» »

Predvajanje glasbe iz androida na BT avtoradio

Predvajanje glasbe iz androida na BT avtoradio

Bye ::

Kako naštimam, da mi predvaja muziko iz telefona prek avtoradia? V navodilih sploh ni omenjeno.

shadeX ::

#1. Spariš telefon in avtoradio
#2. Predvajaš komad na telefonu, to pa se namesto na zvočnik telefona prenese na zvočnike avtoradia.

Pogoj je seveda, da sta povezana (ti mora kazat kakšno obvestilo v obliki slušalk ali kaj podobnega (mogoče BT icona).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Bye ::

Grem takoj probat :)

xda develope ::

Bye manjkajo podatki kateri avto kateri radio...

Bye ::

Ford focus / Sony. Ne predvaja, samo laufa komad na telefonu. Telefon je povezan (izbral sem povezavo Ford audio), ampak ni zvoka. Sem probal tudi preko AUX/Line-In, ista zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

p0ki ::

Autoradio moraš dati naglas in pa telefon
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

destroyer2k ::

Daj sliko radia, ker tam moreš preklopit na bt media (ali kaj podobnega je ime).

EnStot ::

Tulifon mora biti sparjen z avtoradiem na dva načina, to je za telefonijo in BTaudio. To poglej v bluetooth nastavitvah telefona. Če avtoradio tega ne omogoča, potem pač ne moreš.

Bye ::

 slika

slika


 slika2

slika2



Na telefonu imam opciji Ford Audio in BTmusic. V slednjem so postavke kontakti in zvok telefona, that's it. Kot je razvidno, na radiu je samo BT on/off.

Trupl0 ::

pod bluetooth nastavitvah ( android ) najdi ta sonyev radio in klikni na zobnik... morajo biti tri funkcije...ena klic, drugi audio in tretji prenos kontaktov
If you are going through Hell, keep going !

sloxl8 ::

Sem imel podobne težave, vendar z drugim avtom in telefonom, pa vseeno. V Developer Options na telefonu poskusi spremeniti "Bluetooth AVRCP version" in/ali "Bluetooth Audio Codec" na nekaj drugega kot je trenutno. Pri meni je bil vzrok v AVRCP Version - ko sem spremenil to nastavitev je BT Audio v avtu začel delovati kot mora.

sandmat ::

možno je tudi, da imaš samo varianto za klice (hands free) in ne moreš predvajat glasbe. Oziroma jo lahko, ampak bo kvaliteta hudo okrnjena.

Bye ::

Trupl0 je izjavil:

pod bluetooth nastavitvah ( android ) najdi ta sonyev radio in klikni na zobnik... morajo biti tri funkcije...ena klic, drugi audio in tretji prenos kontaktov

Mam opcijo samo klic in kontakti... Torej očitno ne podpira predvajanja glasbe. Očitno bom moral nabaviti mp3 predvajalnik pa na žico priključiti. Verjetno ne morem računati na prikazovanje imen komadov in kontrolo prek obvolanske komande?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Trupl0 ::

Bye je izjavil:

Trupl0 je izjavil:

pod bluetooth nastavitvah ( android ) najdi ta sonyev radio in klikni na zobnik... morajo biti tri funkcije...ena klic, drugi audio in tretji prenos kontaktov

Mam opcijo samo klic in kontakti... Torej očitno ne podpira predvajanja glasbe. Očitno bom moral nabaviti mp3 predvajalnik pa na žico priključiti. Verjetno ne morem računati na prikazovanje imen komadov in kontrolo prek obvolanske komande?


Jep, radio ti potem ne podpira A2DP formata (bt mislim, da je ta format za prenos audio)
če boš preko AUX ti ne bo nič prikazovalo obenem pa imaš celoten nadzor na telefonu. Spet med vožnjo ni ravno super.

Ali pa kupi nov ali pa rabljen avtoradio, ki je bil delan v zadnjih 3 letih.
Spet niso tok dragi. 80e novi cca
If you are going through Hell, keep going !

Bye ::

80e mi ni tako drago, glede na to, da me mp3 player plus sd kartica ne bi prišla dosti manj. Pa še ni primerjave z ergonomskega/estetskega stališča.
Torej naj vzamem nek Fordov radio? Je problem premontaže? Bi rabil kakšen nasvet, katerega naj vzamem, da bo kompatibilen, in lepo sede kot original.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

Kaj takega? Se to samo zamenja, brez komplikacij s kabli?
https://www.mimovrste.com/glavne-avtora...

stjan ::

USB priključka pa radio nima?
Če boš menjal radio preveri, če ti bodo obvolanske kontrole delovale.

Bye ::

Ne, nima USB. Kako preverim za obvolanske kontrole?

Opkow ::

1. Radio, ki si ga linkal nima BT podpore.
2. Če boš kupil običajen radio iz trgovine, boš moral menjat tudi masko na konzoli avta.
3. Po vsej verjetnosti boš rabil tudi adapter za priklop radia na obstoječ konektor pri avtu.

Raje se zapelji do firme, ki se ukvarja z montažo avtoakustike in ti bodo ustrezno svetovali.

Bye ::

Hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7814354 (8653) Trupl0
»

carplay / android auto naprave

Oddelek: Mobilne tehnologije
145414 (5000) primo
»

Tablični računalnik v avtu z fm rds radijem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
539863 (7642) UganiKdo
»

Daljinec na volanu

Oddelek: Na cesti
71929 (1607) Nummy
»

Linux: samodejna izbira in vklop BT Headset-a

Oddelek: Operacijski sistemi
5706 (648) jype

Več podobnih tem