» »

visoke temperatura procesorja

visoke temperatura procesorja

uros95 ::

pozdravljeni
pred 2 tednoma sem kupil nov računalnik z procesorjem i7 4790k ter pustilč stock hladilnik zdaj pa se procesor segreje na 100% obremenitvi tudi na 100°C sedaj me zanima kaj mi svetujete da naredim (nov hladilnik ali pustim tako)

gddr85 ::

cpu tako ali tako dela od 0% do 100% glede na to kaj dela (idle, load). 100C sigurno ni v redu tud pri 100% obremenitvi. Iz interneta poberi dol HW monitor in poglej še enkrat temp ko miruje in ko dela npr. nekaj na polno in prlep kakšno sliko. Če je blo tako od začetka, potem mogoče hladilnik ne sedi dobro na cpu-ju. Mogoče najbolje da ga vzameš dol, pogledaš. če je termalna pasta gor na cpu-ju in ga še enkrat pritrdiš

uros95 ::

kaj pa kakšen drug hladilnik kaj predlagate?

gddr85 ::

Kakšen mugen4, mogoče kej od noctua (tihi in zelo dobro hladijo + dragi), thermalright macho, itd. Drugače tud s sock hladilnikom ne bi smel nikol imet 100c, razen če extremno navijaš. Torej prej poglej, če je stock v redu pritrjen in če je spodaj termalna pasta, če je slučajno ni, jo moraš dat. In s HW Monitor še enkrat poglej temperature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

lonewolf_ ::

Noctua je res dražja, ampak meni sploh ni žal denarja, ki sem ga dal. 4 leta, ventilatorja sta še kot nova. Enako je za GPU hladilnik bilo za Accelero xtreme III, vsekakor vredno, že zaradi temperature, kaj šele glasnosti.

Drugače jaz bi ti dal glas za noctuo, če te cena ne moti. :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

BorutK-73 ::

Če nimaš navit procesor, mora biti stock hladilnik dovolj za hlajenje tam do 60C.
Jaz bi na tvojem mestu dal hladilnik dol, namestil novo pasto, preveril pine na hladilniku in namestil na novo.

Free program za temperature
http://openhardwaremonitor.org/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri cheap CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
393753 (2899) m0LN4r
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517671 (6606) m0LN4r
»

pomoč pri nakupu CPU coolerja

Oddelek: Kaj kupiti
323658 (2982) SuperVeloce
»

Nastavitve CPU ventilatorja

Oddelek: Strojna oprema
152207 (1857) kanja
»

Problemček s hlajenjem i7 920 CPE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171907 (1502) TOP

Več podobnih tem