» »

Power Bank za telefon/tablico

Power Bank za telefon/tablico

Jst ::

10400, ki sem ga jaz dobil, je original.

10000, pa ne vem, če je obstajal. Če pa je, pa dvomim, da jih še delajo. Tako, da drug link.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

seminal ::

Če pa piše da bi naj kao 10000 verzija bila upgrade :P zaj pa nevem kako pa kaj... en pred mano je 10k naročo.

Pat_MaGroin ::

10k je updated razlicica (manjsa in lazja z minimalno manj kapacitete).

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Kolega kupuje nekaj kapacitete cca 5000-10000 po dobri ceni in da pošiljajo iz Evrope. Kaj priporočate?

NiKeC ::

Xiaomi je naredil 10000 mAh model zaradi regulative na kitajskih letališčih, ki dovoljujejo samo powerbanke do 10000 mAh.
Sam sem jo naročil (kot vse od Xiaomija) iz www.allbuy.com . Preveril na http://www.mi.com/verify/ in je genuine.

Trenutno za 12 evrov z gratis poštnino (pride v 14 dneh v SLO):
https://www.allbuy.com/detail/Original-...

seminal ::

Torej sedaj 10400 več ne moreš iz kitajske dobit al kaj?č Če pa eni normalno dobivajo. Pa tale allbuy je ista stran kot gearbest v čem je sploh razlika? Bom naročil tako kot PIC pa da vidimo :) je še malo manjši pa lažji, čeprav to da je lažji mi je sumljivo.
LP

Jst ::

Zakaj je pa ni na mi.com strani?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Insan3Lik3 ::

NiKeC je izjavil:

Xiaomi je naredil 10000 mAh model zaradi regulative na kitajskih letališčih, ki dovoljujejo samo powerbanke do 10000 mAh.
Sam sem jo naročil (kot vse od Xiaomija) iz www.allbuy.com . Preveril na http://www.mi.com/verify/ in je genuine.

Trenutno za 12 evrov z gratis poštnino (pride v 14 dneh v SLO):
https://www.allbuy.com/detail/Original-...


naročil tudi jaz glihkar, da vidmo tole zadevo :)
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

krneki0001 ::

Sam sem si že pred časom kupil tole zadevo:
http://www.banggood.com/7500mAh-Solar-C...

Dal sem zanjo s popusti nekje 10€. Služi mi odlično že leto in pol. Nokio lumio 920 polni na 2A izhodu 1% na minuto, tablico polni tako na 1A kot na 2A izhodu. Čez dan pa jo postavim na svetlobo in se zadeva sama polni (sicer malo, vendar vseeno nekaj je).

Imam jo pa večino časa v avtu, kjer je tudi priključena na USB radio, da se polni še od tam, potem pa nanj priklopim telefon, ker polni telefon hitreje kot katerikoli polnilec, ki si ga lastim>
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

NiKeC ::

seminal je izjavil:

Torej sedaj 10400 več ne moreš iz kitajske dobit al kaj?č Če pa eni normalno dobivajo. Pa tale allbuy je ista stran kot gearbest v čem je sploh razlika? Bom naročil tako kot PIC pa da vidimo :) je še malo manjši pa lažji, čeprav to da je lažji mi je sumljivo.
LP


10400 lahko še vedno naročiš... Je pač 10000 kao naslednik 10400.

Jst ::

nebivedu: Jaz imam tudi en powerbank z solarno celico. 5000 mAh napolni v 44 urah direktnega sonca.

Tole:



Je sposobno polniti tako tablico kot telefon na enkrat, če ti visi iz ruzaka. (Recimo ko gremo na kakšen večdnevni pohod.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krneki0001 ::

Tudi moj powerbank zna polnit 2 zadevi naenkrat (2A in 1A izhoda)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dottor ::

Ima kdo kak original xiaomi vsaj 10k mAh 2A+1A (alpa 2x2A) za prodat? V začetku avgusta grem na gamescom, pa bi rabu za telefon in tablico...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

seminal ::

Tudi jaz sem naročila 10k :) novejšega in manjšega danes pa da vidimo kaj bo prišlo pa kdaj :)

facepalm ::

jaz sem narocil 3.7. (odposlan 7.7.) in trenutno se cakam.
morda kdo ve, od kod posilja allbuy.com?

dottor ::

A res nebi nihče prodal svojega za isto ceno + pivo innaročil drugega... bi rabu nujno do 3.8. ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jst ::

Prejšnji mesec (27.) sem naročil 10400 Mi Power Bank iz Gearbest.

Dobil danes. Torej točno 3 tedne.

Vendar če grem na mi/verify ne najdem 20 mestne kode, čeprav sam powerbank zgleda isti, kot prejšnji. Ista zunanjost (aluminijasta), ista teža (tehtnico imam na gram natančno), vendar je večino napisov v sešvasankah. Prejšnja je imela en del v sešvasankah, ta pa v naših številkah piše samo "mi.com; 10400mAh, ni pa tiste 20* mestne kode - ali pa je "zmešana" v sešvasankah. Tudi v enaki embalaži in enak bel USB kabel (iste velikosti) je prišel zraven.

Ali je original? Mogoče. Sem pa za obe plačal enako - na Visi (skb.net) se vidi 13.59 USD.



*Prejšnji "mi 10400" powerbank sem podaril (usluga za uslugo) kolegu, ko je šel v hribe prejšnji teden v četrtek, tako da točno ne vem, koliko je v naši abesedi, koliko pa v sešvasankah. Spomnim se pa, da sem prejšnji powerbank verificiral na mi.com/verifiy in je reklo, da je original. Ampak nekje, zadaj v možganih, se ne spomnim, da bi moral vpisati 20 mestno kodo, ampak manj, 13 ali 16.

Anyway, ker zgleda enak, z enako težo in z vsem enakim (tudi nalepko čez gumb za vklop), pričakujem, da bo delal powebank enako. Če ne bo, sporočim tu... (Da boste v prihodnje vedeli, če je dobro naročiti kje drugje.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Nisem videl:



Je original.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Insan3Lik3 ::

narocil iz allbuy, poslali 6.7. pravjo da traja 7-25 dni, da vidmo kdaj pride :)

dobil danes, 24.7, vse štima :D
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

No danes sem dobil svoj powerbank Xiaomi 10.000mAh, narocen preko allbuy.com.
Narocen 3.7., poslan 7.7. in dostavljen 24.7..
Powerbank je originalen in delujoc.

dottor ::

No pol ni šans da bi naročil svojega in ga dobil pred 4.8. ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Pat_MaGroin ::

Tudi jaz sem dobil svojega 10000mah iz gearbest, preveril in je original :).

LP,
PIC

Jst ::

Zaključek: Gearbest pošilja original MI powerbank-e.

Malo me moti samo to, da je številka na embalaži, ne na powerbank-u samem.

PS: Jaz sem naročil in dobil 10400 mAh in tehta 265g. Koliko pa tehta 10000 mAh powerbank?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ZaLoMaT ::

Se strinjam glede številke na embalaži, to je tudi mene zmotilo.

Moj MI powerbank 10000 mAh ima 205,9g.

Insan3Lik3 ::

Jst je izjavil:

Zaključek: Gearbest pošilja original MI powerbank-e.


tako kot allbuy
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

MonkeyHead ::

seminal je izjavil:

Torej sedaj 10400 več ne moreš iz kitajske dobit al kaj?č Če pa eni normalno dobivajo. Pa tale allbuy je ista stran kot gearbest v čem je sploh razlika? Bom naročil tako kot PIC pa da vidimo :) je še malo manjši pa lažji, čeprav to da je lažji mi je sumljivo.
LP


Jaz sem pred 2 tednoma privlekel 2 xiaomia 16,000mah iz kitajske brez večjih problemov. Torej gre. Ni pa poanta v MAH ampak v eni drugi specifikaciji.

16000 je cca 120RMB z poštnino po kiajski.

lp

Insan3Lik3 ::

verjetno malo neumno vprašanje..

s čim je najbolje polnit MI powerbank 10000 mAh? z random polnilcem za telefon ali preko priloženega usb kabla s pc (domnevam da ne?)?
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Jst ::

Li baterije imajo rajši manjši tok (longevity). PC USB* daje 0.5A, polnilec za telefon pa 1A, ampak s PCjem ne vem, če bo 16000 mAh powerbank napolnjen v enem dnevu, glede na to, da s polnilcem za telefon traja dolgo časa.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

edit: To je moje opažanje, da imajo Li* baterije rajši manjši tok. Oba sva kupila telefon v razmaku mesecu dni. Jaz imam (/sem imel od začetka) vedno N5 priklopljen na PC, kadar je možno, kolega pa nikoli in se mu je do večera spraznila baterija ponavadi do nekaj odstotkov in čez noč pusti na polnilcu.

Okoli leto in pol kasneje, se meni baterija prazni dosti počasneje, njemu pa več ne zdrži do konca dneva - v bistvu mu frišen Lolipop 5.1 (brez dodatnih appov) baterija zdrži ene 12 ur. Meni se pa prazni z 0.66%/h, z inštaliranimi aplikacijami.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bond007 ::

Pri telefonu je mogoče še razlika na dolgi rok, če ga polniš z 2A,1A ali 0,5A, ampak načeloma če si okoli 0,5C ali manj je ok. Pri powerbanku (npr. 10000mAh) pa tudi če ga polniš z 2A, kolikor je max, je to samo 0,2C, kar za kvalitetne 18650 celice ni nič. Malo bolj se pretegnejo ob praznenju z 20A, kolikor potegne moj e-bike iz celic v Xiaomi 10400mAh powerbankih.

sumoborac ::

Kje kupit MI 10000mAh znotraj EU najbolj poceni? Z kitajci mam zadnje case na posti nesreco k odprejo pa zaracunajo manipulacijo :(
Prid sm al pa tm ostan...

destroyer2k ::

sumoborac je izjavil:

Kje kupit MI 10000mAh znotraj EU najbolj poceni? Z kitajci mam zadnje case na posti nesreco k odprejo pa zaracunajo manipulacijo :(


Gearbest je poslal meni iz švedske.

Jst ::

Swedish sorting facility z .cn (China) domeno?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

koyotee ::

Ne pretiravajte, powerbank se komot polne z 1,5-2A sploh, če se tok razdeli na 3/4 baterije, pa tudi, če polne samo eno, nima veze.

bond007 je izjavil:

Pri telefonu je mogoče še razlika na dolgi rok, če ga polniš z 2A,1A ali 0,5A, ampak načeloma če si okoli 0,5C ali manj je ok. Pri powerbanku (npr. 10000mAh) pa tudi če ga polniš z 2A, kolikor je max, je to samo 0,2C, kar za kvalitetne 18650 celice ni nič. Malo bolj se pretegnejo ob praznenju z 20A, kolikor potegne moj e-bike iz celic v Xiaomi 10400mAh powerbankih.

Sori ampak več kot 5/6A iz teh celic ne boš videl.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

bond007 ::

20A je bilo mišljeno iz powerbanka, torej iz 4x18650 celic vzporedno vleče 20A, kar je ~5A na celico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

koyotee ::

Aja, to gre kr tko, da se tokovi seštevajo? :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bond007 ()

bond007 ::

Kako pa po tvoje?

valdo ::

bond007 je izjavil:

20A je bilo mišljeno iz powerbanka, torej iz 4x18650 celic vzporedno vleče 20A, kar je ~5A na celico...

off topic, sory
Res deluje to?
Kako je z varnostjo-zaščito pred vžigom?
Sedaj 4 leto imam "klasiko"(LiPOFe4), ki bo počasi out, potrebno bo menjat.
Prosim za izkušnje
Lp

bond007 ::

Za zaščito - fino je, če si že na začetku izbereš malo kvalitetnejše celice in jih obremenjuješ znotraj specifikacij. Sam imam kot opozorilo pred izpraznjenjem nastavjiv low voltage alarm 2-8S (trenutno na 3,1V in ko se oglasi je res res glasen), powerbank(e) pa polnim kar preko USB (2A), zaporedno pa imam zvezano še eno varovalko 20A. Je pa padec napetosti kar konkreten pod največjo obremenitvijo (cca 0,3V), mogoče je kje kak slab stik, ampak pomoje je to kar normalno za tak tok.

valdo ::

bond007, tx
Lp

6151 ::

destroyer2k je izjavil:

sumoborac je izjavil:

Kje kupit MI 10000mAh znotraj EU najbolj poceni? Z kitajci mam zadnje case na posti nesreco k odprejo pa zaracunajo manipulacijo :(


Gearbest je poslal meni iz švedske.


Tam majo sam naslov na katerega se pošlje pošiljka v primeru da se ne prevzame. Jaz sem svojega dobil po 20 dnevih, iz kitajske. Še na carini je bil odprt paket
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

koyotee ::

bond007 je izjavil:

Pri telefonu je mogoče še razlika na dolgi rok, če ga polniš z 2A,1A ali 0,5A, ampak načeloma če si okoli 0,5C ali manj je ok. Pri powerbanku (npr. 10000mAh) pa tudi če ga polniš z 2A, kolikor je max, je to samo 0,2C, kar za kvalitetne 18650 celice ni nič. Malo bolj se pretegnejo ob praznenju z 20A, kolikor potegne moj e-bike iz celic v Xiaomi 10400mAh powerbankih.


20A prek usb kabla ane xD
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bond007 ::

Od kje ti pa zdej to? Usb uporabljam samo za polnjenje, ker že ima vso potrebno elektroniko, dodatno pa sem direktno iz + in - strani powerbanka speljal par cm dolga kabla, ki sta primerna za takšne tokove in jima dodal HXT 3.5mm konektor ter powerbank sestavil nazaj. Tako je zadeva modularna (poljubno št. powerbankov lahko enostavno priklopim zaporedno ali vzporedno) + usb vhod in izhod sta še vedno delujoča (npr. za polnjenje telefona med vožnjo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

AngelOfDeath ::

Sem kupil na Banggood.com Xiomija, Je prišel Danes in po pregledu kaže da gre za original :)
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

seba-beba ::

Zdravo!

Za telefon Motorola Moto X (Non-removable Li-Ion 2200 mAh battery) potrebujem power bank. Na kaj moram paziti oz. na kaj moram gledati pri nakupu?
Vgrajena baterija, izhodna moč???

Trenutno si ogledujem ISY power bank, 2200 mAh, 1000 mA za 9,90 EUR.

Hvala in lp

solatko ::

seba-beba - http://www.banggood.com/Original-XIAOMI...

Tole vzemi, dobiš v cca 3-eh tednih, garantirano original.

Naročil že nekaj kosov in vse b.p.
Delo krepa človeka

Jst ::

What he said...

In da vzameš powerbank s kapaciteto, ki je vsaj 3x tvoje baterije v telefonu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BCSman ::

a pol pravte ni škodljivo polnit 1A input powerbanka (Intenso) z 2A električnim polnilcem?

solatko ::

Praviloma je input 2A output je na slabših samo 1A.
Sicer pa ni problema z močnejšim, saj elektronika ne spusti več, kot je nastavljena. Pazit je potrebno samo na V, da ne skuriš elektronike, če daš recimo 12V, polni pa se s 5V.
Delo krepa človeka

cordoba ::

Oj, rabil bi za telefon, želja je manjša velikost, npr max kot velikost 4 inch telefon. Gledal sem te modele, kateri je ok?
https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...
https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...
https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...
https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...
https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...

Vsi so v istem cenovnem rangu. Prosim za mnenje ;)

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri PowerBank?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8312526 (1417) RockyS
»

Prenosna baterija, cim ceneje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
392582 (732) Samael
»

Kateri Power pack / power bank ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13630409 (11199) k4vz0024
»

Power bankov ne pošiljajo!

Oddelek: Kaj kupiti
243486 (2705) fujtajksel
»

prenosni polnilnik baterij

Oddelek: Loža
236892 (6180) SimplTech

Več podobnih tem