» »

Xenon žarnica

Xenon žarnica

DFujs ::

Pozdravljeni,

nedolgo nazaj sem zadel srno na cesti in mi je zlomila prednjo luč. Sedaj imam v avtu zmontirano novo luč in vidim da sveti bolje kot stara. (bolj bela svetloba)
Luči so bi-xenon seat leon let. 2008 mogoče ve kdo, katere xenon žarnice so vgrajene v teh lučeh (proizvajalec luči je Valeo) ker, če žarnica ni pretirano draga bi kupil isto kot je v novi luči. Da bi bila svetloba snopa vsaj ista, ker se mi zdaj zdi malo čudno.

prosim za kakšne odgovore.

lp.

5er--> ::

Po mojem je najboljše, da pogledaš oznake trenutne, bolj svetle žarnice, ker se sicer zna zgodit, da boš zgrešil barvo žarnice in bo nova npr. bolj modra ali pa rumena.

heero ::

prava xenon zarnica je zelo draga 40€ pa naprej najbolje da kupis original 2 in ne posebej

SeMiNeSanja ::

Jaz bi se pozanimal tam, kjer si nabavil novo luč - če imajo še kakšno na zalogi, lahko pogledajo v paket in ti točno povedo kakšna žarnica je notri...

profii ::

Osram ali Philips je ponavadi prva vgrandnja, poglej kakšno si dobil trenutno. Še bolj je pomembno kater tip ima tvoje vozilo, D1S ali D2S. Lahko da imaš tudi rahlo "megleno" parabolo in lečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

DFujs ::

Hvala za odgovore. Ja kolokor sem opazil je na stari luči bolj meglena leča. Nova pa je "čista" oz ni videti da bi bila leča zameglena. Mogoče je tudi vzrok le to in posledično sveti malo bolj rumenkasto.

SeMiNeSanja ::

DFujs je izjavil:

Hvala za odgovore. Ja kolokor sem opazil je na stari luči bolj meglena leča. Nova pa je "čista" oz ni videti da bi bila leča zameglena. Mogoče je tudi vzrok le to in posledično sveti malo bolj rumenkasto.

Xenonske žarnice sčasoma izgubljajo svetilnost. Meni je ena žarnica crknila in so mi jo menjali na servisu. Me je serviser vprašal, če naj zamenja še drugo, češ da bo tudi tista 'kmalu šla' - ni mi pa povedal, da bo tako gromozanska razlika v svetilnosti. Ker nisem nič dal na to, da bo druga 'najbrž kmalu šla', imam zdaj tako razliko v svetilnosti, da mi je na tehničnem nekaj jamral... Če bi serviser bil samo malo bolj prepričljiv, bi takrat menjal obe žarnici, čeprav je druga še svetila.

Mipe ::

Kako lahko folk razpravlja o ksenonski žarnici, kot da je nekaj normalnega...? Te so ubijalske za pešce in nasproti vozeče!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

DFujs ::

Ja saj avto je star 6 let in so bile še prve žarnice.. verjetno tudi zato stara žarnica sveti malo drugače.
@Mipe se strinjam s tabo samo tako zelo moteče pa že spet niso. So pa odlične če primerjaš s halogensko. Boljša vidljivost ipd.

cleanac ::

Mipe je izjavil:

Kako lahko folk razpravlja o ksenonski žarnici, kot da je nekaj normalnega...? Te so ubijalske za pešce in nasproti vozeče!


Ksenonske žarnice povzročajo veliko manj težav nasproti vozečim. Najbolj problematični so vozniki, ki si ne znajo nastaviti višine "navadnih" luči. Ksenonske luči regulirajo višino samodejno v skladu s predpisi.

DFujs ::

Pravilno napisano, dosti večji problem je to kot pa xenon ja.

cleanac je izjavil:

Mipe je izjavil:

Kako lahko folk razpravlja o ksenonski žarnici, kot da je nekaj normalnega...? Te so ubijalske za pešce in nasproti vozeče!


Ksenonske žarnice povzročajo veliko manj težav nasproti vozečim. Najbolj problematični so vozniki, ki si ne znajo nastaviti višine "navadnih" luči. Ksenonske luči regulirajo višino samodejno v skladu s predpisi.

Mipe ::

Težko rečem, meni se še tako napak nastavljene "navadne" luči še zdaleč ne zdijo tako zaslepljujoče kot samo-nastavljive ksenonke. Sicer pa sem pešec, med mano in ksenonkami praviloma ni stekla.

SeMiNeSanja ::

Mipe je izjavil:

Težko rečem, meni se še tako napak nastavljene "navadne" luči še zdaleč ne zdijo tako zaslepljujoče kot samo-nastavljive ksenonke. Sicer pa sem pešec, med mano in ksenonkami praviloma ni stekla.

Vprašanje, če si ti res gledal v xenonke. Vsaj kot voznik, vidiš vse sorte razštelanih luči, ki ti vozijo nasproti in te zaslepijo - ampak to niso xenonski žarometi.
Xenosnki žaromet ob vklopu vidiš, kako se 'nastavi' v pravo višino (posveti gor-dol).

Drugo pa so razni frajerji ki eksperimentirajo v navadnih žarometih z nekimi ultra svetlimi žarnicami, nazadnje pa še žaromet tako razžtelajo, da te slepijo tudi takrat, ko vozijo za teboj, ne samo ko ti prihajajo nasproti.

Mipe ::

Ksenonke so tiste z vijolično-modrikastim sijem, ne? Kot bi gledal varjenje.

Janac ::

Mipe je izjavil:

Ksenonke so tiste z vijolično-modrikastim sijem, ne? Kot bi gledal varjenje.

Take so aftermarket.

M-XXXX ::

Mipe je izjavil:

Ksenonke so tiste z vijolično-modrikastim sijem, ne? Kot bi gledal varjenje.

Xeonke so tiste ki imajo najboljsi priblizek soncni svetlobi.

heero ::

niso aftermarket
te vijolicne so 12000k
modre so 10000k
svetlomodra 8000k
bela 6000k in bolj sibka bela je 4300k
rumena 3000k

Fritz ::

Pri xenonkah se vedno menjata obe. Ker je pri marsikaterem avtomobilu zamenjava ksenonskih žarnic že kar poseg, je to razlog več, da se zamenjata obe žarnici.

Seveda je potrebno vedeti za kateri tip gre.

Pri 9 let staremu avtomobilu z 220.000km sem žarnice menjal le enkrat in še tedaj sem na bolhi dobil Philipsove za 15-20€ / kos. Marsikaj se najde: http://www.bolha.com/nadomestni-deli/av...

Priporočam 4300K, ravno zaradi 'mehke, naravne' svetlobe.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713231 (10389) dxx
»

Xenon za Kia Pro Ceed

Oddelek: Na cesti
214860 (4169) K3kec
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7015968 (14338) Olórin
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235140 (31964) RejZoR
»

xenon-ski žarometi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6632576 (30729) AtaStrudl

Več podobnih tem