» »

[XBOX 360] RRoD

[XBOX 360] RRoD

1
2
»

#000000 ::

Ja če ti kaže RRoD si zapalil GPU, ker drugače bi bila konzola mrtva in nebi dala od sebe ničesar.

davo1612 ::

in kako bi to popravu, če sploh da

c3p0 ::

>> Povejte mi, če kupim novejšo konzolo ki se ne da igrati varnostnih kopij, lahko iz moje starega xboxa ki je odklenjen zamenjam DVD-pogon in bodo delovale moje zapečene igre?

Ne moreš direktno, stari DVD pogon moraš reflashat na drug DVD key, morda še spoofat.

>>ko sem naredil vse to sem prišel do tja ko moras izklopiti ventilator (6.00min) v posnetku je rekel da moram pustit 20 min oz. dokler se ne pojavita 2 lučki jaz sem pustil 1 uro. Ko sem vklopil nazaj ventilator in dvd-rom je se zmeraj kazalo 3 lučke in ventilator ko sem ga prizgal se je zacel vrtet vendar samo za eno sekundo, dvd-rom se pa sploh ne odpre, vendar xbox je pa prizgan.

CPU ima termo zaščito, ki pri določeni temperaturi izklopi tudi GPU. Za pravo pregrevanje GPU-ja bi moral hladiti le CPU, da termo zaščita ne trzne. Drugače kmalu (par minut) začneta utripati le 2 lučki in vse skupaj se že hladi. Ta tutorial je torej zanič (kot 99% drugih).

Verjetno si naredil kak kratki stik na matični in nekaj skuril. To zdaj najti zna bit nerešljiv problem.

davo1612 ::

a misliš da bi kak računalnicar uspel najti napako

c3p0 ::

A programer? :)

Odvisno kaj je šlo. Če le kaka varovalka, bo šlo, drugače pa skoraj ni rešitve. RROD konzola itak ne bi več dolgo delala, tudi če bi ti servis ratal...

#000000 ::

Če logično razmišljaš si po opisu napake gotovo zakuril GPU, ker če bi zakuril CPU ne bi delal nobena lučka, niti se nebi prižgal noben ventilator ipd. konzola bi bila praktično mrtva.

Računalničar tukaj nima kaj dosti za počet, napako lahko najde elektronik.

Je ena sam rešitev menjava GPU čipa, kupiš drug čip in najdeš nekoga ki ima znanje in predvsem pravo orodje da ga lahko zamenja, tiste finte z pečicami in feni ter večina ostalih na youtube je crap.

davo1612 ::

kje bi se dalo Gpu čip kupit in kašna bi bila cena?

#000000 ::

Na ebayu, cena je nekje od 25-35 evrov odvisno od čipa, ker niso vsi enaki en je 65nm drugi je 90nm

davo1612 ::

a mi daš prosim link

#000000 ::

Evo enga ne vem če je za tvojo ampak se mi ne da iskat povezava

c3p0 ::

Če je imel gori hladilnik, GPUja ni skuril, tudi brez ga težko, sprobano.

O menjavi GPUja ne preveč sanjat, ker te bo prišlo več kot je vse skupaj vredno.

Skuril ni niti CPUja. Kot rečeno, skuril je kak element s shortom, ali katero od SMD varovalk.

davo1612 ::

Ej ful ti hvala sm se ze ustrašu d mi je skuril Cpu al pa Gpu.

Drgac sm pa mel hladilnka oba gor sam ventilator ni biv ukloplen.

#000000 ::

Pol mu pa povej kater element je v pizdi, sej to že od začetka sprašuje.

c3p0 ::

Takoj za tem bom pa odprl Nostradamus s.p. Tega ne moreš ugotovit na daljavo.

davo1612 ::

ja fajn bi blo d mi poveta ker elemnt je skurjen

#000000 ::

Jest sem ti povedal da je do grafike. Pa v bistvu kaj ti pomaga če ne moreš sam narest ?

davo1612 ::

dej sam povej mi kako je lohk od grafike


če kle na tem videju z toplotno pištolo segrevajo GPU pol bi šov njim tut u kurac GPU k je s toplotno pištolo velik večja temperatura.

Bol se strinjam z sago k prav d je kšm element al pa kera od SMD varovalk.

Sej bom dov enmu elektroniku za prevert naj mi točno pove kaj je narobe.

Hvala usen za vajin trud.

LP

davo1612 ::

evo zdej sm nesu enmu fantu d mi zrihta :D

upam d mu bo ratal

sandmat ::

tole s pištolo nima dosti veze s tem, da ga greješ z igranjem, gre za drug vir toplote(od zunaj, ne od znotraj), ki je poleg vsega še enakomeren itd itd... sej vse čipe "lotajo" na plate s stroji, ki zadevo segrejejo precej višje od "igralnih" temperatur :) ne morš primerjat tega :P

ne morš kr rečt "se bolj strinjam, da je šla varovalka" iz 2 strani nabijanja maš kr naenkrat ekspertno znanje na daljavo, kar si noben profi ne bi upal trdit :D

sandmat je izjavil:

tole s pištolo nima dosti veze s tem, da ga greješ z igranjem, gre za drug vir toplote(od zunaj, ne od znotraj), ki je poleg vsega še enakomeren itd itd... sej vse čipe "lotajo" na plate s stroji, ki zadevo segrejejo precej višje od "igralnih" temperatur :) ne morš primerjat tega :P

ne morš kr rečt "se bolj strinjam, da je šla varovalka" iz 2 strani nabijanja maš kr naenkrat ekspertno znanje na daljavo glede nečesa, kar si noben profi ne bi upal trdit :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

#000000 ::

On bi si želel da bi šla varovalka, ker ni dvakrat za rečt da obstaja na youtube video kjer jo lahko nadomestiš z uno iz domače omarce al pa magar pancerko not stisneš če glih druge ni pri roki.

romex ::

Vržte ta jajca v smeti in kupite novo konzolo. Preverjeno deluje! :)

c3p0 ::

Predlog je odličen. Servis bo drag (če rata), nato pa smo še vedno z RROD problemom, za katerega dolgoročnega fixa ni - razen če imaš opreme za cca. 50k EUR.

#000000 ::

No ja če imaš 50k eurov vredno opremo, verjam da imaš tolk druzga precej bolj plačanega dela, da bi prvemu ki bi ti konzolo prinesi v popravilo šenku 100 evrov sam da gre. No na 10k si pa hitr
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PS3] Nakup PS3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
23649752 (25100) hojnikb
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988199851 (77024) radovednik
»

Nakupovanje xboxa 360/ps3

Oddelek: Kaj kupiti
152320 (2052) velky
»

Xbox 360 premium nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
777357 (5059) brecoboy
»

PlayStation 3 cenejši, polovica Xbox 360 umre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7711834 (8125) PrimozR

Več podobnih tem