» »

UTorrent upočasni uporabo surfanje po internetu

UTorrent upočasni uporabo surfanje po internetu

abaximan ::

Zanima me nekaj v zvezi z torrenti oziroma z UTorrentom. Speedtest mi pokaže rezultat da download blizu 9,5-10mb, za upload pa blizu 0,8-1mb.

Kadar downloadam kakšne datoteke direktno iz interneta, se to niti ne pozna pretirano. Kadar pa mi dolvlečenje na Utorrentu leti več kot 500kb/s ali blizu 1mb/s pa internet dela izredno počasi. Glede na speed test pade na manj kot 1MB downloada. Zadeva ima po moji kmečki logiki torej 8mb lufta ;). Na optiki ki jo imam v pisarni teh težav nisem nikoli imel, tukaj na kmetih pa nimamo optike in sem za ceno hitrejšega interneta odrekel tudi ip televiziji..no tako in tako tisto kar potrebujem lovi antena :)

Saj vem, da se da omejit download na Utorrentu, prav tako lahko to naredim na routerju s QoS in s nekaterimi programčki. Mene samo zanima kam ta prenos gre? A mi lahko kdo obrazloži to razloži bolj laično. Nekaj sem tudi bral o tem, da se na eni izmed omenjenih zadev omeji število povezav, samo tukaj pa nisem več vedel kaj točno berem ;) Mogoče še kakšen nasvet.

LPA

Mesar ::

Your turn to burn!

abaximan ::

Mesar je izjavil:

Data rate units @ Wikipedia


Se opravičujem, ampak v svoji laičnosti si nisem povsem na jasnem kaj naj s to tabelo? ;) ali pa sem mogoče samo napačno postavil vprašanje.

Kolikor vem je 1MB 1024kb...a je tko? Po tej logiki je 10mb 10240kb. Če se motim me popravi.

Mene samo zanima kam gre razlika, če meni torrent downloada z npr 900kb/s vsega prenosa skupaj pa imam 10240kb/s oziroma 10mb/s. Kam gre 9340kb? Mi lahko mogoče posreduješ še kakšno povezavo, kjer je obrazloženo to. A sem mogoče kaj sfalil a torrent in Speetest.net ne uporabljata istih enot ali kako?

LPA

Siddh ::

Internetni ponudnik navede podatke v megabitih, torrent odjemalci pa kažejo podatke v megabajtih. 1 bajt = 8 bit.

B se načeloma uporablja za bajte, b pa za bite.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

Pyromanic ::

Si prepričan da ti speed test kaže 9.5-10mb.
Daj screenshot, lahko, da ti imaš ti hitrost do 10 mbitov, kar pomeni da ti bo torrent snemal tam nekje do 1MB in to pokuri vso hitro na razpolago in zato potem dela tudi internet počasneje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pyromanic ()

s6c-gEL ::

Upload na full yabije download.

8 bitov (oglaševana hitrost s strani ispja) = 1 bajt.
10 mbit = 1.25 mb oz 1.1 zaradi overheada

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

abaximan ::

Pyromanic je izjavil:

Si prepričan da ti speed test kaže 9.5-10mb.
Daj screenshot, lahko, da ti imaš ti hitrost do 10 mbitov, kar pomeni da ti bo torrent snemal tam nekje do 1MB in to pokuri vso hitro na razpolago in zato potem dela tudi internet počasneje


Evo tako izgleda Speetest kadar je Utorrent v leru:



Potem pa še kadar utorrent dela:



pa še Utorrent prenos:


OK tole ni izpadlo tako kot sem hotel :) Kako pa se tule dodaja slike, ker očitno prek Dropboxa ne gre :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abaximan ()

s6c-gEL ::

V UT imaš scheduler, v urah ko uporabljaš pc omejiš dl/up.

black ice ::

Hjoj. Po kateri povezavi predvidevaš da Utorrent pretaka podatke?

Analogija: Imaš cev, skozi katero lahko pretočiš največ 1 liter tekočine na sekundo (tvoja internetna povezava). Kaj misliš, da se zgodi, ko skozi njo že pretakaš maksimalno količino tekočine (Utorrent) in po vsej sili hočeš zliti skozi njo še liter iz neke xy posode (speedtest)? Polil boš nekaj tekočine (počasen internet). Štekaš?

abaximan ::

No upam, da je tole zdaj tako, kot sem si predstavljal :)

Normalno:
[img]http://shrani.si/f/2k/6P/1B54Yz0p/norma...

Kadar Utorrent dela na polno, pa še torrent PrtScr
[img]http://shrani.si/f/3T/Df/2tiSdqjX/dowbl...
[img]http://shrani.si/f/3m/Zf/3MACJVu4/utorr...

black ice ::

Sem videl slike že prej. To je normalno. Omeji hitrost v utorrentu.

abaximan ::

black ice je izjavil:

Sem videl slike že prej. To je normalno. Omeji hitrost v utorrentu.



V bistvu vem, da je to normalno. Zanima me samo kaj se zgodi z razliko. Se mi pa zdi, da sem dovolj jasno napisal kaj me zanima ;)

Mesar ::

Mesar je izjavil:

Data rate units @ Wikipedia


900 kB/s to 7.2 Mbps
900 (kilobytes / second) = 7.2 Mbps

1 Mbps = 125 kB/s (kilobytes / second)

speedtest.net ti kaže hitorsti v Mbps, utorrent pa v kB/s

Unit symbol: bits (bit) vs bytes (B)

The ISQ symbols for the bit and byte are bit and B. In the context of data rate units, one byte consists of 8 bits, and is synonymous with the unit octet. The abbreviation bps is often used to mean bit/s, so that when a 1 Mbps connection is advertised, it usually means that the maximum achievable bandwidth is 1 Mbit/s (one million bits per second), which is 0.125 MB/s (megabyte per second), or about 0.1192 MiB/s (mebibyte per second). The IEEE uses the symbol b for bit.


Torej razlike praktično ni, ker če ti utorrent prileze do 1250 kB/s (10 Mbps = 1250 kilobytes / second) si že pokuril celo povezavo. Nekaj pa še imaš izgub, ker nimaš idealnih pogojev pa ker imaš še kaj druga kot torrente v mreži...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

bond007 ::

Cela znanost pol iz tega, ker op ne loči med b in B.

Mesar ::

Je samo marketing... lahko primerjaš približno tako, če ti prodam 1 kg govedine al pa 2.2 lbs govedine... v katerem primeru dobiš več? :))

PS: 1 kilogram = 2.2 lbs ;((
Your turn to burn!

abaximan ::

Mesar je izjavil:

Mesar je izjavil:

Data rate units @ Wikipedia


900 kB/s to 7.2 Mbps
900 (kilobytes / second) = 7.2 Mbps

1 Mbps = 125 kB/s (kilobytes / second)

speedtest.net ti kaže hitorsti v Mbps, utorrent pa v kB/s

Unit symbol: bits (bit) vs bytes (B)

The ISQ symbols for the bit and byte are bit and B. In the context of data rate units, one byte consists of 8 bits, and is synonymous with the unit octet. The abbreviation bps is often used to mean bit/s, so that when a 1 Mbps connection is advertised, it usually means that the maximum achievable bandwidth is 1 Mbit/s (one million bits per second), which is 0.125 MB/s (megabyte per second), or about 0.1192 MiB/s (mebibyte per second). The IEEE uses the symbol b for bit.


Torej razlike praktično ni, ker če ti utorrent prileze do 1250 kB/s (10 Mbps = 1250 kilobytes / second) si že pokuril celo povezavo. Nekaj pa še imaš izgub, ker nimaš idealnih pogojev pa ker imaš še kaj druga kot torrente v mreži...


Hvala...samo to me je zanimalo :) Nisem namreč povsem razumel vseh teh vrednosti in razmerij, sicer pa teh zadev nekako ne potrebujem vedet v vsakdanjem življenju.

Zdaj bom pa ful pogumen in si dovovoli vprašati še eno vprašanje...čemu pa je potem kopiranje iz USB na HD ali HD na HD potem primeljivo Utorrent prenosu? Je tako?

black ice ::

abaximan je izjavil:

black ice je izjavil:

Sem videl slike že prej. To je normalno. Omeji hitrost v utorrentu.



V bistvu vem, da je to normalno. Zanima me samo kaj se zgodi z razliko. Se mi pa zdi, da sem dovolj jasno napisal kaj me zanima ;)

Vsak sodelujoči v tej temi ti poskuša razložiti, da ni ostanka, ker z utorrentom pokuriš celotno povezavo.

abaximan je izjavil:


Zdaj bom pa ful pogumen in si dovovoli vprašati še eno vprašanje...čemu pa je potem kopiranje iz USB na HD ali HD na HD potem primeljivo Utorrent prenosu? Je tako?

Ne. Odvisno od hitrosti USB vodila in vodila, na katerem je trdi disk.
http://superuser.com/questions/138845/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

abaximan ::

black ice je izjavil:

abaximan je izjavil:

black ice je izjavil:

Sem videl slike že prej. To je normalno. Omeji hitrost v utorrentu.



V bistvu vem, da je to normalno. Zanima me samo kaj se zgodi z razliko. Se mi pa zdi, da sem dovolj jasno napisal kaj me zanima ;)

Vsak sodelujoči v tej temi ti poskuša razložiti, da ni ostanka, ker z utorrentom pokuriš celotno povezavo.


Saj se napisal, da sem laik. Verjetno bi lahko jaz na kakšnem drugem področju zase povsem jasno razlago dajal, pa marsikomu ne bi bilo jasno o čem govorim. Ne moremo vsi vsega vedet, ni tako :( ? Mi je zadnja Mesarjeva obrazložitev razjasnila, kar me je zanimalo.

Mesar ::

abaximan je izjavil:

Mesar je izjavil:

Mesar je izjavil:

Data rate units @ Wikipedia


900 kB/s to 7.2 Mbps
900 (kilobytes / second) = 7.2 Mbps

1 Mbps = 125 kB/s (kilobytes / second)

speedtest.net ti kaže hitorsti v Mbps, utorrent pa v kB/s

Unit symbol: bits (bit) vs bytes (B)

The ISQ symbols for the bit and byte are bit and B. In the context of data rate units, one byte consists of 8 bits, and is synonymous with the unit octet. The abbreviation bps is often used to mean bit/s, so that when a 1 Mbps connection is advertised, it usually means that the maximum achievable bandwidth is 1 Mbit/s (one million bits per second), which is 0.125 MB/s (megabyte per second), or about 0.1192 MiB/s (mebibyte per second). The IEEE uses the symbol b for bit.


Torej razlike praktično ni, ker če ti utorrent prileze do 1250 kB/s (10 Mbps = 1250 kilobytes / second) si že pokuril celo povezavo. Nekaj pa še imaš izgub, ker nimaš idealnih pogojev pa ker imaš še kaj druga kot torrente v mreži...


Hvala...samo to me je zanimalo :) Nisem namreč povsem razumel vseh teh vrednosti in razmerij, sicer pa teh zadev nekako ne potrebujem vedet v vsakdanjem življenju.

Zdaj bom pa ful pogumen in si dovovoli vprašati še eno vprašanje...čemu pa je potem kopiranje iz USB na HD ali HD na HD potem primeljivo Utorrent prenosu? Je tako?


Načeloma ne, ker tam dosegaš hitrosti od recimo 20 MB/s (20 MB/s = 160 Mb/s) do 120 MB/s (120 MB/s = 960 Mb/s)

ponudnik interneta pa ti prenos omeji na 10 Mb/s (1.25 MB/s = 10 Mb/s)
Your turn to burn!

hojnikb ::

Stvar se še bolj zakomplicira, ko upoštevaš, da kilo ne pomeni vedno 1024 :)

tl;dr 10Mbit linija ti more prenašat cca 1.15-1.20 MB/s v praksi (ko odbiješ vse overheade)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447376012 (51623) Tero
»

Razložitev T2-ja(T4-optika)

Oddelek: Omrežja in internet
324190 (3040) gregor_m
»

uTorrent in Telemach

Oddelek: Programska oprema
295418 (4525) poweroff
»

kvaliteta internetne povezave?

Oddelek: Omrežja in internet
172522 (1998) Flux
»

Test hitrosti ADSL preko spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
256836 (6243) [Eraser]

Več podobnih tem