» »

Power Bank za telefon/tablico

Power Bank za telefon/tablico

««
8 / 8
»
»»

Badwolff ::

Ampak to je velika stvar, večja od mojega samsunovega, ki je od oka 14x6,5x1,5 cm.
Na Amazonu imajo nekaj manjših, ampak nobenega ne pošiljajo k nam.
Wireless med vožnjo ne bo deloval, ga je pretežko montirat. Wired bi recimo s kakim suction devicom pripel na nosilec spodaj...

igor0203 ::

Jaz sem za mojo na Mimovrste vzel enega od Adate, 10000mAh in je precej majhen

edit: https://www.mimovrste.com/prenosne-bate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

McMallar ::

Rabil bi power bank za polnjenje enega telefona. Zelo zazeljeno je, da ima pass-through polnjenje, tako da se lahko oba napolnita cez noc.

Ima kdo kaksen predlog oz. dobre izkusnje?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

matobeli ::

Xiaomi

McMallar ::

Hvala. Imam ze enega Xiaomi in sem zelo zadovoljen z njim.

Gledam tega - Xiaomi Mi Power Bank 3 in naj bi bil OK za iPhone SE. Kaksen komentar preden narocim?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

matobeli ::

Če vzameš Mi Pro USB C 10000mAh boš lahko uporabljal USB C v obe smeri, mislim da mi 3 ne podpira tega.

Drugač pa vzemi redmi verzijo, zgleda kot da je samo v ohišju razlika
https://www.mimovrste.com/prenosne-bate...

McMallar ::

Hvala za predloge in nasvete, bom pogledal.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

hyuga ::

ker powerbank za telefon?usb c type. cena do 50e

matobeli ::

xiaomi

floyd1 ::

Bom kar v tej temi, da ne odpiram nove.

Doma imam bluetooth + kitarski zvočnik, ki bi mu rad dodal aku napajanje (Positive Grid Spark). Za napajanje ima 19V 2,5A na 230V zunanji adapter (torej enako kot ogromno laptopov). Na forumih berem, da so si ga že uspešno "predelali" v baterijskega s tem power bankom, a trenutno ga za neko normalno ceno težko dobiš. Gre za malo boljši power bank, ki ima zraven USB še ločen izhod za 19V in kopico adapterjev za priklop na različne laptope.

Za USB C sem bral, da komot zmore 19V 2,5A, torej vprašanje za poznavalce:

1. Ali bi vsak power bank z USB C in s specifikacijo, da zmore preko tega priklopa vsaj 2,5A pri 19V bil dovolj dober za moj amp? USB C - 19V (okrogli priklop) vmesniki se očitno dobijo.

2. Bral sem nekaj o USB C napetosti in avtomatskem prilagajanju, a ne razumem najbolj - kako potem baterija "ve" kakšno napetost mora dati na napravo? Ali imajo boljši power banki ravno zato posebej izhod za 19V, ker to ne deluje OK?

matobeli ::

Ja, vsak powerbank ki ima dovolj moči bo poganjal, mogoče bi bil že 45W dovolj (ker itak ne žgeš na polno ves čas).

USB C bo dal ven tisto napetost ki jo naprava zahteva, če ne bo naprava rekla nič, bo dal 5V. V tvojem primeru je v adapterju na okrogli vtikač skrit majehn čip ki pove polnilcu da bi rad imel 20V.

Hočeš cenovno ugodnejšo rešitev? Pejd v hofr, nabav eno baterijo za orodje (18-20V) in priklopi direktno v vtikač.

floyd1 ::

Hvala za odgovor.

Vidim zdaj, da je res eno malo vezje tam noter. Malo sem že slep, preveč delam...

Hoferjev polnilec in AKU za orodje pa že imam doma in tudi v tej smeri sem že nekaj razmišljal. Ampak potem bi mi friend moral vsaj vmesnik za baterijo sprintat, "na suho" raje ne bi tega vedno priklapljal. V teh baterijah za orodje so itak popolnoma enake celice kot v power bankih, ali se tu motim?

matobeli ::

Se tudi take celice uporablja v PowerBankih.
https://www.bolha.com/ostali-akumulator...

Tale model je men naredil samo ploščat nastavek za na baterijo in izpostavljene pine da sem lahko dal svoj kabel gor.

floyd1 ::

Super je to. Še posebej, ker imam pri taki rešitvi vse že doma in je na razpolago več baterij.

floyd1 ::

Hmm, zdaj sem malo v dvomih.

Original "brick" da ven točno 19,07V napetosti, predlagana Hofer baterija pa 20,70V. Torej je malo več kot 1,6V razlike. Usodno po mojem ne bi bilo, a dolgotrajna uporaba... Na netu sem že precej bral o tem, da "Sparka" brez težav priklučijo na 19,5V power bank, ampak tam je razlika res minimalna in gotovo še v območju dovoljene tolerance.

Kakih 20 let nazaj sem v takih primerih (malo previsoka napetost iz trafota) uporabil 7809 (ali 7812) regulator napetosti 9V (in 12V). Malo bom še pogledal po netu in mogoče naredil tak enoataven regulator tudi za 19V, ker ne bi rad kaj preobremenjeval. Sploh, ker nimam pojma, kako se tako vezje obnaša pri nekaj višji napetosti. Ena stvar je elektromotor orodja, vezje ojačevalca s kupom procesorjev, DSP-jev itd. pa zna biti malo bolj občutljivo.

Vaše izkušnje pri takšnih zadevah?

matobeli ::

Če ga je folk priklapljal na powerbanke z USB C in PD, pol so dali ven 20V.

Tole sem našel:
U1 54335 Voltage Regulator 4.5-28 Volt input; 3 Amps

T1 03A

POGZ G3

https://hackaday.io/project/174163-posi...

Na tvojmu mestu bi vprašal na hackaday če kdo lahko potrdi da dela na 21V. Ali pa če pošlješ vprašanje direkt proizvajalcu.

floyd1 ::

Če bo kdo še potreboval info glede zgornje diskusije - Medtem sem našel na youtubu še enega tipa, ki je točno ta ojačevalec (Positive Grid Spark) priklopil na Makita baterijo (moj Makita AKU ima ca. 0,3V manj od Hoferjevih). Zato sem probal tudi sam in po 2 tednih testiranja lahko povem, da se zadeva (zaenkrat) super obnese. S 4Ah Makitino baterijo na 2/3 glasnosti ojačevalec deluje vsaj kakih 8 ur, verjetno pa še več (nikoli še nisem pustil do popolne izpraznitve).
Nastavka za baterijo še nimam (bo pa v kratkem :D), zato sem zdaj pri priklapljanju pač malo bolj pazljiv.

Badwolff ::

Kateri mali powerbank svetujete? Isc čimmanjšo dimenzijo, 5-10mAh.

Lonsarg ::

Nekaj iz Amazon.de kjer lahko zraven vidiš review in vse, ne kupujem več elektronike v trgovinah kjer ni na produktu vsaj 50 ocen, no izjema je če je znamka, potem pač zaupaš znamki namesto oceni.

Je pa še zelo važno da ima fizični USB-C izhod in ne tisti stari USB-A, edino fizični USB-C izhodi podpira standardno polnjenje.

Badwolff ::

Se vsak powerbank, ki sem ga pogledal na Amazonu, piše, da ne dostavljajo v Slovenijo.

edi123 ::

Je kdo kupil kak powerbank na aliexpress? Iscem enega z 20000mah in ga dobis ze za 18-20€. Izkusnje kake?

flameir ::

Iz Alija Romoss so super.

Karen ::

V eni sosednjih tem smo pisali da se na Aliexpressu ne kupuje spominskih kartic, usb kljucev, powerbankov (ker imajo napisano kapaciteto nuklearke in jih ponavadi ne dobis z avionom zaradi dejstva ker so baterije), ter hubov, ker scvrejo masine ki jih prikljucis nanje. Upam da ti nasvet pomaga, lahko pa poskusis sreco.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri PowerBank?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8312602 (1493) RockyS
»

Prenosna baterija, cim ceneje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
392587 (737) Samael
»

Kateri Power pack / power bank ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13630461 (11251) k4vz0024
»

Power bankov ne pošiljajo!

Oddelek: Kaj kupiti
243500 (2719) fujtajksel
»

prenosni polnilnik baterij

Oddelek: Loža
236906 (6194) SimplTech

Več podobnih tem