» »

Zakaj rootat?

Zakaj rootat?

kawaiiii ::

Sem si nabavil note 3 in poznam veliko ljudi ki si je rootalo telefone.
Zanima me, če se splača in zakaj?

Root bi ti naj omogočil nadzor,...

Nevem, če naj ali ne.

hojnikb ::

Če neveš kaj bi z rootom, potem ga nerabiš :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kawaiiii ::

Vem, samo če se splača, ker pravijo da garancija ne velja.

Bobr123 ::

Odvisno kje. Pri OnePlus One telefonu garancija velja ;)

Mavrik ::

kawaiiii je izjavil:

Vem, samo če se splača, ker pravijo da garancija ne velja.


Rootanje je nekaj kar je predpogoj za drugo funkcionalnost. Če ne rabiš nobene funkcionalnosti, ki zahteva root (kar je očitno ne, ker potem ne bi spraševal tega vprašanja), potem se jasno root ne splača. Predvsem zato, ker boš imel probleme z garancijo in ker postopek za nekoga ki ne pozna delovanja Android telefonov ni trivialen.

Ko pa boš srečal prvo stvar, za katero ti bodo rekli "ja, to pa lahko samo z rootom" pa premisli ponovno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

kawaiiii ::

Sem imel 2 invajta za oneplus one, samo sem bil v minusu pa si ga na žalost nisem mogel kupit, potem pa sta potekla.
Tako da sem si kupil note 3, hvala.

hojnikb ::

Kot rečeno, pusti root namir, da neboš še kej zjebal in bo potem garancija pa-pa.
#brezpodpisa

heero ::

root se v vecini primerov naredi ce steka telefon. v tvojem primeru je root cisto odvec

klinker ::

heero je izjavil:

root se v vecini primerov naredi ce steka telefon. v tvojem primeru je root cisto odvec


;((
Sam root je dostop do sistema in nic drugega. Z rootanim fonom pa pol lahko svasta pocnes se naknadno, od brisanja sistemskih aplikacij, spreminjanja globjih sistemskih nastavitev, menjave kernela, roma, itd itd

kawaiiii ::

Ok, res hvala vsem.
Nujno še ne rabim, samo sem mislu če bi za vnaprej pa če bi se splačalo met.

Še nakaj, jaz vedno ko dam factory reset mam še Tmobile ko se prižge in mi namesti tmobile aplikacije kako bi to odstranu?

klinker ::

Sistemska aplikacija. Rootas in nato lahko odstranis :)

kawaiiii ::

Drugače ne morem odstranit?
Kaj pol 100% ne velja več garancija?
Preko kerega programa pa naj rootam, ker jih je več + kako zbrišem. (root ostane, tudi če formatiram potem telefon) ?

šernk ::

Nasvet: Daj nekomu, ki je to že delal :)

da ne bo potem kaj narobe, ko boš slučajno hardbrickal telefon.

za kateri program uporabit rabiš pa vedet vsaj natančno verzijo tako telefona kot androida, ker se ne da vseh na enak način rootat. Ko vse to sestaviš skupaj je najbolje narediti še factory reset in nato se lotiti rootanja natančno po postopku opisanem natančno za tvoj telefon.

recimo moj telefon je xperia SP, potem pa imaš 3 različice istega mobitela (C5302, C5303 in C5306 vse spada pod xperia SP) in še ene 6 različic operacijskega sistema (12.0.A.2.254, 12.0.A.2.257, 12.1.A.1.201, 12.1.A.1.205 in 12.1.A.1.207, zadnja mislim da je na voljo samo za T-mobile in še nekatere uporabnike, zaradi specifičnega buga in vseh se sploh ne da rootat, pa vmes če se ne motim sta bili še dve podobni verziji). Če veš vsaj približno kaj sem sedaj napisal se morda lahko lotiš razmišljanja o rootu telefona.

note 3 ima recimo 3 različice: N9000, N9002 in N9005 in kdo ve koliko različic operacijskega, kako jih samsung označuje pa ne vem.

garancija 100% velja ampak se priporoča unroot pred pošiljanjem na servis, da ti ne komplicirajo. Najbrž se jo da spravit skozi tudi v primeru rootanega telefona ampak ne bo veljala če je root neposredno kriv za okvaro in v večini primerov bodo na servisu rekli da je root kriv za nepriznanje garancije, potem pa moraš it na sodišče in dokazovat nasprotno. Če veš kaj delaš ko rootaš in če veš za kaj uveljavljaš garancijo se morda splača, drugače pa gotovo ne :)

če polovico napisanega zastopiš nadaljuj z iskanjem zadev in informacij po XDA-forumu, nihče ti pa ne bo seveda zagotavljal da garancija 100% velja in da 100% ne boš uničil mobitela. Vedno si za vse ti kriv, če gre kaj narobe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Steampunk ::

kawaiiii je izjavil:

Ok, res hvala vsem.
Nujno še ne rabim, samo sem mislu če bi za vnaprej pa če bi se splačalo met.

Še nakaj, jaz vedno ko dam factory reset mam še Tmobile ko se prižge in mi namesti tmobile aplikacije kako bi to odstranu?

Ko prižgeš telefon piše T-Mobile? Nebrandan Samsungov ROM rabiš...

kawaiiii je izjavil:

Kaj pol 100% ne velja več garancija?

Odvisno od proizvajalca. Kako ima Samsung, preveri.

kawaiiii je izjavil:

Preko kerega programa pa naj rootam, ker jih je več + kako zbrišem. (root ostane, tudi če formatiram potem telefon) ?

Malo branja in malo domišljije. Sej ni huda znanost. Rootan telefon bi factory resetiral? Don't.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steampunk ()

lonewolf_ ::

Za garancijo preveri na kakšnem uradnem forumu, vem da pri nekaterih HTC je garancija ostala, odvisno od modela.
Jaz mam že dve leti na custom romu pa ko sem poslal na garancijo na Ram2 niso nič komplicirali (Galaxy S+). Verjetno zato, ker so prej ugotovili da je baterija čisto fuč.
Drugače rootal sem si da mi telefon manj šteka, KAR JE POSLEDICA CUSTOM ROM-a in ne samega roota. Lahko uničiš telefon s tem da ga "brickaš".
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

exibo ::

Saj na Note 3 ne moreš fleshat custom ROM-a, zaradi knoxa. se takoj vidi in zgubiš garancijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S7 root

Oddelek: Mobilne tehnologije
122092 (1912) roko granata
»

Garancija rootanih/ custom rom telfeoni

Oddelek: Strojna oprema
171627 (1274) N0t0ri0us
»

Katere ROMe uporabljate?

Oddelek: Operacijski sistemi
313551 (2606) SaXsIm
»

Formatiranje telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
132498 (2350) BlaY0
»

Tožba ram2 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
726151158 (124781) markezii

Več podobnih tem