» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
33 / 39
»»

Gekobla ::

Takole je:

sem se enkrat instaliru....na drug disk

parkat ponovno zagnal..vse ok...

skusal nastavt network na manual.. ni slo

se logiru kot root....skusal spremenit dns-je oz 'network settings' na manual...mi ne pusti

masina je pod root potem zmrznla in sem se lahko le z desnim klikom odjavu sejo iz 'root', skusal sem se prijavit kot user a je zmrznlo in vse obstalo, potem pa sem moral resetirat pa se je ponovno koncalo vse pri samba daemons..

ni mi jasno od kje ta pcmcia...ker nimam nc tazga ....a je lohk to ksn pci bridge, ki je že winsom delal preglavice totalne....matična plošča je award

hvala, lp
gekobla

Gekobla ::

Ok, pride naprej od msgov

'Restoring ALSA mixer settings...failed'

"starting PCMCIA services /lib/modules/2.4.26-lck1/kernel/drivers/pcmcia/i82365.o: init_module: No such device
Error: Failed to load i82365
Starting Samba daemons: nmbd smbd"

in ponudi username in password. Vse se ustavi pri slikci "potem se je pojavil linux 28%", ki nato izgine in ostane pol sam še moder zaslon oz. bacground od prvotnega login in konc.
gekobla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gekobla ()

Gekobla ::

ok, z 256 M rama se pobere.

obcasno zafleksa in zmrzne. se en problem: zakaj ne morem nikakor nastavit v nadzornem srediscu ne kot root ne kot user "network settings" na manual, da bi mu dal dns-e od siola not, ker jih z broadcastom ne prepozna.
klikam uveljavi itn. pa ne gre
Hvala, lp
gekobla

CCfly ::

Mislim da imaš že kar nekaj resnih nevšečnosti pri poganjanju STL. Malo čudno se obnaša na tvoji mašini.
Kar se tiče DNS-jev poglej datoteko /etc/resolv.conf. Ali se vrednosti zapišejo noter ? Če se ne vpiši:
nameserver dns_naslov
nameserver dns_naslov2
...
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gekobla ::

OK,

sledeča zgodba je zgolj fikcija za razvedrilo, podobnosti z resničnostjo so zgolj naključne.

opensource, odprta koda..ja ja ...sam prej rabis c, c++, unix certified engineer in veliko smisla za sedenje pri lučki in pretikanju jumperjev, ide kablov in zaj*** napajalnih kablov, neštetih resetiranj in ...mah kaj bi še govoril...

zadeve sem se lotil teoretično, študiozno, z vero in zaupanjem... recimo da sem mlad študent (protestant, pošten, resnicoljuben, urejen in še kakšno deklico bi rad navdušil "hej, jest mam pa linux" - kr prznajte..dobr se sliš) in preberem v knjižnici na netu o linuxu, open office itn, itn, itn.....vau končno lahko mojo kištico za 100 čukov iz mercatorja opremim, da bo delala, ker nimam še nadaljnih 200 za programsko opremo...youknowwhich - kradem pa ne, še posebej intelektualne lastnine, a ne?

ok na "novo" kištico (PIII, 512MR, 80GB) se vse lepo in ok naloži spartitira, cmok! v študentu mi frend zašravfa mrežno kartico in se bomo pluginal v domski lan, ki je itak zastonj (no zaenkat ga majo samo podiplomci)....ok "ČAROVNIK za povezavo z internetom"....kaj pa paranoiki z ruterji?.... pa prmejdunaj ne mores nikakor nastavt dns-ov.....brnijo telefoni, resolv.conf sploh ne obstaja, ip-up, ip-down, dns1, dns2 ...lasje izpadajo zaradi praskanja...bols da kej ne zafukas, ker se itak ne bo probral naslednjic ko bos przgal....prosim pusti mi mrezno na manual...prosim...prosim...aa ne ne pravi pingvin

ok, stara kistica...dejmo se to mal zmaltretirat, preverjen ram na 256 nabutat in na PII400 Mhz 10Gb-ju še !swap! za vsak slučaj upedenat.....ok.....se pobere....1.5 krat potem pa zmrzne in konc....naslednjič rabi 15 minut da se pobere, potem pa spet
zmrzne.....isto s tole mrezno....

ok....menda imam prestaro verzijo.....hitr s torrentom 3 dni najbolj kul verzijo dol vlečt...image spečt in hitr bootat...failure...?!?! pa kaj je zdej to? še dvem drugim tud failure....zapečen je bil iso na 4x hitrosti....

moja vera je uničena, v levi roki držim disketo s key changerjem, v desni W** X* .....you made me do this!!!!!!

(pa brez zamere, mal se hecam no...Linux je zakon....se mi zdi :)))))))
gekobla

CCfly ::

Gekobla pomiri se. Enkrat se oglasi na kakšnem install festu pa bomo pomagali. Lahko pa seveda poskusiš kakšno prijaznejšo distribucijo, npr. Mandrake.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gekobla ::

ma sej nism jezn...ne me tko jemat....za hec sem opisal kapitulacijo, sem se pa dolgo boril....na koncu sem uporabljal že polintuicijo....primer: kaj če zmrzne zato, ker med mletjem diska pri logiranju premaknem miško, kaj če je cdrom postran zašravfan in se zato ne more zbutat, ugotavljanje ker ram je pokvarjen s tretjim očesom... etc. jah tale "/etc/" :))))

delam v medijih in sem mislil zadevo mal tko na široko predstavt v smislu "zastonj, legalno in kul vse na enmu ploščku", pa valda najprej sam probaš kot tipičen neuki uporabnik....sam moram malo tole še raziskat kaj zadeva zmore. v bistvu me to mot, da open code ofenzive ne morem začet v etr, ker mi je projekt izredno všeč in cenim ves vaš vloženi trud in tudi na forumu vidim, da folku zadovoljivo dela in da tele moje težave že po statističnih modelih niso cvzrok za generalizacijo.

LP!
gekobla

CCfly ::

Sej vem samo ne obupat pri prvi oviri. Vedno so kakšni problemi. Poskusi Mandrake in poglej kakšen se ti zdi, če imaš pa probleme pri zagonu STL liveCD-ja nam pa poskusi dati cim bolj točen opis napake, da jih poskusimo odpraviti.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

sk8er ::

Se opravičujem vendar se mi ne da brskat po 33 straneh te teme in po miljon odgovorov.8-)
Zanima me kak inštaliram Slo_tech linux v vmware-u?? ker se mi ga res ne da vsakič bootat s cd-ja.


hvala
Flip that sh*t!

sk8er ::

nevermind...sm že zrihtu.
Flip that sh*t!

MesQue ::

čakam na tretjo verzijo:)
MesQue
Moj web www.zupizumi.tk
Lep Pozdrav!

NeOman ::

Nikakor mi v nadzorniku ne odpre ADSL - PPPoE nastavitev :'(

CCfly ::

Kaj se pa zgodi, če v root konzoli napišeš pppoeconf ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

NeOman ::

nič, sem že probal, unknown command :\ kje sm zasral stvar... ?

CCfly ::

Pa si bil root ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Ellesar ::

A mogoce st linux podpira predvajanje quicktime formata?
Ker imam težavo in sicer winsi mi ne odprejo *.mov filma. Tko da bi čisto za test probov na st linuxu. Je pa problem da ne morem dostopat do hddja in me zanima kako pridt na hdd. (ntfs)

BaRtMaN ::

A ni lažje uporabiti QuickTime Alternative ali kar Applov QuickTime Player?

cero ::

no sm že odprl eno temo pa so me poslali sem
torej problem imam s podnapisi pri filmih
šumnikov player sploh ne podpira ali pa je to samo moje neznanje?

Popotnik ::

Najprej lepo pozdravljeni + čestitke za verzijo, nadaljujte dobro delo !

Situacija : Adsl preko switch-a (Siol ni povezan na nobenem od računalnikov...)

Dogaja se mi natanko to kot NeOman-u.
V "nadzornem središču" ikona za konfiguracijo adsl-a ne reagira.
Prav tako sem preiskušal v terminalskem oknu razne kombinacije z sudo su ... rezultat je bil vedno "command not found"
Ukaz bi moral nekako odreagirati (recimo na Knoppix-u 3.? enak ukaz skuša najti "dhcp broadcasting paketke" ) ?
Nameščati na hdd nimam namena , vsaj dokler zadeva z netom ni razčiščena, sem pa res v linuxu nov .

---

CCfly ::

@cero: šumnike podpira samo imeti mora dober ttf font.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

cero ::

aha in kako bi to rešu kaj morem upisat namesto sans pod pisave za podnapise

CCfly ::

Rabiš en ttf font, ki ga najdeš na strani od mplayerja. Svetujem ti da pusti, če uporabljaš STL s CD-ja. Bojo Gandalfar in ostali pingvini popravili >:D
PS: res rabimo bug reporting.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

cero ::

jup s cedeja bi to rabu imam v službi računalnik ki nima naloženih kodekov gor in je zaklenjen no slo-tech linux je kot nalašč za gledanje filmov potem pa podnapisi brez šumnikov :\ no pričakujem nalednjo verzijo

ItchY ::

lep pozdrav,
imam težavo s povezavo na internet. Probal sem vse ukaze za nastavitev mrežne kartice (imam kabelski internet), vendar mi vedno napiše:
eth0: error fetching interface information: device not found

Kaj naj storim? hvala

CCfly ::

Zaupaj nam katero mrežno kartico imaš, oz. prilepi nam izpis od:
lspci
lsmod
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

swoosh ::

Tako na hitro eno vprašanje ... ne da se mi iskat po forumu. :D

Ko se Linux bootnejo iz CDja mi ne dela miška na USB portu. Tipkovnica dela normalno sicer na ps2 ampak miška na USBju pa noče.

Zakaj?

Hvala za odgovore

CCfly ::

1. možnost: ni gonilnika za usb kontroler oz . ni podpore za HID
2. možnost: X strežnik je napačno skonfiguriran.

Napiši dmesg in pgolej če vidiš nekaj podobnega:
...
USB Universal Host Controller Interface driver v2.2
ACPI: PCI interrupt 0000:00:11.2[D] -> GSI 11 (level, low) -> IRQ 11
uhci_hcd 0000:00:11.2: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller
uhci_hcd 0000:00:11.2: irq 11, io base 0000d800
uhci_hcd 0000:00:11.2: new USB bus registered, assigned bus number 1
hub 1-0:1.0: USB hub found
hub 1-0:1.0: 2 ports detected
ACPI: PCI interrupt 0000:00:11.3[D] -> GSI 11 (level, low) -> IRQ 11
uhci_hcd 0000:00:11.3: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (#2)
uhci_hcd 0000:00:11.3: irq 11, io base 0000dc00
uhci_hcd 0000:00:11.3: new USB bus registered, assigned bus number 2
hub 2-0:1.0: USB hub found
hub 2-0:1.0: 2 ports detected
ACPI: PCI interrupt 0000:00:11.4[D] -> GSI 11 (level, low) -> IRQ 11
uhci_hcd 0000:00:11.4: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (#3)
uhci_hcd 0000:00:11.4: irq 11, io base 0000e000
uhci_hcd 0000:00:11.4: new USB bus registered, assigned bus number 3
hub 3-0:1.0: USB hub found
hub 3-0:1.0: 2 ports detected
...
usb 3-1: new low speed USB device using address 2
input: USB HID v1.10 Mouse [Logitech USB Optical Mouse] on usb-0000:00:11.4-1
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

OmegaM ::

A ima kdo ikusnje z Pingo linuxom?Me zanima ce se jih splaca nabaviti., oz kak bi delovali z asus NF2 delux plato pa 2500 bartonom.

Ce im kdo kake izkusnje prosim za mnenje.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

CCfly ::

Pingo 3.0 je poslovenjena Fedora, kar ti lahko pove vse o tem, kaj lahko pričakuješ.
Dol si ga lahko potegneš zastonj na www.pingo.org.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

fx ::

Jaz imam en predlog glede S-T/Linux, a ste kaj razmišljali da bi dali tudi ven različico na DVD (več programov,...) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fx ()

Gandalfar ::

fx: zaenkrat je se CD problem napolnit. Bo pa tudi DVD v roku 3/4 leta pomojem. Kakor kaze sedaj. Vsaj jaz ga bom naredil. Pod katerim trademarkom bo bom pa se videl...

madviper ::

Kakšna pa je kompatibilnost z brezžičnimi mrežnimi karticami na USB vodilu? Imam Asus WL-167G USB. Standard je G in USB 2.0. Zdaj, me pa zanima, kako jo usposobit za delovanje?

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

Gandalfar ::

pogooglat si probu?

Milko# ::

po eni uri prebiranja tako lepo organizirane teme :) sem ugotovil da sem eden redkih , ki ne morejo instalirati linuxe (PIPI bi rekel/a: Linux, ednina!, ampak je rekel tudi winse tako da pipi: windows tudi ednina!) ker imam neko asus platoin mi javi only one processor found, pa pri diskih nekje se ustavi -attached ide disk driver. jaz tega ne rabim, ker tako ali tako ne dela vredu ce je tak dolg bug report, so pa mi svetovali da lahko z taksnim boot cd linuxom resim neke fajle, ki so z win EFS kodirani. Zanima me ali je se kaksna verzija tega OS ki bi mi morda delal?


P.S. brez zamere pipi, samo sem po tako dolgem prebiranju te teme opazal veliko tvojih zaznamkov ki so temo se podaljsali :)

hruske ::

Milko, kar imaš z win EFS kodirano, ti lahko podatke vrne samo Windows. Pomembno je, da stare namestitve ne zbrišeš, ker se nekje na disku nahaja tudi kjuč, s katerim lahko datoteke odkleneš.
Rad imam tole državico. <3

PrimozR ::

Fora je da so Windows že v originalu v množini, pa se pač tut upoarbal množina v slovenščini (windowsi). Iz tega pa sledi da ljudje uporabljajo Linuxi. Ampk to je narobe ker Linux je pa edninski samostalnik (v izvoru seveda).

Upam da je zdej kej bl jasn :)

bond007 ::

NO jst sm tudi sprobal ST linux.. crknil dsk z windowsi... ;( , zato sem bil prisiljen iti na linux, da em lahko prišel do neta... Bil sem presenečen in hkrati srečen...da mi je uspelo zrihtat net, internet radio, celo VNC (ampak ne na st linuxu).. sm lahk pršu na windows mašino :P , pa poganju programe od tam.
No in sedaj me zanima nekaj: zgleda da imajo z live distribucijami nekateri programi probleme.. recimo programi za irc, messeging, Oofice,...

Je to zato ker se ne morjo spravit v ram? (512). Poleg tega mi v st linuxu ni delal net.. sploh se ni hotel zagnati ADSL ppp ( pritiskal sem gumb.. vendar se ni nič zgodilo...) Zato sem bil prisiljen dati gor live distribucijo knopixa ... tam pa je tisti gumb delal brez problema in že sem bil na netu. Tu pa sem imel drug problem... namreč mozila ni delovala.. spet pritiskam gumb a se ne zgodi nič ???. Zato sem za net uporabljal konqueror.
Vse lepo in prav, vendar tega browserja recimo gmail ne podpira. Pa linux se mi je zastekal 2krat... katero koli tipko si pritisnil nič... čisti zmrz ( pa da ne bote mislili, da sem pač n00b :8) , je bil zram mojster, ki uporablja že več let samo linux.

Uglavnem, sem bil prijetno presenečen, kako se fantje trudijo (tudi nekateri med vami), da stvar usposobite do te mere, da lahko tudi en only win n00b usposobi net pa ostale zadeve. Pohvalno!

Gandalfar ::

Pomojem mas rahlo nestabilno kisto. Tega v windowsih ne opazis se pa opazi v linuxu, ki veliko bolj agresivno zavzema sistemske resource. Se posebaj na LiveCD-ju.

Drugace pa upam, da bomo zrihtal te livecdje, da bodo povsod cist lepo delal :)

bond007 ::

No kišta bi mogla bit stabilna - je bla čist odvita. Je pa res da s m uporabljal nekoliko starejšo verzijo knopixa - 3.2 .

CaqKa ::

včeraj ko sem bil v ljubljani sem htel na enem računalniku pokazat kako zgleda OOo impress.
žal mi to ni uspelo ker na st linuxu se ni nič zgodilo ob kliku na ikono..
zanima me če je to znana napaka?
to da linux v grafičnem okolju nič ne prikaže o tem da je program zalaufal ali ne, ter da na koncu še sporočila o kaki napaki ne dobiš mi je znano..

moj_nick ::

Za take stvari se program požene v konzoli, da pove, kaj ga matra.
110111001001010001010000

CaqKa ::

bom reko kolegici naj program zažene v konzoli :>
takšna rešitev ni akceptabl.

hruske ::

je.
Rad imam tole državico. <3

CaqKa ::

se zavedaš da to posledično pomeni, da mnenja uporabnikov tudi niso dobrodošla?

moj_nick ::

takšna rešitev ni akceptabl.

V sili še hudič muhe žre ;)
110111001001010001010000

CaqKa ::

nisem hudič.



sem pa za nekatere verjetno tukaj kar blizu.

Gandalfar ::

CaqKa: dokler ne poves napake ti ne moremo pomagati. "po kliku na ikonco se nic ne zgodi" je malo prevec obsiren napis napake

hruske ::

Takšna rešitev je popolnoma sprejemljiva. Grafični program naj bi delal. Požene se ga preko ikonce. Če ne dela, se ga požene preko ukazne vrstice in se sporočilo o napaki pošlje supportu al pa na slo-tech forum, kjer ti kdo pomaga.
Rad imam tole državico. <3

CaqKa ::

to da se v linuxu po kliku ikone nič ne zgodi je pač meni zelo pogost pojav.. in to leti nasplošno na linux tako da bomo pač tukaj preveč offtopic s tem. verjetno je bilo premalo rama na oni mašini. predvidevam..

CCfly ::

V tem primeru bi dobil v lupini izpis Killed.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev
««
33 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351949 (1439) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131766 (1534) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533330 (2711) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795349 (4575) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395607 (4202) TICKO

Več podobnih tem