» »

Za vse ki se resno ukvarjate z izdelavo spletnih strani

Za vse ki se resno ukvarjate z izdelavo spletnih strani

rokibalboa ::

Pozdravljeni,
Izdelal sem kar nekaj spletnih strani za stranke, in trenutno imam gostovanje zakupljeno pri Hostgatorju. Zanima me predvsem mnenje vseh ki se bolj resno ukvarjate s tem, kje je smiselno zakupiti serverje potem ko imaš vedno več strank. Še vedno se nagibam v tej smeri da nebi imel strežnika doma, saj bi se s tem izognil mrkom in pa možnimi vdori. Kakšne so kaj cene za strežnike,primer če imaš cca do 100 spletnih strani?
Hvala za odgovore
Rok

harmony ::

rokibalboa je izjavil:

Še vedno se nagibam v tej smeri da nebi imel strežnika doma, saj bi se s tem izognil mrkom in pa možnimi vdori.

A na zakupljenih streznikih pa ni vdorov, mrkov etc?

rokibalboa ::

Seveda da so udori, vendar potem oni odgovarjajo kakor jaz vem

HardFu ::

Za stranke si naredil spletne strani, ki jih gostujes na strezniku doma? Resno?

Drugace pa je blo tole vprasanje 100x ze vprasano tukaj, mas miljon opcij z razlagami. Malo se potrudi pa pobrskaj.
http://codeable.io

vorantz ::

HardFu je izjavil:

Za stranke si naredil spletne strani, ki jih gostujes na strezniku doma? Resno?

Drugace pa je blo tole vprasanje 100x ze vprasano tukaj, mas miljon opcij z razlagami. Malo se potrudi pa pobrskaj.


kaj ko bi se ti potrudu pa prebral vsaj prvi 2 povedi ki jih je clovek napisal

rokibalboa ::

Ja Hardpuch uporabljam komodor na kasete :)

HardFu ::

vorantz touche, je pa napisal da ima zakupljeno gostovanje in nebi mel streznika doma. Ocitno sem si narobe razlagal stavek.

Drugace pa kar se gostovanja tice, sem sam preselil vse na digital ocean (Amsterdam datacenter). Mocno priporocam.
http://codeable.io

Goran's Blog ::

Če boš doma oziroma imel postavljen svoj strežnik boš po mojem imel tudi problem oziroma bolj kot problem ti bo vzelo čas zaščita le teh, vzdrževanje, nadgrajevanje itd... Naredi malo kalkulacije kaj se ti izplača ali kaj ne ne vem.

Vice ::

Predrago doma postavljat za par strani (verjetno se številka ne bliža k 4 mestni številki postavljenih strani)... Ceneje pride Digital Ocean, Contabo, Hetzner... V EU je kar nekaj dobre ponudbe, odvisno kaj hočeš.

levaky ::

Poglej si kake reseller opcije pri slovenskih ponudnikih gostovanja. Pri zabcu pride nekaj čez 100 domen cca 74€. Bolj bo problem prostor na strežniku.

HardPhuck: na Digital ocean dobiš VPS al obstaja tudi možnost, da ti oni vzdržujejo mašino, ti pa dobiš samo neko konzolo aka cpanel?
Kako je s hitrostjo?
Kakšni so pingi?
Kako se obnese njihova nadzorna plošča?
Kako hitri so na help desku?

Matej

AndrejS ::

In kaj je narobe s stežniki doma , če maš UPS , generator , dobro linijo , ...

blackbfm ::

Narobe je to da je manj zanesljiva linija, rabiš vložit denar v opremo... ni računice. Razen če gre za nek proprietary sw pa da imaš vse na svojem, drugih prednosti ni.

Goran's Blog ::

Pa še to, boš imel čas skrbeti za svoje strežnike doma če boš imel že veliko dela s spletnimi stranmi? To je tudi narobe!

HardFu ::

AndrejS, ni problem v hardwareu ampak ljudeh. Kaj ce crkne, ti pa si na dopustu? Kaj ce ti brat/sestra/kdorkoli vlece torrente tacajt ko mas naval na neki sajt? Nimam nic proti gostovanju lastnega mini bloga z namenom ucenja, ce pa se gre za resno produkcijo pa nikakor.

levaky, dobis VPS, in to je to, nimajo moznosti da ti oni rihtajo. (cPanel? srsly? :)

http://www.ograje-komar.si/ Tale sajt mam gor - pingaj, njihova plosca je simpl ko pasulj.

Za help desk pa ne vem, nisem jih se rabil.
http://codeable.io

levaky ::

Aha fino, VPS is good enough..

Kaj je narobe z cpanelom?

Matej

Matek ::

No, jaz pa svetujem, da se NE ubadaš s hostingom. Po mojih izkušnjah je bolje, da najdeš nekaj ponudnikov gostovanja, na katere lahko računaš, in jih nato samo priporočaš strankam oz. v osnovi ti naložiš stran in urediš vse skupaj, potem pa predaš vse podatke za prijavo stranki in razložiš, da je s tem tvoje delo zaključeno.

Sicer je res, da lahko z preprodajanjem gostovanja ustvariš dodaten zaslužek, imaš pa po drugi strani (presenečenje!) tudi dodatno delo. Stranka vsakič, ko kaj ne deluje, kliče tebe, tudi če je krivda na strani hostinga. Od tebe se pričakuje, da boš izvajal posodobitve CMS-ja/pluginov/strani nasploh (če računaš nek fiksen vzdrževalni strošek je veliko težje upravičiti ceno za kak naknaden dodaten razvoj, češ, "saj ves čas plačujemo za posodobitve"). Vsako leto, ko je treba podaljšati domene in gostovanje, imaš delo z izdajo računov in potencialne težave z neplačniki.

Zdaj, če te tovrstno delo s strankami veseli, super. Kot sem napisal, to je povsem legitimen vir zaslužka. Če si pa primarno zainteresiran (in izobražen) predvsem za izdelavo spletišč, pa boš to čutil kot dodatno obremenitev. Presodi sam.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

rokibalboa ::

Trenutno imam na Hostgatorju neomejeno domen in baz podatkov.., kar se tiče uporabe je dosti na izi Cpanel itd. Vendar me malo moti ker strani niso tako hitre.Sicer so mi zatrdili da so strežniki v evropi. Trenutno imam okoli 20 strani vendar ko bo št tam čez 100 bi bilo najbrž smiselno imeti kako bolšo mašinco?.
Kot sem rekel nimam namena imeti stržnika doma. Zanima me če so ponudniki kot je Hostgator lahko konkurenčni.. Sem gledal tudi pri Tušu nekaj in slovenskih ponudnikih, saj pravim za enkrat ni neke nuje vendar ko bo bom moral ukrepat in sem tudi tu povprašal za mnenje.
lp

glave ::

dope1337 ::

Priporočam goDaddy.

Trenutno majo glih neko akcijo (mt Premium. Da povzamem kaj ponujajo za 20$/mesec:
- do 100 strani
- 1TB/ (10GB/stran) prenosa podatkov (razem če imaš resne storitve na svojih web appih, ti ne bo uspel tole ponucat v enem mescu)
- 100GB placa (1GB/stran)

osebne izkušnje? So res zelo odzivni, če se kej zalomi. Uptime je gladko 99,9%. Vglavnem, same dobre.

EDIT: @Matek: Ko sm pa tole prebral, sm se pa prav zamislo ... kak bedno delo je to v resnici ja :D
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

tomaz_sres ::

Jaz mam Windows server 2008 za 60 EUR na mesec pri HostEurope :

https://www.hosteurope.de/en/Server/Roo...

Linux je še ceneje.
Support super odziven, administracija serverja čez RDC.
Lep pozdrav, Tomaž Sreš, http://www.sres.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516552 (7472) next3steps
»

Novo gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
173237 (2711) neoserv
»

Gostovanje doma ali nakup?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121254 (848) spl_c
»

Strežnik?

Oddelek: Kaj kupiti
6890 (750) logista
»

OK in poceni gostovanje?

Oddelek: Izdelava spletišč
212862 (2826) nodrim

Več podobnih tem