» »

Kateri cheap CPU cooler

Kateri cheap CPU cooler

ajfon ::

Lep pozdrav,

imam namizni računalnik na njega pa naložen gta 5. Med igranju sem gledal da ima grafična kartica ( sapphire hd 7850) 80 stopinj celzija, CPU pa 95.

Trenutno imam nameščen stock intel hladilnik, ki ga nameravam zamenjati, saj je 95 stopinj preveč.. Pred kratkim sem tudi zamenjal termalno pasto.

Torej kateri cheap CPU cooler priporočate, tam nekje do MAX. 40€!

BorutK-73 ::

Imaš kašen ventilator da ti piha v ohišje in ven?
Temp. je ista če imaš odprto ohišje?
Katero plato in cpu imaš? Če imaš Asus, ima asus AI suite za kontrolo hitrosti ventilatorjev in temperature.

CPU coolers:
Macho 3, Hyper 212 EVO, mogoče kaka pocen Noctua.

ps
Prej se prepričaj koliko mm je od podnožja cpu-ja do stranice ohišje ker ti hladilniki zgledajo večji kot na slikah.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

To maš slabo zmoutan hladilnik ali slabo nameščeno pasto/posušeno.

Stock hladilnik nesme pridit do 95C. Vsaj na nenavitem procu.
#brezpodpisa

ajfon ::

plata: ASUS P8H67-M LE
proc: intel i5 2500

sem probal nanovo namazat termalno pa hladilnik gor dat pa je isto, potem sem odprl stranico računalnika, in pride sedaj do max. 75-80 stopinj.. samo vseeno..

imam 140mm ki piha v ohišje, in 120 da piha ven

Blinder ::

Navit procesor? Je tapravi hladilnik gor ali kak original od kakega drugfega bolj svoh intela?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BorutK-73 ::

Poglej pine od hladilnika če gledajo vsi ven na zadnji strani matične. Včasih se pin (plastika) zvije in hladilink ne sede na cpu.

Poglej v AI suite, koliko rpm ima cpu ventilator. Možno da imaš nastavljen silent profil, nastavi na performance ali user in sam nastaviš krivuljo obratov.

Zgodovina sprememb…

ajfon ::

ni navit, vsi pini gledajo ven..

je pa mATX ohišje...

ajfon ::

Han ::

V tem cenovnem rangu definitivno Scythe Kotetsu.

PredatorX ::

pasta se ti je posušila in ti proc tud throttla na 95C.

Ja, oba sta zelo vredu... vzameš pa tistega, ko je bolj primeren za ohišje.

ajfon ::

termalna pasta nemore biti problem, saj sem jo namazal 10 dni nazaj...

solatko ::

Če si dal belo silikonsko, je razumljivo. Nabavi MX2 ali MX4.

http://www.ekwb.com/shop/accessories/th...

Dobiš tukaj po povzetju (včasih malo dle traja).
Delo krepa človeka

ajfon ::

termalna pasta je v redu, saj ima isto termalno pasto moj brat pa ma normalne temperature.. Moj zaključek je, da je vzrok pregrevanja mATX ohišje, ki ima spredaj dustfilter, pa še ventilator tisti 140mm sem preklopil iz 12v na 5v ker je bil preglasen.. Nemore bit druga.. Bom naročil tisti be quiet hladilnik pa povem razultate ko ga dobim..

LP

Snackbarru ::

Nezmotljiv si praviš...

PROTIP : Mogoče (ni šans) si termalno pasto slabo namestil.

ajfon ::

preber si zgori moje komentarje pa ne kr neki na pamet tule govorit.. Zgori sem razložil že da sem prvo namazal pa probal pa j blo 95 stopinj na cpu-ju, pa sem dal vse dol, spucal z alkoholom čistim, namestil spet in lepo pritrdil hladilnik tako kot mora biti.. No changes in temperatures...

klinker ::

solatko je izjavil:

Če si dal belo silikonsko, je razumljivo. Nabavi MX2 ali MX4.

http://www.ekwb.com/shop/accessories/th...

Dobiš tukaj po povzetju (včasih malo dle traja).


Uhh, MX4 je grozna zadeva. Sam pa ze vrsto let prisegam na AS5

ajfon je izjavil:

preber si zgori moje komentarje pa ne kr neki na pamet tule govorit.. Zgori sem razložil že da sem prvo namazal pa probal pa j blo 95 stopinj na cpu-ju, pa sem dal vse dol, spucal z alkoholom čistim, namestil spet in lepo pritrdil hladilnik tako kot mora biti.. No changes in temperatures...


Ja pa kaj. To se ne pomeni da si novo pravilno nanesu ;((

solatko ::

Sam večinoma uporabljam MX2, MX3 je bila totalno zanič, za MX4 pa sem bral na nekaterih forumih, da je malenkost boljša od 2-ke, nisem pa je sprobal, če praviš da je zanič, je tudi ne bom.
Delo krepa človeka

Xserces ::

Pri meni MX4 deluje bolše kot AS5
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

klinker ::

Hmm, sej mozno da je bla MX3, se ne spomnem, ceprav sem 95% da je MX4. Pac, grozna za namazat kot se zagre, pa cooler se je hudo zalepu na CPU s casom, hladilo pa bistveno slabse od AS5.
MX2 je bla pa OK, ja.

Xserces je izjavil:

Pri meni MX4 deluje bolše kot AS5


No, mozno da je bla ravno MX3 pol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

solatko ::

Torej moram MX-4 ob priliki sprobat.
Delo krepa človeka

Dr_M ::

Dejte no, termalna pasta je termalna pasta. Vec kot nekaj °C razlike ne more bit, ce je nisi namazal ravno 100g gor, pa se to jo pravilno namescen hladilnik stisne ven.
Se najbolj zanic kitajske paste ne bodo naredile 20°C razlike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Ti si itak vseznalec in tvoja beseda velja vec od bozje 8-)

Dr_M ::

Ne, samo dovolj izkusenj imam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

Med navadno keramično pasto in MX-2, 4 je razlika kar opazna. Vsaj na vročih procesorjih - prescot, i7/1366 podnožje, nekaterih AMD-jih, je razlika precej opazna, predvsem pa pri vseh prenosnikih, kjer je hlajenje rak rana.
Tudi do 10 stopinj razlike pri full loadu.
Delo krepa človeka

klinker ::

Ah dej no, ne trollat, ce pa ima on dovolj izkusenj in je razlike le par stopinj >:D

Han ::

Največja razlika bo, ko bo napopal gor enega od predlaganih kulerjev. :P

Snackbarru ::

>Največja razlika bo, ko bo napopal gor enega od predlaganih kulerjev.

Seveda, če ne bo dal gor pol kile termalne.

solatko ::

Han - +1
Delo krepa človeka

PredatorX ::

Dr_M je izjavil:

Dejte no, termalna pasta je termalna pasta. Vec kot nekaj °C razlike ne more bit, ce je nisi namazal ravno 100g gor, pa se to jo pravilno namescen hladilnik stisne ven.
Se najbolj zanic kitajske paste ne bodo naredile 20°C razlike.


ubistvu se pasta izsuši. Odvisno od kvalitete ampak stock cooler recimo po dveh letih pasto menjaš. Vsekakor mu jaz proporočam custom cooler.

b4d ::

Glede na mATX plosco, preveri kompatibilnost novega hladilnika. Predloge ti je dal ze Borut. Vse bo boljse in tisje kot stock.

5V ventilator na vhodu z filtrom ne prezraci dovolj. Uporabi 3-pin fan header na maticni, ce ima regulacijo voltaze ali pa nabavi fan controller. V najslabsem primeru odstrani upor in naj grmi na 12V. Spotoma se preveri kako imas kaj kable urejene.
b4d.sablun.org

MadIggy ::

Jaz sem zelo zadovoljen z ZALMAN CNPS5X. Na stari 775 plati imam 4-jederni Xeon E5540 2.83@3.2ghz. Temperatura je s stock 85 stopinj padla na 45.

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

ajfon ::

a je kej narobe če se temperatura med posameznimi jedri tako razlikuje kot se meni:

hojnikb ::

ja, to je normalno
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

ajfon je izjavil:

a je kej narobe če se temperatura med posameznimi jedri tako razlikuje kot se meni:


Ne uporabljat SpeedFan, če imaš možnost boljše aplikacije od Asus-a (AI Suite)

ajfon ::

oprosti šef

SuperVeloce ::

klinker je izjavil:

Hmm, sej mozno da je bla MX3, se ne spomnem, ceprav sem 95% da je MX4. Pac, grozna za namazat kot se zagre, pa cooler se je hudo zalepu na CPU s casom, hladilo pa bistveno slabse od AS5.
MX2 je bla pa OK, ja.

Xserces je izjavil:

Pri meni MX4 deluje bolše kot AS5


No, mozno da je bla ravno MX3 pol.

Cooler se ti je zalepil z Arctic cooler pasto? Jaz mažem GPUje s to pasto, katerih temperature so praviloma višje, pa nikoli nimam takšnihproblemov...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

solatko ::

MX-3 je bila totalno zgrešena mešanica - trda, grudasta, če pa si jo lepo razmazal, je bila pa kar v redu. Mi smo jo s fenom malo segreli in se je lepo zgladila, toliko da smo ponucal tubo. Hladilne lastnosti se niso razlikovale od MX-2.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

ajfon je izjavil:

oprosti šef

Samo svetujem.

ajfon ::

Uporabljam speed fan že okoli 7 let pa še nisem imel problemov, razen kdaj pa kdaj kake butaste temperature kaže kot je na sliki -8...

Drugače mi je pa všeč ker se hiter dol potegne :D Itak vedno ko nardim fresh install pozabim potegnat dou program za temperature, in potem ko hočem enkrat pogledat ko je računalnik vroč, imam speed fan zdownloadan in intaliran vv okoli 15 sekundah :)

m0LN4r ::

Jst mam že 7 let iz HTE za 3€ pasto eno velko inekcijo. Nevem kako bi lahko blo boljše. Ivy 6core 1.3v macho 5-6ur IBT (10g ram) in 80C max max.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736568 (4684) care20
»

Katera termalna paste je najboljša??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
244195 (2538) boolsheat
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578246 (7065) Pro_moted
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
495004 (4166) bond007
»

termalna pasta

Oddelek: Kaj kupiti
4410537 (9405) flipr

Več podobnih tem