» »

corel težava

corel težava

Myles ::

Imam težavo,ki je ne znam rešit.Sliko v photoshopu spremenim v CMYK,resolucijo dam na 300dpi,velikost pa 60x45mm ter shranim.Vse vredu,mi kaže image size v photoshopu.Nato odprm corela nov list,imprtam sliko,ta pa mi dimenzijskopoveča sliko,verjetno mi tud resolucijo spremeni.

opeter ::

1.) Format slike pa je?
2.) Verzija Corela?
3.) Verzija Photoshopa?
4.) Imaš nameščene vse popravke obeh programov?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

harvey ::

Enostavno gre za trik "Autoinflate bitmap", navadno pri uvozu JPG formatov. Izklopi to ali pa med merami slike napiši mere, ki jih imaš v Photoshopu in boš imel tako slikco tako kot v Photoshopu s 300dpi.

Myles ::

Ja sliko mi pretvor pri importu iz 300dpi v 72 bitno slio.Dej povej mi prosim kje se isklop ta Autoinflate bitmap.Verzijo imam pa X3.

Myles ::

Sliko mam v formatu .jpg ,resolucijo image size photoshop mi kaže 300 pixels/inch.Slia je 709x531 pixels,dimenzija pa 60.03x40.96 mm.

harvey ::

Zgleda, da je to en bug v Corelu. Rešitev da ročno popraviš velikost ali pa da importiraš tiff. Razprava na CorelFORUMU

Auto Inflate nastavitev - Bitmaps > Inflate Bitmaps

švrk ::

Pozdravljeni,

delam logo v corelDRAW X3, ki ga bom uporabil na web strani. Težava je v tem, da ko izdelam logo in ga exportam v .gif mi okrog logota nastane belo ozadje.
Primer:


Kako bi se znebil tega belega ozadja okrog logo-ta?
Namreč, če kliknete na sliko se le ta nahaja v kvadratnem okvirju z belim ozadjem in ko to nastavim na web page se to belo vidi.

Hvala za pomoč in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: švrk ()

harvey ::

Dve rešitvi mi prideta na misel:

1 - da pri exportu iz Corela pri nastavitvah nastaviš transparency color
2 - da tole exportiraš v PDF, ker imaš senčenje in ta pdf odpreš v photoshopu in tam posnameš kot transparenten gif ali png.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dzinks63 ::

Sliko odpreš v CorelPhotoPaintu, jo celo selekcioniraš kot (+) in nato kot (-) odstraniš vse kar ne rabiš. Potem posnameš sliko kot nov gif (kot selected only).

švrk ::

@k4harvey
sem poskusil prvi predlog in ne deluje. Drugega pa ne morem ker nimam photoshopa.

@dzinks63
sem probal že prej in ne gre, napiše mi naslednje:
Object will be merged with background in exported file! in nato: masks will not be saved in this format!

Sm pa še malo raziskoval in mi je sicer uspelo ampak to ni to. Namreč dal sem export for office in mi je naredil .png file, ki pa je popačen. Dodatnih nastavitev pa ne dopušča.

Še kakšen predlog?

dzinks63 ::

Ko posnameš gif na novo, (sam izbrani lik je še vedno selectioniran), moraš pri snemanju kot save as, odpreti še okence čisto spodaj (options) in posnameš kot selected only. Ko takšen gif vstaviš v program, je samo obrezana zadeva.

Mipe ::

Zakaj pa gif? PNG je de facto standard za te zadeve.

Heisenberg ::

jaz to ponavadi naredim kar takole copy/paste iz COrela v Corel PhotoPaint(tam daš nov dokument s transparentnim ozadjem), save as: *.png in odpres s Photoshopom

opeter ::

Za to pa res ne rabiš Photoshopa ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

harvey ::

sem poskusil prvi predlog in ne deluje. Drugega pa ne morem ker nimam photoshopa.


Kliknil na pipetko in izbral Image color.



Takole želiš imeti tvoj objetk

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

švrk ::

@dzinks63
Ko posnameš gif na novo, (sam izbrani lik je še vedno selectioniran), moraš pri snemanju kot save as, odpreti še okence čisto spodaj (options) in posnameš kot selected only. Ko takšen gif vstaviš v program, je samo obrezana zadeva.


Vse to sem naredil, si celo ogledal tutorial na you tubu in mi ne deluje, napiše mi omenjeno opozorilo.

@Mipe
slučajno sem izbral .gif sicer mi je vseeno, težava z ozadjem je enaka.

@k4harvey
Kliknil na pipetko in izbral Image color.


Tole s pipeto deluje, vendar ob robu kljub temu ostane beli pas in ko logo namestim na temno podlago se to precej vidi.
Primer (klik na sliko):


Kako bi rešil, še ta problem? Ali pa, če ima kdo še kako idejo s tem ozadjem, ker se mi zdi da mora obstajat kak boljši način kot tole s pipetko?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: švrk ()

Heisenberg ::

zakaj ne probaš tako kot sem napisal? ali si probal pa ne deluje?

" jaz to ponavadi naredim kar takole copy/paste iz Corel Draw v Corel PhotoPaint(tam daš nov dokument s transparentnim ozadjem - ali "new from cliboard"), save as: *.gif " in bi moral imeti sliko, ki je brez ozadja...

Zgodovina sprememb…

švrk ::

tudi tvoj predlog sem probal in mi ne deluje. Kjub temu, da nastavim opcijo brez ozadja morem nato ko exportam s pipeto popravljat. Nevem zakaj.

Heisenberg ::

potem pa narediva takole: pošlji datoteko CDR meni jaz pa ti uredim in posljem nazaj gif, jpg ali kakrkoli zelis :)

moj mail domen81@gmail.com

harvey ::

švrk to je pa že višja matematika, ne samo transparenten gif:D. Tole direkt iz Corela ne gre. Photopainta ne poznam, mislim pa, da zna tole poštimati tudi gimp in že prej omenjeni gospod Photoshop.

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

švrk ::

potem pa narediva takole: pošlji datoteko CDR meni jaz pa ti uredim in posljem nazaj gif, jpg ali kakrkoli zelis :)


Problem je, da nimam še nič narejeno ker sem najprej želel ta problem odpravit:) Ti pa pošljem en primer, da vidim če bo pri tebi tudi ostal beli rob. Delam sicer zase privat dokaj nepomembno zadevo, gre bolj za nekakšno vizitko kot web-page, samo bi rad, da vsaj približno mal zgleda:)

@k4harvey
švrk to je pa že višja matematika, ne samo transparenten gif. Tole direkt iz Corela ne gre. Photopainta ne poznam, mislim pa, da zna tole poštimati gimp in že prej omenjeni gospod Photoshop.


No morda sem pa to želel slišat, da se ne zajebavam in zabijam čas, če se zadeva sploh ne da:)

harvey ::

Iz Corela ne gre direkt. Gre pa iz Photoshopa 8-) preverjeno.
edit.
rešitev 3 - zakaj bi dajal transparentno. Okoli daj isto barvo kot jo imaš podlago in se zaobšel to. Samo paziti moraš na barvni prostor!
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Mipe ::

Ali pa Inkscape. Je super za logotipe delat, pa nobenih težav s prosojnostjo.

harvey ::

mipe - kako je logotip prosojen, glej primer barvaste lune. Kot 1 (z belim robom) ali kot na 3 (gladek). O tem teče sedaj debata in kako priti do izgleda kot na sliki 3 v Corelu ali Photopaintu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

švrk ::

bom najprej probal z gimp, ki je zastonj:)
Še nekaj me zanima glede te lunce. Si to v photoshopu, prilagajal lunco glede na ozadje in lepo zadelal? Ker problem na web je, da pač nastaviš nek background in potem logo gor napopaš in nimaš kaj več popravljat.

Mipe ::


Luna v Inkscape.

harvey ::

hvala, mipe tale inkspace šteka:D



švrk malo sem gledal po googlu in eni pravijo, da ne podpira pri gifu dodatnih nastavitev, žal pa gimpa nimam pri sebi, da bi to preveril.

Še nekaj me zanima glede te lunce. Si to v photoshopu, prilagajal lunco glede na ozadje in lepo zadelal? Ker problem na web je, da pač


Vodič za photoshop kako narediš kvaliteten transparenten gif (finta je bolana) je tule, od tam tudi primer lunic. Drugače pa, kot je bilo že ugotovljeno, kar se prosojnosti tiče je "nekoliko bolj pameten" zapis png.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CorelDraw publish to PDF

Oddelek: Programska oprema
121312 (1121) harvey
»

Problem z transparentnostjo slik v IE

Oddelek: Pomoč in nasveti
251713 (1520) Anton013
»

prenos iz Corel Draw 12 v sliko ?!

Oddelek: Programska oprema
71518 (1451) ender
»

Kako odstraniti belo ozadje v JPG

Oddelek: Programska oprema
174435 (4097) darkolord
»

Kako narediti prozorno ozadje v CORELU 9

Oddelek: Programska oprema
52510 (2455) harvey

Več podobnih tem