» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
35 / 39
»»

mx440 ::

inštaleru sm ta linux potem sm restartu in napisalo mi je
GRUB loading please wait....
ereor 17

kaj nej naredim ??
lol?

CCfly ::

Mene pa zanima kje lahko dodajam in brišem uporabnike v STGL ?
adduser -G seznam_skupin ime_uporabnika
ali pa
kdesu kuser

Pa kaj moram nardit, da cdromu vlkjučim DMA podporo ?
Zelo verjetno je će vklopljena.
hdparm -d 1 /dev/hdc
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CCfly ::

Na racunalniku z internetom so okna. Drug racunalnik ma pa Linux in tu bi rad imel internet prek mreze. Hmm kuko mam mrezo postavleno? Nwm
Imaš ruter, switch ?

Bi mi lahko povedali se to: ko sem imel na tem racunalniku instalirane okna, sem dobil virus blaster. Bi se ga dalo nekako zbrisati prek OS Linux?
Načeloma da, v praksi raje ne.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Vlady ::

Bi mi lahko povedali se to: ko sem imel na tem racunalniku instalirane okna, sem dobil virus blaster. Bi se ga dalo nekako zbrisati prek OS Linux?

Potegneš popravek v Linux-u in ga potem namestiš v winsih, ne da bi se povezoval na net :)
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Hammer123 ::

Eno vprašanje:
Je možno, da bi obdržal winse kot primary OS, Linux pa kot secondary(da se prvo vsaj osnov naučim)?

Lp!

moj_nick ::

Seveda.
110111001001010001010000

Vlady ::

vpapica seveda, saj to folk dela. Samo je pogoj da najprej naložiš Microsoftove izdelke in šele potem Linux. Vse seveda na svojo particijo
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Hammer123 ::

Ne, saj vse razumem, samo tale stavek me je zmedel in ga še vedno ne razumem: " Če imate nameščene tudi druge operacijske sisteme, jih GRUB morda ne bo uvrstil v zagonski meni. Žal je ta del namestitve še v razvoju."

Vlady ::

To je verjetno za druge OS in ne za windows. Men je windows brez problemov dodal notr GRUB. To je verjetno za kak MAC OS al pa BeOS... :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Hammer123 ::

Aha, OK!

Hvala!

mitjaje ::

Problem pri boot nastavitvah.

Naložil sem Pingo Linux 3.1 in imam težavico.

Zaženem računalnik:
Kot prvo se mi pokaže boot (menu) opcije Linux-sa, kjer ga lahko zaženem, nižje pa mi piše drugo. Ko stisnem drugo, se mi pokažejo boot opcije za windows (kot standardni windows boot menu, od koder lahko zaženem WIN XP, Server 2003 in Longhorn + f8 za opcije. )

Mene pa zanima, kako bi lahko dodal windows os , v linux-sov boot menu.

Upam da ste me razumeli, ker sem vse skupaj nekaj zamuštro :P
www.ultrasplet.net

moj_nick ::

Pa ti veš, kakšen je naslov te teme?
110111001001010001010000

mitjaje ::

Kaj morem komentirat tvojo izjavo?!?!

In v čem je problem?!?

Ja zadeva se tiče vprašanja in problemov, ki me pestijo z Linuxsom. A ni tako?! A boot menu Linux-sa ni del Linuxsa?!
Ne res ne vem v čem je problem.

Prosim za odgovor!
www.ultrasplet.net

moj_nick ::

Tukaj se postavlja vprašanja v zvezi s Slo-Tech GNU/Linux-om
110111001001010001010000

hruske ::

Sicer pa boš težko zlimal skupaj oba menija.
Rad imam tole državico. <3

Mulc ::

hm, zanima me, če mi bo deloala bluetooth miška na linuxih, pa kako moram pravilno namestiti, če hočem uporabljati še win xp (a obstaja še kš program, da lahko špili pa programi delajo tud na linux)

CCfly ::

Cedega.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

PrimozR ::

Gotov bo, ker navsezadnje je še zmer USB\PS/2. Vsaj upam da je :D
Win XP namestiš kot prve, pol pa še Linux. Narest morš GRUB bootloader, ki ti omogoča izbiro sistema.
Wine (program za windows programe v Linuxu).

omar ::

Eno vprašanje popolnega začetnika.
Namestiil tole linux distribucijo ha HD, delalo OK, potem sem nekaj spreminjal grafične nastavitve, zdaj pa mi ne zažene več grafičnega vmesnika ob rebootu.

Saj vem, začetniško, a nimam pojma, kako naj se lotim problema

Vlady ::

Si se igral z resolucijo in osveževanjem a? :)
Če ti napiše da se X server ne more zagnat, potem pojdi v tekstovni način in porpavi eno datoteko, točno katero se ne spomnim, vem pa da je neki na conf. :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Gandalfar ::

/etc/X11/XFree86-4.conf

omar ::

Hvala obema, problem rešen

Bedanec ::

Lepo pozdravljeni vsi skupaj !
Takole bom začel.
Že nekaj časa poizkušam na moj računalnik spravit Linux-e pred tem sem pizkusil Mandrake verzijo lep grafičen izgled vendar bolj klavrno delovanje baje zaradi tega ker ni klapalo z xp-ji krivo naj bi bilo jedro hja kakor koli jaz ga nisem posodabljal saj ga tudi ne znam. Poleg tega mi ni delal internet oz adsl preko omrežne povezave pa sem poizkusil z vsemi mogočimi nastavitvami ki so mi jih priporočali z foruma pa nič.
Ma to sploh ni pomembno važno je pa tole po dobra pol leta sem zopet poizkusil na linux-u našel sem tole vašo live erzijo ki jo lahko poganjaš iz CD-ja kar kul moram rečt.
V začetku ko se je zaganjalo oz bootalo me je izredno prevzelo "KAJ TAKEGA" in nato kmalu delovni pult popolnoma šokiran pa še dela dela miška slo tipkovnica vau vse dela. Najprej poizkusim ali dela tudi internet kot sem že omenil preko omrežne povezave imamo adsl IN SUPERCA DELAAAA ma to je zakon in tako je moje veselje trajalo dobre pol ure nato pa BUUUM zmrzne računalnik miška ne gre več nikamor nekoliko počakam cc2 min nato začnem pritiskati po tipkovnici meni vse poznane tipke NIIIČ hmja torej je zmrznil rešitev zelo enostavna RESET odstranitev CD-ja iz cd-roma in zagon winsow tam pa takoj začel izpisovati nekakšne težke sistemske napake zaprem vsa opozorila sistem dela normalno. wtf is this.
- Zanima me naslednje pri nastavitvah ure ki je mimogrede bila napačno nastavljena je od mene zahtevalo root geslo (kje pri hudiču ga naj dobim saj ga nisem nikjer vpisoval)
- Oopen office se ni zagnal (zakaj ?) pisalo da se zaganja pa nič !!
- Firefox deloval ampak počasneje kot v xp-jih kjer ga prav tako uporabljam.(verjetno nastavitve niso bile optimalne) kakšna ideja !
- Ni mi jasno zakaj je zmrznil računalnik oz zakaj se je nehal odzivati !!(možni vzroki)
- Upam na koristne odogovore saj le tako bom Linux še probal drugače pa v smeti z njemu.
Raje Linux kot pa kupim novo plato ali ram ali kaj drugega....
Še konfiguracija!
Athlon Xp 2 ghz
768 MB rama
NVidia Gforce titanium
zvok na plati
omrežna realtekRTL 8139
Plata Qdoz7
V težkih pričakovanjih na odogovore Bedanec8-)
Smeh je pol zdravja zato nasmej se tudi ti !!

NitrOXx ::

skino ta vaš Linux, zažgal na CD, pognal,..........
vse lepo in prav zažene, razen en mali problemček...

nikakor ne morem zagnati nastavitev za ADSL ( tisti PPPoE conf al kaj je že)
...klikam in kalikam in se nič ne zgodi,

drugače bi pa zelo rad preizkusil ta linux, že od nekdaj me je mikalo, samo brez dosotpa
do neta....brezveze.

prosim pomagajete......

LP[NitrOXx]

Vlady ::

@Bedanec in kaj si delal takrat preden ti je zmrznil??? :\ Katero verzijo si si potegnil dol? Upam da najnovejšo. :)
V ST linux-u ne rabiš root gesla ampak v konzoli uporabiš ujaz "su do". Nekaj takega je, saj nekje nazaj v temi piše, malo pobrskaj. To se je že miljonkrat premlevalo. Uro v linux-u se najbolje naštima kar preko interneta. Če ga imaš nastavljenega, se preprosto sistem že med zagonom poveže in sinhronizira.
Če se OOo ni zagnal, je možen vzrok slab cd, ki si ga potegnil dol. Velikokrat se zgodi, da ko vlečeš velike file dol z browserjem, da ti nekak "popači" download in potem zadeva, ko j spečeš ne fnkcionira. Predlagam, da potegneš dol preko bittorenta ali pa preveriš file, ko ga potegneš dol z md5 checksum. Tole tazadnje še nisem probaval, imam raje bittorent :) Mislim pa da se da še preko ftp-ja, sam nism šur.
Tudi to je možen vzrok, da ti je računalnik zmrznu. Lahko pa da kaj od tvoje strojne opreme ni podprto. To pa moraš vprašat kakega stvaritelja ST-linux-a.:)
Če misliš pa linux bolje probavat, ti pa priporočam debian-a al pa fedoro. Tale ST-Linux je bolj tako za hitri pogled da vidš če ti kompjuter sploh zalaufa.

@NitrOXx o ADSL konfiguracijah je v tej temi napisanega mislim da že pol vseh strani. Poglej kako stran nazaj ali dve :)
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

NitrOXx ::

kako naj zdaj zeženem tisti sudo pppoeconf???
v konzoli aha:D in kak to zgleda pa še root, dajte no
en podrobni opis bi prosil. že od malega delam v windoze pa mi je do zdaj še
vse uspelo porihtat... tak da bi to tud moglo it.

Samo sem pač n00b.

A je res problem da se v linux ne odziva če klikneš na ikono?


thx
[NitrOXx]

NitrOXx ::

pa kaj je to ena zajebancija ta linux!!!

niti v root terminalu ne gre pognat pppoeconf in kmix, vse ostalo dela
v čem je finta?

hitro z odgovorom na dan ker mam slabe živce že tu zraven...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NitrOXx ()

Gandalfar ::

kero verzijo stlja imas? A je pppoeconf sploh na cdju? :)

NitrOXx ::

verzijo....ja prenesel sem je z zrcalne slike 1.... (link na strani st linux) (stl-20040831.iso)

to bi naj bila???? različica 2.0 ???
več verzij je torej to za dobit al kaj?
katera je pa prava in katera ima gor pppoeconf???

Gandalfar, zakaj pa je pol ikona ki bi naj zagnala pppoeconf če le tega ni na cdju????

prosim povej mi katera je najnovejša verzija in kje jo naj dobim .....

hvala lepa

[NitrOXx]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NitrOXx ()

Gandalfar ::

hmmm, 2.1 bi se znal boljse obnasat

Bedanec ::

Tokrat bolj na kratko! ;)
Brskal sem po internetu ravno na slo-tech forumu ki ga je mimogrede tale firefox zelo čudno prikazal vse je bilo nekje na desni in zelo ozko uh grdo nato sem pogledal nazaj na qonkerur al nekaj takega okno ki se ti odpre na začetku ob zagonu in hotel pogledat še kakšen namig and računalnik friznil glih na linku Home. Firefox je bil še zmeraj odprt.
Tud men ni hotelo zalaufat pppoeconf samo mi je povezava delala kar brez vseh nastavitev in se tist moment nisem niti obremenjeval.
Dol sem potegnil sliko z drugega zrcalnega strežnika saj bi raje torrent file samo ga ni na podanem linku. Zmeraj odpre stran na kateri sporoča da na tem mestu ni našlo željene datoteke.
In kakšna je tale fedora linux nekaj sem že slišal o njem nikoli pa videl. In kje bi ga dobil ?
Ja seveda me zanima me tudi zakaj fedora ?
Niste pa navdušeni nad Mandrake verzijo namreč to imam sem jo dobil na na dvd-ju 10.1 official ?:O
Smeh je pol zdravja zato nasmej se tudi ti !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bedanec ()

Vlady ::

@Bedanec, malo poguglaj in jo boš našel. Samo raje probaj najprej Debian-a. Jaz sem sicer Fedoro, ker sem bolj navajen na red hat in še debian ma zelo čudne image slike cd-jev. Neke linux slike, ki jih zapečeš v linux-u ko linux-a še sploh nimaš nameščenega.. :\ No tm je mene osebno Debian minil. Sem se pa učil zunaj na Debian-u in je zelo na easy za uporabljat. Drgač pa pri odločitvi, pojdi na stran proizvajalca tvoje strojne opreme (grafična, zvočna, plata...) in poglej katere driverje in za katero linux distribucijo. Debian in fedora je skoraj povsod in driverji v večini delajo.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

NitrOXx ::

thx, Gandalfar, kje lahko najhitrje dobim v2.1 STL?

nujno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NitrOXx ()

Gandalfar ::

http://sigma.livecd.net/stl21-20041027-...
http://sigma.livecd.net/stl21-20041027-...


sam so dost foo verzije (se posebi -2). Tko da bo pomojem kmalu sledil nov poskus.

Zgodovina sprememb…

NitrOXx ::

Gandalfar, puno thx.......
samo da skine, zakurim na CD, sprobam, poročam

Hvala še 1x
LP
[NitrOXx]

NitrOXx ::

zadevo spravo na CD
boot s CDja.........
prvič: Error 15: File not found
drugič: Nalaganje linuxa pride do konca, nakar se računalnik sam resetira

WTF???
zakaj mi ne dela ;( :O :'(

Gandalfar ::

Ker CD? -1 bi ti morala velik boljs delat.

NitrOXx ::

ok, bom poskusil še cd -1 :D

NitrOXx ::

Juhu!!!
Pisem vam iz ST Linux :D
Koncno mi je uspelo
tukaj pa dela pppoeconf....ADSL sem nastavil v manj kot 5min
To mi je zelo vsec:D

- glede tipkovnice:
- sumniki ne delajo
- kako naj nardim afno??? (Alt Gr + V ne dela)

-glede miske:
- kolca ne dela

Kake scene :D

drugace pa je zelo fino

LP NitrOXx

kronik ::

Nevem ce je to vprasanje ze bilo, ker se mi ne da brat vsega...

Je normalno da mi ST zre 500MB RAMa po instalaciji na disk?
Pa nastavitve za eth0 se mi tud vedno resitirajo na DHCP.

Zgleda da je linux se vedno primern samo za server, ker mi trustix dela na PIII 650MHz brez problema na 128MB RAMa - ST pa mi steka na 512 RAMa na masini 1800+.
Tekoce mi dela komaj na 3200+ masini. Glede na to kaj ponuja ostajam na WinXP, se vsaj dve leti.

PS
tud grub mi ni prav instaliralo, sem ga rocno popravlal...

Drugace pa linux za server uporabljam ze od leta 97, da nebo kdo mislil da sem kaki M$ fan :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

Gandalfar ::

Ja. S-t Linux je crap. Probi Ubuntu.

Screamboy ::

Jaz bi mu tudi priporočil ubuntu sem si sam nastavil ipv6, codeke vse kar rabim da predvajam muzko filme in če kaj delam takega pa še win programe zaganjam ;P
ubunto neverjeten sistem

kronik ::

ubuntu je zgleda res zakon. Gnome pa proti KDE tud zakon. tnx

MasterMind ::

Mogoče Slo-tech Linux podpira Wireless network? Mogoče obstaja kakšna Live distribucija, ki potpira Wireless lan. (sam važn je wireless, drugo me ne zanima :D)
Gentoo, KDE uporabnik.

Gandalfar ::

Uporabi ubuntu.

mesaric21 ::

men pa napiše da je modem zaseden8-O kaj je to narobe?

CaqKa ::

imam fat32.
skopiram gor nekaj gif slik
zalaufam STGL (2004 08. 31.)
ofnam fat32 particijo.
grem v konzolo pa napišem convert slika.gif slika.ps

slika.ps ostane na fat32..
grem v winse. slika.ps ni nikjer.
grem nazaj v stgl, tam pa je slika.ps


?????
podobno se mi dogaja z dosom.

mam občutek da ni najbolj stgl related problem.

Longbow123 ::

Jaz imam pa tudi eno vprašanje glede GRUB loaderja. Recimo, da jaz inštaliram ST Linux na comp, dam Grub-a in glede na poste, ki sem jih prebral, naj bi lepo zaznal Windows in Linux. Kaj pa v primeru, da jaz kasneje (zaradi kakršnegakoli razloga) vržem linux z mašine. Ali obstaja način, da jaz to naredim, brez da bi potem imel probleme pri zagonu windowsa? Pred tem sem namreč imel windows 2k in Red Hat Linux, vržem Linux dol, potem pa se pojavi cel kup kolobocij zaradi windows startupa.

Kakšni predlogi? Pa lepo prosim, da mi jih pošljete na privatno sporočilo, ali na mail.

Hvala

Gandalfar ::

ja. Iz windows install cdja pac MBR se enkrat instaliras.

Drugace ti pa predlagam da si namestis Ubuntu. Je pol leta in kup clovek-let razvoja dalje od st linuxa. Ima tudi slovenski installer

hackerrene ::

a mi lahko kdo pove kako lahko inštaliram st linuxe:))
snežič
««
35 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351937 (1427) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131747 (1515) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533278 (2659) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795291 (4517) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395538 (4133) TICKO

Več podobnih tem