» »

ADSL, kabel :'( Kaj storiti, če ne moreš nič storiti???

ADSL, kabel :'( Kaj storiti, če ne moreš nič storiti???

TriSiX ::

Ker živim bogu za hrbtom nimam kabla, ADSL pa ne dela, ker sem 6 km od DSLAM-a.

Ali je v SI morda kakšna ponudba dvosmerenga satelitskega linka? Ali karkoli kar ni čez 10.000 SIT/mes in vsaj 512/128 in dela 24 h/dan in ni kabel in ni DSL?

Jaz bom umrl, če ne bom dobil linka!!! :'(

MRtwister ::

ne. asdl je se mi zdi mozen do 8km od centrale(mora pa biti dslam).

Tody ::

Satelitski internet v sloveniji obstaja samo kolk stane pa nevem ! Poišči temo ki se je odvijala na to temo:D Drugače ti ostane še povezava v net prek radijskega oddajnika sam to je spet druga zgodba :))

Tr0n ::

Preselitev na drugo lokacijo.

upirna ::

:D A kakšen hiper hiter navaden modem pa ne obstaja? Tko, da bi mi vlekel z ene 15 kilo na sekundo. V šoli imajo tako narejeno, pa ne vem kako. Uf ker stavek:D

Tody ::

šole majo mislim da vode najte nisem pa prepričan

W|ndKiller ::

A kakšen hiper hiter navaden modem pa ne obstaja? Tko, da bi mi vlekel z ene 15 kilo na sekundo. V šoli imajo tako narejeno, pa ne vem kako. Uf ker stavek


tiste šole, ki nimajo adsl (po tanovem sponzorira MŠŠ) ali najetih vodov imajo 2kratni link isdnja (venomer povezani v net, plačajo pa hmm, tam okol 17 jurjev je določena cena - zadnjič se menil s profesorjem, ko sm skor popizdu ko povezava ni nikamor šla - vlka razlika med isdn in adsl :D :D )

.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

Mavrik ::

Šole majo najeto ISDN linijo z dvema kanaloma.

Sem se pogovarjal z enim učiteljom in sem zvedal da jim eden kanal plača ministrstvo, drugega (ki se vkjuči samo ko je za to potreba) pa šola sama,

Sergio ::

Kaj pa alternativa v obliki 100 mbit etherneta s strani Arnesa alli SiOLa za 60 jurjev mesečno? Je to šolam res tako prevelik strošek?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

roCkY ::

Po kakšnih vodih naj bi pa ta ethernet šel? Mislim da ni odgovarjajoče infrastrkture.

jRk0 ::

V oš je bil ISDN neki ja, v gim pa centru na ptuju pr nas pa majo kolko vem najete vode. Ker vlece naprimer dol 8kb/s, ampak to vsakemu, naprimer sestim ljudem...
You fuck up once, you loose two teeth.

W|ndKiller ::

pri nas v Posavju se mi zdi, da je samo 1 šola z adsljem in enih par z najetih vodom. Druge pa vse koristijo 2kanalni isdn preko Arnesa.

Ker vlece naprimer dol 8kb/s, ampak to vsakemu, naprimer sestim ljudem...ž


To je mal težko najeti vod, ker kokr jst vem najeti vod drži 10mega

8*6 =48kb/s
Ne vem no,...... :)
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

TriSiX ::

A mi želite povedat, da se naj preselim v šolo???;(

W|ndKiller ::

huml, skorajda, če imaš kake veze z hišnikom ti ni pol druge 8-)


Počakaj dokler ne pride ADSL v vas :P
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

TriSiX ::

Če bi imeli "hišnico" bi še nekak šlo, hišnik je pa zapilen.

Kar pa se tiče ISDN-ja na dveh kanalih je razmerje cena hitrost nesprejemljiva za navadnega smrtnika!!!

Kakšen link imajo šole, pa je v bistvu vseeno! Mulci in mulke itak nimajo kaj velikega dol za vlačit!

Tody ::

To o šolah je bil sam odgovro da ni spuer analognih modemov :))

bostjan11s ::

hemn ravno zadnjič sem zvedel od zveze radioamaterjev slovenije da je tud prek radiskih omrežij možen vstop na internet, zadeva je zelo malo znana ampak imamo najhitrejše radijske povezave na svetu baje

tak da vprašaj na zvezi te nič ne stane, vem pa da v MB so zadnjič na feriju neki demonstrirali in deluje BAJE ko hudič :))

TriSiX ::

To sem že slišal, a po mojih podatkih moraš biti član, za kar moraš narediti izpite! Opreme pa ne moreš kupiti, pač pa jo moraš sam skupaj zalotat! Sam ne vem ča bi to zmogel! Material baje stane cca. 100.000 SIT.

Prenosi so od 1-2 Mb! Mesečne naročnine ni, je pa le letna članarina za klub radioamaterjev cca. 5000 SIT! Je pa stvar baje ful občutljiva na vreme!

Klemenn ::

heh..pr ns v šoli...na ene 20 računalnikih..majo tlk kot jzst tle ; 2mb :P

OrkAA ::

Pri nas v šoli imamo okrog 30 računalnikov in z vsakega gre dol približno 150kb/s (tudi, če vlečejo vsi naenkrat)

^White^ ::

Cakaj, drugega ti ne preostane. Pa ne sekiraj se prevec :)

iElectric ::

V sloveniji je satelitski internet. Moj frend ga ma k je star 25 pa obvlada. Baje da morš nardit izpit za radioamaterstvo pol pa še velik znanja okol pcjev. Pa nardiš iz modema pa satelita si internet, k je ful hitr, baje da še hitrejši kot ADSL. Pa še zastonj je.

Zgodovina sprememb…

Kolos ::

domen555:
kje si to pobral, da je satelitski internet zastonj, (pred pol leta je še šlo prestrezanje podatkov) zdaj ni šans.

Letna naročnina pri Europeonline te pride 249 € in dobiš 2 GB na MESEC, prej je bilo 700 Mb vsak dan za download.
Tak če hočeš, kaj koristnega potegnit od SAT interneta, daš svoja 2GB na razpolaga drugim in sam nič dol ne vlečeš.
Brskanje s pomočjo satelita odpade, ker je predrago.
To , da pa prideš v to sharing community te mora nekdo priporočiti oz. moledovanje pri glavnih osebkih.
Se pa splača ker poseka ADSL na celi črti. ( konstantni prenos 256 KB ).

Dvomim pa da ima tvoj kolega dvosmerni satelitski internet.

mrTwelveTrees ::

heh, nekatere šole imajo 2 x ISDN linijo 128

sem pomagu priklaplat to na neki šoli v bližini Celja, smo naštimal ISDN ruter...
ah, ko se je cel klass usedu za računalnike, je bilo vse bogo, delal tko počas...

pač eni se ne zanjdejo oz. nimajo možnosti adslja ?
- ministerstvo za šolstvo in šport... kao

TriSiX: ce mas kakšnega soseda ki ima adsl... pa potegn kabel od njega... hmm
ali pa vzemi ISDN...

ali pa se dogovori z frendi/sosedi za wireles lan... vsak da neki (če maš to možnost)

Zgodovina sprememb…

Tody ::

drugač pa si dobi aprilske telekomunikacije internet čez električno omrežje up to 14 Mb/s

Tavher ::

Ali ve kdo mogoče kaj več o tem kar je omenil bostjan11s (internet preko radijske zveze)?
Na zvezi radioamaterjev slovenije namreč očitno ne odgovarjajo na elektronsko pošto.

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radijska povezava do interneta?

Oddelek: Omrežja in internet
151781 (1342) Ex0rC|5t
»

Ko je internet <i>zares</i> hiter

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
172434 (2434) MRtwister
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379392 (6451) AlienRex
»

Podrazitev telefona....

Oddelek: Loža
431869 (1120) Spajky
»

ADSL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816532 (4925) wind

Več podobnih tem