» »

Menjava čipa na matični plošči

Menjava čipa na matični plošči

Durex ::

Pozdravljeni!

Imam prenosnik pri katerem je problem da se ne napaja preko AC adapterja, vendar preko baterije deluje normalno.
Zdaj me zanima kater servis mi predlagate (v Ljubljani) da bi mi pogledali kater čip ne dela in ga zamenjali.
Prenosnik je HP Compaq 6910p in baje je pri teh dosti krat podobna napaka (pišejo po forumih), tako da sem skoraj prepričan da je pri meni isti problem.

Ker je prenosnik malo starejši mi ni v interesu menjati čip v vrednosti 1$ za katerega mi bodo zaračunali 50eu (še najraje bi ga sam zamenjal, vendar nevem kako najti "tapravega").

Če slučajno poznate kakšen ugoden servis se predlagam.

Hvala in lep pozdrav!

Letalec ::

Vrednost menjane komponente 1€. Servina ura 20€. Znanje kateri čip zamenjati 30€.

Ne poznam, da bi katerikoli servis dejansko menjal čipovje. Enostavno se ne splača, ker so servisne ure predrage. Komponente se je menjalo včasih v starih televizorjih, sedaj pa teh mojstrov več ni. Če ti uspe zamenjati samemu, potem go for it. Če poznaš kakega prijatelja, ki ti to naredi za zabavo tudi OK. V nasprotnem primeru je najboljša opcija, da prodaš prenosnik na bolhi za simbolično ceno, kjer se zna najti kdo, ki se je s tem pripravljen ukvarjati.

c3p0 ::

Kako si prišel na nek čip? Glede na opis napake, je lahko le SMD varovalka na matični skurjena, ali sam adapter.

hojnikb ::

dj prvo prečekiraj napajalc... 6910p so zelo znani (sam dal že 2 skos, zdaj na 3) da jim crkujejo napajalci.
#brezpodpisa

Durex ::

Napajalnikov sem sprobal približno 5 od univerzalnih 96W do 150W do originalnih ki na drugih HP prenosnikih delujejo (ko priklopim polnilec POWER lučka zasveti 8x - 9x).
Pregledal sem kar nekaj forumov zato sem prišel do nekakšnega takega zaključka.
Recimo... http://nootbookrepair.blogspot.com/2013...

Sago, lahko poveš kaj več o tej SMD varovalki?

Lp

hojnikb ::

Hmm, pa se ti to sploh splača popravlat ?
Ker če je res charge controller fuč, kje boš dobil potem koga, da ti bo naredu reball in seveda tut sam identičen čip ?
#brezpodpisa

mitja73 ::

Pokliči sem - http://digitim.si/

ender ::

Ja, Digitim dela take stvari.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Seljak ::

Letalec je izjavil:

Vrednost menjane komponente 1€. Servina ura 20€. Znanje kateri čip zamenjati 30€.

Ne poznam, da bi katerikoli servis dejansko menjal čipovje. Enostavno se ne splača, ker so servisne ure predrage. Komponente se je menjalo včasih v starih televizorjih, sedaj pa teh mojstrov več ni. Če ti uspe zamenjati samemu, potem go for it. Če poznaš kakega prijatelja, ki ti to naredi za zabavo tudi OK. V nasprotnem primeru je najboljša opcija, da prodaš prenosnik na bolhi za simbolično ceno, kjer se zna najti kdo, ki se je s tem pripravljen ukvarjati.


Zakaj pa so meni popravljali plato,ki sem jo dal na servis(garancija),ker je odpovedala? BTW niso bili krivi napihnjeni kondenzatorji. Sem tudi sam šokiran,ker ponavadi zamenjajo za novo.

mitja73 ::

Seljak je izjavil:

Letalec je izjavil:

Vrednost menjane komponente 1€. Servina ura 20€. Znanje kateri čip zamenjati 30€.

Ne poznam, da bi katerikoli servis dejansko menjal čipovje. Enostavno se ne splača, ker so servisne ure predrage. Komponente se je menjalo včasih v starih televizorjih, sedaj pa teh mojstrov več ni. Če ti uspe zamenjati samemu, potem go for it. Če poznaš kakega prijatelja, ki ti to naredi za zabavo tudi OK. V nasprotnem primeru je najboljša opcija, da prodaš prenosnik na bolhi za simbolično ceno, kjer se zna najti kdo, ki se je s tem pripravljen ukvarjati.


Zakaj pa so meni popravljali plato,ki sem jo dal na servis(garancija),ker je odpovedala? BTW niso bili krivi napihnjeni kondenzatorji. Sem tudi sam šokiran,ker ponavadi zamenjajo za novo.


Zato ker se jim je to bolj splačalo.

kupim9 ::

Jest ti ga zamenjam za šestorčka :) prnes plato in mosfet odpri per in počaki da bo zamenjan.

LP

Durex ::

Sem pisal na Digitim in pravijo da pride popravilo od 50 - 90eu.
Žal je pa sam prenosnik toliko vreden :)

kupim9, če misliš resno se lahko zmeniva več preko ZS.

Lp

kupim9 ::

Pošlji ZS, aja pa če gre za menjavo BGA ćipa je šestorček zelo premalo, :)če pa gre samo za en mosfet menjat in imaš rezervnega pol ni zime.

c3p0 ::

Durex je izjavil:


Sago, lahko poveš kaj več o tej SMD varovalki?


Majhen SMD element ali dva, blizu same vtičnice za napajanje, ponavadi je zraven še oznaka F"x". Z multimetrom slediš signalu iz vtičnice in prideš do varovalke.

AtaStrumf ::

Iscem nekoga v LJ, ki bi znal zamenjat kondenzator na ITX maticni plosci.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sem pravkar unicil laptop?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
556327 (4012) care20
»

Monitor ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
81431 (1226) Blinder
»

Big bang "se zgodi" in njihova popolna ignoranca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9922406 (19104) RejZoR
»

[XBOX 360] RRoD (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
729654 (7947) #000000
»

Tipkovnica preko LPT ali COM??

Oddelek: Pomoč in nasveti
141119 (921) CaqKa

Več podobnih tem