» »

Brezžična povezava računalnik - router ali router - router

Brezžična povezava računalnik - router ali router - router

neptun319 ::

Pozdravljeni,

Doma imam 3 WIFI routarje A, B in C (Routerja B in C imata nameščen dd-wrt firmware). V router A pride internet. Routerja A in B sta preko lan kabla povezana med sabo. Med routarjem B in C ni možno vzpostaviti žične povezave. Več informacij sledi na sliki. Rad bi, da bi računalnik 2. ki je povezan na router C imel internet dostop. Računalnik 2. ni možno povezati na router B, ker signal ni dovolj dober.

Zanima me:
1. Obstaja kakšen način, da bi brezžično med sabo povezal routerja B in C?
2. Obstaja kakšna možnost da iz računalnika 1. (žično, brezžično) povežem router C?
3. Obstaja kakšna možnost da vse routarje poimenujem isto (enak SSID)in imajo enako geslo? Torej da je v nastavitvah naprav samo ena nastavitev, ki ustreza vsem 3 routarjem in se lahko z vsemi povezuje?

Hvala za odgovore in vaš trud! :D

N4m31355 ::

b in c lahko povezes wireless v primeru da imata enak hardware in firmware
2. naceloma je motno. samo od kje bos dobil se 1 input interneta v 1. komp?

Mavrik ::

neptun319 je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me:
1. Obstaja kakšen način, da bi brezžično med sabo povezal routerja B in C?


Tehnologiji se pravi WDS in načeloma rabi ista / podobna routerja. Zavedaj da se routerja med sabo pogovarjata po istem kanalu, in ti povezava med njima odžira pasovno širino pri računalnikih - obenem pa vsi računalniki grejo preko te povezave tako da si na routerju C efektivno prepoloviš hitrost Wifija. Hitro tole nikoli ne bo - najdi način kako potegneš kabel ali pa uporabi powerline.

neptun319 je izjavil:


2. Obstaja kakšna možnost da iz računalnika 1. (žično, brezžično) povežem router C?


Ja, samo ne tega delati - je preveč problemov.

neptun319 je izjavil:


3. Obstaja kakšna možnost da vse routarje poimenujem isto (enak SSID)in imajo enako geslo? Torej da je v nastavitvah naprav samo ena nastavitev, ki ustreza vsem 3 routarjem in se lahko z vsemi povezuje?

Hvala za odgovore in vaš trud! :D


Če imajo routerji isti SSID ter nastavljeno zaščito (isti WPA, isto geslo) ti bodo naprave avtomatično roamale med njimi.
The truth is rarely pure and never simple.

glinik ::

Naredi bridge med routerjema. Z omenjenim softwerjem se to lepo naredi. Meni deluje nekaj takšnih konfiguracij kar zanesljivo.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

neptun319 ::

glink hvala! za to rešitev sem že slišal. Si delal po tem? http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Cl...
Pa lahko potem narediš wireless povezavo med sekundarnim routerjem (ki je brezžično povezan z primarnim) in računalnikom? Če imaš kakšen pameten link bi se priporočal. :D

glinik ::

Ja, po tej metodi.

Če ti ne bo uspelo po teh navodilih imaš kar nekaj čudovitih Guido v na YouTube od uporabnikov, ki so posneli zadevo step by step.

Imaš še moznost tomato firmware, ki bi naj bil bil bolj prijazen oz. Lazji uporabniku. Se boš že sam odločil.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

ropo009 ::

Sem začel novo temo, pa so me preusmerili na to. In če lahko tukaj postavim vprašanje.

Tudi sam razmišljam o povezavi ruter preko wifi do drugega ruterja.

Torej, če se na osnovni router povežem z 11g imam teoretično 54Mbps.
Če se povežem na drugi router imam do njega 11g in spet teoretično 54Mbps,
Routerja sta med seboj tudi povezana z 11g in 54Mbps?

Ampak vmes vseeno gredo biteki v 'izgubo', tako da na koncu ne dobim
teoretičnih 54Mbps ampak precej manj.

Koliko je potem približna hitrost na koncu, in kdo je tisti, ki največ odvzame.

SeMiNeSanja ::

Odvisno od tipa routerja. Če je single-radio (kar jih je večina cenejših), potem na istem kanalu komunicira z drugim routerjem in s tvojim računalnikom. Vsi skupaj si delite tistih teoretičnih 54Mbps. Torej to teoretično pomeni, da se ti v takem scenariju prepolovi prepustnost. Če imaš internet s 4Mbps, to ne boš občutil. Če pa imaš 50Mbps, ali pa bi rad pretakal velike datoteke z enega na drugi računalnik, se bo pa zadeva krepko poznala (še toliko bolj, če je tudi drugi računalnik na WiFi).

ropo009 ::

Ja oba routerja sta single in največ 11g.

Se pravi, da si vse wifi povezave ki gredo na en router delijo
54Mbps. Torej dve wifi klienta in vsak dobi 27 (če sta oba polno
obremenjena)?

SeMiNeSanja ::

ropo009 je izjavil:

Ja oba routerja sta single in največ 11g.

Se pravi, da si vse wifi povezave ki gredo na en router delijo
54Mbps. Torej dve wifi klienta in vsak dobi 27 (če sta oba polno
obremenjena)?

Če router ni povezan naprej na drug router - potem se tudi ta povezava tepe za svoj kos pogače znotraj tistih 54Mbps.... S pomočjo QoS, se da malo poštrikati, komu boš dal večji kos pogače, vendar pri 54Mbps je ta že tako pogosto premala. Zato se pa stremi k vse prepustnejšim protokolom, tja do ac standarda, ki ponuja bistveno večjo 'pogačo'...

Mavrik ::

Okej, prvo kot prvo je nekako takole:

Realni strop za enega klienta na t.i. "54Mbit" 802.11g omrežju je tam ranga 25-30Mbit. Kaj več ne boš dobil niti na čistem etru. No, zdaj pa se zavedaj da si cel kanal (torej tistih 25-30Mbit) deliš z VSEMI ljudmi na tistem wifiju in če začnejo vsi hkrati oddajat se zadeve močno upočasnijo (pozor - ne potalajo se čisto enakomerno ker se gre za dokaj adhoc ureditev in se postaje med sabo motijo).

In zdaj, ko se ti odločiš zvezati dva routerja še med sabo z WDS, se moraš zavedati da mora potem drugi router po ISTEM kanalu prenašati in ponavljati _vse_ pakete namenjene navzven še enkrat po istem kanalu da pridejo do drugega routerja. No in zdaj se spomni zakaj to sploh delaš - zato ker imaš že v štartu slab signal do prvega routerja na kablu. Tako da realno lahko pričakuješ tam prepolovitev zmogljivosti ki si jo prej imel do točke kjer je postavljen nov router.

Pod črto - WDS dela grozno. Če se le da, _na vsak način_ potegni kabel ali pa daj tisto malo denarja za 2 PowerLine adapterja (imaš modele ki imajo že wireless AP vgrajen) in bodo zadeve BISTVENO boljše delale.
The truth is rarely pure and never simple.

SeMiNeSanja ::

Zadeva postane še bolj zabavna, če se ti še kakšen sosed vmeša v vso zgodbo in svoj accesspoint nastavi na isti kanal, kot ga imaš ti (in to ugotoviš šele čez pol leta...)...

BorutK-73 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Zadeva postane še bolj zabavna, če se ti še kakšen sosed vmeša v vso zgodbo in svoj accesspoint nastavi na isti kanal, kot ga imaš ti (in to ugotoviš šele čez pol leta...)...

Pametni telefon in app za WiFi kanale in točno bos vedel kateri kanali so prosti.

SeMiNeSanja ::

BorutK-73 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Zadeva postane še bolj zabavna, če se ti še kakšen sosed vmeša v vso zgodbo in svoj accesspoint nastavi na isti kanal, kot ga imaš ti (in to ugotoviš šele čez pol leta...)...

Pametni telefon in app za WiFi kanale in točno bos vedel kateri kanali so prosti.

Ne se bat za mene - jaz to že vem. Problem so takšni uporabniki, kot OP, ki šele odkrivajo, kako te zadeve sploh delujejo. Jaz imam bolj problem najti kanal, na katerem jih ni že preveč gor (hvala bogu, da je 5Ghz čisto prazen!).

ropo009 ::

Hvala za nasvete.

Če potegnem črto, je najboljša rešitev, da poskusim skozi steno
narediti luknjo, potegnit kabel in tam namestit router.

To okrog kanalov sem se naučil nekaj mesecev nazaj, tako da sem z
obstoječim ruterjem na 1 (6 in 11 sta zelo polna).

Edino s temi 54Mbps si nisem bil čisto na jasnem kako je v primeru povezave
dveh routerjev, zato sem tudi spraševal.

Sicer pa sem že gledal routerje, ki imajo 11n in čimvečjo prepustnost,
pa še giga lan, in seveda bosta dva, če se le da enaka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost 72.2 Mb/s, zakaj ne 100 Mb/s, 150Mb/s

Oddelek: Pomoč in nasveti
223142 (2689) BlaY0
»

NAS ds212j hitrost prenosa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
509239 (8271) BlaY0
»

WiFi Access Point z 802.11n in 100Mb/s LAN

Oddelek: Omrežja in internet
62399 (2241) ...:TOMI:...
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273184 (2892) ali3n
»

Brezžični router na T2

Oddelek: Omrežja in internet
194199 (3971) trnvpeti

Več podobnih tem