» »

Kateri Power pack / power bank ?

Kateri Power pack / power bank ?

1 2
3
»

xxurban ::

Pa ste že pomislili da so kitajci odkrili, kako pretentati ta sistem za preverjanje originala in imate vsi ponaredek?
stop wasting your time

matobeli ::

Sej imaš še polno vizualnih indikatorjev če je fejk

Jst ::

Da. Moti me to, da je koda, ki jo vneseš na njihovi strani (mi.com/verify) na embalaži (ovitku), ne pa na powerbanku samem (je pa res, da jo moraš oddrgniti kot pri srečkah). Sicer zaradi tega to ni nek problem, ampak vseeno bi imel boljši občutek, če bi bila koda na napravi.

Kodo sem preverjal samo enkrat in takrat mi je reklo, da prvič preverjam, in da je original.

Sedaj bom drugič:

...

ne dela mi Verify stran. Tam ko moraš izračunati (recimo 5-4), se mi vedno pojavi nova formula.

...

Ko sem zadevo dobil, mi je njihova stran rekla, da je original in da sem prvič preveril.

Sicer pa: Ta powerbank (Xiaomi 10400 MAh) mi dela odlično, po pričakovanjih. Ima dovolj "soka", da zdrži cel dan na Nexusu 5 (custom kernel, omogočena samo 2 jedra, pa še ta dva na max ~1400), ko smo bili na Ingress Anomaliji in ko smo se vračali, je bilo še nekaj "soka" v powerbanku in telefonu.

En drug powerbank, ki ga imam, pa piše, da je 12000 MAh (podobna teža, ampak je iz plastike), vendar dela opazno slabše oziroma ima manj "hrane" kot 10400 Xiaomi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TRIROG ::

Tele powerbanke se da zelo enostavno verificirati brez teh kod.

Xiaomijevi powerbanki so namreč eni izmed redkih, ki omogočajo hkratno polnjenje samega powerbanka in ob enem polnjenje naprave, ki je priključena, pod pogojem, da source zagotavlja dovolj velik tok (i.e. če imate adapter, ki zagotovi 1A, in nanj vključite PB, na PB pa telefon, ki se polni s 500mA, se bo telefon normalno polnil).

Drugi test pa je testiranje toka, ki ga zagotovi powerbank. Po mojih izkušnjah chip PB ji redko zagotovijo kaj več kot 1A, Xiaomijevi pa brez težave zagotovijo malo manj od 2A...

krefi ::

zivjo kje najceneje kupiti xiaomi power bank ? seveda orginal ter kasno kapiciteto mi priporocate
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

solatko ::

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI...

Najceneje in preverjeno originali - vzel 10000 in 16000

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi...

cca 3 tedne.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Jst ::

TRIROG je izjavil:

Tele powerbanke se da zelo enostavno verificirati brez teh kod.

Xiaomijevi powerbanki so namreč eni izmed redkih, ki omogočajo hkratno polnjenje samega powerbanka in ob enem polnjenje naprave, ki je priključena, pod pogojem, da source zagotavlja dovolj velik tok (i.e. če imate adapter, ki zagotovi 1A, in nanj vključite PB, na PB pa telefon, ki se polni s 500mA, se bo telefon normalno polnil).

Drugi test pa je testiranje toka, ki ga zagotovi powerbank. Po mojih izkušnjah chip PB ji redko zagotovijo kaj več kot 1A, Xiaomijevi pa brez težave zagotovijo malo manj od 2A...


Če priklopim powerbank na elektriko, telefon pa na powerbank, se bosta oba polnila.

Ima pa moj Xiaomi nek čuden algoritem za tok. Na začetku, prvih kakšnih 10-20 min se telefon skoraj nič ne nafila, (ne samo da telefon ne bi pravilno kazal - če je na 10%, se potem tudi hitro ugasne), potem pa menda začne filati hitreje, kot originalen polnilec na elektriki.

Kolikor sem bral, je v samem qualcommu neka logika, kako hitro se lahko polni, tako, da je mogoče kriv telefon.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krefi ::

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI... je ta original in zanima me ce se da kje se ceneje dobiti ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

solatko ::

V tej trgovini so originali in so med najcenejšimi, pa še brez poštnine. Če boš za kakšen $ našel cenejše, boš pač reskiral, da dobiš fake.
Mene je prišla 10,16€, vzel sem tole
http://www.banggood.com/Original-XIAOMI...

Pozneje pa še tole

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi...
Delo krepa človeka

solatko ::

Premišljam, da bi za testiranje naročil še tole

http://www.banggood.com/PINENG-20000mAh...
Delo krepa človeka

facepalm ::

v kratkem naj bi zaceli prodajat Xiaomi 20.000mAh, Quick Charge 2 kompatibilen.

MonkeyHead ::

Jaz sem si kupil 16000 preko Taobao in lahko samo priporočam :). Zadeva res dobro dela, ponavadi sem razočaran ko tukaj kaj kupim in so nazivne lasnosti takšne praktično pa drugačne, predvsem slabše :).

SimplTech ::

A je mogoče kdo že naročal novo 20000mAh Xiaomi Mi Power Bank zverino?

Me kar mika, v primerjavi z 16000mAh je sicer malo večja. Zanimiv teardown novega modela sem našel tukaj: link

koyotee ::

Za ceno enega 20000mah dobis 2x16000mah, do the maths ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SimplTech ::

Hmm, zanimivo - cenovno jih res nisem primerjal in vidim da je novi kar 35 EUR. Malo visoka cena, v primerjavi z 21 EUR za "stari" model.

Hvala za komentar.

Jst ::

Koliko časa vam potrebuje prazen 10400, da se napolni?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

matobeli ::

Veliko, od oka 12h. Ampak mam en bolj švohoten polnilec.

SimplTech ::

Nisem točno meril, ampak tam nekje 6-7 ur z uporabo 2A napajalnika od tablice.

dj_uro ::

Danes sem prejel ''2015'' NEW 10.000mah powerbank...
Naročil sem ga točno 14 dni nazaj preko banggood spletne strani...

je original... (vsaj takšni so prvi znaki ogleda)
sedaj ga polnim in ga bom sprobal čez teden...
javim...

lp
vw-klub.si

Jst ::

matobeli je izjavil:

Veliko, od oka 12h. Ampak mam en bolj švohoten polnilec.


Potem nisem edini. Imam Nexusa 5 in se mi tudi ta na originalnem polnilcu polni ene dve do tri ure. Zelo redko ga pustim, da pride na manj kot 30%, tako da točno ne vem, ampak se ne bi čudil, če bi iz nule rabil več kot tri ure.

Na prejšnjem powerbanku, ki je bil 8000 mAh (ali 8800, ne vem več, ker sem ga uničil na lanskem pohodu), pa je telefon filal "prehitro" oz. dosti hitreje, kot originalni polnilec. Iz 50% na 100% je rabil "na uč" dobre pol ure.. Kar mi je bilo pa čudno/"ne-naravno", glede na to, da originalni polnilec rabi toliko več časa. Kolegu je pa LGja polnil "normalno"; po njegovih besedah isto hitro, kot originalni, iz vtikača.

Xiaomi 10400 se pa obnaša čudno, kot sem že napisal: v prvih 20 minutah telefon skoraj nič ne napolni, potem pa se mi zdi, da polni hitreje, kot originalni, a počasneje, kot prejšnji powerbank. Mogoče Xiaomi lahko nafila telefon ene štirikrat*, prejšnji powerbank je pa po enem polnenju bil na polovici. Pa ni bil neke leve "kitajske" firme. JetTech ali jTech - na Amazonu je imel dobre ocene.

*Xiaomi 10400 ga je na letošnjem pohodu polnil od 20-30% do 100%, 5x, pa je še imel nekaj "soka", ko smo prišli domov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Assass1n ::

Dobil danes 5000mah šiomi čokoladko. Zgleda leđit iz gearbest. Je pa trajalo natanko en mesec da sem jo dobil.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Jst ::

Ene dve leti nazaj so imeli nekateri powerbanki ogromno "izgub". Philipsov 5000, ki sem ga kupil ene dve leti nazaj, nafila telefon točno enkrat. Oziroma 30-100%, potem pa javi, da ima samo petino "soka". Xiaomi (10400) je pa res dober izdelek. Tudi sam razmišljam, da bi kupil enega majhnega 5000mAh. (Škoda da ga nisem par dni nazaj, ko sem kupoval. Naslednjič...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

matobeli ::

5Ah je res lušten, sem kupil moji in gre v žensko denarnico bp. Pa ovitek je tud tekstilen in kar fancy.

igor0203 ::

Jaz sem pa včeraj dobil Xiaomi ZMI PB810 po cca. 2 tednih iz Gearbest.

Jst ::

Heh, jaz sem pa 15 minut nazaj dobil stvari iz banggood, ki sem jih naročil kakšen teden pred 9. decembrom, ko sem napisal zadnji post. In med njimi je tudi Xiaomi lučka.

In res dela tako, da jo lahko ugasneš s pritiskom na gumb na Xiaomi PowerBank-u 10400.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FireSnake ::

Kaj se zadnje čas naroča?

Za letošnjo sezono sem sicer malo pozen, pa vendar.

Rad bi imel:
- Quick Charge 3.0
- kapaciteta 10 000mAh +
- vhod USB type C

Pa kvalitetno robo.

Od polnilcev so mi bili všeč BlitzWolf in Ugreen (s power banki pa nimam izkušenj).

Kaj takšnega?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Han ::

Za tak denar dobiš 2× bolj zmogljivo preverjene kvalitete. Sicer nima niti QC3 niti USB type C, a preživiš tudi brez tega...

https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...

Pol manj zmgljiv Anker s QC 3.0:

https://gizzmo.si/premium-power-bank-an...

http://www.istyle.eu/si/powerbank-anker...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Miha 333 ::

Če ga mislite vzet na letalo, je 20.000 mAh in več že preveč. Dovoljeno je do te kapacitete oz. do 100 Wh.

mmcmmc ::

Ve kdo za kaksen kakovosten powerbank z 10k mAh in tam cirka 20 evrov?


Gledam na Aliexpressu kitajske brande in ne vem tocno ce so stvari legit.

Baje so znamke Anker in Xiaomi dobre, kako kaj s tem.

matobeli ::

Te dve znamki sta OK. Ponaredki so že na uč čudni in precej cenejši. Kupi iz hearbest ali banggood pa bo original.
Blitzwolf je tudi ok.

Tomson ::

Iz kitajske se več ne da naročat PowerBanks, problemi s pošiljanjem, že nekaj časa vse trgovine iščejo rešitev, tako da se osredotoči na nakup iz EU.

Xiaomi ima sicer odlične modele, ker uporablja res izjemno kvalitetne baterije, defenitivno najkvalitetnejše na kitajskem trgu, samo pri nas več niso tako ugodni kot so bili pri naročilu iz kitajske.

Med boljše proizvajalce/modele glede na teste sodijo: Zendure, Anker, Aukey, RawPower, Jackery ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Steinkauz ::

Aliexpress čist lepo prodaja, pošljejo pa iz turčije večinoma.
Dobiš precej hitro.
Jst sm tole naroču, je kr ok
https://www.aliexpress.com/item/ROCK-Ul...

Tomson ::

Pa si tole pred kratkim dobil? Sem namreč v več online shopih zasledil da na pošiljajo baterij, tudi forumi so polni komentarjev na to temo. Očitno so nekateri našli "way arround it" ...

Pure batteries, such as AA battery, drone battery or even power bank, are banned by many shipping companies or airports since they may explode while shipping. Also, the risk of being stopped by custom is high.


AliExpress have no problem sending batteries to ANY country, for any product. The problem lies with the shipping agent ...


I notice many AliExpress suppliers use "Turkey Post" when shipping lithium-ion batteries (that option appears for shipping to my location - Philippines)


The battery restrictions are genuine, extremely so. It wasn't the couriers who imposed the ban it was the Governments of dozens of countries who imposed it. China and Australia were the first countries to make an agreement regarding the shipping of Lithium Polymer and other dangerous batteries. It all began with the loss of an aircraft and the near loss of another. In fact the near loss was due to the plane's own equipment being powered by a Lithium Ion battery. Both instances were due to batteries catching fire. One LiPo battery, if ruptured can easily burn through aluminium and the fumes generated are very toxic, especially at high altitudes when the plane is pressurised.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mmcmmc ::

Sem gledal na Aliexpress za Xiaomije, da pošiljajo iz Španije, in računajo poštino 4 evre. Kar pa se mi zdi, da dobim za ceno Xiaomija s 10k Am s poštino tudi že na mimovrste ceneje.

Sem pa še gledal na nemškem amazonu ene Ankerje (https://www.amazon.de/dp/B00Z9UY65G/ref..., ki se mi na prvi pogled dopadejo.

Drugih znamk pa se malo bojim, ker je kakšna ocena stranke, kjer piše, da se po par uporabah powerbanka vzdržljivost zmanjša.

Beta2 ::

Točno tega 13000mah Anker imam jaz in je res top, zelo majhen za takšno kapaciteto (sem tudi 10k videl precej večje), kvalitetna izdelava in pa 2 usbja tako da lahko polniš 2 naprave naenkrat :). So ga imeli tudi pri nas za podobno ceno ampak kot vidim jih trenutno ni več:
https://www.enaa.com/oddelki/telefonija...

mmcmmc ::

Ja, ni videti, da bi kdo v Sloveniji imel Ankerje na zalogi, če pa so pa so bistveno dražji kot v tujini. Niti na Aliexpressu ni Ankerjev za najdti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmcmmc ()

k4vz0024 ::

Kateri power bank do 10000, ki se polni QC3?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276589 (5459) Karen
»

Prenosna baterija, cim ceneje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
392583 (733) Samael
»

Power bankov ne pošiljajo!

Oddelek: Kaj kupiti
243493 (2712) fujtajksel
»

Powerbank na ebayu

Oddelek: Strojna oprema
202807 (2384) 69charger
»

prenosni polnilnik baterij

Oddelek: Loža
236892 (6180) SimplTech

Več podobnih tem