» »

Nastavitve CPU ventilatorja

Nastavitve CPU ventilatorja

nobodyelse ::

mtosev ::

probaj Speedfan
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nobodyelse ::

To v bios pogledam, ce je kje Speedfan?

mtosev ::

ne to je program. google > speedfan
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nobodyelse ::

sej res butaste stvari sprasujem sry....prevec razvajen :)

Preh sm mel na 1500rpm, zdej sm dal na silend mode in je 600rpm, sej to je cist dost, glede na to da nimam nc navit proc e5200 ane?

Zgodovina sprememb…

phenom ::

ja v redu je ja:):):):)

rikta33 ::

pozdravljeni,

po štirih letih se mi vklopi CPU vent in je glasen ZELO! Procesor je AMD 3100+, 1,81GHz Speedfan kaže temp CPU-a med 95-100 C...Ne vem ali j to normalno in če obstaja kakšna alternativna rešitev? Vsaj za zmanjšanje tegale hrupa. Vnaprej hvala!

particle ::

Očisti ventilator in hladilne rebra na CPU.

rikta33 ::

Vent in hladilnik sta bila sčiščena pred enim tednom...danes spet odprem in ugotovim da se hladilnik ne drži prav dobro...nekako miga, ni fiksen...največ kar sem lahko naredil je da sem ga zopet pritrdil s klipsnam in se mi zdi malo bolje...vent zdaj ne dela konstantno ampak se vžge pri odpiranju npr. pdf.-a, jpeg-ov, neta in podobno, kar prej ni bila navada...čdno mi je to da po parih letih se začne kar tako dreti...

particle ::

Hja, hladilnik mora biti pritisnjen ob proc, če ni dobrega stika me čudi že to, da se ti pc sploh prižge.

bosmla ::

S cim pa si cistil hladilnik in vent? Z lopato pa krampom?? Verjetno si premaknil hladilnik in verjetno poskodoval ventilator (alo pa je pac odpel svoje). Vzemi hladilnik dol ga scisti stare termalne paste (vmes si nabavi nov 92 mm ventilator ga zamenjaj), nanesi tanek!!! sloj nove termalne paste in previdno namesti hladilnik na procesor.

zupanman ::

Pozdravljeni!
No ravno sem lepo inštalirav novo matično, procesor ter napajalnik, in vse dela lepo. SAMO!...
Ventilator na CPUju je nekoliko čuden, nevem morda je to navadno. Nekaj časa dela čisto navadno in je zelo tih. Kar na enkrat pa da ne rečem da čisto "popizdi!" in začne na povno moč delovt kot da bo cela kišta poletela... Ali je to normalno ali sem kaj narobe naredil pri inštalaciji?
Imam pa procesor AMD Phenom II X4 965 BE nič navit (stock hladilnik + fen).

bosmla ::

V BIOS-u imas nastavljeno (ali pa uporabljas kasen program za prilagajanje hitrosti vent.), da avtomatsko prilagaja hitrost vent. pri stock hladilnikih pa so vent. pri vecjih hitrostih kar precej glasni... v glavnem po prebranem zgleda, da si naredil vse ok.

zupanman ::

Aha ok. Ali je tudi kakšen dobre program z katerim se lahko pogleda temperaturo CPUja?

bosmla ::

Recimo Speedfan

kanja ::

Kaj pa če ti ventilator crkne? A mogoče kdo ve koliko stane servis?

Imam leptopa HP 530.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator glasen, vrti ves čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877960 (6671) lolipop2
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517671 (6606) m0LN4r
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10031049 (29094) kuglvinkl
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11422392 (20835) Xserces
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
383033 (1805) rejven

Več podobnih tem