» »

Word: Vodni žig in poravnava besedila

Word: Vodni žig in poravnava besedila

SkyNet ::

Sem ustvaril vodni žig. Fora je, da ko vnesem tekst,se mi le-ta postavi nad vodni žig, in potem ni videt slike (vodnega žiga) na dokumentu.
Lahko brez problema prestavljam levi/desni rob (in z tem pozicijo teksta), ampak če prestavim zgornji/spodnji rob se mi ne premakne samo tekst, ampak tudi vodni žig (tega pa nočem!).

Zdaj, lahko vnesem text box, ampak mi to ne deluje prektično, ker je potem treba za vsako novo stran vnašat tekst box. Najlažje bi bilo, če bi lahko nekako poštimal zg./sp. rob. Ali je kakšna rešitev?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs
  • spremenil: SkyNet ()

Ziga Dolhar ::

Kako si pa ustvaril ta "vodni žig"?
https://dolhar.si/

SkyNet ::

Slika (jpg), velikosti A4, torej 210*297mm, 300DPI.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Ziga Dolhar ::

In kako si jo "vstavil" kot "vodni žig"?

Si zgolj "vstavil sliko" kot vsako drugo, ali v orodjih Worda izbral možnost ozadja kot vodnega žiga? :-)

IOW - tkole se dela watermark
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

SkyNet ::

Točno po navodilih. Torej možnost ozadja kot vodnega žiga (zato tudi uporabljam ta izraz).

Takole...

right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Ziga Dolhar ::

Se opravičujem za moje dvome ;). Sem te očitno narobe razumel.

Word sam "watermark" spravi na nivo glave/noge. Torej, če greš v urejanje glave/noge, lahko neposredno urejaš tudi vodni žig in lastnosti tako vstavljene slike.

Pojdi torej v urejanje glave/noge, desno klikni na sliko -> format picture -> zavihek "layout" in tu izbereš "behind text", nato pa klikneš advanced -> pod "vertical" sklopom izbereš "absolute position" in pod "below" izbereš "page" (namesto margin).

Voila! :)
https://dolhar.si/

SkyNet ::

Žiga, hvala za napotke! Sem sledil tvojim navodilom, vendar mi je ta nastavitev potem prestavila sliko navzdol. Kakorkoli že, sem ugotovil, da ko grem v urejanje glave, lahko z sliderjem na desni (premikanje robov) določim do kod sega glava in tako premaknem samo tekst v dokumentu in ne ozadja-watermarka (to sem potreboval). Hvala za pomoč, rešeno ;)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

SkyNet ::

Aham, še nekaj...zdaj ko sem to naredil, kako lahko to predlogo shranim tako, da bom imel izbiro ko hočem naredit nov dokument. Torej da izberem prazen dokument ali pa to predlogo?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

SkyNet ::

Edit: Urejeno. Shrani kot predlogo in skopiraj v mapo z predlogami ;)

Ah ti monologi :P
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

SkyNet ::

Je možno watermark (oziroma katerokoli sliko, ki se doda v glavo/nogo), urediti tako, da bo v dokumentu prikazana normalno in ne rahlo svetleje? Kajti ko dodaš sliko v glavo/nogo in potem zapreš urejanje, word avtomatsko posvetli to sliko. Dokument se že natisne tako kot je prav, ampak v wordu pa izgleda izprano. In če se dokument nekomu pošlje, potem bo tudi prejemnik videl posvetljeno sliko in ne takšno kot bi morala biti.

Ena opcija je, da se dokument natisne z cutepdf in se potem prejemniku pošlje pdf, namesto worda. Ampak najbrž obstaja kakšna bolj elegantna rešitev?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Ziga Dolhar ::

Izklopiš "semitransparent" kljukico na slikci par postov višje?
https://dolhar.si/

SkyNet ::

Tisto velja samo za tekstovni vodni žig, ne pomaga pa če je vodni žig slikovni :)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World of Warcraft opremlja vse zaslonske posnetke z izdajajočimi vodnimi žigi

Oddelek: Novice / Zasebnost
124833 (3978) techfreak :)
»

Vprašanje glede ST vodnega žiga

Oddelek: Slo-Tech
101249 (966) RejZoR
»

Kako v Microsoft Officu 2007 narediti samo na eni strani ozadje?

Oddelek: Programska oprema
102091 (1908) Mitja358
»

Vodni žig

Oddelek: Programska oprema
102481 (2247) Karen
»

Odstranjevalec vodnega žiga

Oddelek: Programska oprema
71415 (1307) Kami

Več podobnih tem