» »

ADSL?

ADSL?

«
1
2

Elemen_T ::

Baje bo Telekom kmalu uvedel to storitev...
Vendar me na moč muči zakaj zavola se moraš pred tem priklopit na ISDN...potem šele na ADSL?...Drugače pa bo zadeva silno zanimiva. Prenos bo hitrejši kakor preko kabla...tudi mesečna naročnina baje ne bo presegla kabeljske.

Lp.

Hojne ::

Jst mam ISDN 1 teden in sm ga sam zato naroču, ker bom pol uzel ADSL. Monter mi je reku, da bo omejen prenos na 256kbps/sec, kar znaša 32k/sec Kdor ma možnost dobit kabl, naj se takoj zagrebe dokler še gre, mi v hišah smo ga itak pušnl.

PaJo ::

Storitev bo zacetku naslednjega leta ziher dostopna, samo zal ne povsod po Sloveniji
Cena bi tudi naj bila spremnlljiva, hitrost bo pa itak omejena:)
Kar se pa tice vezave na ISDN je pa fora samo v marketingu, ker pac morajo se kaki ISDN paket prej prodat, preden zacnejo ADSL trzit:) Ker v osnovi ADSL se lepse deluje z analogno liniko kakor z ISDN, ker ISDN malo moti ADSL Pac nas telekom a ne
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

whatson ::

Vse to je lepo in prav...
Kaksna bo pa cena?:))

LuiIII ::

Hej Hojne jaz ne vem a je z mojo hiso kaj narobe.8-O, ampak definitivno ni blok. Na kabel so me pa pred dvema tednoma navezal

PaJo ::

Cena???

To je tu zdaj vprsanje;((

To baje se sami Telkomci ne vedo kak bi naj mi:D
V glavnem pocakajmo do novega leta pa bomo vse videli:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Elemen_T ::

Cena naj bi bila podobna ceni ISDNja...vsaj tako je bilo na začetku v razvitih državah kot je npr. Nemčija.

whatson: ISDN so pa jajca....ne zato ker je ISDN vendar zato ker ni vreden dinar.

Lp

XCT ::

Komaj čakam da telekom dobi konkurenco, pa bomo potem videli cene in o njih razpravljali. Potem ne bo več govora o ceni ampak še samo o hitrosti.
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

Elemen_T ::

Točno tako...cene čez 1 leto bodo popolnoma drugačne.....vendar to čez (vsaj) 1 leto.

Lp

PaJo ::

Hm... Verjetno bomo se malo dlje cakali kod eno leto, ker poglej si Nemcijo je ze 3 leta od zgube monopola pa sele zdaj orenk ostali operaterji kaj dosegajo procentov trzisca>:D

Jaz sem zemraj optimist in tudi zdaj upam da bo slo le na bolje in ne vec na slabse:D:D:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Bajo1 ::

Za koliko točno pa je manjsi prenos pri ADSL če gre za nadgradnjo z ISDNja namesto z navadnega priključka???

Igor ::

ni nobene razlike
adsl je bil narjen za hiter internet IN ISDN NI POGOJ teoreticno
pri nas si pac smeksi in so rekl da ne bos mel adsl ce nimas isdn ...
kapis ?

Igor ::

aja pajo ce dajo adsl /flat isdn za 10k na mesc je men cist gut ...
pa pomoje se velik drugim tut ..

Bajo1 ::

ja to vem sam se mi zdi da sem enkrat ze bral na netu neki okol tega kjer je bilo navedeno da je prenos mal manjsi ce je adsl bil nadgrajen iz isdn - to so ble sicer malenkostne razlike

Elemen_T ::

Naročnina definitivno ne bo 10k sit./mesec...ampak max. 7k...mogoče bo na začetku toliko a teško verjamem...pa tudi prenos je kar pošten (če bo tak kot v Nemčiji presega 50kb/s).

Lp

PaJo ::

Saj jaz sem tudi popolnoma zadovoljen ce mi dajo za 10 jurejv na mesec flatrate in magari samo 10kb/s, samo da sem jaz lahko non-stop na netu, potem mi je pa res vseeno ce nko stvar dl-jam 10min ali 1 uro:D

Ja no.. Telekom bo ziher ADSL fajn omejli, vsaj to osnovno varjanto(ki bo verjetno za 7 jurjev), ce bos pa hotel kaj vec bos pac vec placal, cisto logicno. Samo je potle tu se en blem, namrec kdo bo potem zelel se najete vode met:D
No ja... pocakmo pa bomo vidli, ker zankrat vsi se samo spekuliramo pa nix natancno ne vemo;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Elemen_T ::

hehe Pajo ti si pa cisto obsevan z ADSLjem...
Pred pojavom te storitve bo morda možen celo pretok preko elektrike...kateri naj bi sekundno prenašal vrtogalve števlike kb/ev.

Igor ::

jah kar se tice prenosa ne vem, samo teletv (ki ma kabel direktno preko siola) majo omejitve na 1,5mbit (okol 170k) dl in 256kbit (okol 40k) ul, tko da bi se spodoblo ce bi drzine na adsl podobno k drugac bo folk hitr slabe volje ratal (vsaj jest >:D) no ja bil bi cist zadovljen z 512 k gor/dol .. ce mas vecji limit samo hitrej disk nafilas :D
kar se pa tice adsl zamenjava za najete vode pa mislim de ne ker nimas fixnega ip ter bos mel zlo zlo mejhen ul ..

McNato ::

Jaz imam sicer drugačen občutek glede cene ADSLja. Že mogoče da bo treba Telekomu plačati 7000 SIT na mesec, vendar je to samo strošek za ADSL (kabel). K temi bo zagotovo treba prišteti tudi ceno, ki jo bo zaračunal internet provider (pa naj si bo to SiOL, S5, k2.net). Razen seveda za Arnes. Torej računaj še kakšnih 7000 SIT na SiOLu za flatrate. Verjetno se bo (zanimiva) zadeva začela pri cca. 15K SIT.|O

Elemen_T ::

Zakaj bi Siol računal še flat rate, le je to že flatrate (7kSIT)?

Igor ::

hmm cene za normalni telefon ostanejo enske kar zenese okol 4 k na mesec za isdn telefonsko narocnino pol pa se 7 k za net na adsl ...

PaJo ::

Tocno tko. Narocnian za telefon bo ista(3,5 jurja za ISND) potle pa polek siol 7 jurjev za flat:)

Kar se pa tice IP-jev pa mislim da bodo res dinamicni, ker bo verjetno PPPoE, ampak zagotovo bo tudi kaksna varjnata(kakor pri kabelskih operatejih), ker bodo ponudili polek tudi staticen IP, pac za malo visjo ceno, katera bo pa se zemeraj nizja kod za enakohiter najeti vod:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

shadow ::

heh pajo ... mal prevec si ti optimista ... ni vazn IP od PPPoE ... ce bi blo od pppoe odvisn, bi blo se bols da bi bil skos staticn IP ... fora je pac da ni govora da bojo ADSL mel staticn ip in pika ... zakaj ? ker potem se lahko poslovijo od misli da bo sploh se kdo kupu najet vod ... in res ... zakaj bi sploh ga ? najet vod kosta veliko veliko ... za ADSL bos pa ti dal cca 40k sit za prkluck in pol se vsak mesc recmo 10k ? aja ? za najet vod bi dal pa kasnih 50-100k sam za promet na mesec da sploh ne omenjamo napeljave pa tega sranja ... sicer pa poglej si cenik najetih vodov pr telekomu ... glej da bo res kdaj staticn IP na adslu ... mislm da jim se ni tok na bed da bi sploh pomislni na to ... kaj sele da bi to nardil ...

PaJo ::

Hehe... to si samo ti tako mislis:D

Amapk po moje bo ziher dal telkom tudi kaksen paket(ker jih bo po moje vec) kateri bo vseboval staticen IP in bo pac narocnian nanj recimo kakih 40 jurjev na mesec:D

No saj... saj pravim to so samo moje spkulacije zagotovo pa itak nihce od nas nix ne ve, ker po moje se telkomvci sami nimajo pojma kaj bi rad;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Jinxy ::

Dinamicni IP-ji sux do neba....dobis dostop do kaksnega FTP-ja na podlagi IP-ja in kaj ti to pomaga? natancno nic...

Se dobr, da vsaj kabelski operaterji (vecinoma) dajejo staticne IP-je :D

PaJo ::

Ja to mas prav ja, samo saj pravim upam da se bo dalo dobit tudi kaksen staticen IP:D

Je pa se tudi varjanta da pac ostanes non-stop povezan in mas skoz isti ip, samo ne smejo prkinjat zveze na vsakih 24 ur, kakor to recimo pocnjeo v Nemciji;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Elemen_T ::

1x na dan se linija reconneta pri ADSL...brez tega zaenkrat ne gre.

roro ::

Ali bodo ISDN telefoni in modemi delovali tudi na ADSL, ali bo treba vse zamenjat?

Tolip ::

ADSL nima veze z ISDN,to samo Telekomovci nekaj mixajo.ISDN ostane isto kot do sedaj in ti telefona ni treba menjat,zraven imaš pa še ADSL,ki je pa za internet.ISDN modema ne boš več rabil ,namesto njega je pa nekakšen ADSL modem,ki pa se priklopi na comp preko mrežne in je verjetno vključen v ceno priklopa.

andrej ::

glede dinamicnega IP-ja in reconnectanja vsakih 24 ur mislim, da ne bi smelo bit vecjega problema - odvisno od implemtacije IP stacka. Vsaj w2k ma tak, da najprej skusa od DHCP serverja dobit isti IP kot ga je mel prej, ce to ne uspe pol se zacne kolobocija za nov ip...

PaJo ::

Aja??? Ce pa je tako te pa tak cool:D
Ker ce naredis stvar tako da se takoj nazaj poveze ko te disconnecta mas zelo dosti moznosti da dobis tvoj stari IP nazaj a ne:D

Saj pravim upam na vse naj in tudi upam da se mi bo kaksna zelja v tej smeri tudi izpolnila:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sharac ::

Adsl bo po besedah g. Demsarja (nek model na telekomu ki je kontaktna oseba za adsl) pravi, da naj bi bil adsl available marca letos.

Neuradno: telekom naj bi omejil downstream na 1mbit (upstream nevem) siol pa med 256 ali 128 odvisno od prometa
Cena 8ksit telekomu ter 7k siolu.


ISDN je pogoj za adsl tudi zarad tehnicnega vidika in sicer skoraj 100% je napeljava, ki zmore isdn primerna tudi za ADSL tako, da je tudi to delni razlog (poleg selekcije strank seveda kajti telekom ima zelo omejene zmogljivosti za adsl po sloveniji - 5002 prikljuckov baje)

PaJo ::

Hm... od kod ti te informacije, so zaneslive ali je samo govorica?
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Igor ::

to kar je sharo napisal je tocno ..
te se je dal zvedet iz cajtngov pa intervjujev
SAMO kva je z prikljucnino, ker tko k un prav da bo 130k pol nav to noben normaln kupu ... samo jest le mislim de je to nategovanje ker pri prikjucitvi adsl ne nardijo nic ..

andrej ::

teh 130k je res malo sumljivih. Mogoce pa so mislili, da je eno-letna narocnina ze vracunana:D

Igor ::

heh andrej sm tut ze jest mislu to ..
drugac pa je tko najprej je blo recen da bo prikljucnina 30k in bos mel modem v izposoji (to razlozi 5k drazjo narocnino na mesec) plus to jasno placas neki dnarja siolu, zdej je pa mogoce tko da bo treba modem kupit in ker bojo jasno prodali najdrazji modem bo pac cena unih 30k pa se ene (ne vem kolk bi kostal adsl modem) 60-80k ?
pol smo pa ze tam ..


PaJo ::

No samo vseeno oni nemrejo racunat tako velike cifre, no ce bi bila narocnina se tu polek za eno leto pol bi ze slo, ce pa ne pa je absolutno previsoka cifra;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

ce pa gledas, da je 5002 prikljuckov in se ze mi tepemo kdo ga bo mel si oni lahko zmislijo kako ceno hocejo da dobijo teh 5002 not. Ce bi se naslo 5000 folka ko bi placali 200k bi tudi to racunali...:D

ABX ::

Statični IP se mi zdi da si ga lahko sam zrihtaš če imaš router.

kuky ::

to ti velja samo notranjo omrezje ,router ima se vedno dodeljen ip od providerja (siol:P

ABX ::

Mah nekje sem bral članek (ne najdem več linka) kjer je tip razlagal na kakšne način si lahko zrihtaš statični ip če it ga ISP noče dodelit.

miranpozar ::

Kolega, ki dela na Telekomu na dobrem položaju, sem prosil naj mi kaj pove o tem ADSLju. Evo vam copy/paste maila:

*****
Če se ne motim, sem ti obljubil novosti glede flat rate dostopa. No, zgleda da bomo ADSL kmalu testirali v Kopru. Priključnina bo okoli 40000 SIT (modem+priključek), naročnina pa 7000-8000 SIT na mesec (neomejen dostop, to je skupna naročnina SIOL + Telekom). Prenosna hitrost bo 1Mb/s od SiOLa (poštni strežnik) in 250 kb do SiOLa. Izven SiOLa bo hitrost 250 kb/s (tujina), bodo pa na voljo različni paketi z različnimi hitrostmi. Zgleda, da bo (na začetku) ponudba vezana na ISDN, torej moraš biti ISDN naročnik, da lahko naročiš ADSL, SiOL ne namerava ponuditi statičnih IP. To so vse predvidene cifre, ki sem jih slišal na seminarju.
*****

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Elemen_T ::

Zanimivo.!
Vendar se mi čudno zdi da se o tem nič ne govori v medijih...
miranpozar: Mogoc ves okvirno kdaj bo to na gorenjskem?

McHregec ::

komi čakam adsl

Jake ::

ADSL na Gorenjskem??
So bili zadnjič Telekomovci pri mojih starših, ko so jim prišli servisirat ISDN in sem jih vprašal kako je z ADSL in so mi rekli, da bo v dveh do treh mesecih, ampak možno ga bo dobiti samo največ 4 kilometre od centrale in to v našem primeru (Preddvor) od kranjske centrale, tako, da bo zgleda najprej omejen samo na mesta.
Cena: 3000 SIT za ADSL kabel, 4000 SIT za SIOL, omejeno bo na 1 mb domači promet in 256 kbps mednarodni promet. Pomojem za to ceno kar spodobna hitrost.

Jake ::

Oprostite ker floodam, ampak še nekaj sem pozabil. Priključnina bo 30k oziroma 40k, mi je številka ušla iz glave.

|ViPeR| ::

A kdo ve če bo ADSL tudi na Jesenicah?
Neki sem slišal, da bo centrala v Mostah al pa v Žirovnici ampak to je več kot 4-5 km delč:'(.

lp

Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

Elemen_T ::

Stavit grem da bo še letos skoraj povsod po SLO možnost ADSLja. Mogoč ravno ne nekje v zakotnih vasicah vendar v jesenici in podobno ap 100%

boha ::

enkrat je bilo nekje objavljeno katere centrale pridejo v upoštev v prvem planu in koliko priključkov na centralo bo možnih (vse skupaj 5k). ljubljana bo pokrita na vseh koncih (9), maribor (3), po eno pa ptuj, celje, velenje, kranj, nova gorica, koper, novo mesto in murska sobota...

če so pa vmes kaj spremenili, pa ne vem...

PaJo ::

Ja taksi so bilo nacrti Telekoma za prvo fazo, katera bi se naj zacela ze septembra oz. oktobra lansko leto, zdaj pa upam da so ze kaj vec naredili, saj baje stane nadgradnaj centrale le dobrih 1500DEM, edino verjetno je blem kapaciteta povezave doticne centrlale, ker je mogoce centrala na presvohnem vodu, kateri ne sfolga vec kod tefonske priklucke. To jaz samo domnevam;( Upam da se motim:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali cabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534355 (3375) cbelica
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567882 (7882) Blue22
»

ADSL URADNE SIOL CENE (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
615400 (3839) Reso

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
231802 (1316) andrej
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
462465 (1808) Tr0n

Več podobnih tem