» »

Spletna stran na lastnem serverju

Spletna stran na lastnem serverju

Murn ::

Pozdravljeni,

Torej pred kakim 2 leti sem imel spletno stran preko gostujoče brezplačnega serverja, kupil sem le domeno in gostovanje je bilo brezplačno. Sedaj se je njihova politika spremenila in sicer če kupiš domeno pri drugem ponudniku pri njih ne moreš več imeti brezplačnega gostovanja (no vsaj ne moreš uporabiti svoje domene) brez da bi kupil še vsaj najcenejše gostovanje.

Sedaj sem primoran vsaj za 1 mesec kupit tudi gostovanje da bom lahko spletno stran sploh imel on line. v bodoče pa bi si to spletno stran imel kar na svojem računalniku (imam namreč odslužen 5 let star laptop ki je lahko brez problema 24 ur prižgan da mi pač "laufa" server in spletna stran. Se pravi rad bi imel na računalniku server, in svojo spletno stran, kajti ne zdi se mi da bi plačeval gostovanje, če za to ni potrebe.

Zdaj me pa zanima naslednje.

Mi lahko kdo opiše postopek (za newbe osebke plis) kako iz svojega laptopa naredim server ter spletno stran. nekaj ljudi mi je samo delno povedalo da bom rabil IIS, apache ipd. programe iskal sem tudi na yt ampak je vse tko zmešano... zato vas prosim če mi kdo po vrstnem redu opiše kaj moram naredit da lahko svojo domeno povežem s spletno stranjo ki je na mojem računalniku.

Hvala vsem za pomoč in lep pozdrav

Murn ::

pa prosim brez komentarjev da bi bilo bolje da si kupimo gostovanje in mesečno (ali letno) plačujemo. pač smo neprofitno društvo ki bi s spletno stranjo radi naredili le reklamo ter obveščali ljudi o novostih. Uglavnem nič s čimer bi mi služili denar. Tako da ga niti nimamo da bi zapravljali za gostovanje...

hojnikb ::

in kaj je narobe z žiljon free hosti ?

sej teh imaš ko listja; vzameš enega ki ima tisto kar rabiš pa gasa
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Murn ::

free je dokler je njihova domena in ne lastna (katero smo kupili drugje) v kolikor želimo spremenit moramo zakupit gostovanje.

broken/link ::

hojnikb govori o zastonjskem gostovanju v tujini.
recimo en super primer: http://byethost.com/index.php/free-host...
maš pa res en milijon možnosti, nekateri ti gor vsilijo reklame, drugi ne, malo pobrskaj :)

Zgodovina sprememb…

Murn ::

problem je s .si domeno (to imamo kupljeno). te free hosting sites ti dajo sam če maš .com al pa kar njim paše zastonj. Če imaš svoje plači pa boš mel gostovanje pri njih. sm pregledu že vsaj 50 strani pa pr vseh je isti šmorn. če hočš svojo domeno plači!

trnvpeti ::

Laptop, instaliras apache/nginx/phpfpm,mysql
Kupis domeno
Rabis dns nekje
Staticno ip stevilko doma ali pa dyndns
Forwardiras na routerju na 80 na laptop

FX6300B ::

morš vedet da boš rabil verjetno tudi boljši internet , kok ti uleče zdaj?

evo ti je trnvpeti povedal vse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

trnvpeti ::

Za svojo lastno domeno ne rabis ne vem kaj

hojnikb ::

Murn je izjavil:

problem je s .si domeno (to imamo kupljeno). te free hosting sites ti dajo sam če maš .com al pa kar njim paše zastonj. Če imaš svoje plači pa boš mel gostovanje pri njih. sm pregledu že vsaj 50 strani pa pr vseh je isti šmorn. če hočš svojo domeno plači!

mah sej če ti domain hoster da možnost kakega redirecta (namesto da povežeš z dns serverji od hostinga) uporabiš to.
#brezpodpisa

Murn ::

trnvpeti,

hvala za odgovor vsaj neki čemu lahko zj sledim po vrstnem redu drgač mam pa povezavo 60/4mb (a bo ql?)

FX6300B ::

aja a si elektriko upošteval ka si računal

ok le upload je nizek za spletno stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

trnvpeti ::

Laptop kuri 10 w
Torej letno cca 10EUR za elektriko

Kaksen rpi Ali bananapi bi te prisel 3EUR na leto

Linija bo vrh glave dost za 1domaco stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Murn ::

trnvpeti hvala ti za vse odgovore, zj pa upam da mi rata to spelat

FX6300B ::

dobr odvisno od uporabnikov ja ker download je super edino ka je upload nizek

Yacked2 ::

Murn je izjavil:

trnvpeti hvala ti za vse odgovore, zj pa upam da mi rata to spelat

pa še vedno ga boš mogel met prižganega.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

FX6300B ::

greje pozim bo to dobr polet pa ne glih :8)

n0pin ::

Če stran uporablja samo HTML kodo, brez PHP ali česa podobnega in nima ZELO velikega obiska lahko spletno stran gostuješ tudi na svojem routerju, ki je po vsej verjetnost že zdaj ves čas prižgan, tako, da boš prihranil pri računu za elektriko. Router mora podpirati Tomato, OpenWRT ali DD-WRT, kar pa podpira večina današnjih routerjev. Sam gostujem, tako kar nekaj strani in se super obnese.

Nevem, če se ti splača stari prenosnik imeti prižgan 24/7, ker te bo elektrika prišla veliko več. Če mora stran podpirati PHP, lahko kupiš tudi VPS. Najdejo se zelo poceni paketi, tudi taki za 3EUR na leto in se super obnesejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n0pin ()

111111111111 ::

n0pin je izjavil:

Če mora stran podpirati PHP, lahko kupiš tudi VPS. Najdejo se zelo poceni paketi, tudi taki za 3EUR na leto in se super obnesejo.

Lahko kakšen link za tole? Za 3 € na leto ga tudi jaz vzamem.

Drugače pa OP mislim da imaš tule: http://www.000webhost.com/ zastonj gostovanje in svojo domeno lahko uporabiš.

n0pin ::

111111111111 je izjavil:

n0pin je izjavil:

Če mora stran podpirati PHP, lahko kupiš tudi VPS. Najdejo se zelo poceni paketi, tudi taki za 3EUR na leto in se super obnesejo.

Lahko kakšen link za tole? Za 3 EUR na leto ga tudi jaz vzamem.

Drugače pa OP mislim da imaš tule: http://www.000webhost.com/ zastonj gostovanje in svojo domeno lahko uporabiš.


http://lowendspirit.com/locations.html

Uporabljam tudi sam za nekaj spletnih strani (tudi PHP in MySQL) in aplikacij. Uptime je 99%. Sicer so VPS-ji brez IPv4 naslova, vendar omogočajo povezljivost preko NAT-a (dobiš listo portov, ki kažejo na tvoj VPS), če pa imaš domeno, pa lahko pošlješ support ticket in ti domeno z HAProxy-jem preusmerijo na tvoj VPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n0pin ()

111111111111 ::

n0pin je izjavil:


Uporabljam tudi sam za nekaj spletnih strani (tudi PHP in MySQL) in aplikacij. Uptime je 99%. Sicer so VPS-ji brez IPv4 naslova, vendar omogočajo povezljivost preko NAT-a (dobiš listo portov, ki kažejo na tvoj VPS), če pa imaš domeno, pa lahko pošlješ support ticket in ti domeno z HAProxy-jem preusmerijo na tvoj VPS.


Svaka čast. Sem mislil da nabijaš. :) Tole bom pa stestiral. Hvala za link in opravičilo, ker sem podvomil. :)

#000000 ::

Za narest server iz laptopa ni zime, sam če bo držal, odvisno od obiska strani.

Rabiš pa tole
xamp server
dynamic DNS client isšči no ip na googlu
če imaš domeno registrirano pač vneseš za dns katerega dobiš od no-ip ter odpreš port 80 v obe smeri na laptopu in routerju

postaviš server xamp, slia lahko pač instaliraš na laptop
daš geslo na mySql serverju
skopiraš vsebino spletne strani v mapo web ali www
probaš dostopit na server preko http://localhost in kasneje tudi preko zunanjega ip, naslova (tvoj IP)

v bistvu nič pretirano težkega, samo laptopu treba nastavit da ne gre v spanje, ker če bo šel spat ne bo delalo takrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Yacked2 ::

nihče ni rekel, da je težko, samo problem je z linijo, doseglivostjo in odzivnostjo strani.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

#000000 ::

ja sej to on ve, če je društvo verjetno ne bo imel par k obiska niti tedensko, kaj šele dnevno, tako da linija zna poglodat to zadevo in laptop tudi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376285123 (8415) hariscorale
»

Gostovanje spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
233834 (1131) starfotr
»

Menjava gostovanja - iščem novega

Oddelek: Omrežja in internet
232793 (1716) MasterKiD
»

Za vse ki se resno ukvarjate z izdelavo spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
192228 (1426) tomaz_sres
»

Iščem nov hosting - za veliko manjših spletnih strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
719717 (6244) neoserv

Več podobnih tem