580) mumbo
»

Satelitska tv

Oddelek: Zvok in slika
2012728 (12014) Tody
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215471 (13803) BlackHole
»

satelitska antena analogna

Oddelek: Loža
174263 (3900) Tody

Več podobnih tem