» »

Mišična masa in beljakovine

Mišična masa in beljakovine

i33a ::

Pozdravljeni, sem bolj med suhimi in bi rad pridobil mišično maso. Treniram doma redno a ni kakšnih rezultatov. Najbrž bi moral več jesti. Sploh beljakovin. Zanima me kako pomembno je kdaj in koliko jem? Sploh me zanima kdaj naj bi vnesel veliko kalorij, če treniram zvečer?

Assass1n ::

Če treniraš dva meseca potem boš moral še malo počakat. Doma ne boš veliko naredil(razen če imaš svoj fitnes), če si podvržen da si suh kot jaz naprimer :) . Jej čim več kolikor pač lahko, ker vem kako je pri meni in mi sploh ne paše jest, če treniraš zvečer jej skozi cel dan normalno, pred treningom eno uro prej nič.
Jedilnikov maš poln internet tudi tem je že 20. samo na tem forumu.
Traja da narediš maso, jaz sem po enem letu fitnesa (vsak dan) rekel lahko da se mi kej pozna...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

FTad ::

Če želiš, mi pošlji ZS in te usmerim do kolega, ki se s tem ukvarja in ima ustrezne reference, ter hkrati tudi študentsko ceno. Moraš se zavedati, da ni univerzalnega jedilnika, čeprav je bilo po forumu zapisanih 1001 različnih....

Tilen ::

Treniram doma redno a ni kakšnih rezultatov.

Kako treniraš? Kaj počneš?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

i33a ::

No saj malo napredka je, ampak mislim da imam precej razerve še pri hrani.

Delam pa sklece, enoročne uteži, dviganje na drogu, trebušnjaki, ...

Invictus ::

Od ter vaj ne boš dobil mišične maše ...

Pojdi na fitnes. Googlaj pod power lifting ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mgermo ::

Invictus je izjavil:

Od ter vaj ne boš dobil mišične maše ...


Progresivni skleci (one arm pushups, headstand pushups), pull ups, close grip chin ups, biceps curls z enoročno utežjo, skullcrusherji etc. ti ne dajo mišično maso?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

gazibo ::

Pa cimvec compound vaj na zacetku :)

Tilen ::

i33a je izjavil:

No saj malo napredka je, ampak mislim da imam precej razerve še pri hrani.

Delam pa sklece, enoročne uteži, dviganje na drogu, trebušnjaki, ...


Pomoje si samo prehitro želiš rezultatov. Vaje so OK. Sklec moraš v npr. 5. serijah narediti toliko, da jih več ne moreš narediti (npr. 25 23 20 18 25+, med serijo 60s do 90s počitka). V kolikor imaš kak pametni telefon, si prenesi aplikacijo (npr. 100 push ups), ki te vodi čez cel proces. Vaje se bodo stopnjevale glede na tvoje dosežke.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

mgermo je izjavil:

Invictus je izjavil:

Od ter vaj ne boš dobil mišične maše ...


Progresivni skleci (one arm pushups, headstand pushups), pull ups, close grip chin ups, biceps curls z enoročno utežjo, skullcrusherji etc. ti ne dajo mišično maso?

Premalo ...

Sklece so dobre za utrditev mišičevja, nekaj ga bo zraslo zraven, vendar daleč od tega da bi res pridobil nekaj mišične mase.

Sicer pa odvisno od tega koliko mišične mase bi OP rad pridobil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gazibo ::

:D dej model smanji dozivljaj


Treba je samo mal vec proteinov pojest, mogoce kak gainer, pa ce hoces rast misic moras predvsem delati kratke in tezke repeticije oz. se overloudad, misica bo bolj malo rasla ce bos recimo pol leta samo 15kilsko utez dvigoval, jo bo sicer utrjevalo, ampak rast in utrditev je drugo

PurpleMoo ::

Uporabi tole stran za izračun kalorijskih potreb in potreb po hranilnih snoveh:

http://iifym.com/iifym-calculator/

Če hočeš pridobiti na masi, izberi "Text book 10%" pod kategorijo Bulking.

V kolikor pa imaš težave, ali se težko znajdeš, pa lahko napišeš svojo starost, težo, višino, koliko telovadiš, pa če imaš slučajno izmerjeno telesno maščobo v to temo, ali pa mi pošlji zasebno sporočilo.

Kar se tiče vaj, pa priporočam program StrongLifts. Sestavljen iz 5 vaj, zelo enostaven za slediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

i33a ::

Saj pozimi bom verjetno hodil občasno v fitnes. Zdaj pa žal ne morem. Mišic bi pa rad toliko malo za bolj atletski izgled. Ni cilj biti nek bodybuilder..
Je dobro jesti tudi po treningu?

Invictus ::

Če ti ni cilj bodybuilder, potem bodo sklece, trebušnjaki in ostale domače vaje čisto O.K.

Niti hrana ni pol pomembna. Samo redno delanje vaj, kjer pač povečuješ število ponovitev dokler ti za to ne gre preveč časa.

Ne pričakuj pa enomesečnih hitrih uspehov. Traja vsaj 3 mesece da se kaj pozna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mgermo ::

Hrana je vedno pomembna.

Velki ::

Bolje je da si o tem malo prebereš na internetu, najprej moraš ugotoviti osnove kaj so beljakovine, ogljikovi hidrati in maščobe, nato se naučiš brat oznake na hrani. Jedilnik si potem prilagodiš glede na to kaj hočeš (če hočeš hitro nabiranje mišične mase moraš pojesi res veliko hrane, hkrati boš tudi zraven pridobil veliko maščobe, če pa si zadovoljen z počasnim pridobivanjem mišične mase brez dodajanja maščob pa ni treba toliko jesti, je pa potrebo precej bolj zdravo jesti).
Z treningom brez uteži bo precej majhen napredek, kvečjemu boš bolj močen, vidnih rezultatov v obliki mišic pa ne bo. Se da pa tudi doma veliko mišične mase pridobit (poglej youtube kanal scooby1961), ti pa priporočam da če imaš doma namen trenirat kupiš vsaj eno fitnes klop. Začetna investicija bo najmanj 200 € (klop+uteži), ti pa povem da bo hrana vsak mesec tudi najmanj 200 €.
Priporočam da kar zaprete temo ker se začetnik zelo težko uči iz kratkih nasvetov, bolje je da si prebereš kake daljše članke (na internetu jih je ogromno).

PurpleMoo ::

mgermo je izjavil:

Hrana je vedno pomembna.


To. Obvezno. Brez dovolj hrane oz. hranilnih snovi lahko še tako pogosto in intenzivno telovadiš, pa ne boš pridobil na mišični masi.

detroit ::

nism bral threada ampak trebušnjaki what?
delaj plank ker krepi core abdominal muscles, trebušnjaki pa samo zgornji sloj če hočeš lep abdomen. Sicer pa oboje je super ampak a zmoreš?:P

men se zdi bench osnovna stvar za frame zvečat....just saying pa še džabe je dokej.

Jst lenuh delam trenutno vsak drugi dan plank (za ostalo sm prelen) + ostale vaje ampak plank gre tkola:
1 min left side plank 1 min right side plank in 2min normal plank. Začet s pravilnim plankom 2min je mogoče samomorilsko ampač če delaš trebušnjake osnovo itak imaš.
Skero

terezijslo ::

Moje osebno mnenje je, da dokler ne poznaš osnov prehrane, torej, na kaj kakšna prehrana deluje, potem ok, močan boš, da bi se kaj videlo, pa je malo bolj vprašljivo. Na primer jaz sem, pa ne da delam kakšno posebno reklamo, pogledal tole spletno stran in ker mi itak ni bilo nič jasno, sem se pri temu tipu oglasil v trgovini, ker mi je že po telefonu toliko povedal, da mi itak ni blo nič jasno. Ker sem bil na enakem kot ti, mi jasno teh izdelkov ni prodal še, ker bi bil korak napačen. Obrazložil mi je, kaj in kako jest, kakšne vaje delat in danes sem izredno zadovoljen s postavo. Od tega trgovca pa vzamem samo kakšne proteinske tablice, ker med službo moraš kaj jest, nujno, ampak nimam časa. Tko da ne mislit, da vse takoj prodajo vsi trgovci. Osnove s hrano so najbolj pomembne.

first_line ::

terezijslo je izjavil:

Moje osebno mnenje je, da dokler ne poznaš osnov prehrane, torej, na kaj kakšna prehrana deluje, potem ok, močan boš, da bi se kaj videlo, pa je malo bolj vprašljivo. Na primer jaz sem, pa ne da delam kakšno posebno reklamo, pogledal tole spletno stran in ker mi itak ni bilo nič jasno, sem se pri temu tipu oglasil v trgovini, ker mi je že po telefonu toliko povedal, da mi itak ni blo nič jasno. Ker sem bil na enakem kot ti, mi jasno teh izdelkov ni prodal še, ker bi bil korak napačen. Obrazložil mi je, kaj in kako jest, kakšne vaje delat in danes sem izredno zadovoljen s postavo. Od tega trgovca pa vzamem samo kakšne proteinske tablice, ker med službo moraš kaj jest, nujno, ampak nimam časa. Tko da ne mislit, da vse takoj prodajo vsi trgovci. Osnove s hrano so najbolj pomembne.


Vidim da nimaš pojma. Jaz med službo nič ne jem pa sem gotovo bolj mišičast in močnejši od tebe. Problem imate ker ste odvisni od cukra, posledično inzulin dela na polno in potem ni ne mišic ne moči.
Ampak eni nasedate reklamam in trgovcem o minimalno 5x na dan, pa korenčkov sok, pa... .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere vaje doma za mišično maso?

Oddelek: Šport
104327 (4088) musicfreak
»

Kako pridobim telesno težo in mišično maso?

Oddelek: Loža
338857 (8319) _Enterprise_
»

Trebušne mišice + odstranitev maščobe na trebuhu

Oddelek: Loža
4921709 (19490) noraguta
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23038481 (28886) CleanPower
»

mišice pomoč...

Oddelek: Loža
161989 (1676) T0RN4D0

Več podobnih tem