» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
30 / 39
»»

Gandalfar ::

Em, kdo nas je vpisal v distrowatch? :)

http://distrowatch.com/slotech

CCfly ::

It wasn't me. Si pa želim da bi bil :)

christooss ::

Živjo
Dons sem probal STL 2.01(08092004 neki tacga) uglavnem in sem najdu nekej BUGov oz napak nevem kako bi definiral to.:P

1. Ko vstavim CD se mi prikaže nekej za izbiro kliknem na slo tech linuks(prvo opcijo) vse lepo in prav dokler se po minutnem (al pa sta ble dve) kazanju ekrana z jajce ne pokaže črn ekran. Ni se mi dal čakat koliko časa je gor ampak je bil zelo dolgo predem sem pritisnil RESET. Potem v menu-ju kliknem drugo opcijo(ALSA on itd.) in se mi normalno naloži.

2.Spet mi ne zazna modema in se zato ne uspe povezat na internet. Govorim o analognem modemu. Piše da pod dev/modem ni nobene naprave.

3.Če odprem Konqerja in kliknem na en HD npr. HDB se mi odpre okence da mi mounta disk. Kmalu nato pa še eno okno da moraš bit root da lahko mountaš. Tega skenslaš s prekliči nato pa se pojav spet tisto prv okno(da mounta) in gremo spet s ta drugem oknu. Če pa v ta prvem klikneš prekliči ti Konqurer normalno pokaže vsebino diska.

4.Ta je bolj prevajalska napaka Kmenu-ju (al kako se reče start menuju v KDE). Je napisan

Nadzorno središče (Nadzorno središče) - A je treba kao opombo met zravn>:D

5.Največji BUG se mi pa zdi pa ima program KAFFEINE. Najprej se je zaganjal ene 3-5 min. Vse lepo in prav se odpre. Odpiral sem ga tako da sem kliknil en mp3 v konquerju. pokaže se playlist in nato še programčič z vizualizacijo in gumbi play stop itd. Potem pa spet čakanje zdi se mi da zaradi vizualizacije.Potem pa ker sem PO****** od čakanja klikal po vmesniku pa spreminjal glasnost kar na enkrat se hoče pokazat sled BLUE SCREENA iz Win.Do tega sicer ne pride iIn nato puff zopet ekran z jajcem in REBOOT.

Hja pa zakaj zavraga sta dva pokra na disku. Sej jutr bom pogledou kakšna je razlika ampak vseen.

Žal točn ne vem a mi zvok dela al ne ampak kako se ga da usposobit v Kmikserju sem že povečal glasnost na 100 .

Jutr vam poročam tudi o ostalih napakah in bugih>:D

Ne sej ni cko slabo sam zakaj bi moral pokvart prvi vtis.
nej povem da ga men ni in da podpiram vsak poskus približevanja LINUXA množicam. v katero spadam tudi jest.

Gotov boste rabl specifikacijo računalnika. vsaj če primerjam z drugimi posti

Celeron 566 Mhz -ja tud taki so še v uporabi
128/131 MB RAM
Modem je U.S. Robotics 33.6K FAX INT PnP
grafika XL XPERT
No da vas presenetim OS so WIN 98 SE

Gandalfar z veseljem bi pomagov kej prevajat za tole distribucije
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

CCfly ::

Modem je U.S. Robotics 33.6K FAX INT PnP

Tale bi moral še celo delati. Poskusi /dev/ttyS0 namesto /dev/modem.

Žal točn ne vem a mi zvok dela al ne ampak kako se ga da usposobit v Kmikserju sem že povečal glasnost na 100

Katera zvočna ?

Gandalfar z veseljem bi pomagov kej prevajat za tole distribucije

LUGOS, Odprta scena, posamezni projekti (KDE,... GNOME, ...). Moj nasvet je da pošlješ kakšen mail na oddelek za slovenjenje na Lugosu.

Gandalfar ::

Gandalfar z veseljem bi pomagov kej prevajat za tole distribucije

Super! Taksne rabimo. Ker je slo-tech linux bolj ali manj osnovan na KDE bi bilo najboljse, da bi priskocil na pomoc kar obstojecim prevajalcem KDE. Tako bo naslednji stl veliko bolj slovenski, prav tako pa tudi pingo, slackware, gentoo, debian .. itd.

Na slowikiju je email od Andreja Vernekarja, ki je trenutni koordinator ter bo znal najboljse povedat kaj se najbolj rabi prevajat.

Hvala za bug repote in pripombe. Bomo poskusili cim vec popraviti oz. izboljsati v naslednji razlicici.

christooss ::

Zvočna je Crystal audio

Še nekej je narobe autorun mi odpre dos okno

Datoteke "docs\index.html
@exit
"(ali enega njenih delov) ni
mogoče najti. Preverite, ali ste pravilno vnesli pot in ime
datoteke in ali so na voljo potrebne knjižice.

index pod docs mi pa normalno odpre

Še en predlog ki je drgač že bil omenjen. kaj ko bi bla notr naslovnca za cd STL
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

christooss ::

Spet jest

A mi lahko peveste kje nej najdem XMMS


Na predstavitvenih straneh je ampak zakaj ga v menu-jih ni če pa je pa se skriva pod drugačnim imenom. Katerim?!

Če dam najdi datoteke XMMS mi jih najde ene par samo nevem katere zagnat

CCfly: zamenjal sem dev/modem z ttys0 ampak zdej mi reče ko dam poveži da nemore ustvarit zaklepne datoteke (al neki tacga nisem si prepisov)

Opomba glede ČRNEGA zaslona. Pojav se če uporabim katerokoli od možnosti zagona sam treja vsaj 8min da gre čez njega (2 videospota in pol :P )
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Gandalfar ::

probi v konzolo napisat

/usr/bin/xmms

moral bi biti notr

drola ::

Dela tudi, če v ukazno vrstico iz menija K napišeš xmms

Gandalfar, a je zdej notr Partition Morpher, je zadeva z uporabniškimi imeni v namestitvi poštimana, GRUB pravilno zazna druge OS ?
https://drola.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drola ()

CCfly ::

CCfly: zamenjal sem dev/modem z ttys0 ampak zdej mi reče ko dam poveži da nemore ustvarit zaklepne datoteke (al neki tacga nisem si prepisov)

Alt + F2
kdesu kppp

Poskusi ponovno in povej kaj se zgodi, pod nobenim pogojem pa se ne prijavljaj na internet na tak način. Samo poskusi in povej.

Gandalfar ::

drola: instalacijski program je posodobljen. PM pa se zmeraj ni notri.

christooss ::

Gandalfar zakaj pa ni xmms v menu-ju?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Gandalfar ::

ocitno bug :/

drola ::

Je v meniju, sam morš zagnat tole:
K > Sistem > Orodje za posodabljanje menijev
Nisem sigurem, da je v podmeneniju Sistem, lahko da je tudi v Nastavitvah.
LP.
https://drola.si

ivanuscha ::

Ali mi lahko kdo pove zakaj mi ne rata zagnat ST Linuxa 2.0, zaganjam iz zgoscenke. Zagonski meni mi lepo pokaze, potem pa ko naj se bi zacel linux zaganjat(ekran se crn in v levm kotu gor pingo) zamenja resolucijo na 1024x768 in zajamra, da kao ne vidi procesorske enote SMP, potem rece SMP disabled in se ustavi :| Probu sm tud varni nacin - se ustavi pa ko gleda diske in rece(ko ze napise kaj je vse najdu) mislm da neki v smislu IDE device is not attached. Tudi resolucijo sem probu zamenat v zagonskem meniju in napise isto procesor not found. Probu sem vse - dela nic. ;((

No se moj sistem:
P4 3.0 @ 3.6
Asus P4P800E Deluxe (865PE)
ATi Radeon 9800pro
Hitachi 160GB

Hvala in LP

hruske ::

Mislim, da si en izmed nesrečnežev, ki imajo eno čudno asusovo plato:

121819 – (p4p800) Asus P4P800 motherboard doesn't install

Isti problem je tako s knoppixom kot fedoro core in seveda tudi s slo-tech linuxom.


Pritoži se in teži na stran na www.asus.com.tw, mogoče pa izdajo kak popravek.
Rad imam tole državico. <3

ivanuscha ::

Ma šit no. Očitno nobenmu ne dela - če pri asusu ne izdajo popravka so Nr.1 luzerji. Sicer je moja plata dbest, res sm zadovoln z njo - napram MSIju NEO, ki je katastrofa z eno besedo, se bi pa znal zgodit, da bi na njej delal>:D A programsko pa ni mozno zrihtat(nov popravek ST-Linuxa)? Pa se zanima me kako da ima Linux take probleme s prepoznavanjem strojne opreme, da je potrebno popravke pisat? Z Winsi takih tezav namrec skoraj ni. tnx

Daedalus ::

Linux ima določene težave s strojno opremo, ampak to ni krivda operacijskega sistema, ampak je krivda proizvajalcev hardvera, ker nekaterim se pač ne zdi vredno ukvarjati s podporo za Linux ali pa vsaj dati na voljo ustreznih specifikacij. Upajmo, da jih bo kmalu srečala pamet:|
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hruske ::

To, da ima linux težave z določenim hardverom je na začetku tudi mene presenetilo. Ampak če vzameš v zakup, da za linux večinoma ljudje raziščejo zadeve, da morajo brez da bi vedeli kaj tocno sploh iscejo pohekat kos hardvera ...

Potem so v svojem poslu kar dobri.
Rad imam tole državico. <3

Daedalus ::

Ja, morejo biti hudičevo dobri, da jim ratuje spravljat skup podporo.

@Live - v kolikor se nameravaš kasneje bolj aktivno ukvarjat z Linuxom, ti priporočam, da si recimo na strani www.debian.org pogledaš seznam podprtega hardvera in v skladu s tem načrtuješ nakup hardvera.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

frozo ::

Pozdravljeni

Imam en problem pri zagonu slotech linuxa z cd-ja.Po končanem zagonu mi ugasne monitor in ga ne morem vklopit (restart),če pa ga zaženem v WMvare pa gre vse normalno. Probal sem vse funkcije pred zagonom ampak se povsod ponavlja ista zgodba. Kaj bi to lahko bilo?

Hvala

christooss ::

Pomoje ne moreš nardit NIČ. Pri men se pojavlja isto. Zdej že dva dni nism mogu sploh pridt v STL prej mi je vsaj po nekaj minutah to ugasnil.

Pa nej upozorim da je v STL različicah pred 2.0 vse lepo delalo/se zaganjalo

Čakamo nasledn BUGfix releas.

Dons bom na fotrovmu laptopu probal če dela. Da bom na njegoumu iskal napake v distribuciji >:D
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

MesQue ::

Ta Linux je ful dober :))
MesQue
Moj web www.zupizumi.tk
Lep Pozdrav!

Jebiveter ::

MesQue: Ej, the best bug-report ever! 8-)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

drola ::

Zanima me še nekaj:
Je v STGL vgrajen CUPS (tiskalniški sistem, ker bi rad usposobil tiskalik HP Deskjet 656c.
Pravkar sem si prenesel gonilnik za ta tiskalnik, zdaj pa me zanima kako ga usposobiti.
Še link do driverja tukaj
LP.
https://drola.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drola ()

moj_nick ::

Poišči KDE-jev upravitelj tiskalnikov. V K-meniju mora biti nekje pod nastavitve ali kaj podobnega (english: Settings --> Printing manager)
110111001001010001010000

Gandalfar ::

drola: hpijs bos boljse usposobil z apt-get install hpijs

to hoces z livecdja delat?

drola ::

V linuxu še nimam neta, tko da mi dej rajš točen naslov od paketa *.deb, da si bom to prenesu zkoz WIN in tam inštaleru z dpkg, pa neki me zajebava CUPS, ker ko v Konqeror dam tiskalniki, mi napiše, da se ne more povezati z CUPS.

Pa delam še z LiveCD, pa to je Junijski relase.
https://drola.si

CCfly ::

Gandalfar ::

drola: slo bo .. ampak bo malo bolj bumpy ..

snami si iz ccflyevega linka unstable/i386 razlicico .deb paketka

postani root (sudo su)
dpkg -i paketek.deb

pozeni cups:
/etc/init.d/cups restart

nastavi root geslo:
passwd

odpri firefox in se povezi na:
http://localhost:631

in poskusi nastavit printer. Vprasalo te bo za auth, napisi root za username in geslo, ki si ga prej nastavil. Kot gonilnik izberi hpijs.

z malo srece bi moralo delat

AndrejS ::

Meni ta linux ne dela. Pa ne vem zakaj.
Ko se nalaga s CDja se na1x računalnik resetira. Pustil sem ga celo celi dan in mu ni uspelo naložit linuxa. Zanimivo pa je da v varnem načinu dela brez problema. Kakšna ideja ?

drola ::

Gandalfar:
Ko pridem do koraka pri katerem se zažene CUPS, dobim error:
No souch file or directory.
https://drola.si

jrch ::

oj! Zelo bi bil vesel, če mi lahko kdo pomaga. Linux laufam s DVDja in mi ne dela internet povezava, verjetno ker uporabljam navaden (winmodem) US robotics sportster flash. Vse nastavim account pri arnesu,telefonska je pravilna in tudi modem se mi oglasi kakor v windowsih, povezava se že vzpostavi, naslednji trenutek pa mi jo že prekine. Ali pozna kdo kakšno rešitev?To mi je do sedaj ena velika ovira drugače pa bi pohvalil projekt, sem šele začetnik v linuxu ampak me je navdušil. Hvala za odgovore!

zloba ::

mene pa zanima koda za root ker ne morem brisat datotek z diska!

Gandalfar ::

sudo su

zloba ::

ne deluje nemorem nič

hruske ::

kaj pa hočeš naredit?
Rad imam tole državico. <3

christooss ::

Gandalfar A se bo 26. oktobra dal dobit zapečen SLO-TECH linux 2.1
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

ce bo slo vse po sreci in bo golden master do takrat ready .. se jih bo na veliko peklo. Da.

drola ::

Kje pa se bo dalo dobit te ploščke ? Po pošti ? Na sejmih ?
https://drola.si

christooss ::

Gotovo v Kiberpipi 26. oktobra ob 19:00

Če bo golden master nared:D
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Gandalfar ::

Iscem kaksnega ATI userja, ki ima v naslednjih dneh dosti casa ze preizkusit delovanje 3d pospesevanje pod linux na stl livecdju

madviper ::

Gandalfar:

Mam čas od petka pa do nedelej, če ti kaj pomaga:)) !

Ati RadeOn 9000Pro

Lp madviper

Daj mi pošli ZS ali pa mail!, če me rabiš!
I'd like to do something crazy!

uporcek ::

Oj!

Morm rečt da se tale linux sliš zlo fino sam nekej me zanima itak je problem z drajverji recimo kšn avermedia trjuner saj zaenkrat. Zanima pa me kolk se da kej ostale programe špile k so delane za wndows al dos špilat v linuxu... Pol pa še glavna zadeva 1 sem probov inštalirat talinux me je zmotil k je kr nekej pisal po dumač povedan namestitev se men osebno zdi mal prezakumplicirana! Se da kej bl na izi narest tko kot ma windows k smo ga wečina navajeni...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: moj_nick ()

hruske ::

Večina nas je navajena slovenščine... :\
Rad imam tole državico. <3

CCfly ::

Zate je Mandrake. Namestitev bi morala biti končana v vsega skupaj 3 klikih z miško.

PS: prosim izklopi Caps Lock

moj_nick ::

I've got the magic button ;)

Gandalfar ::

Torej .. ce imate ATI-ja doma si snamite tale .iso dol in probite v konzoli naslednje ukaze:

glxgears
tuxracer
pingus
firefox

in porocajte katerega ATI-ja imate in na kaksni strojni opremi ste to poskusili zalufat. Se posebaj me zanima koliko FPS-jev ste dobili v GLX-gears in ce je bil tuxracer igrabilen.

slika cdja (180Mb)

CD vsebuje poleg ATI gonilnikov se 2.6.7 jedro (ja vem da je dons 2.6.9 ven prisel) in ima izboljsano podporo za detekcijo strojne opreme in se par fancy izboljsav.

Ce prav pomislim bi bilo fajn, ce bi se kdo drug to snel pa povedal kako mu to jedro deluje. Ce bodo pozitivni rezultati bo to osnova za stl2.1

CaqKa ::

če utegnem bom probal na centrino z r9600 mobile.

Tero ::

Meni se x- zrušijo in se mi spot noče naložit OS:\
KOmp pa se nato resetira

Imam pa 2600+
512mb rama
radeon9200
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
««
30 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
352001 (1491) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131818 (1586) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533546 (2927) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795586 (4812) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395843 (4438) TICKO

Več podobnih tem