» »

Mobilni internet na domačem računalniku

Mobilni internet na domačem računalniku

Sajrus ::

Pozdravljeni,

sicer brskam po forumu, pa nisem našel odgovorov, zato nova tema.

Zanima me, kaj vse moram kupiti da mi bo zadeva normalno delovala. Govora je o nekih modemih, pa sim karticah itd..

Sam si zadevo predstavljam takole..grem do ponudnika, sklenem naročnino, plačam priključno takso, dobim usb ključek in voila, zadeva laufa. Kako zelo se motim? :)

Pa še za nasvet bi prosil..izbiram med T-2 in Debitelom, koga priporočate? Nahajam se v centru Maribora, pri Ljudskem vrtu.

Glede izbire paketa..izbiram med Debitelovim 15G paketom za 20€ in T-2 10G paketom za 15€ (mimogrede zakaj imajo ločeno 10G v T-2 omrežju in 100MB prenosa v simobilovem omrežju oz. kaj to pomeni?

Sem kar redno na spletu, prebiram spletne strani, nekih downloadov se lahko vzdržim, gledam pa kar veliko YT (recimo uro na dan). Ali pridem z 10G skozi mesec (Mobitelov kalkulator pravi da ja..)

Hvala za vsak nasvet.

hojnikb ::

zakaj si pa ne umisliš fixne linije ?
Bo ceneje in bolj stabilno...

Sicer pa če že hočeš mobilni net, prste stran od t-2. Pokritost v piz*
#brezpodpisa

spirit ::

Ne vem kakšno omrežje ima t-2 oziroma pri kom ampak po napisane sodeč, če imaš doam t-2 signal bo ok, če imaš Simobil boš pa plaču kot zmešan. Če potrebuješ zadevo samo doma in si nekje v mestu imaš morje ponudnikov, ki ti bodo ponujali neomejen internet za ta denar, če hočeš išje hitrosti boš dal malo več a kljub temu je boljše ker nisi omejen.

Sajrus ::

@ hojnik:
O fiksni liniji zaenkrat ne morem razmišljat, ker živim pri starejši gospe, ki je zaenkrat ne bi obremenjeval s tem.

@ spirit:
Kateri ponudniki naprimer?

Hvala obema.

spirit ::

sej je nimaš kaj obremenjevati, rabiš njeno soglasje, pa če je tako da nisi zmenjen da boš tam več let ne podpisuješ pogodbe ki zahteva da boš minimalno 2 leti naročnik ampak samo splošno pogodbo, ki jo lahko kadarkoli prekineš in je. njej daš samo en obrazec za podpisat in to je to, lahko ji še rečeš da boš dal zraven še telefon in ji boš to ti kril pride te mislim da 3EUR na mesec ona pa ima potem vsake mesec nekaj minut klicev zastonj, navadno v fiksna omrežja. s tem ona prišpara ti imaš pa soliden internet.
Govoril sem o fiksnih ponudnikih, ne mobilnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

hojnikb ::

Ja, če maš možnost fixne linije (vsaj adsl) potem sploh ne gledat za mobilnim internetom, ker bo dražje in overall slabše.
#brezpodpisa

Sajrus ::

S starejšimi so včasih križi in težave pri najbolj vsakdanjih zadevah, pa četudi se nam mlajšim to zdi povsem nerazumljivo.. pač, zaenkrat je ne bom s tem obremenjeval, bom pa ponjuškal, kaj si misli o tem :)

Pesimist ::

tušmobil še je za razmislist 1€/dan za 1Giga/dan. Še najbolj podobno neumejenemo. Potem pa se mogoce kombiniras z brez+500MB za 3,5€ opcijo, če slućajno kak dan ali već nerabiš youtuba.

MrStein ::

Dokler mi niso kabla priklopili sem imel Telekomov mobilni internet (nekje tri tedne).
Dela OK, le odzivni časi ("ping") so malo slabši kot na žični povezavi.

Odvisno je seveda tudi od pokritosti na tvoji lokaciji. Probaj s svojim telefonom (boš nekaj MB žrtvoval za teste), pa še kaki znanci, da vsakega ponudnika preveriš.

Delovanje je tak: USB ključ ima programski paket, ki je ponavadi na samem ključku shranjen. To se namesti in potem nastavi malo ali več (odvisno od programa, to imajo vsi različno).
Potem vstaviš SIM-ko, morebiti vtipkaš PIN, pa še kaka nastavitev in že dela. Ali pa je treba vsak mesec tarifo aktivirati , ali dokupiti/napolniti, odvisno od paketa.

Ni ravno plug'n play, ampak mogoče so najnovejše verzije že bolj preproste.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

stvar more načeloma delat brez driverjov, ker se v winsih obnaša kot navaden usb modem.
#brezpodpisa

Sajrus ::

@ Pesimist

Hvala za to Tuš opcijo, sicer mi ne ustreza, ker sem na netu res na dnevni bazi..mimogrede, a ponuja kdo manj kot 24 urni dostop (npr. 8 ur?), to bi blo super.

@ MrStein

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1882563903 (130) Zupee
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15650022 (12350) V-i-p
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168943 (25151) neosonic
»

T2 ali Telekom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6918655 (10657) PunkDude

Več podobnih tem