» »

Nov pc iz strani pocenipc.si

Nov pc iz strani pocenipc.si

type-R CIVIC ::

Lp, zanima me če ima kdo izkušnje s to spletno stranjo? in kakšni so računalniki hp renew? imam nagledanega tega: http://pocenipc.com/hp-probook-450-g1-6... ki bi za takšen denar mogu bit kr ok, koker vem :) drugače pa če ve kdo za kakšen računalnik da je kje v akciji čim bolši in za okoli 550 € bi biu hvaležen če linkate spodaj :) in pa seveda mnenje o zgoraj omenjenem računalniku.

Han ::

Renew = rabljen, obnovljen.

Če želiš mat ekran, npr. Lenovo E545 z AMD A8-4500 (brez OS = €425, z Win 7/8 = €543) ali E540 z i5-4200M (brez OS = €517).

Seljak ::

Če želiš imeti probleme potem nabaviš HP,če pa želiš kvaliteto potem pa vse ostalo. Včasih ima Hofer kakšno akcijo prenosnikov,ki so kar dobri.

hojnikb ::

Seljak je izjavil:

Če želiš imeti probleme potem nabaviš HP,če pa želiš kvaliteto potem pa vse ostalo. Včasih ima Hofer kakšno akcijo prenosnikov,ki so kar dobri.

Spet neargumentirano posploševanje.
#brezpodpisa

type-R CIVIC ::

naročal sem tega...https://www.mimovrste.com/prenosniki/as... kar dober za takšno ceno, ok procesor, veliko rama, ok grafa in pa še windowsi org.

krOOokO ::

@hojnikb

Neargumentirano posploševanje praviš?
Dejstvo je da so HP prenosniki daleč najlabši, tako da se s tem da vse razen HP ne bi mogel bolj strinjati.

Seljak ::

hojnikb je izjavil:

Seljak je izjavil:

Če želiš imeti probleme potem nabaviš HP,če pa želiš kvaliteto potem pa vse ostalo. Včasih ima Hofer kakšno akcijo prenosnikov,ki so kar dobri.

Spet neargumentirano posploševanje.


Poglej v temo pomoč in nasveti. 90% ljudi ima probleme z kvaliteto HP-ja. Poglej na v oglasih koliko laptopov znamke HP se prodaja. Zakaj se prodajajo? Ker so tako čudoviti? Ziher ne. Slabo narejeni paneli,slaba plastika,slabo izbrani materijali.... Če pa pogledamo na višjo polico,kjer so cenovno dražji prenosniki,se nam takoj posvita,da HP z svojo strojno opremo nikakor ne more tekmovati proti ASUS in ostalim znamkam,lahko tekmuje le z ceno,ki je glede na notranjost laptopa previsoka.

hojnikb ::

Največ težav je kvečjemu zato, ker so najbolj množično prodajani :)

"Zanič" so pa glihtako kot vsi ostali. Če kupuješ lowend pač tudi drugje neboš dobil nwm kaj bolj kvalitetno in manj kvarljivo stvar.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Seljak ::

type-R CIVIC je izjavil:

naročal sem tega...https://www.mimovrste.com/prenosniki/as... kar dober za takšno ceno, ok procesor, veliko rama, ok grafa in pa še windowsi org.


Dobra izbira,samo,da si šel stran od HP. Sicer pa je tvoj denar,jaz samo svetujem,ker vsem,ki sem popravljal laptope so bili v 90% lastniki HP-ja.

hojnikb ::

In tolk o zanič HPjih... Moj še vedno dela BP, kjub temu da je star 6.5 let :)

Še prva baterija :)

type-R CIVIC je izjavil:

naročal sem tega...https://www.mimovrste.com/prenosniki/as... kar dober za takšno ceno, ok procesor, veliko rama, ok grafa in pa še windowsi org.

HD4400 je daleč od ok grafe. Ajde če boš igral kake stare igre še mogoče, za karkoli novega bo pa precej švoh.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Seljak ::

hojnikb je izjavil:

Največ težav je kvečjemu zato, ker so najbolj množično prodajani :)

"Zanič" so pa glihtako kot vsi ostali. Če kupuješ lowend pač tudi drugje neboš dobil nwm kaj bolj kvalitetno in manj kvarljivo stvar.


Malo si spremenil ton pisanja,ali se mi samo zdi. Moj laptop Asus nese hcat vsakega HP-ja do cenovnega razreda 700-800€. Aja,jaz sem za mojega odštel 400€.

hojnikb ::

Seljak je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Največ težav je kvečjemu zato, ker so najbolj množično prodajani :)

"Zanič" so pa glihtako kot vsi ostali. Če kupuješ lowend pač tudi drugje neboš dobil nwm kaj bolj kvalitetno in manj kvarljivo stvar.


Malo si spremenil ton pisanja,ali se mi samo zdi. Moj laptop Asus nese hcat vsakega HP-ja do cenovnega razreda 700-800€. Aja,jaz sem za mojega odštel 400€.

Scat v kakem smislu ?
Da ti nebo prej odletel ?
Da je bolj zmogljiv ?
Da ima kvalitetnejše ohišje ?
#brezpodpisa

Seljak ::

Saj ni nikjer napisal,da bo igral igre na njem.

hojnikb ::

Ubistvo ni nikjer napisal zakaj ga bo uporabljal, tako da lahko sam ugibamo, kaj bo delal z njim...
#brezpodpisa

Seljak ::

hojnikb je izjavil:

Seljak je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Največ težav je kvečjemu zato, ker so najbolj množično prodajani :)

"Zanič" so pa glihtako kot vsi ostali. Če kupuješ lowend pač tudi drugje neboš dobil nwm kaj bolj kvalitetno in manj kvarljivo stvar.


Malo si spremenil ton pisanja,ali se mi samo zdi. Moj laptop Asus nese hcat vsakega HP-ja do cenovnega razreda 700-800€. Aja,jaz sem za mojega odštel 400€.

Scat v kakem smislu ?
Da ti nebo prej odletel ?
Da je bolj zmogljiv ?
Da ima kvalitetnejše ohišje ?


Kvaliteta panela daleč pred HP-jem,dober procesor,veliko RAM-a,dobra grafika,ki poganja Civilization V brez problema,ohišje iz kvalitetnejše plastike,ki se ne podaja in ne štrli na vogalih kot pri večini HP-ja,čudovit 17" zaslon,poseben hladilni sistem,ki ga je razvil ASUS,ki tudi pri višji temp. v okolici ohranja procesor pri primernih temp. in se ventilator ne zaganja kot pri HP-ju,ko imaš občutek,da bo laptop poletel. Ima dve grafikulji,kar pri HP-ju težko zaslediš,če pa že pa je cena nespremenljiva.

hojnikb ::

Vse to si dobil za 400€ ? :\
Linkz pls
#brezpodpisa

Seljak ::

hojnikb je izjavil:

Ubistvo ni nikjer napisal zakaj ga bo uporabljal, tako da lahko sam ugibamo, kaj bo delal z njim...


Če bi ga želel za igranje iger bi to napisal,to je menda jasno vsem. Sicer pa bo z tem Asusom lahko igral tudi igre,sicer ne z vsemi detajli. Sicer pa za igranje iger ne priporočam nakupa prenosnika,ker tudi,če ima ne vem kako hudo grafiko se čez čas ne bo dobro končalo(pregrevanje). Vsi,ki imamo gamerske kište vemo kako težko je z zrakom ohladiti velike kište,ki so dosti bolj prezračene kot pa prenosnik,ki ima vso strojno opremo v 2cm ohišju.

hojnikb ::

Če bi ga želel za igranje iger bi to napisal,to je menda jasno vsem.

Ni nujno. Enim je igranje iger nekaj samoumevnega in tega sploh ne omenijo, niti ne gledajo za to priemrnih configov.

Sicer pa za igranje iger ne priporočam nakupa prenosnika,ker tudi,če ima ne vem kako hudo grafiko se čez čas ne bo dobro končalo(pregrevanje).

Se absolutno strinjam. Gamerski laptopi so bedarija.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Seljak ::

hojnikb je izjavil:

Vse to si dobil za 400€ ? :\
Linkz pls


Prenosnik sem kupil v trgovini Jager v Melju(maribor). Plačal sem 400€,če pa bi dodal še par € bi dobil z nekim i5 procesorjem. Jager je imel nekakšno akcijo,ki sem jo zasledil na letaku in ga kupil ženi za božička lansko leto. Ko sem malo povprašal,če mi lahko ponudijo za takšen denar laptop z podobnimi komponentami so se mi samo smejali,saj je bila po večini cena cca 700-800€.

hojnikb je izjavil:

Če bi ga želel za igranje iger bi to napisal,to je menda jasno vsem.

Ni nujno. Enim je igranje iger nekaj samoumevnega in tega sploh ne omenijo, niti ne gledajo za to priemrnih configov.

Sicer pa za igranje iger ne priporočam nakupa prenosnika,ker tudi,če ima ne vem kako hudo grafiko se čez čas ne bo dobro končalo(pregrevanje).

Se absolutno strinjam. Gamerski laptopi so bedarija.


No super,da se strinjama vsaj pri tem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

hojnikb ::

Hja no, posebnih akcij pač nemoreš dajat za referenco. Podobno specsed Asusi bojo stal podobno kot HPji. Seveda če primerjaš isti rang (ne pa da primerjaš golega probooka z nekim lowned asusom, ki je do konca nabasan.).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Seljak ::

Ja,res je bila akcija,ker prej je bila cena 500€,kar je tudi sprejemljiva cena ;)

hojnikb ::

Ja, sej včasih se najde kak gem in to je pač treba pograbit, če si na trgu za laptop.

In tudi osebno nisem nek pristaš HPjov, ampak kr tako v nič jih pa tudi ni treba dajet. To be honest, sem z od vseh znamk, ki sem jih mel oz. so bile pri hiši, mel z hpjem še najmanj težav. Res pa je, da ta ki ga imam sedaj ni bil glih pocen, tako da je tudi nekaj na tem :)
#brezpodpisa

Seljak ::

Seveda se z kvaliteto veča tudi cena,ampak tisti rang ne spada v to temo,ker pač kupuje za največ 550€. Ne rečem,tudi sam sem videl zelo dobre laptope od HP-ja ampak kot si že sam napisal si moral za njega odšteti dosti več denarja. Jaz sem pa skoraj vedno za cenejši nakup,kjer pa ne trpi kvaliteta in strojna oprema. Včasih oz. skoraj vedno pa moraš izbrati kompromise. Jaz ponavadi počakam na kakšno super akcijo. Vsaj v mojem primeru se je izplačalo.

ON topic. Uporabnik sprašuje o spletni trgovini http://pocenipc.com/ . Jaz osebno je ne poznam. Ampak nudijo pa bore malo. Če so se že odločili za to branžo bi lahko ponudili malce več,to je moje mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

SL-500 ::

HP je znamka, ki se največkrat pojavi na moji mizi pri servisu.

Če hočeš kvaliteto za male denarce, kupi Asus, Lenovo, Dell. Kar je čez 1000€ je vseeno, za tak denar tudi HP skup spaca dober prenosnik.

[SkA] ::

HP ima v Sloveniji tako visok tržni delež pri prenosnikih, da se res ne bi bilo potrebno čuditi, zakaj jih toliko v servis pride.
http://www.monitor.si/novica/hp-z-odlic...

hojnikb ::

[SkA] je izjavil:

HP ima v Sloveniji tako visok tržni delež pri prenosnikih, da se res ne bi bilo potrebno čuditi, zakaj jih toliko v servis pride.
http://www.monitor.si/novica/hp-z-odlic...

My point exactly.;((
#brezpodpisa

solatko ::

Delo krepa človeka

SL-500 ::

solatko je izjavil:

hojnikb - http://www.brighthub.com/computing/hard...


počakaj zdej na njegove pravljice :D

solatko ::

Že nekaj let so HP prenosniki slabši od drugih primerjalnih, vendar nekateri še vedno prisegajo na staro slavo 10+ let nazaj. Vsem se preveč greje levi del pod tipkovnico, posledično crkujejo vezja MB. Ob normalni uporabi problemi po enem letu in pol (leto garancije), tako, da vsa popravila bremenijo uporabnika.
Če se računalnik uporablja 2 uri na dan, tudi nn zdržijo nekaj let, brez problema, pri 8-ih do 12-ih urah dnevno, sploh če je zraven še zapiranje pokrova in nošenje okoli pa HP-ji množično crkavajo.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Spet še ena "raziskava", a nikjer podatka o količini vzorca, niti iz katere regije je to vzeto... ;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

hojnikb - Verjemi da je bilo vzorcev dovolj, napisal sem ti pa tudi, zakaj so zanič - konstrukcijska napaka - slabo hlajenje določenih delov matične plošče, posledično pokanje lotov. Vzemi nov prenosnik, ga obremeni in potipaj, kje je vroč. Pri večini je to na celotni površini, nekaj stopinj višja temperatura, pri HP-jih je velika razlika na levem delu pod tipkovnico in delu drsne plošče. Večina tovaren ne spreminja kaj dosti konfiguracije matičnih plošč, ko so te razvite, samo dodajajo posamične komponente in spreminjajo elemente, postavitev pa je v glavnem podobna, zato so tudi temperature približno enake, pri vseh modelih.
HP je pač naredil napako, ki pa se mu jo ne zdi popravit (se ne zavedajo, da jim ravno zaradi tega, močno pada prodajni delež, saj enostavno njihovi proizvodi odstopajo glede kvalitete in vzdržljivosti napram konkurenci v minus.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

sem mislil, da so časi slabih lotov, ko je bil prehod na leadfree cin in je praktično vse crkovalo takrat -- mimo. Guess not. ;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

Problem je, ker cin ni elastičen, s pregrevanjem pa postane celo krhek.
Pri HP je problem, ker se plošča ob odpiranju in zapiranju minimalno krivi, istočasno pa je lot vedno bolj krhek, na mestih, kjer se mašina pregreva.
Večinoma oživi ob peki, vendar servisi teh zadev ne počnejo. Lot se ob peki zmehča in ponovno vzpostavi kontakt, vendar je kmalu potrebna nova peka.
Slabi loti nastanejo zaradi tega in ne zato, ker bi bilo slabo spajkano ali slab cin, kot je bilo to včasih.
Delo krepa človeka

blackbfm ::

Ja solatko, bolj si pameten kot vsi inženirji pri hpju.. kolkr jz gonim svojega hpja, bi glede na tvoje izjave bil v smeteh že po treh mescih, imam ga pa 4 leta.

Cenovno je takole nekje do 1000e šparajo in ni za pričakovat kvalitete [ohišja] od nobenega prozivajalca, od jurja naprej pa stvar postane bolj solidna.

solatko ::

Tudi fičota so nekateri gonili 15+ let, pa nihče ne trdi da je bil kvaliteten avto. Glede na testiranja zunaj in lestvice zanesljivosti, je HP od znamk z imenom, najslabši.
Ker dosti popravljam prenosnike imam tudi direktni vpogled v konstrukcije in zadnjih 6-7 let, so HP edini, ki se konstantno grejejo na enem mestu (vzrok je slabo hlajenje ali konstrukcijska napaka MB).
Inžinerji pri HP-ju se tega zavedajo in kar me najbolj čudi, je to, da ne reagirajo.
Verjetno za razvoj popolnoma nove plošče, nimajo interesa in furajo svoj, pred leti ustvarjen image dobre firme, naprej.
Sicer se vsi tehnični izdelki kvarijo, vendar je več kot 15%-ni izpad matičnih plošč v letu po garanciji, vendarle malo preveč, za brand name firmo.
Sicer jih pa veliko prisega na nemško kakovost, pa je večina nemških proizvodov narejenih na daljnem vzhodu ali Turčiji, nekaj pa v vzhodni Evropi.
Delo krepa človeka

Silvo ::

"Solatko" stalno eno in isto..pač si HP hater.
Če bi bil ti res serviser bi bil vesel toliko "pokvarjenih" HP prenosnikov in računalnikov:)
Tko pa je neki druzga na stvari..ne?
Silvo

hojnikb ::

Priporočam, da se samoklicani strokovnjaki kr prjavte na kak razpis od HPja. Verjetno komaj čakajo, da jim nekdo pove, kako se stvari streže :))
#brezpodpisa

c3p0 ::

Krhkost ROHS lotov ob neenakomerni temp. obremenitvi je znan problem, le M$ je stal milijardo, pa mislim da imajo "nekaj" pametnih ljudi tam. Ne bo kar šlo stran.

solatko ::

V zadnjem letu sem dobil v roke 5 HP prenosnikov z nedelujočimi ploščami. Vsi so bili manj kot leto po poteku garancije, torej še praktično novi. Vsi so bili obremenjeni več, kot naj bi bili prenosniki, saj so jih ljudje imeli namesto namiznikov. Popravil ni bilo, torej tudi zaslužka ne, saj je menjava MB izdatek, ki si ga redki lastniki privoščijo.

Torej ni moj interes, da ljudje kupujejo crap robo.

hojnikb - Firmi je zaradi feedback-a prekleto jasno v kakšnem stanju je njihov šrot, vendar pri taki prodaji, kot jo imajo, izgleda, da nimajo interesa, kar koli storit v tem smislu. Ne rabijo dodatnih strokovnjakov, temveč nov koncept MB in hlajenja prenosnikov, tako, kot so to storili vsi drugi, ki jim je kaj do goodwill-a.

Kolikor sem bral pri nastopu izvršne direktorice, se HP namerava umaknit iz segmenta prenosnikov, tako kot se je umaknil IBM.
Zaslužki in dobiček jim zadnjih nekaj let strmo pada.
Delo krepa človeka

Silvo ::

Na podlagi 5-ih prenosnikov letos si ti ugotovil tole?
("Torej ni moj interes, da ljudje kupujejo crap robo.")
Torej si serviser,kjer ti je interes
naj ljudje kupijo neko drugo znamko,pri kateri boš ti imel več.
Če dobiš samo 5 komadov HP na leto te popolnoma razumem zakaj jih ne maraš:)
Silvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silvo ()

blackbfm ::

Zaslužki in dobiček jim zadnjih nekaj let strmo pada.


no shit sherlock, če pa so tablice v porastu

Ne rabijo dodatnih strokovnjakov, temveč nov koncept MB in hlajenja prenosnikov, tako, kot so to storili vsi drugi, ki jim je kaj do goodwill-a.


Mal keša, mal muske to je vsa filozofija..ostalo je tvoja nakladancija.

solatko ::

Število 5 je tistih, pri katerih se lastniki niso dogovorili za popravilo, sicer pa je največ popravil ravno na HP prenosnikih, saj je tudi prodanih največ.

Sej ni problema, pač vsak kupi, kar mu paše. Sicer pa od tistih petih pri meni, je bil vsaj en, kar fino čez 1k€, ker je bil last firme, je bila garancija samo eno leto, sicer imajo tisti menda 2. Se pa ne spomnim točno modela iz pro serije.

Za stranko je to ali je denarja malo ali veliko drugotnega pomena pri brandname firmah. Dobre se pač potrudijo tudi v nizkocenovnih verzijah, vzdrževati kvaliteto, saj je to prva reklama za višji segment.

Pač ne govorimo o n.n. firmah.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Število 5 je tistih, pri katerih se lastniki niso dogovorili za popravilo, sicer pa je največ popravil ravno na HP prenosnikih, saj je tudi prodanih največ.

:\

Me prav zanima kaka bi bla situacja, če bi se prodalo mnogo več tošib ali asusov ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni računalnik za študij strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
468362 (7034) Barbarpapa2
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5321611 (18127) MrNighthawk
»

Nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5820156 (19364) krneki0001
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7020293 (19362) Havq
»

HP - primerjave (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9822756 (21222) Malajlo

Več podobnih tem