» »

Formatiranje telefona

Formatiranje telefona

i33a ::

Pozdravljeni, imam Samsung Galaxy S3, ki sicer deluje kar solidno, a občasno rata počasen.
Razlog so najbrž tudi prednameščene aplikacije, ter starejša verzija android-a.
Zanima me, če je možno namestiti kako novejšo/boljšo verzijo, da bi telefon deloval hitreje(Trenutno 4.3 Jelly Bean)
Določen napredek bi bil že z facory reset, ampak to nebi rešilo problema prednameščenih aplikacij. Telefon pa ni več v garanciji, tako da mi glede tega ni treba skrbeti.

Lep pozdrav

BivšiUser2 ::

Flash s custom Romom (npr. Cyanogenmod) How to:
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

gusto ::

Do 3 dni nazaj sem dnevno uporabljal Galaxy S3 z nameščenim CyanogenMod 12.1 (Lolipop 5.1.1) in je zadeva delovala precej tekoče in brez problema. Če pa ti ni do rootanja, pa tudi factory reset pogosto precej pomaga. Sem namestil na S3 nazaj originalen rom (ker imam nov telefon in bom S3 prodal) in me je presenetilo kako dobro dela.

r3dkv1c4 ::

Ni potrebe po custom romih, bistvo je root in pa odstranitev bloatware-a.
Pobrišeš še cache particijo in zadeva bo letela.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

BlaY0 ::

Ni potrebe po rootanju, vse česar ne rabiš lahko podisablaš prek terminala s pm skripto.

i33a ::

Hvala za pomoč.
Namestil bom tisto kar bo lepše,hitreje delovalo.
So možni kakšni zapleti pri nameščanju custom rom-a?
Katero verzijo CyanogenMod priporočate? oz. ali deluje bolj z originalnim rom-om in root?

r3dkv1c4 ::

BlaY0 je izjavil:

Ni potrebe po rootanju, vse česar ne rabiš lahko podisablaš prek terminala s pm skripto.

Ampak app so še vedno v korenu in ne razumem zakaj jih ne bi odstranil, če se jih nikoli ne uporablja.

i33a je izjavil:

Hvala za pomoč.
Namestil bom tisto kar bo lepše,hitreje delovalo.
So možni kakšni zapleti pri nameščanju custom rom-a?
Katero verzijo CyanogenMod priporočate? oz. ali deluje bolj z originalnim rom-om in root?

Dejstvo je, da so ponavadi kernel-i težki in počasni, kar naredi telefon počasen.

Ob pravem kernelu in dobremu romu lahko zelo izboljšaš performance.

Tukaj boš našel vse, kar potrebuješ.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

i33a ::

Ima kdo izkušnje iz tem iz prve roke?
Kater rom priporočate za konkreten telefon?

gusto ::

i33a je izjavil:

Hvala za pomoč.
Namestil bom tisto kar bo lepše,hitreje delovalo.
So možni kakšni zapleti pri nameščanju custom rom-a?
Katero verzijo CyanogenMod priporočate? oz. ali deluje bolj z originalnim rom-om in root?


Pri nameščanju custom roma, se lahko pojavijo kakšne male težave. Meni enkrat ni delala LED lučka, drugič občasno kamera, enkrat mi je žrlo baterijo in podobno. Vendar sem v tretjem-četrtem poskusu našel takšnen ROM, ki je deloval popolnoma brez problema. Če želiš ga lahko naložim na dropbox in ti ga linkam. Ne spomnem se točno na kateri stani sem ga dobil, da bi ti dal link od originalne strani.

Zadnje pol leta sem uporabljal CM 12.1, prej CM 11, oba sta delovala OK, kot sem že omenil sem imel s CM 12.1 nekaj težav, da sem našel brezhibno verzijo, CM 12.1 mi je tudi lepši.

Neke bistvene hitrosti v delovanju nisem opazil, mogoče rahlo bolje cyanogenmod. Tudi baterija mi je zdržala podobno na obeh. Jaz sem si cyanogenmod namestil predvsem zato, ker sem se naveličal stock roma. Odločitev je čisto tvoja, stvar okusa.

BlaY0 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ni potrebe po rootanju, vse česar ne rabiš lahko podisablaš prek terminala s pm skripto.

Ampak app so še vedno v korenu in ne razumem zakaj jih ne bi odstranil, če se jih nikoli ne uporablja.

App-i so na sistemski particiji, tako da je vseeno če jih pustiš tam. Nič ti ne bo pomagalo, če jih boš odstranil, saj pridobljenega prostora po vsej verjetnosti ne boš uporabil. Poleg tega, če odstranjuješ sistemske oziroma prednameščene zadeve, ti OTA update po vsej verjetnosti ne bo več deloval. Če app samo disablaš, ga dalvik ne bo več _povohal_, tudi razpakirane dalvik binarce bo pobrisal.

r3dkv1c4 ::

App-i so na sistemski particiji, tako da je vseeno če jih pustiš tam. Nič ti ne bo pomagalo, če jih boš odstranil, saj pridobljenega prostora po vsej verjetnosti ne boš uporabil.


ahmmm, seveda bom uporabil prostor, z drugo app.....a je tebi vseeno ali imaš kramo gor ali ne.....meni ni.

Kar se tiče odstranjevanja raznih sistemskih map, je potrebno vedet kaj se odstranjuje in kaj ne...če ne se tega ne počne.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

BlaY0 ::

Kako jo bos pa dal gor? Ob vsakem apdejtu jo bos moral potem _rocno_ zamenjati na sistemski particiji, ker apdejt bo sel drugace po defaultu na data particijo in bos imel zadevo poduplirano...

Seveda je potrebno vedeti, ampak ne gre za to. Nikoli ne ves kaj bo vseboval OTA apdejt, ta pa je skoraj praviloma binary diff, in ce ne najde zadeve ki jo hoce poapdejtat potem se zakljuci brez apdejta.

r3dkv1c4 ::

BlaY0 je izjavil:

Kako jo bos pa dal gor? Ob vsakem apdejtu jo bos moral potem _rocno_ zamenjati na sistemski particiji, ker apdejt bo sel drugace po defaultu na data particijo in bos imel zadevo poduplirano...

Seveda je potrebno vedeti, ampak ne gre za to. Nikoli ne ves kaj bo vseboval OTA apdejt, ta pa je skoraj praviloma binary diff, in ce ne najde zadeve ki jo hoce poapdejtat potem se zakljuci brez apdejta.

Se strinjam, sam recimo vse apk zmečem ročno gor in jih tudi update-am ročno po potrebi.
Vsi vemo, da so update-i po večini šara.

OTA je pa tako, kot si opisal in nimam kaj, je ko je.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

BlaY0 ::

Če veš katere aplikacije imajo zelo malo apdejtov, potem takšne lahko daš na sistemsko particijo, se strinjam. Paziti moraš edino, da ne vsebujejo native knjižnic, če ne moraš še te na roke ekstraktat in spravit v prave direktorije. Obstajajo sicer tudi aplikacije, ki namesto tebe naredijo točno to. Samo to po moje ni za ljudi z visokim pritiskom ali kakšno srčno hibo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S3 rom

Oddelek: Mobilne tehnologije
222475 (1828) klinker
»

Odklep zaganjalnika Xperij Z3 pokvari slike

Oddelek: Novice / Android
227102 (5195) BladE_
»

Galaxy Ace 2 root

Oddelek: Mobilne tehnologije
203236 (2481) Nermal
»

Oppo predstavlja N1, tudi s CyanogenModom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5820461 (17540) PrimozR
»

Android 2.3 prispel za HTC Desire (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6016401 (14012) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem