» »

Linija Surface v zadnjih dveh letih prinesla 1,7 milijard dolarjev izgube

Linija Surface v zadnjih dveh letih prinesla 1,7 milijard dolarjev izgube

Izguba v zadnjih dveh finančnih letih.

vir: ComputerWorld
ComputerWorld - Prodajne številke za tablico Surface niso ravno take, da bi se Microsoft z njimi hvalil, so pa v svojih četrletnih finančnih poročilih vendarle začeli objavljati podatke o prihodkih iz tega naslova. Computerworld je preveril te številke in ocenil, da je celotna linija Surface v zadnjih dveh letih Microsoftu prinesla za 1,7 milijarde dolarjev izgube (za 1,25 milijard v evrih).

V prejšnjem četrletju, ki se je končalo z junijem, je bilo 409 milijonov dolarjev prihodkov, a ob 772 milijonih stroškov (razvoj, proizvodnja, marketing, idr). To pomeni izgubo v višino 360 in še nekaj milijonov v teh treh mesecih. Lep del tega je sicer enkratni odpis zavoljo v zadnjem hipu preklicane linije Surface Mini ter stroškov razvoja in začetka proizvodnje novega Surface 3, a tudi prejšnja tri četrtletja niso bila v plusu. Surface je od poletja lani do poletja letos pridelal za skupaj 676 milijonov dolarjev izgube, v istem času leto pred tem pa kar za milijardo dolarjev. To skupno izgubo samo v zadnjih dveh letih umešča na 1,7 milijarde dolarjev.

In kar je najhujše, zgleda, da se je celotni trg tablic že začel pošteno ohlajati, tako da obstaja resno vprašanje, ali bodo kdaj prišli v plus. Microsoft sicer ne obupuje. V svežih oglasih za trojke jih reklamira kot neposredno konkurenco iPadom in MacBookom.

62 komentarjev

«
1
2

trnvpeti ::

trg tablic se sicer ohlaja
samo surface3 ni tablica

BALAST ::

seveda je tablica, kaj ti ni jasno??? 8-O

the Surface Pro 3 is still considered a tablet by the FAA and TSA
Wiki
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Looooooka ::

Top shit tablica je.
Problem je v tem, da se je folk navadil, da za 100-300 eur dobi tablico.
Applovci(edini, ki se še skeširajo) pa ne bojo zamenjal niti pod razno :)
V štartu bi mogl dat ven poceni tablice ala ASUS T-100...tok, da se zadeva začne prodajat pa da folk vid, da clo dela.

klinker ::

Looooooka je izjavil:

Top shit tablica je.
Problem je v tem, da se je folk navadil, da za 100-300 eur dobi tablico.
Applovci(edini, ki se še skeširajo) pa ne bojo zamenjal niti pod razno :)
V štartu bi mogl dat ven poceni tablice ala ASUS T-100...tok, da se zadeva začne prodajat pa da folk vid, da clo dela.


Se strinjam.
Raji pa itak ni jasno kaj to je in si misli da kaj bom dajal 500€+, ko pa mam v Hoferju za 60€ :D
Je pa res da Surface Pro ni za vsakega, ker je namenjena za malo vec, kot pa surfanje in drkanje igric.
Sam cakam na X86 tab iz Apple-ovega tabora. Upam da bo kaj iz te moke tudi pri njih.

Looooooka ::

Jst sm gledal ARM verzijo zarad baterije...ampak priznam, da glede na čas, ki ga "preživim" na tablici pač finančno nima smisla. Za kaj bolj resnega mi pa dejansko ne bi blo težko laptop okol nosit.
Še bolj zanimivo je pa to, da tud starejšim verzijam cena ne pada toliko kolikor bi si mislil po tako dolgem času...kar bi znal bit še en dokaz, da zadeva mogoče res NI čisto sranje :)

hojnikb ::

Hmm, kako pa na take poteze gledajo investitorji/delničarji ? 8-O
#brezpodpisa

||_^_|| ::

Po štirih letih ipadov sem presedlal na surface 2 (win 8.1 RT), kot bi se mi odprl nov svet (poln Office, offline sinhronizacija v onedriveu, multitasking, internetne strani se odpirajo bp, celo flash:), sinhronizacija z laptopom,...) Očitno ima MS zelo slab marketing.

Mipe ::

Samo "normalnih" Windows iger in program ne gre laufat na RT :( Sicer bi že zdavnaj presedlal na Surface...

hojnikb ::

Sj maš x86 varjante tudi z normalnimi winsi
#brezpodpisa

Mavrik ::

Looooooka je izjavil:

Top shit tablica je.
Problem je v tem, da se je folk navadil, da za 100-300 eur dobi tablico.
Applovci(edini, ki se še skeširajo) pa ne bojo zamenjal niti pod razno :)
V štartu bi mogl dat ven poceni tablice ala ASUS T-100...tok, da se zadeva začne prodajat pa da folk vid, da clo dela.


Bolj je problem da se je ne da kupiti praktično nikjer.
The truth is rarely pure and never simple.

rand ::

Nič čudnega. Debela naprava z ventilatorjem in x86 procesorjem. Vse kar zna več od ipada/android tablice za 60€ je to, da poganja POLNE x86 programe. Koliko ljudi izven tehničnih krogov to zanima? Vse kar vidijo je draga, debela naprava, ki se prekomerno greje in zelo malo časa zdrži na bateriji.

Nevem kaj tu Microsoft pričakuje. Da bodo kar naenkrat vsi postali geeki in neizmerno cenili sposobnost poganjanja photoshopa (samo zato ker lahko)?
while(1)fork();

cekr ::

Ravno to je problem, da te zadeve ne moreš kupit povsod. Sem prepričan, da bi se tudi pri nas prodalo dovolj primerkov. Ne vem, kaj samo silijo na domače dvorišče. Če bi se to pri nas dobilo okoli novega leta, bi sigurno nabavil. Tako se je pa veselil Asus.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mavrik ::

rand je izjavil:

Nič čudnega. Debela naprava z ventilatorjem in x86 procesorjem. Vse kar zna več od ipada/android tablice za 60EUR je to, da poganja POLNE x86 programe. Koliko ljudi izven tehničnih krogov to zanima? Vse kar vidijo je draga, debela naprava, ki se prekomerno greje in zelo malo časa zdrži na bateriji.


Veliko ljudi zunaj tehničnih krogov ne rabi prenosnikov za 2500EUR pa so še vedno zelo prodajan segment - ker (presenetljivo) jih tehnični krogi rabijo. In Surface je konkurenca ultrabook segmentu, ne pa cheap-šit laptopom in Android tablicam. Kjer se tudi obnese zelo dobro s to izjemo, da ti je nobena trgovina ne nosi in si prisiljen kupiti MacBooka ali kaj podobnega.

Saj veš, samo zato ker ti ne rabiš ne pomeni da je neuporabno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

rand ::

Mavrik je izjavil:

rand je izjavil:

Nič čudnega. Debela naprava z ventilatorjem in x86 procesorjem. Vse kar zna več od ipada/android tablice za 60EUR je to, da poganja POLNE x86 programe. Koliko ljudi izven tehničnih krogov to zanima? Vse kar vidijo je draga, debela naprava, ki se prekomerno greje in zelo malo časa zdrži na bateriji.


Veliko ljudi zunaj tehničnih krogov ne rabi prenosnikov za 2500EUR pa so še vedno zelo prodajan segment - ker (presenetljivo) jih tehnični krogi rabijo. In Surface je konkurenca ultrabook segmentu, ne pa cheap-šit laptopom in Android tablicam. Kjer se tudi obnese zelo dobro s to izjemo, da ti je nobena trgovina ne nosi in si prisiljen kupiti MacBooka ali kaj podobnega.


To, da so prenosniki za 2500€ zelo prodajan segment (izven poslovnih krogov) bi prosil da podkrepiš s številkami. Po mojih izkušnjah, so med domačimi uporabniki najbolj prodajani laptopi pod 500€, ljudi ki bi kupili laptop nad 1000€ poznam bore malo. Lahko pa da imaš podatke s kakšne prodajalne in me presenetiš (spet bi rad consumer electronic številke in ne business).
while(1)fork();

Mavrik ::

Za 2500EUR prenosnike je težko dobiti številke (ker jih firme ne objavljajo javno), imamo pa recimo številke za Apple prenosnike - ker so vsi dražji od 1000EUR, torej vsi stanejo enako ali več kot Surface Pro 3 - mislim da podprejo smiselnost izdelovanja takih naprav.

Apple prodaja v zadnjih letih čez 3 milijone prenosnikov



in je v letu 2012 naredil 5 milijard USD prihodkov



(Vir)

Tako da s tega glih ne moremo sklepati da je ta segment trga brez veze a ne?

rand je izjavil:

Po mojih izkušnjah, so med domačimi uporabniki najbolj prodajani laptopi pod 500€, ljudi ki bi kupili laptop nad 1000€ poznam bore malo. Lahko pa da imaš podatke s kakšne prodajalne in me presenetiš (spet bi rad consumer electronic številke in ne business).


1.) Kako sploh lahko sklepaš o stanju globalnega trga na osnovi par ljudi s tvojega ozkega socialnega kroga ene države?
2.) Za prodajo strojne opreme je popolnoma nepomembno komu prodaš, zato je tvoje ločevanje domačega in poslovnega trga popolnoma nesmiselno. Prodan Surface je prodan surface in nima veze komu - prosim da nehaš premikati štange.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Gregor P ::

Tukaj vidim, da so že mogoča prednaročila:
Geizhals: Microsoft Surface Pro 3
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Looooooka ::

Debela naprava?
Nisi resen.

Tilen ::

hojnikb je izjavil:

Hmm, kako pa na take poteze gledajo investitorji/delničarji ? 8-O


Delnica raste (1y +40%), dividenda raste (v štirih letih za 50%), Microsoft raste (za več kot 100 milijard v enem letu). Kaj bi še hoteli? Samo tako naprej. Za ta drobiž (1,7 milijarde / 3 leta) se dela brezplačna reklama produktov po celem svetu. Nadella je car.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hojnikb ::

Bolj kot smiselnost in cena takih naprav je tukaj vprašljivo kdaj odnehat. 1.7bil USD se sliši precej denarja, tudi za M$

Tilen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Hmm, kako pa na take poteze gledajo investitorji/delničarji ? 8-O


Delnica raste (1y +40%), dividenda raste, Microsoft raste (za več kot 100 milijard v enem letu). Kaj bi še hoteli? Samo tako naprej. Za ta drobiž (1,7 milijarde / 3 leta) se dela brezplačna reklama produktov po celem svetu. Nadella je car.

raste že, sam na račun česa ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

rand ::

Mavrik je izjavil:

Za 2500EUR prenosnike je težko dobiti številke (ker jih firme ne objavljajo javno), imamo pa recimo številke za Apple prenosnike - ker so vsi dražji od 1000EUR, torej vsi stanejo enako ali več kot Surface Pro 3 - mislim da podprejo smiselnost izdelovanja takih naprav.

Apple prodaja v zadnjih letih čez 3 milijone prenosnikov



in je v letu 2012 naredil 5 milijard USD prihodkov



(Vir)

Tako da s tega glih ne moremo sklepati da je ta segment trga brez veze a ne?


Tržišče laptopov je očitno veliko 180 mil units (vir). Se ti zdi tiste 3 mil units veliko tržišče? Prej sem napisal VEČINA pod 500EUR na kar tole lepo nakazuje. Če Microsoft cilja na tako majhen segment, je rezultat na dlani. Poleg tega moraš tisti 3 mil segment (brez x86 wintel high end) prepričati da nehajo kupovati laptope.
while(1)fork();

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rand ()

Tilen ::

hojnikb je izjavil:

Bolj kot smiselnost in cena takih naprav je tukaj vprašljivo kdaj odnehat. 1.7bil USD se sliši precej denarja, tudi za M$

Tilen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Hmm, kako pa na take poteze gledajo investitorji/delničarji ? 8-O


Delnica raste (1y +40%), dividenda raste, Microsoft raste (za več kot 100 milijard v enem letu). Kaj bi še hoteli? Samo tako naprej. Za ta drobiž (1,7 milijarde / 3 leta) se dela brezplačna reklama produktov po celem svetu. Nadella je car.

raste že, sam na račun česa ?


Na račun dobička, ki je na najvišjih ravneh v zgodovini podjetja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

hojnikb ::

Tilen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Bolj kot smiselnost in cena takih naprav je tukaj vprašljivo kdaj odnehat. 1.7bil USD se sliši precej denarja, tudi za M$

Tilen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Hmm, kako pa na take poteze gledajo investitorji/delničarji ? 8-O


Delnica raste (1y +40%), dividenda raste, Microsoft raste (za več kot 100 milijard v enem letu). Kaj bi še hoteli? Samo tako naprej. Za ta drobiž (1,7 milijarde / 3 leta) se dela brezplačna reklama produktov po celem svetu. Nadella je car.

raste že, sam na račun česa ?


Na račun dobička, ki je na najvišjih ravneh v zgodovini podjetja.

Hja, ampak again, to je na račun drugih divizij (windows, office...) ki prinašajo ogromne dobičke. Sj ne pravim, da si takih izgub nemorejo privočit, ampak vseeno... prestreljen sod je tut treba enkrat zaflikat, pa čeprav samo malo curlja iz njega :)
#brezpodpisa

Mavrik ::

rand je izjavil:


Tržišče laptopov je očitno veliko 180 mil units (vir). Se ti zdi tiste 3 mil units veliko tržišče? Prej sem napisal VEČINA pod 500EUR na kar tole lepo nakazuje. Če Microsoft cilja na tako majhen segment, je rezultat na dlani. Poleg tega moraš tisti 3 mil segment (brez x86 wintel high end) prepričati da nehajo kupovati laptope.


5 milijard dolarjev prihodkov ene firme se mi zdi veliko tržišče ja. To so naprave z veliko maržo kjer vsaka zasluži originalni firmi vsaj 10-15x toliko kot en prenosnik za 500EUR.
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

hojnikb je izjavil:

Tilen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Bolj kot smiselnost in cena takih naprav je tukaj vprašljivo kdaj odnehat. 1.7bil USD se sliši precej denarja, tudi za M$

Tilen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Hmm, kako pa na take poteze gledajo investitorji/delničarji ? 8-O


Delnica raste (1y +40%), dividenda raste, Microsoft raste (za več kot 100 milijard v enem letu). Kaj bi še hoteli? Samo tako naprej. Za ta drobiž (1,7 milijarde / 3 leta) se dela brezplačna reklama produktov po celem svetu. Nadella je car.

raste že, sam na račun česa ?


Na račun dobička, ki je na najvišjih ravneh v zgodovini podjetja.

Hja, ampak again, to je na račun drugih divizij (windows, office...) ki prinašajo ogromne dobičke. Sj ne pravim, da si takih izgub nemorejo privočit, ampak vseeno... prestreljen sod je tut treba enkrat zaflikat, pa čeprav samo malo curlja iz njega :)



Windows predstavlja še samo manj kot 20% Microsofta. Nič ne spremljate. Surface bo (po moji pesimistični presoji) profitabilen najkasneje v dveh letih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bobby ::

1, 7miljarde usd ni nek denar, ki bi malegamehkega tepel prevec. Lahko si privoscijo, kakorkoli se gleda, imajo velike korporacije, apple, ms, probleme s tem, ker imajo prevec gotovine zunaj amerike. Zdej, ce to gotovino pripeljejo v usa, morajo placat davek, kar jim je nesmisel, potem pa gredo te korporacije malo v shopping, in kupujejo nekaj, kar se jim zdi vredno pa ceprav se kdaj izkaze, da so kupli macka v zaklju. Zato se pa gredo tud neke investicije, ki bi mogoce enkrat koristile. Ni pa za pozabit tu tudi to, da se med razvijanjem necesa kreirajo patenti oz pri nakupih se kupijo tudi patenti, ko pa imajo vcasih vecjo vrednost kot firma sama in njihov rvc.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Looooooka ::

xbox pa online servisi so baje nehal delat minus.
Zgleda s temi surfaci tud ciljajo na isto. Tok velke firme verjetno ne sanjajo o tem, da bodo takoj plus delale.
V bistvu bi mi bankrotiral firmo z našim razmišljanjem. Ojoj...miljarda minusa. Nehat takoj pa obupat.

rand ::

Mavrik je izjavil:


5 milijard dolarjev prihodkov ene firme se mi zdi veliko tržišče ja. To so naprave z veliko maržo kjer vsaka zasluži originalni firmi vsaj 10-15x toliko kot en prenosnik za 500EUR.


To je sicer res, vendar Microsoftu v tem pogledu očitno ne pomaga veliko.
while(1)fork();

Tilen ::

Looooooka je izjavil:

xbox pa online servisi so baje nehal delat minus.
Zgleda s temi surfaci tud ciljajo na isto. Tok velke firme verjetno ne sanjajo o tem, da bodo takoj plus delale.
V bistvu bi mi bankrotiral firmo z našim razmišljanjem. Ojoj...miljarda minusa. Nehat takoj pa obupat.


To je izguba samo na eni diviziji, Microsoft kot tak kuje enormne dobičke.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BigWhale ::

Ce imas prevec denarja in ga nekaj _moras_ zapraviti, ce ne ga bos dal drzavi, potem ga zapravis tako, da bo cim vec ljudi govorilo o tem in posledicno bo se kdo kak tvoj, ceprav propadli, izdelek kupil.

1mrd izgube zaradi tvojega izdelka ali 1mrd placanega davka? Jaz bi se odlocil za izdelek.

hojnikb ::

glede izogibanja davko itk vsa večja podjetja koristjo takle finte Double Irish arrangement @ Wikipedia
tako da ni treba kr na polno silit neprodajne izdele samo zaradi tega..
#brezpodpisa

Gregor P ::

Iz mojega povsem subjektivno poslovnega vidika, je to prva "tablica", ki jo nameravam dejansko kupiti (pomeni vsa ta leta preprosto nisem mogel kupiti nobene od teh "igrač" na trgu; enako še vedno velja za mobilne telefone, zadnja naprava je bila N900, sedaj pa še vedno čakam). Za osebno zabavo se seveda najde veliko naprav na trgu, a jih sam pač ne rabim.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Enterprise ::

Jaz bi ga kupil takoj namesto prenosnika, ampak po takih cenah kot so, pa raje investiram 1k€ v Asusa.

Bor H ::

Očitno je da Microsoft Surface programa ne fura samo kot HW del podjetja ampak tudi kot PR del podjetja.

Gregor P ::

Sam sem sicer kar se prenosne opreme ipd. bil "zvest" HP-ju, predvsem iz enega samega razloga, ker mi vsa dodatna oprema izpred več kot 5-ih let deluje tudi na novih napravah in obratno (tudi da so isti vhodi za polnilec, dodatne baterije ..). To vsaj meni ogromno pomeni. Zato sem manj zvest npr. kakšnemu Asusu ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

klinker ::

Enterprise je izjavil:

Jaz bi ga kupil takoj namesto prenosnika, ampak po takih cenah kot so, pa raje investiram 1k€ v Asusa.


Ok, sedaj pa najdi primerljiv ultrabook ki kosta manj od Surface Pro. Pa ne mi s plastik fantastik Samsung 6 series in podobnimi Asus crapom ven hodit.
Asus je btw bolj kot ne srot, razen top produktov, ki pa so spet solidno nad 1000€. Dober p/p, a izdelava je poden.
To je enako ko primerjate Macbooke z srotom za 500-600€. Ja, cpu, ipd je enako, a kaj ko je to zadnja stvar, katera oblikuje ceno taki prenosni napravi.

rand je izjavil:

Nič čudnega. Debela naprava z ventilatorjem in x86 procesorjem. Vse kar zna več od ipada/android tablice za 60€ je to, da poganja POLNE x86 programe. Koliko ljudi izven tehničnih krogov to zanima? Vse kar vidijo je draga, debela naprava, ki se prekomerno greje in zelo malo časa zdrži na bateriji.

Nevem kaj tu Microsoft pričakuje. Da bodo kar naenkrat vsi postali geeki in neizmerno cenili sposobnost poganjanja photoshopa (samo zato ker lahko)?


No, preberi si se 1x kaj je Surface...dalec od debelega, itd
https://slo-tech.com/novice/t609947#crta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

next_byte ::

Imam prenosnik, imam tablico, in imam desktop računalnik.
Vsako od tega uporabljam na prov različen način. Največ mi pomeni pa na koncu desktop računalnik.
Tablica je fajn za brat v postelji (web, books,...), ter za zabavo (igrice), kakšne skice, in nikakor nebi želel uporabljat offica na tablici,
in nikakor nebi tipkovnice priklapljal na tablico.
gor, sem proval, in sem ugotovil je tipkovnica odveč in me moti. je zaslon premali, da bi kej naredil kar mi je zanimivo.
Skratka tipkovnica more bit full size, sicer boljše da je ni.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Smo pač različni uporabniki, sam pa težim k temu, da je vse v bistvu "ena naprava" ... že res, da ne moraš vsega delati na vsaki enoti (ki je del te celote), ampak na koncu gre vse za "eno delo" sestavljeno iz več procesov8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

klinker ::

Tablico ali prenosnik lahko za 90% opravil priklopis na full size tipkovnico, misko in zunanji monitor, ter lepo delas vse kot na desktopu. Odklopis, neses v sluzbo, priklopis nazaj in delas naprej.
To seveda niso naprave za igrice, obdelavo videa, itd.
Da se razumemo, to so tablice za specificno uporabo, ne pa za imet kot gadget, zato je prodaja taka kot je, saj ne spada v potrosnisko kategorijo ampak poslovno zadevo.

cekr ::

Nekaj morate tudi upostevati, da so financni izkazi vcasih drugacni kot so v resnici. Za namene davkarije bodo v firmi prikazali precej vecji minus, kot pa je v resnici.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

trnvpeti ::

se sam microsoft ima surface 3 za nekaksen laplet, nekaj vec kot tablico, ki konkurira macbook airu, notebooku,...

opeter ::

Jaz za tablico več kot 100 evrov ne bi plačal. Zato sem si omislil Mediona z Android Kitkat in je čisto okej za moje pojme.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

smash ::

takih ki rabijo tak tablet za polno uporabo je zelozelo malo...tablica ki jo večina rabi, mora znati odpreti internet, zato tudi imamo doma še vedno ipad 1, ker ni 2,3,4,.. prinesel nič novega, za kar bi se splačalo odšteti 600€

surface zna to kar zna notebook v obliki tablice, problem je če notebook že imaš, kar večina ima

skratka ne vidim neke ciljne skupine razen tisti procent geekov, ki to res rabijo in tistih ki pač kupijo vse kar pride ven

next_byte je izjavil:

Imam prenosnik, imam tablico, in imam desktop računalnik.
Vsako od tega uporabljam na prov različen način. Največ mi pomeni pa na koncu desktop računalnik.
Tablica je fajn za brat v postelji (web, books,...), ter za zabavo (igrice), kakšne skice, in nikakor nebi želel uporabljat offica na tablici,
in nikakor nebi tipkovnice priklapljal na tablico.
gor, sem proval, in sem ugotovil je tipkovnica odveč in me moti. je zaslon premali, da bi kej naredil kar mi je zanimivo.
Skratka tipkovnica more bit full size, sicer boljše da je ni.


enako imamo vse...si ne predstavljam, da bi moral delati za tablico ali notebookom...desktop je enostavno edino primerno okolje

v službi ni človeka, ki bi delal na notebooku, vsi imamo velike monitorje in tipkovnice, je pa res, da je bilo "moderno" to početje 5-10 let nazaj, verjetno ker je bil strošek kupiti dodatne monitorje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Gregor P ::

Odvisno, kako definiraš delo, včasih je treba (na tablici, pametnemu telefonu) zgolj videti vse procese dela, morda narediti nek manjši popravek ipd. da lahko potem usmerjaš delo (drugih) naprej.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

smash ::

Gregor P je izjavil:

Odvisno, kako definiraš delo, včasih je treba (na tablici, pametnemu telefonu) zgolj videti vse procese dela, morda narediti nek manjši popravek ipd. da lahko potem usmerjaš delo (drugih) naprej.


ja sej, vprašanje samo kako velika je ta skupina

Enterprise ::

klinker je izjavil:

Enterprise je izjavil:

Jaz bi ga kupil takoj namesto prenosnika, ampak po takih cenah kot so, pa raje investiram 1k€ v Asusa.


Ok, sedaj pa najdi primerljiv ultrabook ki kosta manj od Surface Pro. Pa ne mi s plastik fantastik Samsung 6 series in podobnimi Asus crapom ven hodit.
Asus je btw bolj kot ne srot, razen top produktov, ki pa so spet solidno nad 1000€. Dober p/p, a izdelava je poden.
To je enako ko primerjate Macbooke z srotom za 500-600€. Ja, cpu, ipd je enako, a kaj ko je to zadnja stvar, katera oblikuje ceno taki prenosni napravi.

Samsung ni v redu, Asus je šrot, kaj hudiča pa potem je v redu?
Hočem povedat, da če dam 1000€ za ultrabook, ali pa 1000€ za Surface, bom dobil ali nek precej solidno zmogljiv ultrabook ali po specifikacijah precej podhranjen Surface (če gledamo trojko).

darkkk ::

Jaz bi kupil prvi polni surface ~okoli božiča v 2012. Odgovor iz Microsoft SI je bil, da pač nimajo in da najbrž ne bojo imeli. Jebesh to pol, kupil ultrabooka + hofer tablico.

Meni tale surface ni napačna serija, samo MS ima ene čudne quo vadis momente. Isto z mobilci, kjer bi morali 3 leta nazaj ven spravit 100EUR telefon.

WhiteAngel ::

Looooooka je izjavil:

Jst sm gledal ARM verzijo zarad baterije...ampak priznam, da glede na čas, ki ga "preživim" na tablici pač finančno nima smisla. Za kaj bolj resnega mi pa dejansko ne bi blo težko laptop okol nosit.


Mislim, da si s tem zadel bistvo. Sam sem s prenosnikom katerga koli ranga bistveno učinkovitejši kot s katero koli tablico. Začne se s kompaktno tipkovnico, potem z zmogljivosto (x86 je pač zverina proti ARM, da ne omenjam grafičnih, ne glede na zmogljivost baterije) in konča z velikostjo zaslona (1kg 13" prenosnik je pomoje čisto sprejemljiv za okoli nosit, pridobiš pa 6 cm vidne površine).

rand ::

cekr je izjavil:

Nekaj morate tudi upostevati, da so financni izkazi vcasih drugacni kot so v resnici. Za namene davkarije bodo v firmi prikazali precej vecji minus, kot pa je v resnici.


Bravo. Podjetja pa nimajo delničarjev ne? In konkurence?
while(1)fork();

RejZoR ::

WhiteAngel je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Jst sm gledal ARM verzijo zarad baterije...ampak priznam, da glede na čas, ki ga "preživim" na tablici pač finančno nima smisla. Za kaj bolj resnega mi pa dejansko ne bi blo težko laptop okol nosit.


Mislim, da si s tem zadel bistvo. Sam sem s prenosnikom katerga koli ranga bistveno učinkovitejši kot s katero koli tablico. Začne se s kompaktno tipkovnico, potem z zmogljivosto (x86 je pač zverina proti ARM, da ne omenjam grafičnih, ne glede na zmogljivost baterije) in konča z velikostjo zaslona (1kg 13" prenosnik je pomoje čisto sprejemljiv za okoli nosit, pridobiš pa 6 cm vidne površine).


Tud poraba pri Atomih 37xx prav nič ne šepa in baterija pri tablicah drži celo večnost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uber še vedno z izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
156167 (5212) WhiteAngel
»

Microsoftovi rezultati solidni: padec prihodkov, rast dobička, Bing končno iz rdečega

Oddelek: Novice / Rezultati
137595 (5624) aerie
»

HTC slabo, Samsung rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
67099 (5952) WizmoTo
»

Microsoft kupuje Nooke?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
215702 (4584) Qushaak
»

Microsoft rekordno, a Bing še vedno prideluje izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
106581 (5915) cleanac

Več podobnih tem