» »

Zamude pri proizvodnji iPhona 6

Zamude pri proizvodnji iPhona 6

Reuters - Apple je za 9. september letos napovedal novinarsko konferenco v Cupertino, kjer bodo najverjetneje predstavili nov pametni telefon iPhone 6. Pri proizvodnji pa se zatika, saj imajo težave z zasloni. Zaradi spremembe dizajna panela v zadnjih trenutkih proizvodnja zaostaja, poroča Reuters.

Ker bo iPhone 6 eden najtanjših mobilnih telefonov, je Apple sprva poizkusil z enim slojem filma, ki skrbi za osvetlitev zaslona. Toda izkazalo se je, da to ni dovolj za uporabo v svetlih okoljih, zato so bili prisiljeni spremeniti dizajn in dodati še drugi sloj. To je pomenilo, da junija in dobršen del julija proizvodnja zaslonov ni tekla, kar je povzročilo zaostanek. Sicer to ni prvi primer, da je Apple, ki je znan kot izredno strog naročnik, spreminjal specifikacije v zadnjem hipu. Podobno so že v prvem iPhonu tik pred zdajci zamenjali površino s stekleno.

V teh tednih zato proizvodnja v vseh dostopnih obratih teče s polno paro, da bi nadoknadili zamujeno. Zaslone za iPhone 6 namreč proizvajajo Japan Display, Sharp in LG, ki težav uradno ne komentirajo. Kako bo zaplet vplival na življenjski cikel iPhona 6 ali dobavljivost, še ni znano, sploh ker ga Apple uradno ni niti najavil, kaj šele oznanil datuma izida. Vseeno je informacij o iPhonu 6 iz različnih virov toliko, da smo lahko prepričani, da bomo jeseni dobili dve verziji telefona s 4,7- in 5,5-palčnim zaslonom. Omenjene težave se nanašajo na 4,7-palčno verzijo, ki so jo začeli proizvajati najprej.

104 komentarji

«
1
2 3

M-XXXX ::

Zmeden sem: zakaj bodo delali 4.7" če so tako veliki zasloni bedarija in se jih ne potrebuje?? A ni 4" max velikost ki se je in bo kadarkoli rabila? Vse ostalo je preveliko, štorasto in neuporabno...

amacar ::

Zato, da imajo android userji spet kak argument za napisat.

krucymucy ::

Men je 5.5" na OnePlus One ravno prav. Lahko bi bil celo 6", ce je dizajn telefona tak, da je display od roba do roba.

matobeli ::

4" za telefon. 6" za phablet (ki iPhone ni), 8" za majhno tablico in 10" za veliko tablico.

moje laično mišljenje :)

hojnikb ::

M-XXXX je izjavil:

Zmeden sem: zakaj bodo delali 4.7" če so tako veliki zasloni bedarija in se jih ne potrebuje?? A ni 4" max velikost ki se je in bo kadarkoli rabila? Vse ostalo je preveliko, štorasto in neuporabno...

Jobs se itk u grobu obrača, ker do iphone 5ke je blo 3.5" čisto dovolj :))
#brezpodpisa

Nummy ::

No upajmo, da iOS 8 ne bo zamudil :3

hojnikb ::

Zakaj iOS 8, če je ja 7ka že oh in sploh :))
#brezpodpisa

_koki_ ::

Po eni strani je pa fajn da bo zamuda, bojo ovce že zmrzovale pred štacuno celo noč... >:D
Tale apple si pa tut z vsako izdajo zmišluje nove standarde in zavrača marketing prejšnjih... :))

Klemzz ::

Sploh nevem zakaj mate tok proti applu. Google štanca po tekočem traku verzije androida, enako samsung šopa vn S modele telefonov. IP6 je že zaželjen, glede na to da je 5ka pršla '12 in 5S bo konc mesca star 1 let.

Steampunk ::

No problem! Sej catch iphona je itak šminka, je tako?


Klemzz je izjavil:

Sploh nevem zakaj mate tok proti applu. Google štanca po tekočem traku verzije androida, enako samsung šopa vn S modele telefonov. IP6 je že zaželjen, glede na to da je 5ka pršla '12 in 5S bo konc mesca star 1 let.

Android je praktično enak že od 4.0 (leto 2011), lani je dobil samo nov launcher. Zdaj, po treh letih pride prenovljen vmesnik, z verzijo 5.0.

blackbfm ::

A ni 4" max velikost ki se je in bo kadarkoli rabila? Vse ostalo je preveliko, štorasto in neuporabno...


Ko je apple začel z iphonom je večina telefonov imela bistveno manjši zaslon, skoraj nič mobilnih vsebin, nihče ni tolk bulil v zaslone kot danes. Poleg tega je bila večja poraba, teža naprav. Tako da do 4ke je bil 3.5-4 inče nek sweetspot in nevem zakaj bi se kdorkoli delal norca če je tisti čas apple / jobs to zagovarjal. Res pa da so po jobsu začeli malo bluziti, bomo vidl 6ko.

PrihajaNodi ::

Android je praktično enak že od 4.0 (leto 2011), lani je dobil samo nov launcher. Zdaj, po treh letih pride prenovljen vmesnik, z verzijo 5.0.


Samo ko ga potrebuješ za klicanje je neuporaben. Sem videl pri kolegovem sgs 4. Izbrisal vse aplikacije, pa pri hitri uporabi za klick kar šteka. IOS - še nisem imel (zato tudi ne morem govoriti o kvalitete, verjetno je pa boljši od Androida) je pa WP. med top izdelki.

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj iOS 8, če je ja 7ka že oh in sploh :))

Ja 8-ka bo pa še bolj oh in sploh... aja pr androidih je problem, ko včasih pa sploh ni update-a za tvoj telefon... in greš lahko samo v jok pa na drevo.. ane? :)

BTW, 8-ka bo omogočala kar nekaj novih funkcij v navezi z OS X 10.10... ;)

Steampunk ::

PrihajaNodi je izjavil:

Samo ko ga potrebuješ za klicanje je neuporaben. Sem videl pri kolegovem sgs 4. Izbrisal vse aplikacije, pa pri hitri uporabi za klick kar šteka. IOS - še nisem imel (zato tudi ne morem govoriti o kvalitete, verjetno je pa boljši od Androida) je pa WP. med top izdelki.

Nič ne šteka. Oz. ne vem kako ima sgs 4, android ne šteka. Imam iOS in tudi ni nek biser od softwerja. WP sem samo stestiral in je delovanje OK, ampak še daleč od funkcionalnosti androida, zato ga tudi ne uporablajm.

18s in naprej.

hojnikb ::

aja pr androidih je problem, ko včasih pa sploh ni update-a za tvoj telefon... in greš lahko samo v jok pa na drevo.. ane? :)

hja, to je čisto res. K sreči obstajajo alternativni romi, ki velikokrat omogočajo updejt na novejšo verzijo, ki jo proizvajalec ponuja. Seveda tukaj pomaga, da gre za popularno napravo z neobskurnim čipsetom. Pri jabolčnikih si pa žal obsojen na apple (kar pa včas ni nujno slabo, glede na to da že official verzije včas delajo precej slabo na starejših aparatih -- *khm* iOS7 in iphone4 *khm*)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blackbfm ::

Imam iOS in tudi ni nek biser od softwerja

se strinjam, sam sem tut na iosu doživu kar nekaj glitchev, itak ravno takrat ko je kaj nujnega

PrihajaNodi ::

Nič ne šteka. Oz. ne vem kako ima sgs 4, android ne šteka. Imam iOS in tudi ni nek biser od softwerja. WP sem samo stestiral in je delovanje OK, ampak še daleč od funkcionalnosti androida, zato ga tudi ne uporablajm


Zakaj daleč?

Meni je fantastičen. Ima aplikacijo za sync dropoboxa, koledar od googla se samodejno sync-a, navigacija here je top, vmesnik funkcionalen...kje je problem? Sam telefon potrebujem za posel ne za miljavžnt aplikacij in iger.

Razen malo švoh baterije je os top.

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

PrihajaNodi je izjavil:

Android je praktično enak že od 4.0 (leto 2011), lani je dobil samo nov launcher. Zdaj, po treh letih pride prenovljen vmesnik, z verzijo 5.0.


Samo ko ga potrebuješ za klicanje je neuporaben. Sem videl pri kolegovem sgs 4. Izbrisal vse aplikacije, pa pri hitri uporabi za klick kar šteka. IOS - še nisem imel (zato tudi ne morem govoriti o kvalitete, verjetno je pa boljši od Androida) je pa WP. med top izdelki.


IOS je preklemano odziven, Po 8 mesecih uporabe, še vedno dela kot prvi dan. V vsem tem času sem telefon reštartal natanko 4x, 3x zaradi update-a in 1x, ker se je zbluzil facebook (v bitsvu je telefon normalno delal, le facebook ne).
Pri androidu je pa tkole: prvi teden dela še kar ok, ko namečeš gor ene 10+ aplikacij se začne počasi upočasnjevat. Po kakem mesecu ali dveh, zadeva dela že opazno počasneje, vsaka stvar rabi par sekund, da se zažene, baterija zdrži pol manj kot na začetku. Po kake pol leta uporabe, ko začneš malo update-ati sistem, aplikacije in kako tudi odstraniš, se začnejo crash-i in zmrzovanja telefona. Po dveh letih pa si na robu obupa in te ima da vržeš telefon skozi okno... Redkokatera aplikacija dela ne da bi se vsula vsaj 1x na teden, restart telefona imaš dnevno na sporedu, aplikacije se zaganjajo po par sekund,... skratka kot windows 95 včasih, medtem ko iOS nekako kot win7 oz. 8 po hitrosti in stabilnosti. Še najbolje je, da ko se voziš in uporabljaš navigacijo, ti sredi poti crkne in potem ne vem kam moraš iti, ker se je apliakcija "obesila" 10km nazaj...
WP sicer še nisem lastil (sem imel pa prej v lasti MP in je bil miljonkrat boljši kot android, pa tudi če sem ga moral vsak teden na novo zaganjati, vsaj aplikacije so ible stabilne), ampak kolikor sem videl je veliko bolj stabilen kot android, edina pomanjkljivost WP-ja je v sami velikosti marketa, ki je mizeren proti app-store-u ali google play-u.

hojnikb je izjavil:

aja pr androidih je problem, ko včasih pa sploh ni update-a za tvoj telefon... in greš lahko samo v jok pa na drevo.. ane? :)

hja, to je čisto res. K sreči obstajajo alternativni romi, ki velikokrat omogočajo updejt na novejšo verzijo, ki jo proizvajalec ponuja. Seveda tukaj pomaga, da gre za popularno napravo z neobskurnim čipsetom. Pri jabolčnikih si pa žal obsojen na apple (kar pa včas ni nujno slabo, glede na to da že official verzije včas delajo precej slabo na starejših aparatih -- *khm* iOS7 in iphone4 *khm*)


In potem zabrickaš telefon in ga uporabljaš za brisat zadnjo plat? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

hojnikb ::

In potem zabrickaš telefon in ga uporabljaš za brisat zadnjo plat? :)

če ti danes rata zabricat androidn telefon, morš bit pa _res_ talent (ja, razn če zaflašaš bootloader, androidneš nikakor nemore postat opeka -- kar pa itk ponavadi ni req. za updejtanje romov).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

tisti custom romi niso glih biseri, ker ponavad še manj stvari dela kot stock

hojnikb ::

ja, če uporabljaš bleeding edge rome, potem res. Sicer se pa najde marsikater, ki dela bolje kot stock (to velja predvsem za samsunge).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Steampunk ::

Nummy je izjavil:

IOS je preklemano odziven, Po 8 mesecih uporabe, še vedno dela kot prvi dan. V vsem tem času sem telefon reštartal natanko 4x, 3x zaradi update-a in 1x, ker se je zbluzil facebook (v bitsvu je telefon normalno delal, le facebook ne).
Pri androidu je pa tkole: prvi teden dela še kar ok, ko namečeš gor ene 10+ aplikacij se začne počasi upočasnjevat. Po kakem mesecu ali dveh, zadeva dela že opazno počasneje, vsaka stvar rabi par sekund, da se zažene, baterija zdrži pol manj kot na začetku. Po kake pol leta uporabe, ko začneš malo update-ati sistem, aplikacije in kako tudi odstraniš, se začnejo crash-i in zmrzovanja telefona. Po dveh letih pa si na robu obupa in te ima da vržeš telefon skozi okno... Redkokatera aplikacija dela ne da bi se vsula vsaj 1x na teden, restart telefona imaš dnevno na sporedu, aplikacije se zaganjajo po par sekund,... skratka kot windows 95 včasih, medtem ko iOS nekako kot win7 oz. 8 po hitrosti in stabilnosti. Še najbolje je, da ko se voziš in uporabljaš navigacijo, ti sredi poti crkne in potem ne vem kam moraš iti, ker se je apliakcija "obesila" 10km nazaj...
WP sicer še nisem lastil (sem imel pa prej v lasti MP in je bil miljonkrat boljši kot android, pa tudi če sem ga moral vsak teden na novo zaganjati, vsaj aplikacije so ible stabilne), ampak kolikor sem videl je veliko bolj stabilen kot android, edina pomanjkljivost WP-ja je v sami velikosti marketa, ki je mizeren proti app-store-u ali google play-u.

Ne delaj idiota iz sebe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Shkorc ()

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

In potem zabrickaš telefon in ga uporabljaš za brisat zadnjo plat? :)

če ti danes rata zabricat androidn telefon, morš bit pa _res_ talent (ja, razn če zaflašaš bootloader, androidneš nikakor nemore postat opeka -- kar pa itk ponavadi ni req. za updejtanje romov).

Android -ROOT
...
should I go on?

Steampunk je izjavil:

Nummy je izjavil:

IOS je preklemano odziven, Po 8 mesecih uporabe, še vedno dela kot prvi dan. V vsem tem času sem telefon reštartal natanko 4x, 3x zaradi update-a in 1x, ker se je zbluzil facebook (v bitsvu je telefon normalno delal, le facebook ne).
Pri androidu je pa tkole: prvi teden dela še kar ok, ko namečeš gor ene 10+ aplikacij se začne počasi upočasnjevat. Po kakem mesecu ali dveh, zadeva dela že opazno počasneje, vsaka stvar rabi par sekund, da se zažene, baterija zdrži pol manj kot na začetku. Po kake pol leta uporabe, ko začneš malo update-ati sistem, aplikacije in kako tudi odstraniš, se začnejo crash-i in zmrzovanja telefona. Po dveh letih pa si na robu obupa in te ima da vržeš telefon skozi okno... Redkokatera aplikacija dela ne da bi se vsula vsaj 1x na teden, restart telefona imaš dnevno na sporedu, aplikacije se zaganjajo po par sekund,... skratka kot windows 95 včasih, medtem ko iOS nekako kot win7 oz. 8 po hitrosti in stabilnosti. Še najbolje je, da ko se voziš in uporabljaš navigacijo, ti sredi poti crkne in potem ne vem kam moraš iti, ker se je apliakcija "obesila" 10km nazaj...
WP sicer še nisem lastil (sem imel pa prej v lasti MP in je bil miljonkrat boljši kot android, pa tudi če sem ga moral vsak teden na novo zaganjati, vsaj aplikacije so ible stabilne), ampak kolikor sem videl je veliko bolj stabilen kot android, edina pomanjkljivost WP-ja je v sami velikosti marketa, ki je mizeren proti app-store-u ali google play-u.

Ne delaj idiota iz sebe.

Ti pa še večjega iz sebe s takim dobrim argumentom... :)

hojnikb je izjavil:

ja, če uporabljaš bleeding edge rome, potem res. Sicer se pa najde marsikater, ki dela bolje kot stock (to velja predvsem za samsunge).

Ja dela bolje minus vse funkcije, ki jih samsung izključno doda v svoj sistem... ane? :) Like pisalo nima več pressure sensitivity in podobne fore... Dela bolje, a manj funkcij!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

In potem zabrickaš telefon in ga uporabljaš za brisat zadnjo plat? :)

če ti danes rata zabricat androidn telefon, morš bit pa _res_ talent (ja, razn če zaflašaš bootloader, androidneš nikakor nemore postat opeka -- kar pa itk ponavadi ni req. za updejtanje romov).

Android -ROOT
...
should I go on?

Steampunk je izjavil:

Nummy je izjavil:

IOS je preklemano odziven, Po 8 mesecih uporabe, še vedno dela kot prvi dan. V vsem tem času sem telefon reštartal natanko 4x, 3x zaradi update-a in 1x, ker se je zbluzil facebook (v bitsvu je telefon normalno delal, le facebook ne).
Pri androidu je pa tkole: prvi teden dela še kar ok, ko namečeš gor ene 10+ aplikacij se začne počasi upočasnjevat. Po kakem mesecu ali dveh, zadeva dela že opazno počasneje, vsaka stvar rabi par sekund, da se zažene, baterija zdrži pol manj kot na začetku. Po kake pol leta uporabe, ko začneš malo update-ati sistem, aplikacije in kako tudi odstraniš, se začnejo crash-i in zmrzovanja telefona. Po dveh letih pa si na robu obupa in te ima da vržeš telefon skozi okno... Redkokatera aplikacija dela ne da bi se vsula vsaj 1x na teden, restart telefona imaš dnevno na sporedu, aplikacije se zaganjajo po par sekund,... skratka kot windows 95 včasih, medtem ko iOS nekako kot win7 oz. 8 po hitrosti in stabilnosti. Še najbolje je, da ko se voziš in uporabljaš navigacijo, ti sredi poti crkne in potem ne vem kam moraš iti, ker se je apliakcija "obesila" 10km nazaj...
WP sicer še nisem lastil (sem imel pa prej v lasti MP in je bil miljonkrat boljši kot android, pa tudi če sem ga moral vsak teden na novo zaganjati, vsaj aplikacije so ible stabilne), ampak kolikor sem videl je veliko bolj stabilen kot android, edina pomanjkljivost WP-ja je v sami velikosti marketa, ki je mizeren proti app-store-u ali google play-u.

Ne delaj idiota iz sebe.

Ti pa še večjega iz sebe s takim dobrim argumentom... :)

In potem se zbudiš in ugotoviš, da je vsak softbrick rešljiv z preprostim reflashom roma.
#brezpodpisa

JackOdpirac ::

Nummy lep opis loldroida. Tudi WP8.1 je šalabajzerski, da včasih glava boli. iPhone je še najmanj kar se tega tiče.

trnvpeti ::

nummy je fanovsko opisal/ocrnil stanje par let nazaj, ko je ios vodil razvoj/trende
sama neuporabnost/zaklenjenost iosa se je drasticno povecala

Master_Yoda ::

hojnikb je izjavil:

ja, če uporabljaš bleeding edge rome, potem res. Sicer se pa najde marsikater, ki dela bolje kot stock (to velja predvsem za samsunge).


Se strinjam! Sam imam HTC Evo 3D, ki je bil izdan pred tremi leti (julija 2011) in je z custom ROMom (CM Android 4.4.4) bolj odziven kot s HTCjevim (4.0.3 + SENSE), ter nisem naletel na nobeno stvar, ki nebi delala razen 3D slikanja/snemanja, ki ga itak nisem uporabljal (pa se tega ni samo zato ker ni driverjev).

Steampunk ::

Argumentiranja si želiš? Prav.
Da, iOS je odziven. Tudi Android in WP sta prekledo dobro odzivna. Vse 3 softwerje rešujejo animacije, v kolišni meri, pač določi proizvajalec sam. Tako dobimo eye-catchy iOS, neštekajoč WP in počasen android. Čeprav primerjava iPhone 5S in Nexus 5 pokaže ravno obratno sliko. Ampak dajmo si zatiskat oči, da bo Nummy ne bo izpadel idiot, ker je pač kupil iPhona in je the man.
Kolikor vidim si povprečen uporabik pametnega telefona, neveden kaj se dogaja pod pokrovom v samem delovanju softwerja. Lahko napišem, da si primerljiv z očetom, kateremu je telefon primaren za klicanje in e-maile. Android, ki ga uporablja ima prižgan preko 3.000 ur, in (verjetno ne boš verjel, sicer zakaj pa bi, tebi se lahko zruši samo Facebook) zadeva deluje tekoče. Telefon se odklepa kliče, vse aplikacije delujejo, pa še zaklene se, brez da bi vzel ven baterijo. Čudež.
Veš kaj je žalostno? Da kupiš iPhona za njegovo ceno in zadeva nima reset gumba, kot so ga imela Windows Mobile aparati. Še prekleto prav bi prišel. Ko zadeva zmrzne in prvo moraš poguglat, da ugotoviš kombinacijo tipk da se stroj resetira. Da bi se rad povezal ne brezžično omrežje, pa se ne da, ker telefon pač ne more vzpostavit povezave, med tem ko telefoni za par 100EUR to opravijo brez težav. Ko bi rad telefon uporabil kot pomnilnik, pa moraš naložit iTunes, program, kateri povprečemu uporabniku nabije procesor na 100%. Ko telefon posodobiš, pa deluje slabše kot prej. Ko moraš nujno klicati, pa mu ne uspe (call failed), itd.
iPhone naj bo Windows 1.01 - 8.1U2 in Macintosh System 1 in OS X 10.10 skupaj, pa nebo nikoli več to kar je bil. Inovacija med mobilniki. Čas ga je povozil.

No, kaj so pa resne težave androida? Preveč se je razpasel, ker je opensource. Primer v sporočilu uporabika Prihajanodi, videl je na kolegovem samsungu, da Touchwiz ni posrečeno sestavljen softwer in avtomatsko android šteka. En primer za laike: Če bi dal na ferrarija karoserijo hrošča, bi šel še vedno enako hitro kot tovarniški ferrari? Zakaj primerjava z avtomobili, vzamimo nov prenosnik. Nov ima polno bloatwara, antivirusov, proizvajalčevih tem, itd. Težko izkoristiš njegov potencial, če šteka in deluje počasi. Mogoče še kak bolj primitiven primer Nummy? S prihodnostjo android vsaj več nebo imel teh težav, ali pa jih bo vsaj manj.

WP, kot sem že napisal, sem stesitiral, ampak se mi ne dopade. Poleg tega, da imam kot fizična oseba vse storitve pri Googlu, jih imam tudi kot pravna. Sem imel namen menjat telefon za WP, pa se ne izide. Žal MS, prepozno.

Torej Nummy, je dovolj argumentirano, ali bova še naprej merila tiče? Dol mi visi kakšen telefon uporabljaš, ampak vsaj trudi se pisati korektno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steampunk ()

7982884e ::

Steampunk je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Samo ko ga potrebuješ za klicanje je neuporaben. Sem videl pri kolegovem sgs 4. Izbrisal vse aplikacije, pa pri hitri uporabi za klick kar šteka. IOS - še nisem imel (zato tudi ne morem govoriti o kvalitete, verjetno je pa boljši od Androida) je pa WP. med top izdelki.

Nič ne šteka. Oz. ne vem kako ima sgs 4, android ne šteka. Imam iOS in tudi ni nek biser od softwerja. WP sem samo stestiral in je delovanje OK, ampak še daleč od funkcionalnosti androida, zato ga tudi ne uporablajm.

18s in naprej.
I beg to differ
LG, kar dober telefon, ni sicer SGS4 ampak vseeno 1gb rama, dvojedrni qualcomm, najnovejši android
zadeva dela obupno. ampak res obupno. oz. dela kot se mu sprdne. kdaj traja par sekund, da se odprejo osnovne funkcije kot je imenik ali klici, vsepolno bugov (tipkovnica na random izgine iz zaslona) itd.
iOS seveda tudi ni perfekten ampak android userji se res nimamo kaj pritoževati čez njega, ker for all intents and purposes, je pač boljši sistem

hojnikb ::

Velikokrat je izvor zatikanja pri androidnih napravah počasen eMMC spomin in nedelojoč trim. Kar pa jasno še ni indikator, da je Android sranje..

But enough with this. Novica oz. topic je o zamudi iphone6ke, ne merjene vaših janezov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Nummy ::

hojnikb je izjavil:


In potem se zbudiš in ugotoviš, da je vsak softbrick rešljiv z preprostim reflashom roma.

Še vedno dovolj, da telefon postane neuporaben kos plastike za brisanje...

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:


In potem se zbudiš in ugotoviš, da je vsak softbrick rešljiv z preprostim reflashom roma.

Še vedno dovolj, da telefon postane neuporaben kos plastike za brisanje...

Svetjem ti, da si prebereš, kaj pomeni softbrick, predn butaš take ven. Ker se smešiš pred celim S-Tjem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Nummy ::

Steampunk je izjavil:

Argumentiranja si želiš? Prav.
Da, iOS je odziven. Tudi Android in WP sta prekledo dobro odzivna. Vse 3 softwerje rešujejo animacije, v kolišni meri, pač določi proizvajalec sam. Tako dobimo eye-catchy iOS, neštekajoč WP in počasen android. Čeprav primerjava iPhone 5S in Nexus 5 pokaže ravno obratno sliko. Ampak dajmo si zatiskat oči, da bo Nummy ne bo izpadel idiot, ker je pač kupil iPhona in je the man.
Kolikor vidim si povprečen uporabik pametnega telefona, neveden kaj se dogaja pod pokrovom v samem delovanju softwerja. Lahko napišem, da si primerljiv z očetom, kateremu je telefon primaren za klicanje in e-maile. Android, ki ga uporablja ima prižgan preko 3.000 ur, in (verjetno ne boš verjel, sicer zakaj pa bi, tebi se lahko zruši samo Facebook) zadeva deluje tekoče. Telefon se odklepa kliče, vse aplikacije delujejo, pa še zaklene se, brez da bi vzel ven baterijo. Čudež.
Veš kaj je žalostno? Da kupiš iPhona za njegovo ceno in zadeva nima reset gumba, kot so ga imela Windows Mobile aparati. Še prekleto prav bi prišel. Ko zadeva zmrzne in prvo moraš poguglat, da ugotoviš kombinacijo tipk da se stroj resetira. Da bi se rad povezal ne brezžično omrežje, pa se ne da, ker telefon pač ne more vzpostavit povezave, med tem ko telefoni za par 100EUR to opravijo brez težav. Ko bi rad telefon uporabil kot pomnilnik, pa moraš naložit iTunes, program, kateri povprečemu uporabniku nabije procesor na 100%. Ko telefon posodobiš, pa deluje slabše kot prej. Ko moraš nujno klicati, pa mu ne uspe (call failed), itd.
iPhone naj bo Windows 1.01 - 8.1U2 in Macintosh System 1 in OS X 10.10 skupaj, pa nebo nikoli več to kar je bil. Inovacija med mobilniki. Čas ga je povozil.

No, kaj so pa resne težave androida? Preveč se je razpasel, ker je opensource. Primer v sporočilu uporabika Prihajanodi, videl je na kolegovem samsungu, da Touchwiz ni posrečeno sestavljen softwer in avtomatsko android šteka. En primer za laike: Če bi dal na ferrarija karoserijo hrošča, bi šel še vedno enako hitro kot tovarniški ferrari? Zakaj primerjava z avtomobili, vzamimo nov prenosnik. Nov ima polno bloatwara, antivirusov, proizvajalčevih tem, itd. Težko izkoristiš njegov potencial, če šteka in deluje počasi. Mogoče še kak bolj primitiven primer Nummy? S prihodnostjo android vsaj več nebo imel teh težav, ali pa jih bo vsaj manj.

WP, kot sem že napisal, sem stesitiral, ampak se mi ne dopade. Poleg tega, da imam kot fizična oseba vse storitve pri Googlu, jih imam tudi kot pravna. Sem imel namen menjat telefon za WP, pa se ne izide. Žal MS, prepozno.

Torej Nummy, je dovolj argumentirano, ali bova še naprej merila tiče? Dol mi visi kakšen telefon uporabljaš, ampak vsaj trudi se pisati korektno.

Kot da android ima reset gumb... isto kot iphone. Gumb on/off/sleep, glasnost gor in dol, home button in to je to (no iphone ima še lock hatchet, ampak pustmo tega zunaj). Reset button je rabil samo MP :) Pa še tam je dostikrat pomagalo samo da si baterijo ven vzel počakal par sekund in dal nazaj notri in pognal na novo telefon. Tak da že to pove koliko imaš pojma o iPhone-u. Nič. In potem tukaj pametuješ? Go on... /grabspopcorn.

hojnikb je izjavil:

Velikokrat je izvor zatikanja pri androidnih napravah počasen eMMC spomin in nedelojoč trim. Kar pa jasno še ni indikator, da je Android sranje..

But enough with this. Novica oz. topic je o zamudi iphone6ke, ne merjene vaših janezov.

aha... medtem ko v iPhone-u dobim že v štartu najboljši flash :) Android je sicer cenejši, ampak ima počasen eMMC in nedelujo TRIM... Ja zato pa je cenejši :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

PrihajaNodi ::

Prihajanodi, videl je na kolegovem samsungu, da Touchwiz ni posrečeno sestavljen softwer in avtomatsko android šteka.


Sorry z rotanjem se mi ne da zajebavat. Imel sem tudi sonya od Androida in je bil podn od podna. Meni je telefon da dela out of the box, brez butastih aplikacij tipa Facebook.

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:


In potem se zbudiš in ugotoviš, da je vsak softbrick rešljiv z preprostim reflashom roma.

Še vedno dovolj, da telefon postane neuporaben kos plastike za brisanje...

Svetjem ti, da si prebereš, kaj pomeni softbrick, predn butaš take ven. Ker se smešiš pred celim S-Tjem.

Prej se smešiš ti. Povej mi koliko od navadnih folka pa zna "rešit" softbrick?
Aja rabiš met skor celo znanje "linux-a", da ga "popraviš". To bo to.
V veliki večini primerov, če nseš softbrickan telefon na servis, ti menjajo plato (pa tud če ni potrebe) in ponavadi ne upoštevajo garancije, tako da plačaš na polno.
Lahko se pa sam doma matraš, da popucaš vse dol kake par dni in spraviš stvari nazaj v pogon, ker so pač developerji preveč sposobni da bi to naredili že v štartu. :)

PrihajaNodi ::

Prej se smešiš ti. Povej mi koliko od navadnih folka pa zna "rešit" softbrick?
Aja rabiš met skor celo znanje "linux-a", da ga "popraviš". To bo to.
V veliki večini primerov, če nseš softbrickan telefon na servis, ti menjajo plato (pa tud če ni potrebe) in ponavadi ne upoštevajo garancije, tako da plačaš na polno.
Lahko se pa sam doma matraš, da popucaš vse dol kake par dni in spraviš stvari nazaj v pogon, ker so pač developerji preveč sposobni da bi to naredili že v štartu. :)


Točno tako. Zato pa ne grem več na Androida, ker se mi ne da hecat z rotanjem pa potem nazaj če se zadeva bricka. To ti požre ogromno cajta da prebereš vse tutoriale.

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:


In potem se zbudiš in ugotoviš, da je vsak softbrick rešljiv z preprostim reflashom roma.

Še vedno dovolj, da telefon postane neuporaben kos plastike za brisanje...

Svetjem ti, da si prebereš, kaj pomeni softbrick, predn butaš take ven. Ker se smešiš pred celim S-Tjem.

Prej se smešiš ti. Povej mi koliko od navadnih folka pa zna "rešit" softbrick?
Aja rabiš met skor celo znanje "linux-a", da ga "popraviš". To bo to.
V veliki večini primerov, če nseš softbrickan telefon na servis, ti menjajo plato (pa tud če ni potrebe) in ponavadi ne upoštevajo garancije, tako da plačaš na polno.
Lahko se pa sam doma matraš, da popucaš vse dol kake par dni in spraviš stvari nazaj v pogon, ker so pač developerji preveč sposobni da bi to naredili že v štartu. :)


Če si že tako daleč, da ti rata naredit softbrick (sepravi si že slišal za root in custom rome) boš tudi en softbrick rešu (ker v večini primerov pomaga samo poflešanje enega zipa -- niti kanček znanja linuxa ni potreben). Sicer pa kej takega nebi pričakoval od jabolčnikov, glede na komentarje :))

PrihajaNodi je izjavil:

Prej se smešiš ti. Povej mi koliko od navadnih folka pa zna "rešit" softbrick?
Aja rabiš met skor celo znanje "linux-a", da ga "popraviš". To bo to.
V veliki večini primerov, če nseš softbrickan telefon na servis, ti menjajo plato (pa tud če ni potrebe) in ponavadi ne upoštevajo garancije, tako da plačaš na polno.
Lahko se pa sam doma matraš, da popucaš vse dol kake par dni in spraviš stvari nazaj v pogon, ker so pač developerji preveč sposobni da bi to naredili že v štartu. :)


Točno tako. Zato pa ne grem več na Androida, ker se mi ne da hecat z rotanjem pa potem nazaj če se zadeva bricka. To ti požre ogromno cajta da prebereš vse tutoriale.

Ker se iphonov tut ne da softbrickat in "rootat"...
//scarcam off
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrihajaNodi ::

Ker se iphonov tut ne da softbrickat in "rootat"...


Pojma nimam, na WP. se mi ni treba ukvarjati s stock romi.

gddr85 ::

če bi vsi telefoni stari do 2-3 leta dobil zadnji update tud ne bi blo treba rootat, ker jih 90% roota zato da dobi zadnji update

Steampunk ::

Eh, jaz imam dovolj. Včasih je bil Slo-Tech fina zadeva, dandanes pa je gnojišče nerazgledanih in neambicioznih uporabnikov. Škoda.

@hojnikb, nima smisla. Določeni so pač niso za več kot za delo za tekočim trakom.

hojnikb ::

ubistvo root sam po sebi nima kej velik veze z custom romi (to je samo bonus, ki ga dobiš zram custom jedra/roma). V resnici za flešanje custom romov rabiš samo delujoč recovery.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Android, ki ga uporablja ima prižgan preko 3.000 ur


Kater telefon pa?
Jest sm namrec svojega LGja g pro ravno v torek rebootal po 2500 urah, ker mi ze par dni ni delal gprs, drugace pa telefon odziven kot ravno rebootan nexus 5. Res neverjetno, ampak zame je to res verjetno once in a lifetime, drugace moram rebootat na vsakih 150-250ur.

hojnikb ::

Steampunk je izjavil:

Eh, jaz imam dovolj. Včasih je bil Slo-Tech fina zadeva, dandanes pa je gnojišče nerazgledanih in neambicioznih uporabnikov. Škoda.

@hojnikb, nima smisla. Določeni so pač niso za več kot za delo za tekočim trakom.

Hja no. I wouldn't put it like that. Bolj je težava v tem, ker je folk prevče fanboyovski. Pač ena, dve slabi izkušnji in potem očrni celotn ekosistem temu osebku. Sj to velja za vse zadeve, ne samo smartphone.
#brezpodpisa

Steampunk ::

Dr_M je izjavil:

Kater telefon pa?
Jest sm namrec svojega LGja g pro ravno v torek rebootal po 2500 urah, ker mi ze par dni ni delal gprs, drugace pa telefon odziven kot ravno rebootan nexus 5. Res neverjetno, ampak zame je to res verjetno once in a lifetime, drugace moram rebootat na vsakih 150-250ur.

Galaxy Nexus (android 4.3, Goolov ROM - yakju)

hojnikb je izjavil:

Hja no. I wouldn't put it like that. Bolj je težava v tem, ker je folk prevče fanboyovski. Pač ena, dve slabi izkušnji in potem očrni celotn ekosistem temu osebku. Sj to velja za vse zadeve, ne samo smartphone.

Se strinjam.

gddr85 ::

fanboyovski so vsi od android, wp do ios userjev....problem je, da se enim bolj da ukvarjat s tem in vsiljevat svoj prav, kot ostalim

hojnikb ::

gddr85 je izjavil:

fanboyovski so vsi od android, wp do ios userjev....problem je, da se enim bolj da ukvarjat s tem in vsiljevat svoj prav, kot ostalim

ne gre se tolk za vsiljevanje svojga prava, ampak bolj v tem, da so znani facti. Namesto, da se potem trosi bedarije o enem in drugem sistemu (kot recimo ta z softbrickom).
#brezpodpisa

WamPIRe- ::

Verjamem, da bo prodaja spet podrla vse rekorde. Ljudje bodo spet v vrstah pred trgovinami.

Glede brickanja telefonov/tablic: če sam nisi sposoben slediti how_to-ju korak za korakom, ti ni pomoči.
Pa preverite kaj kupujete, če se greste rootanja in ostalih modifikacij - ciljam na Nexus serijo.

Sicer pa je android pomoje v prednosti kar se updejtov tiče. Recimo: imaš star telefon na katerem teče starejši android ampak aplikacije pa niso vezane na verzijo androida - torej imaš zadnji google now, facebook, calendar,.. Pri bivši sem videl ko pa na iphone ni mogla namestit večih aplikacij, ker niso bile podprte za ios6 (ali kateri je bil še zadnji podprt na telefonu).
Verjamem pa da se tudi to da "shekat", če je volja :)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

gddr85 je izjavil:

fanboyovski so vsi od android, wp do ios userjev....problem je, da se enim bolj da ukvarjat s tem in vsiljevat svoj prav, kot ostalim

ne gre se tolk za vsiljevanje svojga prava, ampak bolj v tem, da so znani facti. Namesto, da se potem trosi bedarije o enem in drugem sistemu (kot recimo ta z softbrickom).

FActi? Ti trosiš bedarije in "olepšuješ" stanje, ki ga sploh ni. Softbrick = neuporaben telefon za večino uporabnikov. Mogoče 5% zna zadevo rešit in popravit, jaz sem se f***l 2 dni, da sem telefon spravil v prejšnje stanje in da je vse delovalo kot je prej. In ja moral sem tudi drkati po konzoli, tak da rabiš znanje linux-a. Če nimaš pojmakaj je kaj, lahko slediš tutorial-u in je velika verjetnost, da ti ne bo ratalo narediti ničesar.
Na iPhone-u je samo jailbreak, ki je ekvivalent root-u, ampak ga sploh ne rabiš, ker pač proizvajalec poskrbi za update- in dober support. Kakšen support pa ti ponujajo android proizvajalci? Prst v tazadnjo? To da rabiš root da update-aš telefon na zadnji update je ena velika žalost. Ko moj iPhone ne bo več dobil update-a, bo to jasen znak s strani proizvajalca, da je v praksi že precej zastarel in da je čas da ga zamenjam. Pri androidu, pa 3x boljši hardware, pa nema update-a.
Kot vedno... Pišeš po forumih, težiš, pišeš maile in vedno en in isti odgovor: bo v naslednjem update-u, ki ga potem sploh ni. juhuhuhu, bruhuhuhu, telefon pa zdej neuporaben kos plastike v predalu.
In ne to ni fanboy, ampak praksa. Probal sem MP, ki mi je bil kar všeč, četudi je imel nekaj problemov, ampak še vedno manj živcev požrl kot android jajc (na kvadrat).
Poznam kar nekaj folka, ki so zamenjali android-a za iPhone ali WP iz enakih razlogov: se jim ne j***t s telefonom. Telefon kupš zato, da ga boš uporabljal, ne da boš popravljal proizvajalčeve "grehe" in naredil tisto, kar oni niso bili sposobni.

Potem pa imamo tu android fanboy-je, ki se zgovarjajo na vse mogoče, od počasnega eMMC, do odsotnost TRIM-a, do ne vem česa še vsega,... samo android ni nikol za nič kriv, ker njim dela vse superduper, samo vsak teden mora na novo naflešat ROM gor, da je večji jack.

Glej men ni treba se j***t kater ROM imam gor, ker sistem, ki ga imam gor, dela super tekoče in se mi ne sesuva.
Men se ni treba j***t kero spominsko bom dal notri, ker imam že notri 64GB super fast flash, ni se mi treba sekirat, kako me bo kak prodajalc nategnu ne ali bo delala kartica al ne. Preprosto dela. Pika. Zafilu pa itak verjetno nikol ne bom teh 64GB...
Men se ni treba j***t glede baterije in kako baterijo imam notri. Ko bo baterija začela "spuščat" dušo, bom preprost poklicu par dni prej na servis, naročil novo in potem ko jo bodo imeli na lagerju preprosto nesel telefon tja, da mi jo zamenjajo in to je to. Nobenih ponaredkov in čudnih kitajskih "originalov". Preverjeno testirana baterija proizvajalca.
Ni se mi treba j***t ali bo naslednje leto update ali ne. Že trenutni OS dela super, če bo pa nova verzija, pa dobim še kak bonbonček več!
Ni se mi treba j***t s customazanjem, ker je že po default-u vse tako kot mora bit. Nič ne pogrešam in nič ni preveč. Apple ima odličen oddelek z feedback svojih uporabnikov in odlično prilagajajo sistem čim širšemu delu množice kupcev. (heck tu imam še celo zelo hitro bližnjico za fotoaparat in lučko, ki je na androidu ni bilo). Še celo UI/UX je lep in dela zelo tekoče. Na začetku mal težav, ampak ko se navadiš in vidiš kako so narejene osnove gre vse ostalo potem hitro.
Ni se mi treba sekirat, da bom dobu kak virus preko app store-a. Lahko se zgodi, vendar možnosti zelo minimalne oz. veliko manjše kot pri androidnežih. Če potegneš dol samo programe, ki imajo ocene in review-e potem si 99,999999% na varnem.

Heck, apple ima tako dober support, da ko vidi, da je bila v neki seriji kaka napaka, zastonj odpokliče svoje izdelke in zastonj zamenja stvari, ki so slabe.
Primer: kliky

Kje ma to kak android proizvajalc? Aja... nima? Ups.
Apple se nekam množica uporabnikov pritoži glede nečesa in zadevo popravijo.
Samsung (kot primer recimo), pa dobi gore mailov, cel forum in službo za odnose s strankami zasvinjano in jih dobesedno boli đoko (še napake nočejo priznat). Pa niso edini proizvajalc, so ostali enaki. Svetla točka je Microsoft in Nokia, ki sta tudi firmi, ki data tudi kar nekaj poudarka na svoje stranke.

Half-Saint ::

Če se že debatira o OS-ih. Jest mam že drugi Samsungov Android telefon in mam z njim same težave pa pustmo to, da ga je treba vsak drugi dan polnit. Prvi je bil Galaxy S Advance, trenutno pa uporabljam Galaxy Grand Duos.

- od zadnjega updatea dela telefon obupno počasi, pa tud že prej ni bil nek biser od hitrosti. Že to, da odprem kamero traja celo večnost sekund. Če bi rad nekaj hitro slikal, pozabi!
- včasih se ne morem javit, ko me kdo kliče
- zašteka indikator baterije in kaže ves čas 100%
- jamra da nimam povezave na internet, čeprav je povezan na Wi-Fi AP
- zapreš kamero in gledaš cca. 10 sekund črn ekran, ki se seveda ugasne in pol rabiš pol leta da telefon nazaj zbudiš
- Google Drive sinhronizacija slik mi ne dela več že vsaj dva meseca in ne pomaga nič
- ne morem več pošiljat mail attachmentov s telefona pa sem probal že vse nasvete z neta

Skratka na bruhanje mi gre ob temu. Daš 300€ za telefon, na koncu pa imaš zaradi tega samo sive lase. Nazadnje sem imel normalno delujoč telefon Nokia 3310, ki dela še danes!
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple že ob izidu iPhona 6 vedel za težave z zvijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6920236 (15967) poweroff
»

GT Advanced Technologies gre v stečaj

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
167572 (6309) antonija
»

iPhone 6 v sredo v Sloveniji

Oddelek: Mobilne tehnologije
254487 (3677) trnvpeti
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795487 (84585) amacar

Več podobnih tem