» »

Kje nakazati placilo?

Kje nakazati placilo?

«
1
2

bajsibajsi ::

Kje je najbolje oz. najceneje fizicno nakazati/pracati visji znesek (1k+ evrov)? Na posti, na banki...? Obicajno nakazujem online, vendar bi takoj jutri, ko nakazem, potreboval potrdilo o placilu.

zee ::

Banka. IMO.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kixs ::

Js ne bi kompliciral in bi sel tam kjer imam odprt osebni racun in bi direktno iz racuna nakazal. Casha ne bi okoli nosil, ce ni nujno potrebno. Profitiras kvecjemu za par 10 centov.

BlaY0 ::

Pa saj to lahko narediš v kateri koli banki ali na pošti. Daš debetno kartico, oni izvedejo transakcijo in ti dajo potrdilo. Včasih je bila pošta najcenejša. Danes ne vem več kako je s tem.

Tilen ::

Vsaka spodobna online banka izda printable potrdilo o plačilu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BlaY0 ::

Ta potrdila niso ravno "legit". Nekateri jih ne priznavajo. Skoraj vsaka banka ima zato v svojem ceniku tudi ceno za potrdilo o transakciji.

St235 ::

Lahko tudi nakažeš preko spletne banke in greš potem fizično na banko po potrdilo, če so provizije za nakazila na okencu višja.

BlaY0 ::

...in to potrdilo ti zaračunajo.

broken/link ::

če nakazjueš 1k+ EUR dvomim da boš gledal na tistih par centov. Maš potrdilo in si zavarovan.

St235 ::

Seveda izdajo uradnega potrdila zaračunajo. Zato pa premisli ali ga sploh rabiš. Tisti ,ki mu nakazuješ sredstva bo priliv tako ali tako videl.

BlaY0 ::

Jasno, potrdilo sploh ni namenjeno onemu ampak tebi ki si transakcijo izvedel.

St235 ::

Zakaj točno rabiš potrdilo, da sam veš da si nakazilo izvedel?

BlaY0 ::

Potrdilo je zate, da ga hraniš kot dokaz v primeru da gre kaj narobe.

Gandalfar ::

Zakaj bi pa jaz rabil imet potrdilo za nekaj kar se vidi na mojem racunu?

BlaY0 ::

Ti lahko onemu 100 potrdil pokažeš, če on nima na računu, ga baš boli.

@Gandalfar: Ker sodišče ne vidi tvojega računa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Gandalfar ::

Zanimiv corner case. Tnx.

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

Ti lahko onemu 100 potrdil pokažeš, če on nima na računu, ga baš boli.

@Gandalfar: Ker sodišče ne vidi tvojega računa


Če on nima nečesa na računu ga boli patak koliko potrdil imaš ti zase. ČE bo šla stvar pred sodišče boš pa a. takrat dvignil potrdilo b. bo sodišče po uradni dolžnosti preverilo ali je bilo nakazilo izvršeno.

Če on lahko na sodišču dokaže da sredstev ni prejel ne bo nobeno potrdilo, ki ga ti prineseš na sodišče nič spremenilo ampak bodo zadevo preverjali direktno na banki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

Ja, in zato je to potrdilo ZATE, ker varuje TEBE!

Gandalfar ::

Kako ze? Sej ga lahko kasneje tudi za nazaj iz svojega TRR vzames?

BlaY0 ::

Kaj pa če je bil problem ravno banka (kar dostikrat je)? Pa si ti zaradi spora z banko odpovedal pogodbo o vodenju TRR? Kje že potem dobiš potrdilo o transakciji?

St235 ::

Potrdilo ne varuje ničesar, tebe varuje dejansko stanje, da je denar bil nakazan. Pred sodiščem pa tak papir ni dovolj. Dvigneš ga lahko kadarkoli, če bi bilo potrebno. Edina uporabna funkcija potrdil, ki sem jo sedaj videl je bila, kadar je bilo treba tretji osebi dokazovat, da je bilo plačilo izvršeno.

BlaY0 je izjavil:

Kaj pa če je bil problem ravno banka (kar dostikrat je)? Pa si ti zaradi spora z banko odpovedal pogodbo o vodenju TRR? Kje že potem dobiš potrdilo o transakciji?


Potrdilo nima nobene veljave, če dejanskega stanja ni mogoče preveriti. Ne glede na to ali si ti TRR odpovedal ima banka zgodovino transakcij in mora na poziv sodišča predložit dokazilo o transakciji. Če pa verjameš, da boš s pomočjo takega potrdila na sodišču dokazal, da je banka brisala transakcije pa vso srečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

St235 je izjavil:

Če on lahko na sodišču dokaže da sredstev ni prejel ne bo nobeno potrdilo, ki ga ti prineseš na sodišče nič spremenilo ampak bodo zadevo preverjali direktno na banki.

Saj kdo pa je govoril o tem da ti njemu ne verjameš? Ti se potem ubadaš z banko, ki naj bi transakcijo sprovedla. On pač pravi da nima na računu. Jasno da ne boš kar njega tožil amapk boš tistega potipal za kravatlc, ki je transakcijo izvajal.

St235 je izjavil:


Potrdilo nima nobene veljave, če dejanskega stanja ni mogoče preveriti. Ne glede na to ali si ti TRR odpovedal ima banka zgodovino transakcij in mora na poziv sodišča predložit dokazilo o transakciji. Če pa verjameš, da boš s pomočjo takega potrdila na sodišču dokazal, da je banka brisala transakcije pa vso srečo.

In ravno tvoje potrdilo bo naložilo sodišču, da izvede poizvedbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

Enak učinek, minus 2€ za potrdilo boš dobil tudi z potrdilom, ki ga natisneš na banki.

Saj kdo pa je govoril o tem da ti njemu ne verjameš? Ti se potem ubadaš z banko, ki naj bi transakcijo sprovedla. On pač pravi da nima na računu. Jasno da ne boš kar njega tožil amapk boš tistega potipal za kravatlc, ki je transakcijo izvajal.


a. Ti nekaj plačaš, on trdi da ni dobil. Greš na banko in tam tranzakcija štima. To poveš kupcu in potem naj te toži, ker na banki je jasno vidno da je transakcija izvedena. Ne rabiš nobenega potrdila.

b.Ti nekaj plačaš, on trdi da ni dobil. Greš na banko in tam tranzakcija ni. Hja denar je moral nekam izginit in banka moar o tem imet nekakšno sled. 1.000€ pač ne more kar ne bit. Če banka na tem ustraja moraš tožit banko. Spet ne rabiš nobenega potrdila.

Torej v razen v specifični situaciji, kjer imaš več kot dva partnerja ne rabiš nič več kot potrdilo, ki ga sam natisneš na spletni banki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

...ki ga ne moreš več, ker nimaš več TRR-ja.

Ni nujno da bo učinek enak. Banka lahko tisti print izpodbija veliko lažje kot original s podpisom in štemplnom.

Drugač smo pa čist zašli. No jaz vem da bi želel za transakcijo več kot 1000 EUR originalno potrdilo, ti pa pač ne.

St235 je izjavil:


Torej v razen v specifični situaciji, kjer imaš več kot dva partnerja ne rabiš nič več kot potrdilo, ki ga sam natisneš na spletni banki.

Ne vem no, ampak tukaj se ne strinjam s tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

Lej izmislil si si hipotetičen scenarij, ki nima nobene osnove v realnem življenju. Bančne transakcije ne morejo in tudi ne smejo kar izginit. Banka mora tudi o ukinjenih TRR vodit zgodovino plačil. Če se hipotetično znajdeš v situaciji kjer bi moral svoji banki pred sodiščem dokazovat, da je transakcija izginila potem ne bi bilo nobene razlike med podpisanim kosom papirja, ki si ga plačal in kosom papirja, ki si ga natisnil iz spletne banke.

...ki ga ne moreš več, ker nimaš več TRR-ja.

zato ga pa natisneš takoj, ko plačaš če si paranoičen pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

Je pa nekaj res, če imaš dobrega odvetnika pa ne samo da ne rabiš potrdila, sploh ti ni treba plačat ;((

St235 je izjavil:

Lej izmislil si si hipotetičen scenarij, ki nima nobene osnove v realnem življenju. Bančne transakcije ne morejo in tudi ne smejo kar izginit

Danes je vse mogoče. Denar lahko izgine dok kažeš keks. Odvetniki banke bodo v tem primeru dokazali da denarja sploh nikoli ni bilo. Tako da jaz imam raje štempl pa podpis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:

...ki ga ne moreš več, ker nimaš več TRR-ja.

Ni nujno da bo učinek enak. Banka lahko tisti print izpodbija veliko lažje kot original s podpisom in štemplnom.

Drugač smo pa čist zašli. No jaz vem da bi želel za transakcijo več kot 1000 EUR originalno potrdilo, ti pa pač ne.

St235 je izjavil:


Torej v razen v specifični situaciji, kjer imaš več kot dva partnerja ne rabiš nič več kot potrdilo, ki ga sam natisneš na spletni banki.

Ne vem no, ampak tukaj se ne strinjam s tabo.

Spet eden ki ne ve kaj govori ...

Tudi če zapreš TRR, mora banka vse transakcije tega računa hraniti 10 let. Že zadnjih 50 let. Tako da tudi če že zapreš račun (kar je precej idiotsko če si ravno prej nakazoval tisoče evrov), banka hrani vse podatke o transakcijah.

Seveda moraš pa tudi sam vedeti kam si nakazoval. Banka ne zna brati misli ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

BlaY0 je izjavil:

Je pa nekaj res, če imaš dobrega odvetnika pa ne samo da ne rabiš potrdila, sploh ti ni treba plačat ;((

St235 je izjavil:

Lej izmislil si si hipotetičen scenarij, ki nima nobene osnove v realnem življenju. Bančne transakcije ne morejo in tudi ne smejo kar izginit

Danes je vse mogoče. Denar lahko izgine dok kažeš keks. Odvetniki banke bodo v tem primeru dokazali da denarja sploh nikoli ni bilo. Tako da jaz imam raje štempl pa podpis.


Ker to kako vpliva na to ali bo denar zginil? potemtakem bi bilo edini smisleno, da potrdilo notarsko overiš in deponiraš, ter seveda pridobiš pisno in notarsko overjeno izjavo prejemnika sredstev. Ter seveda plačilo izvršiš v pričo sodno zapriseženih prič, ki vsaka pod kazensko odgovornostjo jamči, da je bilo plačilo izvedeno in se to zapiše v notarski zapis. Ker nikoli ne veš kdaj se bo kaka fantazijski scenarij res zgodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bajsibajsi ::

Se pravi kr na svojo banko in tam izpolniti poloznico in potem imeti izrezek poloznice kot potrdilo?

Ni nic kompliciranega (ni sodisce ali kaj podobnega), le prejemnik zeli (za nadaljni postopek) dobiti/imeti potrdilo o placilu.

Yohan del Sud ::

Hja potem že komplicira. Če nakažeš do 9 h zjutraj, bo imel do konca delovnega dneva na računu. Če se nič ne zaplete, najkasneje tam enkrat po 13h. Če je ista banka, pa praktično takoj. Sam večje zneske enostavno plačam v elektronski banki in pošljem printscreen v dokaz, pa še nisem imel problema s predajo nakupljenega na licu mesta, četudi je bilo plačano na ta način le pol ure prej. Pa imam kar dosti izkušenj, tako kot s.p., kot tudi čisto privat z zneski nad jurja.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:


Spet eden ki ne ve kaj govori ...

Tudi če zapreš TRR, mora banka vse transakcije tega računa hraniti 10 let. Že zadnjih 50 let. Tako da tudi če že zapreš račun (kar je precej idiotsko če si ravno prej nakazoval tisoče evrov), banka hrani vse podatke o transakcijah.

Seveda moraš pa tudi sam vedeti kam si nakazoval. Banka ne zna brati misli ...

Kaj ne ve kje ne ve? Dej ne bit pameten. Kaj si pa novega povedal? In komu? Zaenkrat je to, da mora banka (pa ne samo banka) hranit vse vsaj še 10 let, pomagalo bolj malo navadnim smrtnikom, ki si ne morejo za zagovornika privoščoiti Lakotnika29, še manj pa imajo časa za vlačenje po sodiščih nadaljnjih 10 let. Seveda, moraš vedet in ker si človek ne more zapomniti ravno vsake transakcije, naroči potrdilo o transakciji.

St235 je izjavil:


Ker to kako vpliva na to ali bo denar zginil? potemtakem bi bilo edini smisleno, da potrdilo notarsko overiš in deponiraš, ter seveda pridobiš pisno in notarsko overjeno izjavo prejemnika sredstev. Ter seveda plačilo izvršiš v pričo sodno zapriseženih prič, ki vsaka pod kazensko odgovornostjo jamči, da je bilo plačilo izvedeno in se to zapiše v notarski zapis. Ker nikoli ne veš kdaj se bo kaka fantazijski scenarij res zgodil.

Saj se dela tako. Pri večjih poslih se. Pa ponavadi tudi to ni dovolj (Orion, Lepša and Co.) In na obeh straneh so prisotni pravniki/odvetniki, ki so si take procedure v prvi vrsti izmislili, da imajo kaj za delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

Kaj ne ve kje ne ve? Dej ne bit pameten. Kaj si pa novega povedal? In komu? Zaenkrat je to, da mora banka (pa ne samo banka) hranit vse vsaj še 10 let, pomagalo bolj malo navadnim smrtnikom, ki si ne morejo za zagovornika privoščoiti Lakotnika29, še manj pa imajo časa za vlačenje po sodiščih nadaljnjih 10 let.


LOL, in kaj tukaj pomaga podpisan pildek papirja? Če se nimaš denarja/časa vlačit po sodiščih potem je rezultat enak pa če imaš tisto potrdilo ali ne. Če pa zadeva pride na sodišče ni pa spet nobene razlike al je tist papirček podpisan al ne. Podatki na njem so enaki in jih je enako možno preverit. Tisti podpis je zgolj način kako paranoičnim bedakom pobrat 2€.

Seveda, moraš vedet in ker si človek ne more zapomniti ravno vsake transakcije, naroči potrdilo o transakciji.

Ali pa ga natisne na spletni banki in si prihrani potne stroške, čas za obsik banke in strošek potrdila. Informacije na potrdilu pa so identične.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlaY0 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Hja potem že komplicira. Če nakažeš do 9 h zjutraj, bo imel do konca delovnega dneva na računu. Če se nič ne zaplete, najkasneje tam enkrat po 13h. Če je ista banka, pa praktično takoj. Sam večje zneske enostavno plačam v elektronski banki in pošljem printscreen v dokaz, pa še nisem imel problema s predajo nakupljenega na licu mesta, četudi je bilo plačano na ta način le pol ure prej. Pa imam kar dosti izkušenj, tako kot s.p., kot tudi čisto privat z zneski nad jurja.

No, jaz sem pa že imel problem. Naslovnik ni dobil denarja, banka pa je zatrjevala, da je izvedla transakcijo. Naša veleopevana NLB, da smo precizni. Prek Klika sem izvedel takrat še SWIFT nakazilo v tujino. V spletni formular sem vpisal vse podatke pravilno in tudi na potrdilu je bilo vse pravilno. Tudi kasneje ko sem pogledal transakcijo, je bilo še vedno vse pravilno. Po enem mesecu sem zahteval od banke originalen SWIFT izpis in ko sem ga po enem tednu potem končno tudi dobil, je bil na moje začudenje na njem napšačen sklic. Ena številka je bila napačna, se mi zdi da 1 namesto 7 ali nekaj podobnega. Takrat sem dojel kako pri NLB potekajo elektronske transakcije... nekaj v stilu jaz izpolnim web formo na drugi strani to nekdo natisne, spravi v nek fascikel, zraven poskenira in pošlje nekomu drugemu, tam si ta drugi spet zadevo natisne in s papirja prepisuje v neko drugo elektronsko formo in se jasno zmoti. Jaz pa se naj zaradi takih bedarij vlačim po sodiščih??? Še dobro, da obstaja poravnalni svet pri zvezi bank, ki upošteva uradna potrdila bank o transakcijah in na podlagi teh ukrepa, da se tebi ni treba lajhat po sodiščih in plačevat Lakotnikov in podobnih...

St235 je izjavil:


LOL, in kaj tukaj pomaga podpisan pildek papirja? Če se nimaš denarja/časa vlačit po sodiščih potem je rezultat enak pa če imaš tisto potrdilo ali ne. Če pa zadeva pride na sodišče ni pa spet nobene razlike al je tist papirček podpisan al ne. Podatki na njem so enaki in jih je enako možno preverit. Tisti podpis je zgolj način kako paranoičnim bedakom pobrat 2€.

Ti kar LOL-aj v luno, me ne moti. Lahko si pameten, ker očitno še nikoli nisi nalete na podoben problem. Ko boš prvič, se boš drugače obnašal in postopal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

Pa kar nabijaš tja v tri. Ne govorim, da napake banke niso možne. Govorim o tem, da tisto potrdilo ki ga brezveze plačaš, ker nič ne spremeni in je več kot dovolj izpis iz speltne banke. če ti je to težko doumet pa se ne čudim, nad vsemi problemi ki jih imaš.

Lahko pa namesto nakladanja pojasniš, kaj bi bilo drugače, če bi plačal potrdilo?

BlaY0 ::

Ko prideš na šalter recimo na DURS, ker si zamudil rok za plačilo (ali pa si ga ravno ujel) in recimo obstaja nevarnost (zate) da bodo sprožili postopek izterjave, ali pa ti na podlagi neplačila ne bodo izdali kakšne listine, ti tisti print iz spletne banke (ki ga mimogrede lahko naredim doma v Libre Office-u kar sam) ne pomaga. Originalno potrdilo banke s štemplom in podpisom pa ti...

Saj ti pravim, ti pač operiraj tako kot misliš da je prav, jaz bom pa tako, da si bom prihranil eventuelno slabo voljo pa sva oba zmagala. Ti boš svoj prav potem zagovarjal na sodišču, jaz bom pa pil radler ob tromostovju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

Ko prideš na šalter recimo na DURS, ker si zamudil rok za plačilo (ali pa si ga ravno ujel) in recimo obstaja nevarnost (zate) da bodo sprožili postopek izterjave, ali pa ti na podlagi neplačila ne bodo izdali kakšne listine, ti tisti print iz spletne banke (ki ga mimogrede lahko naredim doma v Libre Office-u kar sam) ne pomaga. Originalno potrdilo banke s štemplom in podpisom pa ti...


in spet dvigneš takrat, ko rabiš, ne preventivno leto dni v naprej. Pač usekal si v meglo in se je težko s tem sprijaznit.

Tilen ::

BlaY0 je izjavil:

Ko prideš na šalter recimo na DURS, ker si zamudil rok za plačilo (ali pa si ga ravno ujel) in recimo obstaja nevarnost (zate) da bodo sprožili postopek izterjave, ali pa ti na podlagi neplačila ne bodo izdali kakšne listine, ti tisti print iz spletne banke (ki ga mimogrede lahko naredim doma v Libre Office-u kar sam) ne pomaga. Originalno potrdilo banke s štemplom in podpisom pa ti...

Saj ti pravim, ti pač operiraj tako kot misliš da je prav, jaz bom pa tako, da si bom prihranil eventuelno slabo voljo pa sva oba zmagala. Ti boš svoj prav potem zagovarjal na sodišču, jaz bom pa pil radler ob tromostovju.


Se ne bi rad hvalil, ampak ravno pri DURS sem že drugo leto zamudil s plačilom. Izračunal sem si zamudne obresti in že drugo leto (preračunano) nakazal 1 EUR več in še ni bilo problemov. Da bi jim pa nosil pildek, da sem res poravnal, ker se bojim izterjave zaradi zamude enega meseca, pa mi ne pade na kraj pameti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BlaY0 ::

S plačilom česa? Kaj pa če bi bile zamudne obresti 100 EUR pa še kakšna globa 500 EUR zraven? Bi potem isto razmišljal ali bi hitro odnesel pildek tja?

Tilen ::

Plačilo dohodnine recimo. Kakšna globa? So le z zakonom predpisane zamudne obresti katere sem poravnal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BlaY0 ::

Problem je v tem da je dosti stvari točno določenih (roki, obresti, globe in podobno) pa se v večini primerov tolerira prestopke zato ker ni dosti folka za izvajanje omenjenega oziroma bi stroški izvajanja imeli nasproten učinek. Potem se pa čisto slučajno nek postopek pelje tako kot je treba, se pa najdejo razni Vaskrsići, ki opravičujejo svoja dejanja s tem da do zdaj še nobenemu niso naredili takega sranja kot njemu.

Tilen je izjavil:

Plačilo dohodnine recimo. Kakšna globa? So le z zakonom predpisane zamudne obresti katere sem poravnal.

A misliš da DURS pobira samo dohodnino? Res da so pri pobiranju zelo neučinkoviti, ampak vseeno se ni pametno zezati z njimi, še posebej če nimaš dobrega odvetnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

aha, a ti se bojiš da boš ob hišo? Ja, vaskovič bi vse probleme rešil, če bi dvignil podpisano potrdilo potem, ko je poravnal dolg. Facepalm.

Looooooka ::

Pisno potrdilo(s Pošte in podobnih zadev) je pomojem dobro samo, ko plačujes drsavne obveznosti zadjo uro(mogoce dohodnino glih pred zaprtjem banke?) in znas met probleme ce zamudis oz firmi, ki je znana po posiljanju izterjevalcev, kljub temu, da so sami krivi(Telekom). Pa se to ti pomojem pomaga sele na sodiscu.

Nakazovanje kesa eni firmi/osebku cez mejo je pa ruleta tko al tko. Ti pac ves na ker racun si nakazal...in ta podatek je viden tudi z interneta. Screenshot z banke ti pa danes upostevajo ze skorajda vsi. Drugace gres pa na banko po izpis pa reces, da ga oni posljejo organom, ki naj bi se ukvarjali z nategom.
Jst osebno ne bi sel vec na pošto plačevati nicesar :)

bajsibajsi ::

Placal fizicno na eni izmed svojih bank direktno z racuna. Sem vprasal kako bi bilo v takem primeru v prihodnje najlazje urediti - kadar rabim potrdilo. Prijazna usluzbenka (SKB City park) mi je rekla, da lahko placam online kot obicajno, sprintam izpis in jim ga prinesem, da ga postempljajo.

BlaY0 ::

Looooooka je izjavil:

...Ti pac ves na ker racun si nakazal...in ta podatek je viden tudi z interneta...

Si prebral zgoraj kaj se je meni zgodilo? Nakazal sem na pravi račun, prek spletne banke je bilo videti vse OK, zajebal je pa en bančni šalabajzer, ki je s spletne forme narobe prepisal cifre za sklic v SWIFT nalog.

Senitel ::

In kako ti je v tem primeru pomagalo potrdilo?

BlaY0 ::

Pa še to za Lakotnika. Jaz pri večjih nakazilih vedno zahtevam potrdilo in to prek spletne banke. Pošljejo mi ga na dom po pošti. Košta pa pač 2 EUR in je ceneje, kot če bi se peljal na banko poštempljat onega, ki si ga sam lahko naprintam.

Senitel je izjavil:

In kako ti je v tem primeru pomagalo potrdilo?

Predložil sem potrdilo na poravnalnem svetu bank, ker NLB ni bila ravno kooperativna. Po posredovanju sveta sem potem od banke dokaj hitro dobil SWIFT slip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

St235 ::

In še vedno trobiš isto nisi pa odgovoril na osnovno vprašanje:

Kakšno razliko je v opisanem primer igralo to ali je papir podpisan ali ne? Razen seveda, da vsakič stran vržeš 2€.

BlaY0 ::

8-O Pa res nisem. Sem bil prepričan da sem. Naprintanega mi niso vzeli oziroma so mi rekli naj prinesem "original".

Dopuščam možnost, da bi danes vzeli tudi onega naprintanega, ker se je meni to zgodilo kakih 8 let nazaj. Definitivno naprintan ne velja nič (če nima štemplja) na upravnih enotah, občinah, CSD-jih in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

amigo_no1 ::

bajsibajsi je izjavil:

Placal fizicno na eni izmed svojih bank direktno z racuna. Sem vprasal kako bi bilo v takem primeru v prihodnje najlazje urediti - kadar rabim potrdilo. Prijazna usluzbenka (SKB City park) mi je rekla, da lahko placam online kot obicajno, sprintam izpis in jim ga prinesem, da ga postempljajo.

Zastonj :) ?

jype ::

amigo_no1> Zastonj :) ?

Neverjetno, ampak... Ja!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitstamp nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
12841512 (8678) buttcrack
»

Plačilo prek spletne banke

Oddelek: Pomoč in nasveti
212870 (1489) morosito
»

i: bančne transakcije v času vikenda

Oddelek: Loža
103068 (2524) Ijus
»

PayPal zavrnjena kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
245449 (4841) Miha 333
»

lahko cenzuriram bančni izpisek?

Oddelek: Loža
152741 (2381) Phantomeye

Več podobnih tem