» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
31 / 39
»»

Vlady ::

@Gandalf
Mene pa zanima kako je z Javo v temu STL.ju??? Pri testu je nisem kaj dosti zasledil, compiler-ja pa sploh nism najdu :\ Je to kje skrito, pa jaz nism najdu al ga sploh ni gor? Al je kak drug program za javo v linux-u? No vsekakor se gre za izdelavo apletov za html :) Pa tud kak navadn programček v konzoli se najde. Če pa še ni gor, bi pa prosil za naslednjo verzijo in osnovne ukaze za zagon :D Hvala
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Gandalfar ::

Sun je evil. Tko da njegove jave se nekaj casa ne bo zraven. Bom pa pogledal kako je s Kaffe.

Vlady ::

Kolikor jaz vem, je sun izdal verzijo za linux :\ Kaj je narobe s sun-ovo verzijo? :) No vsekakor so tudi drugi prevajalniki kul za delo, ker je koda povsod uporabna... C in c++ je pa gc++? Right?
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

CCfly ::

C je gcc C++ pa g++.

vojkoz ::

Imam eden velik problem. Namestim tale S-T Linux 2 zadnjo izdajo, ko jo uspešno namestim pač ponovno zaženem pc brez cd-ja in mi napiše:
MISSING OPERATING SYSTEM..
Zakaj, zna kdo pomagat?

l.p.

hruske ::

Vlady, s sunovo verzijo je narobe to, da je prepovedana redistribucija.
Rad imam tole državico. <3

CaqKa ::

sem dal v mojega centirnona.. tam ko se oni pingvin pojavi v grafičnem načinu in z f2 preklopis na konzolo za verbose mode..
naenkrat samo vidim kill pa sending term signal.. pa je prehitro da bi opazil kaj je sploh naredil :)
javla pa ves čas neke errorje.

Vlady ::

@CCfly... ja tak :) Hvala za popravek :D
@Hruske Ja to sem pol tudi sam prebral na sun-ovi strani. Res škoda. Sam kor pravim, če lahko uporabimo nekaj drugega ekvivalentno sun-ovi zadevci, potem ni panike. Pa še kak "writer" za javo bi bil fajn, kot je recimo devc++ za winse, kjer ti recimo farba tekst pa zamika bloke... Lepš zgleda :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

Skrat ::

airvojko: kam si namestil GRUB med instalacijo? Imas na tem racunalniku se kak drug operacijski sistem?
Free software is a matter of liberty, not price.

CCfly ::

@Vlady: kate

vojkoz ::

Skrat: nevem vec kam sem ga namestil, sem pozabo..
ne nimam dobenga drugega OS-ja gor.

eX ::

Aktivan boot particija pa je?

BaRtMaN ::

Jaz imam tudi problem z namescenim STLjem. Namrec ne vidi mi dveh NTFS particij,tudi FAT32 particije mi ni. Dam ukaz 'sudo su', nato 'mount -a -v', pa mi izpise, da so proc, floppy in CDROM ze mountani in potem nothing mounted.

Particije si sledijo:
- hda1 WinXP NTFS
- hda2 podatki NTFS
- hda3 STL / ext3
- hda5 STL swap

Kaksen nasvet? Hvala.

hruske ::

popravt si moras /etc/fstab, da ti jih mounta ob bootu oz. ko si uporabnik tega zazeli.
Rad imam tole državico. <3

BaRtMaN ::

Hvala, sem na tuXfiles našel vodič po /etc/fstabu.

Hope it works. :))

M.B. ::

Meni pa Slo-tech Linux dela normalno, če ga zbootam. Samo interneta si nisem znal nastavit. Kabelska in router.
Če ga pa zaženem preko Vmware pa javi napako: "Only one procesor found!".
Ko se je pojavla novica o dveh Linuxih v SLoveniji. Sem dolpotegnil in preizkusil še Slix z Vmware in dela vse OK še internet se je sam nastavil.

Zanima me še za Vmware nekaj. Ko jaz zaženem SLix v Vmware kako jaz potem preklopim v WIndows nazaj? Ker zdaj ne morem miške premikat več kot je Slixov Desktop. In v temi sem zasledil, da se da z Vmware shranit nastavitve. Kje to?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Vlady ::

@CCfly TNX :) :D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

BaRtMaN ::

Hja, tist modificiran fstab bolj slabo deluje zaenkrat, moram se mal poizkusit.

Zanima me se, ce se da pri logon zaslonu spremenit font, ker je ta "samo-crn-outline" neberljiv.

Gandalfar ::

gdm?

overlord_tm ::

Men pa ta STL še zmeri ne dela!;(( Ubistvu mi še nobena verzija do sedaj ni delala;( :(

Ko se pokaže tisti pingvinček se vse lepo naloada do konca potem pa računalnik neki zajambra in se resetera. Prav pa nekak takole:



Računalnik je: AMD Athlon XP T-bred 2600+
512MB enga hynix RAMa
Plata Abit NF7-s
Grafa sparkle GF FX 5600 128MB
Monitor je pa Prestigio P151 (tega sumim da dela bleme;(( )

Pa hvala za odgovore:)) !

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Screamboy ::

men pa je všeč sedaj namreč delam na 2.0 in mi je super vendar zaganjam z cedeja
hm neven kako to da mi sploh neta ni trebalo nč štelat ;))
v debian frebsd pa mandrake pa nisem mogeo naštelat nikakor static ip pa ruter
pa dela brez kakih nastavitev net čudno v drugih sistemih mi pa negre niti naštelat nemorem ,(


pa še to je kdo poskusil to pognat kot za server? a se to sploh da?

Zgodovina sprememb…

CCfly ::

Da se samo za server ruter je boljši ClarkConnect.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CCfly ::

@overlord_tm: Probleme imaš z X strežnikom, samo kaj bolj točnega ti pa trenutno ne bi mogel povedati. Si že poskusil spremeniti parametre pri zagonu ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

overlord_tm ::

Misliš tiste napredne nastavitve?
Tud to sem poskušal pa brez uspeha:'(

In to se dogaja že od STL v1;((

CaqKa ::

če pa lepo piše da mu pir (peer) prekinja konekšn z x-serverom.
manj mu daj pira za pit da bo bolj trezn

benko ::

S to verzijo (2.1, Kernel 2.6) imam problem. Pri bootanju mi sporoči naslednji error. "Error 15: File not found" ne glede na to kaj izberem v meniju.

overlord_tm ::

a to pomen da ne smeva jet skupi na per?

pa tak dobr sogovornik je bil...:D

Gandalfar ::

benko: kaj pa ce 'nic' ne izberes. Pustis, da ti timer odsteje do konca?

drejc ::

A ma tanova verzija kej p2p (amule,bittorrent) shita?

Kje se da vidt cel spisek aplikacij v stl2?

]Fusion[ ::

Jaz pa mam mproblem z inštalacijo na disk. Setup program mi lepo steče, jaz se logofam in restartam, ampak se linuxi nočejo zagnat... Ima kdo kak predlog? Je mogoče to krivo ker sem na virtual pc probal inštallirat, ali pa sem narobe restartal?

Drejc: Mislim da ma 2.1 verzija bittirrent klient...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

drejc ::

Kaj pa amule? A ma?

PrimozR ::

Linux, ednina! Maš mogoče tut winse inštalirane zravn?

]Fusion[ ::

ja saj sem mogo virtual PC na njih zagnat... AL kaj si mislil?
No da še enkrat počasi pojasnim: Na windowsih mam inštaliran Virtual PC. Z tem sem pa zagnal Slo-Tech Linux 2.1 (kernel 2.6). Vse se mi lepo naloži itd. Potem Hočem STLinux naložit na virtual disk in to mi tudi uspe. Ko pa Virtual PC na novo zaženem pa se mi Linux ne zažene, niti mi ne javi kakšne napake v stilu no boot OS found ipd.

drejc: Ma tudi aMule kolko sem vido..
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

Gandalfar ::

drejc: ima amule in bittorrnado

uporcek ::

;(( ;(( ;((

No bom še jest mal pojamrov!!!

Mam 2 verzije s-t linuxa problem je v tem da se tut men ne naloži!!!! sam sem pa mal ogledvov je pa tut ta štos, da sam raunalnik izbere tv-out kot glavni monitor al slika sam nakonc ga mal zjeme pa pol tut slika ni lepa ko se naloži. Kar se pa pol tiče monitorja pa takrat sploh slike ni nazačetk je pol se pa ugasen. ČE pa izklopim tv-out se pa pol na monitorju pokaže ta pingo pa un kanalček al kaj je da se vit da se nalaga linux .... pol pa ko naj bi pršu ke se pa monitor ugasne frekvence pa mislm da sta 31KHz pa 60Hz sam trenutno ne morm povedat kera resolucija je to bi mogu mal tabele pregledat!!! drgač pa mal sumim da je kriv driveg za grafično kartico kot sem vidu ma tut en s tako grafično probleme....

mam pa verzijo 2.0 (6.6.2004)
pa to zadno 2.0..xxx.
moj računalnik pa je takele :

intel pentium P3 1GHz
sdram 512Mb
plata qdi advence 10T (integrirana tvočna AC97)
hdd wd 80G
sb creative live 5.1
cdrom teac 540E
combo enota samsung sm-348
monitor iiyama 452pro
mrežna 10/100
tv kartica avermedia 203
grafična winfast a310 (gforce fx5600 128Mb)

]Fusion[ ::

Očitno so še kar problemi z STLinuxom. Zdaj bom probal s kakim os loaderjem zagnat. V bistvu pa sem vas še hoto pohvaliz za svoj trud. STLinux je eden izmez zelo redkih linuxov, ki sem se jih potrudil namestiti (uspešno ali ne). Samo tako naprej...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

uporcek ::

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jest mislm da je problem sam z gonilnik za grafično kartico !! bom pa probov enkrat pr kšni švohnejši mašini probat k kšna standardna grafična not tko upejmo da bo kej pametnega zmlel drgač pa kr sem vidu se je na tv-outu vidl nekej da je zmlev lahk je pa sam problem da bi bli slučajno gonilniki za monitor napačni pol bi pa pomenil da prave resolucije na zazna .... sam jest mislm da je pr grafičnah karticah problem!!!

Gapi ::

Tolk je blo govora o ATI-jevih karticah da so na nas z NVIDIA-mi pozabil in konfiguracijo mal zajebal. Men tut ne dela mam iste probleme kot jih omenja folk na forumu. Napake so sledeče:
1. Če pustim da se timer izteče kot je napisal Gandalfar nekaj postov nazaj se morfix začne nalagat sam se hoče pol tud resetirat kot se vidjo slikce od nekoga malo višje ali eno stran nazaj odvisno kako gledaš.
2. Če pa hočm izbrat katerokoli opcijo iz menuja mi pa napiše Eror 15: File not found .
Mam pa GF2 MX400 z 32Mb rama pa brez TV-OUTa AMD 1600+ 256 Mb rama sparjeno z VIA chipset. Aja ne vem od kje mi najde firewire ki ga sploh nimam.
No person is rich enough,to buy back his past.

]Fusion[ ::

Aja pa še ena napaka ki sem jo zasledil: Ko poženem ADSL cof. so nekatera okna brez besedila. Tako da moraš ugibat kaj kliknit. :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Gandalfar ::

Gapi: kako se ti pa prvi cd obnasa?

Gapi ::

Gandalfar : Kako misliš drugi CD ? Potanku sem unga z kernelom 2.6 upam da samo ta ne dela ker zdej tankam unga z 2.4 kernelom. Drugače mi pa slo-tech ki je bil na Monitoerjevem DVD-ju dela kot se šika. In vsi prejšne različice i ki ste jih izdal sam ta ma neke probleme.
No person is rich enough,to buy back his past.

ggorjan ::

Ali STL 2.1 (kernel 2.4.x) nima namestitvenega programa tako kot predhodne verzije?
Lep pozdrav, Gregor

ggorjan ::

Pri zagonu STL 2.1 (kernel 2.4.x) sem ob postavitvi sistema zabelezil spodnje zadeve. Ne vem, ce so ravno bugi, ki se ticejo tocno STL, a boste razvijalci ze vedeli kako dalje.

za pozdravnim welcome to the MORPHIX se izpise

kmod: faile to exec /sbin/modprobe -s -k sysfs, errno=2

za zacetkom nalaganja glavnega modula stl21.mod pa

grep: /mnt/main/etc/locale.gen: No such file or directory
rmdir: /mnt/main/home/slotech: No such file or directory

pa se potem kasneje po nalozitvi glavnega modula

/morphix/init.sh line 7: (...tule sem bil prepocasen...) /M65kdelang: No such file or directory

Mislim, da za zgornje ne rabim posiljati specifikacije racunalnika.

lpg
Lep pozdrav, Gregor

Gandalfar ::

hvala, bomo zrihtali

dipsi111 ::

S to verzijo (2.1, Kernel 2.6) imam tudi jaz problem. Če izberen prvo izbiro v boot meniju vse lepo poteka do točke kjer se pojavi slika s premikajočim stolpcem, ki ponazarja nalaganje. Ko pride do konca naenkrat izgine slika na monitorju vendar se sistem nalaga naprej saj se zasliši pozdravni zvok v zvočnikih. To se zgodi tudi če ne izberem nič in počakam da se sam naloži. Pri ostalih izbirah v boot meniju mi sporoči naslednji error. "Error 15: File not found".

Kaj bi lahko bil vzrok ?

Moja konfiguracija :

CPU : Duron 800
MB : Matsonic MS8137C+ (VIA KT266A+8233A)
RAM : 256MB DDR333
GRAFIKA : Ati XPERT 2000 PRO AGP 32MB + TVout
ZVOK : Xwave - 7000 (5+1 kanal)
CD-ROM : Teac 32x
CD-RW : Artec 32x12x48x
Miška : Microsoft Wireless Optical Mouse USB

LP

ggorjan ::

Najbrz ste spregledali. Ali ima STL 2.1 (oba kernela) tudi zadevo za namestitev na disk?
Lep pozdrav, Gregor

]Fusion[ ::

Hmm zanimivo. Meni je uspelo samo STLinux 2.1 (kernel2.4) naložit na disk, pričemer se mi verzija z kernel 2.6 noče naložit po inštalaciji. Čudno
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Jester ::

ok....
jst sm si dal lepo tale slo-tech linux na cd in mi je bil tok ušeč da sm ga hotu še na disk na tastar comp
namestim ga na tanovem ker na tastarmu nimam cdroma in potem disk dam v tastarga vse naštimam in zaženem comp in ko se linux nalaga mi vn vrže tole:
Kernel panic: No init found. Try passing init= option to kernel
in od tle naprej ne gre več:'(
kaj nej nrdim je mogoče narobe to da sm ga inštalerov na druzmu računalniku???
strojne zahteve pa ustrezaja pogojem

help!!!????:O
HP notebook, AMD Turion 64 1,6 GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon X300 128 MB

uporcek ::

:d

Folk res je da je problom z gonilniki za nvidia grafične kartice... Probov sem tut red het linux pa je isto sranje. Enostavno problem je ta če zgleda maš kero kol nvidia grafično al pa te novejše serije je funkcijonira ta zadeva. Pri starejši pa dela normalno... Sam če komentiram tale slotech linux>:D je problem tut ta sicer če se sistem naloži na rame drugač ne gre sam za inštalacijo na disk bi lahko nardil tko da se kuj inštalira ne pol zgleda da v samem linuxu prekopiraš! Če uzamemo windows k je še zmerje wlik ludi navajenih na te jajca tut jest sem en od tistih je problem z drajverji narjen tko da se use pol inštalira ne pa sprot tko mamo tisit pol sploh šanse k nm jebejo gonilniki al pa da si sami iz neta potegnemo dol drajvrje pa jih inštaliramo! :d drgač pa linux se mi zdi še zmerej prezakumpliciran! Pol ma pa še dovga imena za une programe pa tooo enostavno je zame to čista zbrka nej se to poenostav al se nej pa nardi ena taka simpl vrjanta da se preprosto inštalira na distk pa pol sam... Enostavno nej linux posnema windows da nebo zbrke pa da bo obstajala možnost takojšne namestitve na disk in. Inštaliranja gonilnikov po lastni izbiri... Mem grede kolk zvožnih kartic lahko podpira tale slotech linux? 1 al tut 2.?


[Pazi malo na obliko --- moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

uporcek ::

nemo točn tko je problem je ta da si pol dov disk na drug rač čer to ni tko kot windows k drajvrje naloži pol je problem ja na tastarmu rač dej rajš cdrom zrav pa inštalirej pa pol sam sd rom dej stran pa bi sigurn mogl delat .....
««
31 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
352001 (1491) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131818 (1586) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533546 (2927) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795585 (4811) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395843 (4438) TICKO

Več podobnih tem