» »

Gigabit switch+mrezne, hitrost pa le 100kbps

Gigabit switch+mrezne, hitrost pa le 100kbps

wissar ::

Zivjo.

Doma se trudim postaviti gigabit mrezo med lokalnimi racunalniki. Uporabljam naslednjo opremo:
Gigabit Switch LEVELONE GSW-0803T, vanj priklopljeni:
- PC WinXP, Gigabit kartica (na ASUS K8N-E Deluxe plati)
- PC WinXP, Gigabit kartica (na Gigabyte KN8XP-Duo plati)
- PC WinXP, 100kbps kartica (laptop)
- Router ASUS (naprej priklopljen na kabelski internet)

Ko testiram hitrost med prvima dvema racunalnikoma (oba gigabit ethernet), dosezem enako hitrost, kot ce ji povezem direktno v ASUS router (100kbps sicer). Torej nobenega rezultata od novega gigabit switcha.

A so problem kabli? Uporabljam se neke stare kable, v navodilih za switch omenja neke "4-pair Category 5 copper cabling".

Sicer pa bo switch znal preklapljati med hitrostmi, tudi ce mesam gigabit in 100kbps, a ne? Poskusil sem izpuliti vse razen glavnih dveh racunalnikov, pa se vedno ne dosezem boljse hitrosti.

Poskusil sem tudi UDP speed test (zgoraj se nanasam na TCPIP) in sem dejansko dosegel 250kbps ... tega pa sploh ne stekam. Kaj je razlika med TCPIP in UDP protokolom?

Hvala za kaksno brihtno pripombo...

Senitel ::

Najprej bi bilo pametno razčistiti o kakih hitrostih govorimo... 100 kilo bitov na sekundo (100kbps) ali 100 mega bitov na sekundo (kar je standard). Se ti na računalnikih postavi mreža kot gigabit ali kot 100Mbps?

wissar ::

Takole:

Na obeh racunalnikih, ki imata gigabit kartice, se mreza postavi kot 1.0Gb (ko dam Status network connectiona). Prej je bilo 10MB/S (torej 1/10 gigabit mreze), tako da je to OK.

Izmerjene hitrosti so pa vse 8-10MB/s (torej 1/10 gigabit mreze), prakticno iste kot so bile prej, preden sem dodal gigabit switch.

Skratka, ceprav Windowsi pravijo 1.0Gb, ne dobim tega rezultata. Upam, da sem dobro pojasnil KkkBbb ... tega se mi nikoli ni dalo do konca nauciti. Ampak bottom line - namesto kopiranja s z 10 megabytov na sekundo med racunalnikoma z gigabit opremo, bi rad dosegel 100 megabytov, pa mi ne gre. (ok, vem da bom dosegel nekje 20-30, glede na hitrost diska).

Hvala za pomoc!

korenje_ver2 ::

ce ti ne dela na 1000 Mbps, ti bo delal na 100Mbps. Ni vmesne variante.

ce ti pa pise 1Gbps, potem bi ti moralo kopirati hitreje kot 10MB/s.

Zgodovina sprememb…

wissar ::

Pise 1.0Gb na obeh. Kopira pa 8MB/s.
Zato sem pa zmeden ... pa ce v svojem testnem programu prestavim iz TCP/IP na UDP protokol, poveca hitrost na 25MB/s...

?

SasoS ::

Probaj povečat receive buffer na mašinah. Winsi so že tako ali tako naštimani za optimalno delovanje na 10(!)Mbit mrežah...

Mr.B ::

Ma meni je tudi kazalo na mrežni 1G povezavo, pa sem bil povezan na adsl modem.
Izklopi če se da na switchu auto negoviacijo in povsod ročno nastavi na giga pa testiraj....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

wissar ::

Hvala za nasvete, tole so rezultati...

1. UDP TEST ... vsaj nekaj kaze, da gigabit switch nekaj naredi
- pognal sem test med obema racunalnikoma z Gigabit karticama, UDP rezultat je 22MB/s
- ce preklopim na 100mbps router, je UDP rezultat 9MB/s

2. Na switchu zal ne morem nastaviti nicesar (imam pa cisto novega LevelOne GSW-0803T)

3. Kako nastavim vecji receive buffer? Nasel sem eno freeware zadevo "TCP OPTIMIZER" in ce ga pozenem na obeh masinah, dvignem hitrost TCP/IPja iz 8MB/s na 12MB/s ... ampak ta optimizer je bolj za kabelski modem, se mi zdi, jaz rabim "mocnejse" nastavitve za lokalno mrezo.

Hvala!
wissar

SasoS ::

Preberi ta article (pa Tcp1323Opts raje nastavi na 1, ne na 3 kot svetujejo). Za razlago parametrov še tole (tu je tudi tester trenutnih nastavitev, da vidiš če je prijelo...pod broadband - tools - tcp/ip analizer). Jaz bi se TcpWindowSize še malo poigral...probaj tudi večje cifre recimo 513920 ali pa celo 770880...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen 20m dolg kabel za internet?

Oddelek: Omrežja in internet
2110622 (10231) imagodei
»

Omejitev hitrosti na mrežni kartici

Oddelek: Omrežja in internet
262732 (2456) jmorenoeu
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484050 (2467) Spc
»

gigabit ethernet

Oddelek: Omrežja in internet
101358 (1166) Brane2
»

Mrezne kartice 100/10Mbps delajo pocasi

Oddelek: Strojna oprema
181844 (1490) Racunalnik

Več podobnih tem