» »

igre - res škodujejo računalniku

igre - res škodujejo računalniku

«
1
2

12bot34 ::

Pozdravljeni,
Imam sledeč primer. Od kolega sem dobiil hdd disk in bi ga rad vstavil v naš družinski računalnik. Rad bi igral novejše igre, vendar doma ne pustijo, češ da to uničuje računalnik. Čeprav naš računalnik ni slab mi tega ne pustijo. Ali je drugače to res? Vse igre potegnem s partis, tako da tam po vsej verjetnosti nikoli ne boš dobil virusa, kaj vi mislite.
Tako mi je pa kolega dal en hdd disk in ga nameravam vstaviti, tako da bi vse igre nalagal na hdd. Kolikor vem to vpliva samo na hitrost nalaganje.
Bi lahko prosim tu kdo razložil če je to res, če pa ni res bi lahko vsaj povedal zakaj.
Hvaležen vam bom za vse odgovore.

dottor ::

Predvidevam da je starostna skupina 9-14 let?

Drugače igre na škodujejo preveč računalniku. Niso nič drugega kot zapleteni računsko grafični ukazi katere obdeluje računalnik. Če je igra "premočna" za tvoj računalnik se to odraža v lagu, zatikanju in sesuvanju igre. Računalnik ni treba šparat in brisat prh z njega ampak ga je potrebno dejansko uporabljat, drugače je škoda denarja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mipe ::

Daj ne kompliciraj in si raje nabavi zunanji disk - ali pa, še bolje, svoj računalnik.

Da pa odgovorim na vprašanje... Ne, igre načeloma ne morejo škodovati računalniku, ker imajo vgrajeno zaščito pred pregrevanjem - ugasnejo se, ko zaznajo previsoko temperaturo. Vendar zahtevnejše igre še vedno lahko povzročijo trajnejšo škodo in zmanjšujejo zmogljivost procesorja, še posebej pri neustrezno oz. slabo hlajenih konfiguracijah (pogost primer pri navijanju). Tudi zaščita lahko kdaj zataji in čip enostavno scvre.

In še enkrat - če bi rad eksperimentiral, počni to s svojim računalnikom, ne družinskim. Začni šparat!

gddr85 ::

Prej bojo doma dobil virus pri browsanju in klikanju vsebin spletnih strani, kot pa od iger...

jureus ::

Mislim, da bo prej uničil računalnik ko bo vstavljal disk (s tem predznanjem, ki ga lahko razberem iz vprašanj).
Kjerkoli in kako pridobivaš igre ne rabiš ravno oglaševat na javnih forumih.

Drugače pa se disk ne bo pokvaril od igranja iger.

12bot34 ::

Torej nisem nek gamer ki bi vsak dan prezivel na računalniku, ampak največ uro na dan. Procesorja tudi ne bom oz. sploh ne morem navijati, saj imam xeona. Ampak je pa bolje če dam notri svoj disk pa nanj nalagam stvari kajne?

gddr85 ::

Kr odšpilaj par igrc, bo vsaj xeon mal zadihal :))

12bot34 ::

Jureus
S tem sem hotel povedati, da igre ne vlecem kjerkoli saj je to bolj preverjena zadeva kakor kaksne druge strani, kjer lahko kdorkoli nalozi stvar vmes pa se virus.

12bot34 ::

Graficna je dovoj mocna, tako da vse novejse igre nebi legale, tako da se kaksen čip ne bi scvrl

lonewolf_ ::

Nič se ne bo scvrlo zaradi igre :) nabavi svoj disk pa je to to.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

12bot34 ::

Še to me zanima,
Če pri premieru uporabljas CUDA za rendeniranje ali je to isto kako da bi igral igre. Kolikor vem se za rendeniranje uporabljajo cuda jedra, kaj pa pri igranju iger

BorutK-73 ::

Igre ne škodujejo disku, glede tega so torrenti bolj "škodljivi".
Pri igrah, še posebej zahtevnejših, se "najbolj kvari" grafična kartica.

Zgodovina sprememb…

lonewolf_ ::

Mah nič bolj se ne kvari kot pa če sploh ne laufa. Crknila bo pa itak v par letih :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

TechBeats ::

12bot34 je izjavil:

Še to me zanima,
Če pri premieru uporabljas CUDA za rendeniranje ali je to isto kako da bi igral igre. Kolikor vem se za rendeniranje uporabljajo cuda jedra, kaj pa pri igranju iger


Včasih je še hujše in bolj obremeni grafično, sploh vram. Igre isto uporabljajo CUDA, samo ne v CUDA načinu pač pa ta cuda jedra nasplošno.

Poglej koliko AMDjevk je bilo na robu oz crknilo ker niso bile ok za miniranje, ram ni mogel dohajat in puff. Ne rečem, da se bo to zogdilo pri CUDA apps samo princip je isti.


Btw kero grafično pa imate to, Quadro ali normalno Geforce?
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

opeter ::

Računalniku ne škodujejo, lahko pa škodujejo uporabniku/igralcu na različne načine.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Machete ::

Na kakšne? Če ne govorimo ravno o nekontrolirani odvisnosti.. ?

Assass1n ::

Jst sm vs suh, ker raje igram kot da bi si naredil sendvič!
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Rias Gremory ::

@OP
Ne moraš govoriti o uničevanju, o obrabi pa lahko. Torej GPU se bo še najbolj obrabljal vendar to ni ravno omembe vredno, ker GPU je narejen, da se ga uporablja.
Bolj nevarne so tehnično nepismene osebe (*cough*parents*cough*) za računalnikom, ki po možnosti iščejo kakšen dober pr0n in potem dobijo malware in je potem jok in stok "hurr durr".
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Ganon ::

Tema močno smrdi po trollanju. Sam pravm.

Assass1n ::

Tudi starši se niso rodili pametni pa iščejo navodila, da boš mogoče sestrico dobil.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Blazz ::

igre škodijo računalniku lih ene tolk kt hoja v šolo škodi kolenom...

12bot34 ::

Ja drugače imam gtx 780.

Pa pravjo da jih tut skrbi ker opravljajo preko računalnik bančne zadeve, da se ne bi kaj zgodilo pa jim probam dopovedat da igre ne morejo nič škodovati temu bančnemu sistemu preko klika. Recimo da bi kar zaradi iger razkril geslo bančnega računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 12bot34 ()

facepalm ::

ah ce so tako presrani pa je najbolje da si kupijo en poceni prenosnik/tablico za "delikatne" zadeve kot je spletna banka itd. ta druzinski racunalnik pa zacet malo bolje koristit, da bo koncno upravicil strosek nakupa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

vorantz ::

Ma očitno hočejo ta malega ustrašit z debilnimi razlogi, da ne bi igre igral
Kot js ko sm mogu enkrat iztaknit kabel iz napajalca pa rečt sestrični, da računalnik ne dela več ;((

12bot34 ::

Ja samo drugace nima klik nič v zvezi z igrami.

Ne ni to on pac res verjame da igre uničujejo računalnik, jaz pa tukaj iščem "dokaze" da to ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 12bot34 ()

facepalm ::

sej jaz razumem starse. njim (verjetno) niti niso igre same po sebi problem. bojijo se, da bi zaradi tega fasali kasen malware. zato pravim, da je za obcutljive zadeve najboljse imet locen racunalnik, katerega uporabljajo izkljucno samo oni in izkljucno samo za te obcutljive zadeve.

v tvojem primeru nebi dodajal niti svojega diska (ce je placa na pcju dovolj) saj tudi ce se kaj okuzi je vseeno ali je na tvojem disku ali na skupnem.

dobro bi pa bilo, da ti naredijo locen account v windowsih, kateri nima admin rights :)

opeter ::

Machete je izjavil:

Na kakšne? Če ne govorimo ravno o nekontrolirani odvisnosti.. ?


Fizično in psihično. Je pa to odvisno od osebka.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

facepalm ::

opeter je izjavil:

Machete je izjavil:

Na kakšne? Če ne govorimo ravno o nekontrolirani odvisnosti.. ?


Fizično in psihično. Je pa to odvisno od osebka.


Psihicno znajo bit celo koristne :)

Blinder ::

Kot da rečeš da nošenje kape škodi kapi, ker se obrablja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

12bot34 ::

Ampak zaradi tega ne morem fasat malwera tako ja mislim, čeprav vlečem s preverjenih strani, to hočem od vas slisati če imam prav.

win64 ::

noben ti ne more dati tega zagotovila. Če hočeš bit siguren kupiš igro.
Čeprav tudi tam ni stoprocentno *khm* sony

noob96 ::

pa nehaj že o teh travnikih prosim

m0LN4r ::

V premieru dela CUDA, samo v primeru če imaš izbrano "Mercury Playback engine" in ne software, ampak ta drugo.
To izbereš preden ustvariš nov projekt. (lahko se tudi pozneje, ampak nebom razlagal)

Če nemoreš izbrat, moraš ročno vnest v .txt ime svoje kartice.

Nobena ilegalna stran ni preverjena. Vse nalagaš na lastno odgovornost. Ja in stvari na fartisu so od drugod potegnjene in pol tam naložene.

Se mi zdi tudi dovolj razglabljanja o tem.

Kartici nebo od tega nič.

Najhujše je kar lahko nardiš so VIRUSI, ja in tudi na fartisu jih lahko fašeš komot. Celo pa kake smeti...

Raje si omisli en antivirus, recimo Avira FREE bo dovolj in pod "General / Threat Categories izkjukaš vse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SloSlayer ::

Če kupi igre preko Steama, potem ziher ne bo fasal virusov. Če pa jih misliš z travika dol vlečti kot si napisal, potem pa razumem skrbi staršev, ki jih najverjetneje motijo virusi, ki lahko pridejo z vlačenjem iger iz travnikov (še posebej, ko igre prenašajo otroci, ki ne vedo, kako pa kaj). In partis ni zagotovilo, da ni virusev (nevem, kolikokrat moram še to ljudem povedati...)!

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

facepalm ::

opeter je izjavil:

http://edition.cnn.com/2013/08/25/us/lo...
http://www.spike.com/articles/id98jf/th...
http://www.ranker.com/list/8-people-who...
http://www.dailymail.co.uk/news/article...

Video game-related health problems @ Wikipedia


to so ze ekstremi.. tudi vitamini ubijajo ce se jih predozira :)
v glavnem.. so dobre in slabe strani.
igranje iger v mejah normale stimulira razna podrocja mozganov:)

12bot34 ::

A če preveriš prej na drugem računalnik če ni virusa torej skenaš celo mapo in ga ni potem virusa neboš fasal, torej šele po skenanju na drugem računalniku lahko prenesem na drug računalniš, če so rezultati negativni, saj jaz imam zdaj ta star računalnik.

facepalm je izjavil:

opeter je izjavil:

http://edition.cnn.com/2013/08/25/us/lo...
http://www.spike.com/articles/id98jf/th...
http://www.ranker.com/list/8-people-who...
http://www.dailymail.co.uk/news/article...

Video game-related health problems @ Wikipedia


to so ze ekstremi.. tudi vitamini ubijajo ce se jih predozira :)
v glavnem.. so dobre in slabe strani.
igranje iger v mejah normale stimulira razna podrocja mozganov:)

epecar, kaj so zate igre normale

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 12bot34 ()

m0LN4r ::

Vse dokler ne čutiš potrebe po igranju enako, kot nekdo drug potrebo po cigaretu al piru.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

m0LN4r je izjavil:

Vse dokler ne čutiš potrebe po igranju enako, kot nekdo drug potrebo po cigaretu al piru.

tako nekako:)
ce igras igrice ob slabem vremenu, ko nimas nic drugega za pocet, oz jih igras redno po urco na dan.. v glavnem skulirano.

ko presedis za igricami vsak dan cel delovnik ali celo vec, oz gres raje igrat igrice kot pa se druzit s prijatelji, takrat imas problem:)

ko sem bil jaz mali sem bil tudi zagrizen gamer, in so bili dnevi, ko sem igral tudi po 5 ur dnevno (kratka obdobja). to je bilo ponavadi prvi teden po izidu novega naslova GTA :)
drugace sem vecinoma igral po 2 urci - 2.5 ure, cca 2x ali 3x tedensko. nisem pa zaradi igric zanemarjal socialnega zivljenja, kar je po mojem najbolj pomembno. tudi ce nekdo rad igra igrice vsak dan po 3-4 ure, ne sme zaradi tega zanemarit socialno zivljenje:)

jaz imam obcutek, da so mi igrice koristile v zivljenju (nacin razmisljanja, odzivanje v nepredvidljivih situacijah). dandanes igram igrice 2x ali 3x na leto, se to ne vec kot eno urco. enostavno me je minilo. niti na telefonu nimam nobene igrice

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Glugy ::

računalniku ne bo škodil če boš igral igre. če pa so na te igre pripopani virusi pa to lahko škodi. najbolj sigurno je kupovat igre da ni virusov al pa če igraš kako od zastonjkarskih: List of freeware video games @ Wikipedia in List of open-source video games @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Pithlit ::

Rias Gremory je izjavil:

@OP
Ne moraš govoriti o uničevanju, o obrabi pa lahko. Torej GPU se bo še najbolj obrabljal vendar to ni ravno omembe vredno, ker GPU je narejen, da se ga uporablja.

Me zanima kako točno se GPU obrablja. Nekaj v stilu erozije? Mogoče trenja? Tko kot MLC/SLC/TLC/WTFLC?
Life is as complicated as we make it...

The Player ::

V bistvu edina stvar, ki bi lahko škodovala PC-ju je ta, da bi imel preveč igric inštaliranih in bi med brisanjem ostalo polno "sranja", ki jih unistallerji ne morejo zbrisat (razni DLLji, registri, ostanki datotek) in bi posledično upočasnil PC. To je to.

12bot34 je izjavil:


Če pri premieru uporabljas CUDA za rendeniranje,...


Za kakšen namen uporabljaš Premierja? Pust profesionalna orodja profesionalcom.

MrBrdo ::

Pithlit je izjavil:

Me zanima kako točno se GPU obrablja. Nekaj v stilu erozije? Mogoče trenja? Tko kot MLC/SLC/TLC/WTFLC?

Ventilatorji se bolj obrabljajo pri večji obremenitvi.
MrBrdo

galu ::

Starši kupijo komp z GTX 780 in pravijo frocu da igre uničujejo komp. Dajte si neke troll detektorje ubavit no.
Tako to gre.

SloSlayer ::

12bot34 je izjavil:

A če preveriš prej na drugem računalnik če ni virusa torej skenaš celo mapo in ga ni potem virusa neboš fasal, torej šele po skenanju na drugem računalniku lahko prenesem na drug računalniš, če so rezultati negativni, saj jaz imam zdaj ta star računalnik.



Še ena stvar, ki jo moram razlagati ljudem ves čas. Antivirus ni zagotovilo, da v datotekah ni virusa!! Sicer pa je res, da imaš pri Partisu manjšo možnost, da stakneš virus, kot pri public trackerjih, še posebej, če nimaš pojma, vendar vseeno nosiš riziko, da se v torrentu, ki si jih prinesel kaj skriva, četudi antivirus pravi, da ni ničesar.

s6c-gEL ::

galu je izjavil:

Starši kupijo komp z GTX 780 in pravijo frocu da igre uničujejo komp. Dajte si neke troll detektorje ubavit no.

Mogoče uporabljajo starši gtx780 za video rendering.

Rias Gremory ::

Nisem vedel, da so tranzistorji večni. TIL.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

lonewolf_ ::

Problem je, ker ga imata starša verjetno za delo, in se bojita, da bi šlo karkoli narobe in bi izgubila podatke (vsaj tako se meni zdi). Naj ti nabavita drug komp raje kot pa da vztrajaš pri temu. Čeprav jaz v 3+ letih nisem staknil nobenega katastrofalnega virusa (brez AV softwara)... Drugače računalnik zaradi iger ne bo nič prej crknil. Basta
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

The Player ::

lonewolf_ je izjavil:

Problem je, ker ga imata starša verjetno za delo, in se bojita, da bi šlo karkoli narobe in bi izgubila podatke


Brez skrbi, če imata notri disk od Seagate-a, potem tut virusa ne rabta, da bi disk crknu ;)

Pithlit ::

MrBrdo je izjavil:

Ventilatorji se bolj obrabljajo pri večji obremenitvi.

To je jasno. Rečeno je bilo da se GPU obrablja.

The Player je izjavil:

Brez skrbi, če imata notri disk od Seagate-a, potem tut virusa ne rabta, da bi disk crknu ;)

Glih tolk kot WD al pa Toshiba. Pa prav nič več.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD Posnetki štekajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
699046 (2972) showsover
»

Igranje iger škoduje možganom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5617669 (12553) nurse013
»

Cene iger za konzole v 90ih ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6013165 (10598) bambam20
»

Začetnik (igračarski) bi vozil avto

Oddelek: Igre
184378 (3215) Buggy
»

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Konzole
32848862 (39130) St235

Več podobnih tem