» »

2 monitorja+2 grafični+1 računalnik

2 monitorja+2 grafični+1 računalnik

cahahopie ::

Glejte takole je:
Na Pikslarju in še na drugih pejđih sem bral malo članke o tem kako se to nardi.
Držal sem se člankov. Noter sem poleg moje Kyro2 AGP vtakno eno starino - Trident Video Accelerator 9440 kot sekundarno grafično.
Vtakno sem jo v pci slot 2, ker prvega prekriva Cyristal Orb ventilator od moje Kyro2.
Nato so mi jo XPji avtomatko inštaliral, a mi javla napako v Device Managerju, da "te naprave ni mogoče zagnati" in v sredstvih, da "ta naprava ne uporablja nobenih sredstev, ker ima težave".
V članku na Pikslarju je pisal da moram bootat prvo PCI Slot in ne AGP in sem to tud naredo, a je računalnik pri štartanju XPjev zamrzno. Drug monitor pa pred zagonom XPjev ni pokazal slike.
Torej kaj moram uštimat, da bi to delal? Ali je treba dat drugo grafično na prvi PCI slot? Ali se da kako uštimat, da bi to delalo na drugem? Ali je grafična smotana..torej prestara. Ali ima Kyro2 kaj vmes, ali pa je potrebno še kaj postorit?

Hvala naprej za odgovore!

Phoebus ::

Probaj samo pci slot zamenjat, to pri windowsih ponadavi pali >:D

kuglvinkl ::

Kater error fašeš, če sistem dvigneš iz AGPja? Code 10?

Khm, tudi meni se je zdelo, da je smotana grafična k. (S3 Virge), potem sem moral! (preklet IBM) formatirat disk in sem še enkrat poizkusil in dela. Skratka to je neka skrajna rešitev.

Dej porbaj še s kakšno drugo karto.

In katero plato imaš. Če imaš nForce2, se lahko po moje obrišeš pod nosom.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Sem gledal ta članek, je bolj tko tko.

Nikakor ne dat karte v prvi slot, ker si deli IRQ z AGPjem.

In končno, če vse odpove pogledaš na realtimesoft.com
Your focus determines your reallity

Frgazor ::

za te stare pci graficne zal ni nobene moznosti, da bi normalno delale kot sekundarne po xp-ji. sicer je zasilna resitev, da zbudis sistem iz pci grafe, samo potem adijo tvout in podobni bomboncki tvoje lepe nove agp graficne :)

cahahopie ::

Hvala za odgovore, sem nekje staknu 3dfx Bansheeja, ki lepo laufle kot sekundarna grafikulja.:D

umetnic ::

kuglvinkl, zakaj pa Nforce2 ni dobra plata za to?! a? 0:)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

kuglvinkl ::

To boš moral vpraša al nVidio al pa proizvajalca plat. Skratka, nisem še probal kako se obnaša AGP karta, če ji disejblaš AGP Bridge. Poleg tega ne vem kako delujejo v paru (ker sem končno dobil zjebano 3D karto z dvema izhodoma...). V forumih vidim, da stvar ne deluje kot bi morala oz. kot deluje na drugih plaformah. Denimo na KT133A deluje brez kakršnega koli problema.

Kako bodo to zrihtal? NE vem, če sploh bodo, bi si pa to zelo zelo želel.

Težava se pojavi tudi, če hočeš met več kot dva monitorja (kar je po zadnjih podatkih kar velik trend pri tistih, ki že sedaj uporabljamo dva). SKratka, nujno rabiš dve karti (al pa eno na PCIju s podporo za štiri monitorje, Matrox MMS, 600$ up, + performane za 3D ne uporaben). Parhelia ni alternativa (maš samo extended desktop, kar je zame neuporabno, se pa neki govori, da bodo to porihtal z novimi driverje, morda...).

Zgleda, da bo moral nekdo probat.

Sicer pa, trenutno nisem doma. Lahko kdo disejbla AGP bridge na nFocre plati in pove, kako se obnaša AGP karta (3D, 2D). To se naredi v Device Managerju, System devices/disable AGP (PCI to AGP neki tazga, Bridge - zakaj to rabiš?, če tega ne narediš se ti ob shutdownu mašina ne ugasne, ampak fašeš BSOD in reboot).
Your focus determines your reallity

umetnic ::

Jest na Abit NF7 se cakam, tko da ne morm nc pametnga povedat :\ Hvala pa za podrobno razlago :)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318275 (11791) Ursus
»

Hercules 3D Prophet All in Wonder 8500 DV - slika na dveh monitorjih

Oddelek: Zvok in slika
291173 (1006) Senitel
»

Moja grafikulja ali monitor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8926 (812) cahahopie
»

Moj Kyro, Linux in Frame buffer

Oddelek: Operacijski sistemi
201265 (1102) trot
»

Konfiguracija z več monitorji

Oddelek: Novice / Grafične kartice
51530 (1530) andrej

Več podobnih tem