» »

prenosnik polit z kavo

prenosnik polit z kavo

Limona ::

Torej ravnokar sem si polila prenosnik z kavo :(

Imam asus X500VC
ko sem ga polila po tipkovnici je prenosnik zamrznil potem sem ga ugasnila zdaj se pa noče več nazaj prižgati.
kupljen je v comp shopu in je še v garanciji.Zdaj pa nevem kaj storiti:8)
ga naj nesem v trgovino in razložim kaj se je zgodilo?
Koliko bo stalo takšno popravilo če se ga sploh še da popraviti?
prosim za nasvet:(

Silvo ::

Ne prižigaj več prenosnika,vzami ven baterijo in nesi na nek ok servis.
Silvo

Limona ::

hvala silvo, kolk pa to kej stane približno?

Silvo ::

Cena je odvisna od poškodbe.
Vsekakor pa mora nekdo odpreti prenosnik,ga očistiti in narediti neko diagnozo.
Silvo

Limona ::

hvala

erex ::

Čim prej nes na servis ali pa kupi isopropanol in spucaj os plosco ter ostale stvari. Riz je bedarija.

Limona ::

hvala upam da ni kej hujšega :(

MIHAc27 ::

Kot že pravijo.. hitro izklopi, ter baterijo ven.
Kava in razni pravi ali sladkani čaji so kar hud strup. Tipkovnica bo skoraj 100% nagajala (razno zalimanje tipk ali neodzivnost).

Če se sedaj niti prenosnik več ne prižge je verjetno tekočina prišla še do osnovne plošče.
Garancijsko bo šlo tole čez le, če imaš kako posebno garncijo npr. "Se zgodi" ki krije tudi fizične poškodbe.
Navadna žal tvojih napak ne krije, bodo pa na servisu verjetno takoj videli.

Prenosnik bi bilo fino odpret čim prej in sčistit... pa magari če neseš na uradni servis. Mogoče ti potem računajo samo kako malenkost (verjetno tipkovnico, če ne kaj več)

Limona ::

ja hvala, jaz se sam bojim da bo tako velika škoda da se mi sploh popraviti ne bo splačalo :(

TOP ::

MIHAc27 je izjavil:

Kot že pravijo.. hitro izklopi, ter baterijo ven.
Kava in razni pravi ali sladkani čaji so kar hud strup. Tipkovnica bo skoraj 100% nagajala (razno zalimanje tipk ali neodzivnost).

Če se sedaj niti prenosnik več ne prižge je verjetno tekočina prišla še do osnovne plošče.
Garancijsko bo šlo tole čez le, če imaš kako posebno garncijo npr. "Se zgodi" ki krije tudi fizične poškodbe.
Navadna žal tvojih napak ne krije, bodo pa na servisu verjetno takoj videli.

Prenosnik bi bilo fino odpret čim prej in sčistit... pa magari če neseš na uradni servis. Mogoče ti potem računajo samo kako malenkost (verjetno tipkovnico, če ne kaj več)

Sej tudi Se zgodi ne krije 100% še vedno moraš plačat nekaj procentov.

Limona je izjavil:

ja hvala, jaz se sam bojim da bo tako velika škoda da se mi sploh popraviti ne bo splačalo :(

Jaz mislim da se bo dalo popravit upam da nisi poskušal prižigat ko je prenosnik ugasnu,tipkovnica bo ziher za zamenjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Silvo ::

Mogoče ni tako kritično...probati ni greh,zato nesi na servis.
Podobno težavo je imela znanka,sicer na HP prenosniku
kjer je bilo potrebno na koncu zamnejati samo tipkovnico(cca 40€)
Silvo

k--p ::

Jaz sem nekoč polil prenosnik (hp) s kavo, najprej je pobralo sliko z zaslona, prenosnik je še deloval ... Hitro sem ga ugasnil, vzel baterijo ven in obrnil odprtega z ekranom in tikovnicom navzdol. Nekaj časa sem ga sušil s fenom ter naslednji dan prižgal. Je bil star okrog 1.5 leta in nižji cenovni razred, tako da se razni servisi nebi splačali ... Tipkovnico sem sam očistil, kolikor se je dalo ... Sedaj še po 5 letih deluje, je pa ekran dobil manjše točkice z različno svetinostjo in touchpad je delno neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

MIHAc27 ::

Največkrat nasrka tipkovnica in touch, ker pač prva prideta v stik z tekočino.

Sej možno da se rabi samo posušit, pa bo spet delal, ampak dokler se kava še ne zasuši, bi bilo pač fino sčistit.
Drugače super ideja z obračanjem... tako vsaj tekočina ne steče iz tipkovnice na matično (če ni že).

Če je prenosnik toliko nov, da mu garancija ni potekla.. se po moje vseeno splača popravljat tudi kako osnovno ploščo, tipkovnico in touch pa prav gotovo.

Andrejpan ::

Za v bodoče bi na tvojem mestu nabavil še zaščito za tipkovnico.

Limona ::

na laptopu je šel trdi disk grafična in ram, grafična je intergrirana tako da lahko prenosnik vržem v smeti:(

hvala anderjpan za namig nisem vedela da to sploh obstaja

blue ::

prenosniki z spill resistant tipkovnicami se tudi odnesejo super.

Jst sem svojega polil z zelo sladko kavo, brat svojega z rdečim vinom in oba delata kot nova. (bratova tipkovnica rahlo "šteka", ker je čakal 2 meseca preden jo je počistil...

hotig ::

@blue
Ja takšni prenosniki so pa res priporočljivi. Vsaj za sebe vem, da taka stvar deluje. Moj stari IBM ThinkPad je dobil že 2 kavi in eno pivo (pa ne vse naenkrat) in še vedno dela kako leto pozneje.

Res da je pač mal bolj kakovostna makina in je stal kar precej evrčkov, ampak se to obnese in izplača v prihodnosti. Tak da vsakomur, ki kupuje prenosnik za več let in zahteva neko kakovost, priporočam da kupi tako makino, ki omogoča odvajanje tekočine oz. preprečuje poplavo notranjosti.

menjalnik ::

Ja kako pa to, da je še disk zalilo;((Kar je ostalo celega po bolhi prodaj po delih za drugič pa veš, da se ne pije za prenosnikom

djforever ::

1.radreti
2.sčistit
3.tipkovnico v destilirano vodo
4.sušit 24h
5. delati more:)

MIHAc27 ::

Meni je tudi malce sumljivo, da je šlo toliko... ok, če je šla osnovna plošča je itak velik strošek to menjavat.. ampak še disk in rami... je morala biti res cela skodelica kave.

Limona ::

kave je blo 2 deci
končalo se je zdaj tako da sem dala kolegu popravit on je vse dal narazen zamenjal trdi disk, ram, grafično kartico, cd rom skupaj me je koštalo 140€ prenosnik dela zdaj super tako da se je na srečo še vredu končalo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus Servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
359383 (7344) DOOM_er
»

Medion servis...ali me hočejo nategniti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7717027 (13565) XsenO
»

Polit prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6416452 (13695) _koki_
»

"Ne dela prenosnik?"

Oddelek: Pomoč in nasveti
91031 (907) Snegec

Več podobnih tem