» »

Pametni telefon za do 300EUR

Pametni telefon za do 300EUR

Shegevara ::

Bilo je 'daljnega' leta 2010, ko sem nakupoval svoj prvi pametni telefon.

Takrat je ravno prišel ven Samsung galax. 2, vendar sem se takrat raje odločil, da kupim telefon konkurenta, ki ni občutno slabši, bil je pa skoraj 2x cenejši.
Kupil sem si LG Optimus 2x, ki se je presenetljivo dobro obnesel. Imel je nešteto softwareskih muh, vendar sem vse te napake prezrl, ker niso bile usodne. Počasi se bliža njegov 4. rojstni dan, in roko na srce, načel ga je zob časa.

Jaz imam eno težavo. Sem štorast kot mamba. Telefon mi vsaj 1x na teden pade z rok, s police ali s torbe, na parket, na ploščice, tudi na asfalt, itd...

In po vseh teh letih pa res nevem kako je to mogoče, ampak na ekranu ni niti ene praskice!!!
Zares se mi smilijo kolegi, ki jim recimo po enem letu telefon prvič pade na tla in glej ga zlomka; počen ekran.

V glavnem, kupujem nov pametni telefon, v upanju, da bo tudi ta prizanesljiv to moje štoraste narave, kot je bil sedajšni LG.
Rabim vašo pomoč. Predlagajte mi prosim en telefon do 300€. Moja želja je, da je novinec če se le da, v vseh pogledih vsaj malo boljši od mojega starega LGja, še posebej pri protekciji zaslona (LG je imel gorilla glass!).

Zelo bi mi prav prišla poleg tega še dolga avtonomija baterije in micro-SD expansion slot.

Prosimo predlagajte mi kaj.
Gledal sem recimo HTC desire 816. Ampak še vi povejte, kaj bi vzeli na vašem mestu :)
  • spremenil: Mavrik ()

d4vid ::

Za 300€ bi rekel Nexus 5 ali pa 4. Če si pa neroden, pa Xcover 2, ni slab telefon, ampak pretirano zmogljiv pa žal tudi ne.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

nexus 5 itk. N4 je že star...
#brezpodpisa

menjalnik ::

Se strinjam Nexus je zelo dobra izbira, poglej še za kakšnimi Cat telefoni so tudi vzdržljivi

d4vid ::

Cat odsvetujem. Imajo težave s signalom, poznam 2 ki imata CAT telefon in oba sta razočarana zaradi tega.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

shadeX ::

Mi je teden dni nazaj kolega kazal kako trpežen je njegova xperia z1. V gumijastem ovitku ga je metal po tleh , pa mu res ni bilo čisto nič :D

Sami ::

Nexus 4/5, imam oba, najboljši nakup za tale denar.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bobby ::

tud dam glas za Nexus serijo,.. pa v tvojem primeru ne bi bilo slabo, da si še kakšen ovitek nabaviš. Pa s servisem tudi nisem bil razočaran, ravno nasprotno,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

andreasjecar ::

Nexus je odličen a problem je v tem da ni trpežen... moj prijatelj ga ima in mu je enkrat pado na tla v kopalnici in se je ekran malo razbil.

Shegevara ::

Ja super..

zdaj sem pofiltriral možnosti na 2 telefona, al bom vzel nexus 5 al pa xperia z1... malo me rajca dust/water resistance pri xperiji, ni pa nikakor odločilen faktor pri nakupu.
Samo 7€ je razlike med njima tako da nevem...

A je electronics4you legitimna stran btw?

andreasjecar ::

Z1 se bolj splača uzet za tebe.

Shegevara ::

andreasjecar je izjavil:

Z1 se bolj splača uzet za tebe.


pri nexusu vidm da ima gorilla glass in IPS LCD medtem ko ima Sony samo pač nek no-name "shatter-proof" protection in TFT display.

Oba imata + in - to me vedno živcira ker karkoli bom izbral, bom vedno v dvomih, če bi bilo boljš izbrat drugega

hojnikb ::

vzami nexusa, ker če ne druga, zna dobit več updejtov za android.
#brezpodpisa

celada ::

One plus? 350$ za 64 gig verzijo.

http://oneplus.net/

hojnikb ::

če dobiš invite, potem absolutno..
#brezpodpisa

vorantz ::

OP


Spravi na 300 in je to to :P

Bobr123 ::

OnePlus One tudi moj glas gre njemu. Nima microSD slota ampak ob 64gb prostora in možnosti cloud storage-a ne vidim problema. Baterija prav tako šiša večino pametnih telefonov.

Povabil ni težko dobit, sam sem jih naročil že 3 komade. 299 EUR + 4,99 EUR poštnine each

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

klinker ::

vorantz je izjavil:

OP


Spravi na 300 in je to to :P


300€ za N5?! Se ti hecas upam. Ker frend je na mobitelu novega brez davka dobu za 199€.
Pa Nexus nima SD slota in OBVEZNO si kupi en case za zascito, pa na ebay se dobi od Nillkin "steklena" zascita za ekran.

Shegevara ::

nexusa ne dobiš v redni prodaji cenejše od 320€, vezal se pa ne bom na novo, še posebej ne na oderuški mobitel ker sem ravnokar preklopil na bob.

Kako težko je dobit te invite za Onepluse one? 300€ je res noro za tak telefon. Ni mi problem dat enemu še 10€ če mi da invite.

Bobr123 ::

Sam sem jih nekaj že raztalal, a jih trenutno nimam. Pričakujem pa cca. 10 povabil v kratkem. Če ga boš še potreboval je en lahko tvoj.

Shegevara ::

se priporočam, hvala ti.

m0LN4r ::

Quad core, 4", 2800 MAH: http://www.evolveo.eu/en/strongphone-q4
Dual core 4" 4500mah: http://www.evolveo.eu/en/strongphone-d2

Meni ta prvi zdrži pet dni, pretežno klicanje in smsi, ampak če bi se zdaj odločal bi vzel dualcora z 4500mah.
- Mam ga s sabo ko cepam drva, vozim traktor (mi je že padel znjega), na morju sem ga mel v žepu med plavanjem, pa če ti pade se ne rabiš sekirat ama ništa. Pa za baterijo se tudi ne rabiš sekirat.

lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Shegevara ::

u jebemti kje se je pa ta telefon najdu... a je tle kakšna fora?

Gledam dual core-a. Dobre lastnosti: 4500MAH, water/shock proof, cena 230€ ?!
Edin RAM ima samo 512mb pa OS je 4.2 samo.

Več kot dobivam opcij, težje se je odločit kaj bi izbral. Bom še malo prespal, zelo mikavna cena in dobra baterija...

d4vid ::

Uf tole pa zakon zgleda. Predvidevam da nimaš 2 SIM kartic? Kolko časa drži baterija z dvemi SIMkami? Je pa narejen za umazana dela, kjer se uporabljajo rokavice - se vidi po tipkah sprejet/prekinit klic. Pomoje definitvno boljša izbira kot CAT :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Shegevara ::

ok, glede vaših predlogov vidim, da sem malo pretiraval s tem kolk mečem telefon po tleh. V mislih sem imel nek navaden telefon, ki mu pač ne poči ekran, če "ga samo malo grdo pogledaš"... nisem imel v mislih sedaj nakupovati nekih mega vzdržljivih vojaških telefonov, ampak tale EVOLVEO me je pa presenetil z baterijo in ceno...

Definitivno bom še kako premislil, če se mi splača.

m0LN4r, prosim, testiraj avdio kvaliteto, zvočniki in preko slušalk. Je dovolj kvalitetno in glasno?

Meta0 ::

Eno neumestno vprašanje, ki ne vem, kje naj ga drugače postavim:

ali pametni telefoni za svoje delovanje potrebujejo internetno povezavo?
Osebno kupujem telefon, ki ga potrebujem za klice, kakšen SMS in organizacijo (dober koledarček, priročne beležke), soliden fotoaparat. Ne potrebujem dostopa do socialnih omrežij, pošte in podobnega.

Pametni telefoni so mi všeč, ker imajo velik zaslon in so kot nekakšni mali računalnički. Pa verjetno a priori kurijo internet, ali ne?
Hvala za pomoč!

Thunder wave ::

Tudi brez interneta lahko komot uprabljaš vse naštete funkcije.

Mavrik ::

Zavedaj pa se, da so pametni telefoni narejeni za stalno povezljivost in bodo pričakovali, da imajo internet celi čas na voljo. Posledično granularne kontrole za dostop do interneta ni - tako da hodiš okoli ali popolnoma brez povezljivosti, ali pa imajo vse aplikacije dostop (in veliko jih pričakuje da ga imajo).

Če nočeš imeti mobilnega interneta, bi ti nakup pametnega telefona odsvetoval.
The truth is rarely pure and never simple.

MOBIKING ::

hojnikb ::

Če nočeš imeti mobilnega interneta, bi ti nakup pametnega telefona odsvetoval.

Uporabljam pametne telefone že od 2009, pa še vedno nimam stalnega dostopa do mobilnega neta. Čisto lepo se da uporabljat, sam kompromise je treba sprejet (namesto da kuriš mobilni net, pač poiščeš wifi).

Posledično granularne kontrole za dostop do interneta ni - tako da hodiš okoli ali popolnoma brez povezljivosti, ali pa imajo vse aplikacije dostop (in veliko jih pričakuje da ga imajo).

Spet, ni čisto res. Tistim data hog aplikacijam (market recimo) lahko kamot izklopiš dostop do mobilnega neta in delajo samo na wifiju. Pa verjetno tudi obstaja kak namenska aplikacija, ki to počne..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

d4vid je izjavil:

Uf tole pa zakon zgleda. Predvidevam da nimaš 2 SIM kartic? Kolko časa drži baterija z dvemi SIMkami? Je pa narejen za umazana dela, kjer se uporabljajo rokavice - se vidi po tipkah sprejet/prekinit klic. Pomoje definitvno boljša izbira kot CAT :)

NA morju, dve sim in wifi, facebook, mal navigacije, radio vsako jutro ene 4 dni.

Glede glasnosti, ja zvočnik je ful glasen (preveč) in kvaliteten. Radio poslušam na minimumu. V parku sem dal na max pa so me že čudno gledal.
Slučalke so pa neke cheap obične nič posebnega.

Takle pa snema v temi ene 50m od odra:

to un quad, dc ma slabšo kamero, če se ne motim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Tralala999 ::

nokia.

Shegevara ::

o hvala m0LN4r, zdaj se samo še odločam med Q4 in D2... ampak verjetno bom šel kar s D2. 4500MAH baterija... to pa je batina :))

Za evolveo me je konec koncev prepričala cena. Če bi bil telefon 300€+ ne bi niti pomislil na nakup, ker ima skoraj identične hardware specifikacije kot moj stari 2010 letnik. Za 230€ je pa res skoraj steal, telefon ki ga lahko mečeš po tleh, vodi in tako naprej.

Hvala za ta predlog.

m0LN4r ::

Majo tut stare tipe telefonov :D Verjetno še kaj več zdržijo :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Shegevara ::

na srečo ne živim sredi džungle, da bi rabil it več tednov brez elektrike :D Če bi imel Q4 kakih 3200MAHjov bi verjetno tega vzel.

Ti praviš da ti dolgo drži baterija tudi na Q4ki? Kolk časa ga pa že imaš? Ker recimo moj Optimus 2x je imel izjemno vzdržljivo baterijo prve dve leti. Po dveh letih je bilo stanje opazno z mesca v mesec malo slabše. Zdaj recimo komajda zdrži na stand-by cel dan, zato ga tudi hočem zamenjat.

RejZoR ::

Mavrik je izjavil:

Zavedaj pa se, da so pametni telefoni narejeni za stalno povezljivost in bodo pričakovali, da imajo internet celi čas na voljo. Posledično granularne kontrole za dostop do interneta ni - tako da hodiš okoli ali popolnoma brez povezljivosti, ali pa imajo vse aplikacije dostop (in veliko jih pričakuje da ga imajo).

Če nočeš imeti mobilnega interneta, bi ti nakup pametnega telefona odsvetoval.


avast! Mobile Security Free ima firewall s katerim lahko določaš na posamezno aplikacijo. Kot blacklist, da po defaultu pusti vsem in blokiraš samo izbrane, al pa whitelist, da blokira vse in pusti samo izbrane. Pa roaming kontrolo imaš tud, če hočeš, da se stvari povezujejo normalno, razen če si v roamingu. Vmesnik je totalno enostaven. Deluje super, edina slabost je, da moraš za to funkcijo imet rootan telefon. Sam app pa je itaq free.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

m0LN4r ::

Shegevara je izjavil:

na srečo ne živim sredi džungle, da bi rabil it več tednov brez elektrike :D Če bi imel Q4 kakih 3200MAHjov bi verjetno tega vzel.

Ti praviš da ti dolgo drži baterija tudi na Q4ki? Kolk časa ga pa že imaš? Ker recimo moj Optimus 2x je imel izjemno vzdržljivo baterijo prve dve leti. Po dveh letih je bilo stanje opazno z mesca v mesec malo slabše. Zdaj recimo komajda zdrži na stand-by cel dan, zato ga tudi hočem zamenjat.

Nevem kako je z zanesljivostjo na dolga leta, mam ga 3 mesce se mi zdi.
Lahko pa dokupiš 4500mah baterijo za 20-30€, kar ni drago. Še celo jaz sem razmišljal, da bi si jo naročil zravn pa mel tisto manjšo za rezervno.

Evo 25€: http://www.evolveo.eu/en/battery-pack
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MatH ::

Hmmm, tale Evolveo me srbi odkar so ga začeli prodajat na mimovrste. Sem imel vmes Motorolo Defy+ in CAT B15, pa sem oba po enem mesecu prodal in se vrnil na Samsung B2710, ki je sedaj star 3,5let.
Malo me skrbi ker je Evolveo Q4 še en kitajski telefon, ki se prodaja tudi kot Icemobile Gravity Pro ali kot no name telefon v kitajski trgovini.
Tale D2 za 230€ je mamljiv. Me pa zanima kateri "ekonomičen" procesor ima? Verjetno kaj od mediateka.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

hojnikb ::

praktično _vsi_ telefoni so mediatek :)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

MatH je izjavil:

Hmmm, tale Evolveo me srbi odkar so ga začeli prodajat na mimovrste. Sem imel vmes Motorolo Defy+ in CAT B15, pa sem oba po enem mesecu prodal in se vrnil na Samsung B2710, ki je sedaj star 3,5let.
Malo me skrbi ker je Evolveo Q4 še en kitajski telefon, ki se prodaja tudi kot Icemobile Gravity Pro ali kot no name telefon v kitajski trgovini.
Tale D2 za 230EUR je mamljiv. Me pa zanima kateri "ekonomičen" procesor ima? Verjetno kaj od mediateka.

Če ti na carini nabijejo davek in carinjene te bo prišlo malenkost dražje, kot iz češke. Je pa verjetno kitajc, kot vsi drugi telefoni ja.
CAT B15 tudi meni ni bil všeč pa še precenjen.

Sicer jaz nevem kak procesor je not, ker nisem gledal tehnične specifikacije. Zdaj bi sigurno vzel dualcora (pa še pocen je, brez vezave pa to), ker quada ne potrebujem. Sem živel prej z navadnim telefonom in 500mhz enojedrnikom, tak da...

Jaz sem si ga naročil kar iz njihove strani, ker me na mimovrste niso hebali 5%
Mislim mimovrste že 3 mesce ma 300EUR in rok dobave neznan, tam pa ti ga pošljejo brez poštnine za 250EUR al pa Dualcora za 230EUR.

Aja, če čist slučajno kdo naroči me naj kontaktira na ZS, ker bi si jaz kupil 4500mah baterijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Izaso ::

Tralala999 je izjavil:

nokia.


S tem windows oper. sistemom so hudi telefoni. Trenutno mam Nokio Lumia 630 in sem super zadovoljen. Ima hiter odziv in najboljše funkcije sistema windows. V paketu mingl odbit jo imaš za le 6€ mesečno.

Runnagain ::

Bobr123 je izjavil:

Sam sem jih nekaj že raztalal, a jih trenutno nimam. Pričakujem pa cca. 10 povabil v kratkem. Če ga boš še potreboval je en lahko tvoj.


Bobr123, s kje pa pošiljajo, EU? Je potemtakem 305 končna cena? Nič carine in davka?
Se priporočam za invite, če ti slučajno še kakšen ostane.

Lp, Runnagain!!

Bobr123 ::

Iz UK oz GER. Nič carine nič davka.

LP

Runnagain ::

Bobr123 je izjavil:

Iz UK oz GER. Nič carine nič davka.

LP

Bobr123, cena 299€ je verjetno za 16GB verzijo? 64GB pa ustrezno 349€?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511403 (7713) Leko
»

Robusten poceni mobilni aparat

Oddelek: Mobilne tehnologije
191582 (1055) jusv
»

Pametni telefon za v gore

Oddelek: Mobilne tehnologije
222483 (1688) m0LN4r
»

Nova moda mobilnih telefonov je tankost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5718569 (15277) GGGGG
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725594 (22216) zadetek

Več podobnih tem