» »

Blue laws

Blue laws

MrStein ::

Blue law @ Wikipedia
:O

(zakoni o prepovedih baziranih bolj ali manj na religijskih razlogih)

Sicer je nekaj teh zakonov bilo ukinjenih (komaj pred nekaj leti).

Po drugi strani smo mi hoteli to uvesti leta 2003...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
  • zaklenil: Mavrik ()

jype ::

Ne "mi", temveč naši katolibani.

Podpirali so pa seveda vsi konzervativci.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Dr_M ::

Ne katolibani, marvec normalni ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

jype ::

Normalni ljudje ne poskušajo drugim predpisat, kdaj lahko imajo odprto trgovino.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

PaX_MaN ::

Saj ta predpis je menda normalen:
Zakonska ureditev prepovedi obratovalnega časa prodajaln ob nedeljah in z zakonom določenih praznikih ne posega prekomerno v ustavno svobodo podjetništva in zato ni v neskladju z Ustavo.

:P
Mi smo to uvedl za kr lepi dve leti.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

Normalni ljudje ne poskušajo drugim predpisat, kdaj lahko imajo odprto trgovino.

Ja, in na koncu silijo voznike in zaposlene, da delajo max. samo 12 ur na dan. Kaj si mislijo!!! V anarhističnih pogledih ni tako. PREDPISOV NE SME BITI. Murray Rothbard @ Wikipedia Evo, misli tvojega anarho kolega, da se država nima kaj vtikovati v svobodno voljo človeka in omejevati svobodno voljo.

Problem je, da zaposleni delajo v nedeljo in tudi soboto do večernih ur. In plača je kljub temu med 650-750 EUR. Še lastnik ne zasluži, saj je vseeno, ali bi bil izkupiček večji v soboto namesto še nekaj v nedeljo. Namesto, da bi bili s svojo družino. Na Norveškem, Nemčiji, Avstriji, pravzaprav v večini držav so v soboto od pozno popoldne in nedeljo trgovine večinoma zaprte. In gospodarstvo dobro deluje.

Tudi v Jugoslaviji, kjer ni bilo katolibanov, so trgovine v soboto ob 12.00 zaprli in odprli zopet v ponedeljek.

Zopet anarhisti in neoliberalci nasprotujete vsem regulacijam. Začnete pri trgovinah, končate pri bankah. Mi pa seveda v bankrot.;(

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

reader ::

arnecan1 je izjavil:

Zopet anarhisti in neoliberalci nasprotujete vsem regulacijam. Začnete pri trgovinah, končate pri bankah. Mi pa seveda v bankrot.;(


Rajši bankrot kot nazadnjaški avtoritarni Stalin wannabeji, ki bi ljudem še v spalnico z rešpetinom gledali...

Oh, look, I also know how to do that!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

arnecan1 ::

reader je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Zopet anarhisti in neoliberalci nasprotujete vsem regulacijam. Začnete pri trgovinah, končate pri bankah. Mi pa seveda v bankrot.;(


Rajši bankrot kot nazadnjaški avtoritarni Stalin wannabeji, ki bi ljudem še v spalnico z rešpetinom gledali...

Oh, look, I also know how to do that!

Ja, zato pa so v Avstriji in Nemčiji v bankrotu.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

lambda ::

Normalno bi bil to boj za delavske pravice. Vse hvale in spoštovanja vreden. Ker pa slučajno sovpada z nedeljo, ki je tudi krščanski praznik, je pa to kar naenkrat katolibanski aktivizem.

Mavrik ::

Sploh ne vem kje začet pucat tole greznico. Dajte probat še enkrat - brez zmerjanja in nasedanja jypetu ter z dejansko debato.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič (strani: 1 2 3 453 54 55 56 )

Oddelek: Problemi človeštva
2757297492 (45336) starfotr
»

Referendum na nivoju EU?

Oddelek: Problemi človeštva
466732 (5105) AndrejO

Krizna situacija - poplacilo dolga - kako?

Oddelek: Loža
438120 (6547) r3dkv1c4
»

Zaposlitev ekonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5212262 (10759) mailer
»

Srebro in bron za Slovenijo na kemijski olimpijadi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
115452 (4689) Icematxyz

Več podobnih tem