» »

Žig in podpis na .doc in .pdf

Žig in podpis na .doc in .pdf

beni ::

Rad bi dodal žig in podpis na dokumment v formatu doc in pdf (npr. kot sliko)
V primeru, da skeniram žig in podpis, ali pa ju izdelam s primernim programom, bi rad prvega, drugega ali oba prilepil na dokument. Seveda morata imeti prosojno ozadje.

Kako to izvesti ?

LP
Pojma nimam ...
  • spremenil: Mavrik ()

kogledom ::

To bi rad program, ki ti bo avtomatsko to delal na več dokumentih ali vprašuješ kako to sploh izvesti ročno?
Sam sem si za potrebe svoje firme izdelal program, ki na dokument doda digitalni cetrifikat in sliko (podpis). Za več info za program piši na ZS.

beni ::

Glede na to, da sem veliko izven pisarne, pogosto pa je potrebno na hitro poslati uradni potrjen dokument, ali potrditi prejetega in ga takoj vrniti, bi potreboval predvsem opcijo, da na .doc ali .pdf dokument prilepim sliko žiga in podpisa. To sicer ni problem, če je prostor, da prilepimn na prazen del dokumenta. Nikakor pa ne znam podpisa in žiga izvesti na prosojno podlago, tako, da bi bil nad dokumentom, in bi bilo spodaj vidno vse tako, kot da sem pritisnil žig in se podpisal.

lp
Pojma nimam ...

msjr ::

Finta je v tem da daš kar za tekst:

 Izbereš sliko in rečeš behind text

Izbereš sliko in rečeš behind text



In potem samo premakneš pod podpis:

 Voila!

Voila!

beni ::

Ni problem pravilno vstaviti sliko, ampak izdelati popolnoma prosojno sliko.
Sliko lahko prilepim v dokument tako, da se vidi tekst, vendar ima ta slika, čeprav je prosojna, še vedno podlago.

Kako se znebiti te podlage, da bi bila slika res prosojna ?

LP
Pojma nimam ...

Malajlo ::

sliki naredi belo podlago. Pretvori v čb in popravi fleke. Ali pa skeniraj podpis na belem papirju. Razen če je to problem, ker podpis ni tvoj...

beni ::

Podpis in žig lahko skeniram na kakršnikoli podlagi, po obdelavi pa je ozadje slike drugačno od predloge wordu ali acrobatu. Enako je tudi pri izpisu.

LP
Pojma nimam ...

St235 ::

potem je edina variatna photoshop in zbrišeš vse kar je belega ozadnja oziroma ga prebarvaš v res belo.

Highlag ::

Trik je v izbiri ustreznega formata slike in ustrezni obdelavi le te. Prozorno podlago podpira PNG in GIF. JPEG pač ne. Običajno se podlago izbriše v kakšnem grafičnem programu.

Samo, če daš podlago belo in narediš kot je predlagal msjr bi moralo biti tudi ok.
Never trust a computer you can't throw out a window

St235 ::

pa na scanerju ovezno nastavi črno belo. potem bo tudi podlago zazanal kot belo brez kakih rumenkastih variant.

beni ::

Žig in podpis sem skeniral z belega pisarniškega papirja, v format png. Nato sem z GIMP-om odstranil ozadje in shranil v formatu png. Vseeno pa se pri uporabi v doc in pdf formatu pozna razlika v ozadju.

LP
Pojma nimam ...

Aston_11 ::

Jaz sem si poskeniral svoj žig in ko stvar sprintaš, ne opaziš nobene podlage. Seveda sem ga pognal skozi program, da je ozadje belo in morda v kakšni sivini.

beni ::

Jutri naprej ...

Zdaj pa ven, v naravo !

LP
Pojma nimam ...

nodrim ::

Kako si z GIMPom odstranil ozadje?

Jaz sem to naredil v Photoshopu, se moraš pa malo poigrat, da narediš res dober selection in izbrišeš vso ozadje, da ti potem ostane samo še podpis iz modrega črnila z minimalno belega robu okoli črt, ki se potem lepo zlijejo z belim ozadjem v DOC ali PDF.

GALINTECH ::

Paint.net ter opcija magic wand ... solved?
http://galintech.si/

nodrim ::

Magic wand ima tud Photoshop, ampak samo z enim klikom tole ne gre. Začneš z magic wand in potem selection popravljaš po malem, tam kjer je treba.

enota13 ::

Ta možakar vse lepo pove.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup izdelka v programu zvestobe (Siol)

Oddelek: Loža
61022 (752) micka15
»

Kje nakazati placilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6512739 (11809) solatko
»

corel težava

Oddelek: Programska oprema
262042 (1715) harvey
»

Word: Vodni žig in poravnava besedila

Oddelek: Programska oprema
111621 (1524) SkyNet
»

Prošnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
202106 (1603) mihco

Več podobnih tem