» »

Menjava gostovanja - iščem novega

Menjava gostovanja - iščem novega

Fukomuko ::

S trenutnim gostovanjem sem nekoliko nezadovoljen, saj so strežniki počasni, to pa negativno vpliva na hitrost odpiranja spletnih strani in posledično na Googlov rank. Iščem torej novega slovenskega ponudnika gostovanja z dobro podporo, ažurnostjo, pripravljenostjo pri migraciji na novo gostovanje in hitrimi strežniki.

Zahteve sicer niso velike, gostovanje potrebujem za Wordpress, Opencart in še eno custom spletno stran. Vse skupaj nanese 5 GB, 30 email računov, dve domeni in Comodojev SSL certifikat. Trenutna nadzorna plošča je cPanel 11.46.0, zato migracija najbrž ne bi smela biti težavna.

Katerega priporočate? Cena ni tako bistven kriterij, pomembnejša mi je kvaliteta storitev.

krenos ::

Sem sprobal par slovenskih, do sedaj najbolj zadovoljen z Neoserverjem in Domovanjem. Sem pa na koncu vse strani prestavil na neoserver, ker je vse skupaj delalo hitreje, pa tudi podpora je bila boljša.

psychoshorty ::

Tudi jaz lahko samo priporocam neoserv, imam dosti strani tam in doslej se nobene pripombe. Podpora je pa tudi nad nivojem.

neoserv ::

Hvala obema za pohvale. Se trudimo po najboljših močeh :)

lp, Bostjan
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

OldSkul ::

Probajte sishell, sem tam že nekaj časa in trenutno dela dokaj hitro/stabilno. Sem bil tudi na nekaterih drugih, samo ne bi o imenih, da ne bo hude krvi. Se niso tako dobro izkazali, predvsem če je kakšna stran v določenem trenutku malo bolj obremenjena, hito naletiš na kakšno skrito omejitev.

terryww ::

kaj je pa s hetznerjem narobe?
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Fukomuko ::

Po priporočilih sem se tudi jaz odločil za migracijo na neo-serv, kar je vsekakor bila odlična ideja. Podpora je izvrstna, preko emailov sem odgovore prejel praktično v roku 15 minut. Migracijo iz prejšnjega gostovanja je v celoti izvedla tehnična ekipa v enem dnevu, brez enega samcatega zapleta. Tudi z odzivnostjo strežnikov sem zadovoljen, saj so občutno hitrejši v primerjavi s konkurenčnimi.

neoserv ::

Hvala! :) Iskrena pohvala dene bolje kot vsaka cestitka :)

Lepe praznike,
Bostjan
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Apple ::

Hetzner se je pokvaril pri podpori... Zarad pokvarjenega HWja na dedicated serverju imam kup težav... Prvo so se izgovarjali, da ni pri njih problem, ampak v CentOSu... Ko se je napaka ponovila, so zamenjali RAM. Ko se je napaka ponovila, so naredili HW check in ugotovili, da sta oba diska v Kju. Zdaj ponujajo zamenjavo diskov, ampak nastavitve in podatki bodo šli po gobe... Za prehod na drug dedicated server, zaradi njihove napake, mi pa želijo zaračunati fee.
LP, Apple

psychoshorty ::

Apple je izjavil:

Hetzner se je pokvaril pri podpori... Zarad pokvarjenega HWja na dedicated serverju imam kup težav... Prvo so se izgovarjali, da ni pri njih problem, ampak v CentOSu... Ko se je napaka ponovila, so zamenjali RAM. Ko se je napaka ponovila, so naredili HW check in ugotovili, da sta oba diska v Kju. Zdaj ponujajo zamenjavo diskov, ampak nastavitve in podatki bodo šli po gobe... Za prehod na drug dedicated server, zaradi njihove napake, mi pa želijo zaračunati fee.


Hvala za ta info! Kolega je tudi pri Hetznerju najel VPS za sftp server in mu tudi CentOS tam serje. Bom mu posredoval naprej.

Mesar ::

Domenca ima poceni "neomejene" pakete, vsej pred novim letom so imeli. Je pa zanka, na mailbox imaš omejitev 250mb če hočeš to dvignit pa po mailu lepo doplačuješ, da te pride dražje kot google apps... skratka te obirajo do kosti in še čez. Če rabiš samo simple hosting za par strani.

Naprej za backupe tak veš, da si dolžen skrbeti sam, prej kot se to navadiš lažje ti bo.

Drugače pa je OVH/SYS/Kimsufi bistveno cenejši Hetznerja... je pa res, da razen tistega, kar spada pod njihovo domeno je techsupport praktično "non existent", to, da bi ti malo pošraufali dedi/vps ker si nekaj zahebal kar pozabi. Načeloma so dobra izbira če veš, da boš zadevo znal sam vzdrževat... sicer pa v zadnjem času so začeli tak support bolj kot ne vsi zaračunavat, razen tisti, ki še niso uveljavljeni na trgu in so zato pripravljeni požret vse.

Hardware je cool, pingi do CA datacentra so cca. 140ms, do FR pa 40ms. Speedtest...


$ ./speedtest-cli
Retrieving speedtest.net configuration...
Retrieving speedtest.net server list...
Testing from OVH Hosting (142.4.*.*)...
Selecting best server based on latency...
Hosted by ElectronicBox (Montreal, QC) [1.98 km]: 37.616 ms
Testing download speed........................................
Download: 94.27 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 89.27 Mbits/s


Smo pa imeli pred tem par slovenskih ponudnikov (sicer VPSje ne dedicated) pa so skoz bi problemi. Od diskov, prekomerne rabe CPUja, mučk z omejevanjem bandwidth, ... pa čez Hetzner sem tudi slišal že pripombe, da včasih malo z levo roko delajo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Apple ::

Za backupe mam poskrbljeno... Gre za to, da so neprofesionalni in ignorantski... Ko jim po šestih reklamacijah napišem, da bom prešaltal na drug server pri njih, mi pa hočejo zaračunati setup fee + želijo upoštevati cancellation period za trenutni poldelujoči server...
LP, Apple

Bakunin ::

hetzner - ko je sel disk oz. se je sumilo disk smo enostavno vrgli ven iz raid/lvm. shutdown, hetzner zamenjal. reboot. dela. 0€

Apple ::

Men sta šla oba diska :)
LP, Apple

Mesar ::

Bakunin je izjavil:

hetzner - ko je sel disk oz. se je sumilo disk smo enostavno vrgli ven iz raid/lvm. shutdown, hetzner zamenjal. reboot. dela. 0€


Lol? A nimajo za hot swap?
Your turn to burn!

urosc ::

@apple Pri nas imamo dokaj ugodne VPSe. Vse skupaj je clustru, tako da v primeru HW napake, lahko brez težav migiriramo na nov fizični strežnik. Mi delamo disaster recovery backup za vse VPSe, pri managed VPSih pa skrbimo za celoten backup. Za VPS naročnike je podpora na voljo 24x7 (posebna telefonska številka). Več informacij ti lahko dajo moji sodelavci na 01 7777 888 ali jaz prek zs, da ne bom tukaj delal preveč reklame.
Domovanje.com: Najboljša ponudba za spletne profesionalce in agencije
Domenca.com: Spletno gostovanje z brezplačnimi SSL certifikati, cPanel in SSD

Veron ::

Težko priporočam kar koli, lahko pa odsvetujem Zabec.net.
Zadnje pol leta konstantne težave (ne pravim, da ne more priti do težav) ampak na tem področju je podpora izredno slaba oz. drugače rečeno ignorantska. Sedaj ko selim gostovanja drugam, pa zavlačujejo z kodam za prenos domene...

eniLS ::

Tudi jaz ne priporočam zabec.net, slabe izkušnje z podporo, zavlačujejo in si izmišljajo brezvezne izgovore, nekatera vprašanja na katera se jim ne da odgovoriti kar spregledajo, ...

Apple ::

Evo, že gledam na hosteurope.de ...
LP, Apple

Vzdevek ::

Veron je izjavil:

Težko priporočam kar koli, lahko pa odsvetujem Zabec.net.
Zadnje pol leta konstantne težave (ne pravim, da ne more priti do težav) ampak na tem področju je podpora izredno slaba oz. drugače rečeno ignorantska. Sedaj ko selim gostovanja drugam, pa zavlačujejo z kodam za prenos domene...


Se mi je dogajala čisto ista zadeva. Rabil sem štiri dni, sem jim dopovedal, da mi naj že 1x pri bogu pošljejo kodo. Pošiljali so mi kar neke bedarije, zakaj selimo domene vstran, kam gremo ipd... Potem so 3x poslali napačne kode. Da ne rečem da po 14.00 uri več ne odpisujejo mailov.


Poskusil sem še druge skoraj ista pesem. Najhujši pa so tako ali tako pri hitrosti.

Zdaj imam vse skupaj pri Hetznerju kolega, ki se z tem ukvarja pa mi ga vzdržuje in ne grem več blizu slo ponudnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vzdevek ()

jype ::

Do zdaj je neo-serv pohvalila velika večina njihovih strank. Če bi moral priporočat, bi priporočal njih. Pojma nimam kdo so to in kako delajo, verjetno tudi niso najcenejši, ampak na smiselne kritike se očitno odgovorno odzovejo in popravijo, kar lahko.

urosc ::

@Apple če iščeš v tujini in ne iščeš najcenejše variante, poglej še https://www.linode.com/
Domovanje.com: Najboljša ponudba za spletne profesionalce in agencije
Domenca.com: Spletno gostovanje z brezplačnimi SSL certifikati, cPanel in SSD

neznanko ::

Ah jaz samo še nemške serverje uporabljam. Ping več kot dober (do 50ms), hitrost prenosa podatkov je odvisna od zmogljivosti diskov (in ne od mreže... :)
Se pa zavedam da slovenska podjetja ne morejo konkurirat nemcem, da ne bo pomote, četudi upoštevamo razdaljo...

EDIT: https://www.hosteurope.de/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

MasterKiD ::

Neomejeno gostovanje z nešteto orodji ter drugimi ugodnosti v tujini, samo za 1X€ na leto (akcijska cena). Kontaktirajte me. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPS spletno gostovanje Slovenija vs. tujina

Oddelek: Izdelava spletišč
213248 (2469) sodnicaN
»

Pomoč pri izbiri strežnika - globalna spletna stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
475503 (4855) kajtel
»

Iščem nov hosting - za veliko manjših spletnih strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
719718 (6245) neoserv
»

Domenca ali Domovanje

Oddelek: Omrežja in internet
255649 (4878) neoserv
»

Gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
153663 (3311) _Dejan_

Več podobnih tem