» »

Switch

Switch

Adminer ::

Zanima me kateri switch mi priporocate za naslednje naprave

Žicne naprave:
7x IPTV vmesnikov
6x Xbox ONE
5 PC-jev
Server
NAS storage

Brezžične naprave:
6x Pametni telefoni
7x Tablic
5x Prenosnikov

Zanima me tudi ce obstaja switch z wifijem ali bom moral dodatno kupiti router.
Verjetno bom potreboval tudi mocno wifi anteno ali repeater da pokrije celoten objekt.
Linija je 500/100.
Zazeljeno bi tudi bilo da je switch vsaj 10Gb/s zaradi velikega pretoka podatkov.
Glede cene ni problema oziroma natancneje bom povedal ko mi podaste par linkov od izdelkov.
Hvala za vaso pomoc

Gapi ::

No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

SasoS ::

10Gb/s switch ti nič ne pomaga, ker nimaš takega porta in mrežnih. Vsak (boljši) switch pa ima dovolj zmogljiv backplane, da vsi porti delajo s polno 1Gb/s hitrostjo.
Jaz ne bi mešal hrušk in jabolk. Vzami switch, malo boljši da je vsaj web smart in ima možnost vlanov. Wifi kupi posebej (ali več njih, da pokriješ celo stavbo), saj praviš da cena ni problem :)

Za low-cost imam dobre izkušnje s Trendnet http://www.ec.si/racunalnistvo/mrezna-o... http://www.ec.si/teg-240ws-24-port-10-1...
za kaj več Cisco, s HP-jem nimam dobrih izkušenj.

Han ::

Kateri HP se ti je zameril?

dottor ::

Da si sposodim malo temo. Potreboval bi 1Gbps switch. Trenutno imam vezavo: modem->Gbps router->100Mbps router. Na Gbps router sta vezana 2 računalnika, na 100Mbps pa moj računalnik. Vsi računalniki so med sabo vezani v mrežo. 2 routerja imam zato ker Gbps ne lovi najboljše v sobo, zato sme uporabil starega. Namen imam postavit NAS/Cloud sistem (J1800+2GB rama+2TB WD RED). Vezal bi modem->Gbps router->Gbps switch->100Mbps router. Zadnji router bi uporabljal samo kot WiFi točko. Na umesni switch bi pa vezal moj računalnik in NAS/Cloud.

Gledal sem to zadevo:
http://www.mlacom.si/eth-asus-switch-gx...

5xGbps in 2 leti garancije za dobrih 18€. Ker veliko naročam pri mlacomu bi ga vtaknu v enega od naslednjih naročil.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Adminer ::

dottor je izjavil:

Da si sposodim malo temo. Potreboval bi 1Gbps switch. Trenutno imam vezavo: modem->Gbps router->100Mbps router. Na Gbps router sta vezana 2 računalnika, na 100Mbps pa moj računalnik. Vsi računalniki so med sabo vezani v mrežo. 2 routerja imam zato ker Gbps ne lovi najboljše v sobo, zato sme uporabil starega. Namen imam postavit NAS/Cloud sistem (J1800+2GB rama+2TB WD RED). Vezal bi modem->Gbps router->Gbps switch->100Mbps router. Zadnji router bi uporabljal samo kot WiFi točko. Na umesni switch bi pa vezal moj računalnik in NAS/Cloud.

Gledal sem to zadevo:
http://www.mlacom.si/eth-asus-switch-gx...

5xGbps in 2 leti garancije za dobrih 18€. Ker veliko naročam pri mlacomu bi ga vtaknu v enega od naslednjih naročil.


Mislim da bo dober za to kar boš potreboval še posebej zato ker ima možnost načina VIP ki ti omogoča prednost pri 1 portu. Nanj bi priklopil NAS/Cloud saj tako bom vedno imel dovolj ;)

Adminer ::

SasoS je izjavil:

Wifi kupi posebej (ali več njih, da pokriješ celo stavbo), saj praviš da cena ni problem :).


Ja ampak a bi potem lahko npr iz laptopa ki bi bil povezan na posebej wifi (router ki bo povezan na switch) stremal preko omrežja iz naprav katere bi bile povezane na switch?

dottor ::

Adminer je izjavil:

dottor je izjavil:

Da si sposodim malo temo. Potreboval bi 1Gbps switch. Trenutno imam vezavo: modem->Gbps router->100Mbps router. Na Gbps router sta vezana 2 računalnika, na 100Mbps pa moj računalnik. Vsi računalniki so med sabo vezani v mrežo. 2 routerja imam zato ker Gbps ne lovi najboljše v sobo, zato sme uporabil starega. Namen imam postavit NAS/Cloud sistem (J1800+2GB rama+2TB WD RED). Vezal bi modem->Gbps router->Gbps switch->100Mbps router. Zadnji router bi uporabljal samo kot WiFi točko. Na umesni switch bi pa vezal moj računalnik in NAS/Cloud.

Gledal sem to zadevo:
http://www.mlacom.si/eth-asus-switch-gx...

5xGbps in 2 leti garancije za dobrih 18€. Ker veliko naročam pri mlacomu bi ga vtaknu v enega od naslednjih naročil.


Mislim da bo dober za to kar boš potreboval še posebej zato ker ima možnost načina VIP ki ti omogoča prednost pri 1 portu. Nanj bi priklopil NAS/Cloud saj tako bom vedno imel dovolj ;)



Hvala pol bom kar tega naroču. ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

SasoS ::

Ja, wifi točke (oz. wifi routerje, če vzameš) priklopiš na LAN port in izklopiš dhcp. Potem so vse naprave, tako žične (na switchu) kot wifi v istem omrežju.

dottor ::

Tako imam že zdej narjeno. 100Mbps router vezan na 1Gbps router preko LAN porta in izklopljen DHCP.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internetna povezava pade na 100 mbit/s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535274 (2003) napasi
»

Routar + switch + 5 računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
131856 (1470) Nesta
»

Router, ki zmore 1 gbps routed prometa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10720892 (17457) SeMiNeSanja
»

Hitrost IDE - SATA

Oddelek: Strojna oprema
81044 (978) Senitel
»

Gigabit switch+mrezne, hitrost pa le 100kbps

Oddelek: Omrežja in internet
81553 (1379) SasoS

Več podobnih tem