» »

Moj Kyro, Linux in Frame buffer

Moj Kyro, Linux in Frame buffer

cahahopie ::

Glejte.. stvar je takšna.
Mam naložene Linuxe, pa KDE ne morem videt s mojim Kyrom2.
In jih morm zato gnat na 8 bitni 640x480 grafiki, kar pa zgleda gadno in skoraj neuporabno.
Prebrau sem že ducat HOWTOjev, pa mi še zdaj ni vse čist jasn.
Rad bi slišu eno slovensko objasnilo, napotke.
Torej... kako zrihrtat, da bom lahko namizje KDE vidu s mojim Kyrom2, ker drugače si nimam kaj z njimi pomagat.
Imam pa tudi idejo, če dam svojo staro 1mb S3 grafikuljo, ki pa normaln dela s XFree86 noter. Tako, da ko bi šel v Winse bi mi gnal mojga Kyro2 na AGP. Ko bi pa šel v Linux pa bi mi gnal mojga starga S3 na PCI.
A bi šlo tako? 2 grafični v škatli?
Ali je bolje uštimat to stvar s frame bufferjem? Ker bi Linuxe predvsem rabu za en darg programčič, ki ga posredujem ... to pa je Alias - Wawefront Maya 3, ki pa je kar grafično zahtevna... zakar bi pa rabu Kyrota2.
Torej?

McWolf ::

Ti maš tolk problemu ej... A s šu un xf86 setup pregledat:\?
Go tell it on the mountains!

cahahopie ::

Mat... tule gor hitr odgovarjate.:D
Ravno sem popravljala sporočilo, ko si že odpisal.
Preklemano. No ... torej?

McWolf ::

a? ja u konzoli maš ponavad en ukaz x86free al neki tacga pa lahko naštimaš use za grafo...:\
Go tell it on the mountains!

Matek ::

Ja, teoretično bi delalo, ma boš moral za vsak zagon pretaknit kabel:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

McWolf ::

al je xf86 hmm ;)



ej lepa slikca, jes tut mev tako8-O
Go tell it on the mountains!

Matek ::

21. člen

Še tole: če želite postati Gnoj™, to sporočite adminom. Za to čast se vam NI potrebno truditi. Zadostuje že prošnja na
email
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

cahahopie ::

Torej.. še zdaj nism nič pošlihtu.
Ko ofnem XFree86 mi pokaže le en pikčast zaslon in kot miškin kazalec le en križec in nič več. ENDE. Lahko stisnem le Reset! Sem mislu ofnat tud XF86Config pa ga v konzolnem načinu ne znam. Poznam že kar nekaj konzolnih linux ukazov. Toda.. še vedno ne vem.
Ofnu sem ga že v KDE v Konquerorju, pa je to neuporabno. Ker mi laufa na navadni VGA grafikulji, ki ima podprto komaj 640x480x8 in je slika tako velika, da vidim samo pol zaslon. Kaj sedaj?
Linux nujno rabim za Mayo!
Nujno!
Pa čim bolj koristne odgovore prosim!
Pa brez kakšnih "Pojdi spat!" al pa "Preber si neki HOWTOjev". Res! Rabim čimprejšni odgovor za ta moj Kyro2!!

cahahopie ::

Nooo? Mi bo kdo olajšal delo? Bom učaku penzijo?:D

McWolf ::

Jebi Linux.:D:D:D:D
Go tell it on the mountains!

cahahopie ::

Matr si smešn!;((
Dajte nooo...:\

trot ::

Če ne znaš odpreti tega fajla v konzoli, je pa res hudo. Verjetno imaš instaliran vi urejevanik besedil. In rečeš
vi /etc/XF86Config al kjer je že datoteka-različno pri različnih distrotih. Preberi najprej man vi, da se boš naučil ukaze za delo z njim. Še lažji način je, da odpreš datoteko z urejevalnikom, ki je priložen filemanagerju mc (Midnight Commander). Ta zadeva zgleda in deluje zelo podobno kot Norton Commander za dos. Torej postaviš se na datoteko, stisneš F4, urejaš, save-F2 in to je to. Drugače pa se za nastavljanje te datoteke uporablja v konzoli en ukaz xf86conf ali xf86config al kaj je že, no, mogoče tud z velikimi črkami XF86Config, zdajle sem na win mašini, pa ne morem probat.
Zmogljivosti tvoje grafične ne poznam, zato ti pri tem ne morem pomagati. Vzemi priloženi priročnik v roke in iz njega prepiši vrednosti. Uporabljati pa boš zelo verjetno moral SVGA X-server, ker ne vem če je za Kyro že to zraven, no mogoče pri kakem Mandrake 8.1. Upam, da ti to kaj pomaga.
Lp, MH

cahahopie ::

Jok in Stok!:(:(
O.k. ofnu sem XF86Config z ukazom vi /etc/X11/XF86Config
Toda.. kaj zdaj? Kaj in kje morm napisat, da zrihtam to zadevšno z framebuferjem? Saj... res kaj morm prazvzaprav narest? Iklopit framebufer? Vklopit? Kaj sploh? Berem takšne in podobne HOWTO-je, pa mi je še zdaj vse megleno. Linux so pa res..... zateženi.:D
A kaj ko jih NUJNO rabim.
Lejpo vas prosim za pomoč!

P.S. Kako zagnat Midnight Commander? Aaa??:D
Majko sem ... total newbei v tem.:\

roscha ::

Jok in stok,ja. Malo bi pomagalo, če bi napisal katero distribucijo furaš. Debian, Slack, Redhat, Suse ...???? Midnight commander poženeš z ukazom mc. Mogoče nimaš niti instaliranega? V Debian distru napiši apt-get install mc, pa se ti bo poinštaliral. Za druge distribucije ne vem.. XF86Config popravljat ročno je muka, če točno ne veš kaj delaš. Uporabi Xf86config, pa gpm prej ubij, ker imaš drugče jebo z miško...

by!

cahahopie ::

O.k. uporablam distribucijo Red Hat Linux 7.1
Ja... res ne vem... kaj točno moram nardit v tem XF86Configu.
Zato bi vsaj prosu, če ve kdo za kak fajn.... toda, res fajn HOWTO, kjer to uštimat. Torej uštimat, da bo OS prepoznal moj Kyro2, ker njegovih dirverjev ni vklučenih v to distribucijo in kolkr vem jih niti ne namrevajo narditi za Linuxe. Zato moram sedaj Linuxe oz. okolje KDE poganjat na neuporabni/grdi ločljivosti 640x480x8 . That SUX!:\

cahahopie ::

No?
Torej kaj morm nardit, kaj morm napisat v XF86Config, da mi bo Kyro2 gnau namizje na 1024x786x16 ?
Pomagajte prosim.

trot ::

Hmm, pa saj ti je bilo že vse napisano.
Reci ps -a -da vidiš vse procese, poglej št. procesa od gpm npr 666
kill 666
Poženi XF86config (za tole ime res nisem siguren, poglej še v moj prejšnji post, če je kaka druga kombinacija velkih in malih črk) al kaj je že ta zadeva
V tem procesu izberi tip miša, tipkovnice, ..., predvsem pa, če ni podpore za tvojo kartico, izberi SVGA X-server, nastaviš ločjivosti za 8bit, 16 bit, 24 bit in 32 bit-vedno izberi kombinacijo mislim da 432 pa boš lahko menjal med 640*480, 800*600 in 1024*768
Pol pa izbereš še monitor, pa je.

cahahopie ::

A morm slučajn tuki kaj spremenit?

#The Colour SVGA server
Section "Screen"
Driver "svga"
Device "Generic VGA"
#Device "My video card"
Monitor "Philips 105B (15inch/CM 1200)"
Subsection "Display"
Depth 8
#Mods "1600x1200" "1400x1050" "...
View Port 0 0
End Subsection
End Section

Haa?:\
Majko sem zatežen.:D

cahahopie ::

No...
Proooooooosssssiiiiiimmmmm!:8)

cahahopie ::

Dajte no... usmilite se me... ljudje.
Mar pišem sam sebi?:\

trot ::

A še vedno nisi uporabil tiste skripte, ki sem ti jo napisal?! Govorim namreč o XF86Config. Samo to besedo vpiši v ukazno vrstico in sledi navodilom.
-----
#Mods "1600x1200" "1400x1050" "...
To mogoče lahko odkomentiraš (=pobrišeš #)
------
Podobno za ostale depthe
Samo raje delaj s tisto skripto, ki sem ti jo napisal na začetku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu - par vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
252349 (1767) 64202
»

Gentoo setup problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251661 (1485) G2
»

Linux vprašanja

Oddelek: Operacijski sistemi
312475 (1708) BigWhale
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795279 (4505) marsovec gugu
»

Vtis Gentoo Linux 1.4

Oddelek: Operacijski sistemi
211288 (1052) Brane2

Več podobnih tem