» »

Brezžični router na T2

Brezžični router na T2

matobeli ::

Pozdrav!
Na T2 optiki bi rad postavil brezžično omrežje, gledal sem tale router http://www.mimovrste.com/artikel/247001... pa me zanima ali bo deloval normalno? Zanima me tudi kako zakomplicirano je nastaviti tak router, seveda bi hotel spremeniti tudi geslo

Lp

jRk0 ::

You fuck up once, you loose two teeth.

matobeli ::

a je veliko boljši? ker tisti moj ki sem ga izbral podpira 300mbps, tale linksys pa samo 54mbps

jRk0 ::

ja, niti nimas mrezne take, ki ti bi 300mbps podpirala, niti to realno nikoli (tudi s taksno mrezno ne bo). ampak ko ti bo vsaki dan mrknil router pa bos mogo resetirat, bos pa klel hudica =) ta linksys NIKOL ne crkne, pa lahko mas kolko ces prometa skoz ves cas. pa se tp linki delajo kake spame/blokirajo druge naprave na switchu od t2. 100Mbit Wifi pa tezko da bos dosego kjerkoli
You fuck up once, you loose two teeth.

matobeli ::

mam pa mrežno ki podpira 150mbps

no dobro, me je zanimalo če je linksys res toliko boljši od ostalih(vedel sem da je, ampak za koliko), itak se bo uporabljalno mrežo samo za internet (10mbps) tko da nebo panike zaradi hitrosti.

bom počakal še kakšen drug komentar, ampak verjetno bo kar tale linksys navsezadnje

jRk0 ::

mamo doma se dost drazjega asusa, pa slabse dela (glede delovanja brez prekinitev - domet jep a res precej boljsi)
You fuck up once, you loose two teeth.

PacificBlue ::

Še moj glas za linksys..imam enak model doma in dela bp, tud domet je dober.
I’m out.
:3

St235 ::

Brez zamere ampak danes kupit wireless ruter b/g je naravnost butasto.

Vse brezžične mrežne kartice, ki jih kupiš danes so kategorije N in prenos podatkov je občutno hitrejši kot b/g.

Predvsem pa oba mešate brezžično in žično omrežje. JRK0 govori idiotizme da glava peče. Namereč 300mbps je brezžično omrežje po standardu N in ga podpirajo vse brezžične kartice izdelane po standardu N. 100mbps pa je hitrost povezave na kablu in jo podpirajo praktično vse mrežne (večina podpira že 1gbps).

Brezžično omrežje N seveda 300 mbps dosega samo v teoriji. Bolj realno je tam nekje okrog 150mbps, če razdalja ni prevelika. Čez celo hišo pa praktična prepustnost še vedno ostane okrog 50mbps. Router, ki si ga ti predlagal pa ima že teoretično prepustnost 54mbps. Tako da v praksi pričakuj 25mbps ali manj.

Če torej kupuješ router in boš uporabljal brezžično povezavo OBVEZNO vzemi N. Če boš pa kompletno omrežje gradil na kablih, potem pa raje poglej za modelom ki podpira 1gbps. Linksyson model je daleč od slabe, samo povozzil, ga je čas, ker gre za kake 4 leta star model.

matobeli je izjavil:

mam pa mrežno ki podpira 150mbps

no dobro, me je zanimalo če je linksys res toliko boljši od ostalih(vedel sem da je, ampak za koliko), itak se bo uporabljalno mrežo samo za internet (10mbps) tko da nebo panike zaradi hitrosti.

bom počakal še kakšen drug komentar, ampak verjetno bo kar tale linksys navsezadnje


Kakšna mrežna ti podpira 150mbps???? ker kot pišeš v prvem postu boš postavil brezžično omrežje. Tukaj pa sta trenutno v uporabi dva standarda za hitrosti. b/g, ki dosega 54mbps in N, ki dosega 300mbps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jRk0 ::

ker ful rabis 300mbit za net... prek lynksisa normalno delajo tudi 720p hd ripi, 1080p lahko tudi na N pozabis...in linksys testiratno DELUJE brez prekinitev ves cas 24/7.
You fuck up once, you loose two teeth.

St235 ::

Spet neumnosti kvasiš. b/g komaj komaj prenese 720p (kratke razdalje, brez zidov), medtem ko N v enakih pogojih brez težav prenaša 1080p. Seveda je to odvisno od kodekov in načina stiskanja.

Predvsem pa če imaš dve stene med routerjem in računalnikom boš hitro opazil prednost N omrežja. Nič nimam proti linksysu (delajo tudi routerje N). Imam pa proti neumnim idejam, da tako ali tako nobena kartica ne podpira 300mbps in, da je za internet dovolj teoretičnih 54mbps.

Kakor hitro pa imaš v hiši dva računalnika in bi želel med njima prenašati podatke pa boš zelo hitro videl kaj pomeni razlika med b/g in N.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bluefish ::

Avtor teme naj raje pove, koliko uporabnikov bo priključenih na mrežo in kake so razdalje. Do takrat je tale debata nesmiselna.

jRk0 ::

no, kar pridi k meni pogledat 720p iz sob v sobe. cist lepo dela na wrt54gl... in ja, sem bral gledal vec testov, kjer niti N ni prenasal 1080p normalno. In za linksysa nisem nikol reko, glede hitrosti, ta pac taksna je kot je. Ampak ker daje ceno okrog 50 eur, pol ves, da N za taki dnar ne bo v redu, ker niti b/g za tak dnar ne delajo v redu in nonstop prekinja (in govorim iz izkusenj), prav tako iz izkusenj govorim, da ljudje izklopijo routerje iz switchev/modemov in zacuda naenkrat tv-ji/telefonski vmesniki spet delujejo in linksys nikol ni skupna tocka tega.
You fuck up once, you loose two teeth.

matobeli ::

no nehejte se kregat, samo zanimal me je kater ruter je bolj zanesljiv in če ima t2 kakšno neumno sceno za priklapljat ruterje. omrežje se bo uporabljalao izključo za wireless in bo v blokovskemu stanovanju, more nest še na teraso ki je čez steno, tako da je radij 10m s parim stenam popolnoma dovolj.

ker pa vidim da imate vsi ravno toliko pojma kot jaz :) (oziroma nekateri še manj, 150mbps namreč max. podpirajo nekatere wireless kartice in ravno slučaj je da imam tako v prenosniku) se bom odločil kar za tega linksysa. obremenitev izključno z internetam bo že preživel nebom strimal fullHD preko nevemkakšne plazme v 1km oddaljen luksuzni vikend.

Mi je pa bolj pomembno da deluje 24/7. (ker dejansko ruter ni zame ampak za familijo od moje predrage in bi rad da deluje 100%)

ABX ::

Linksys WRT54GL ali zmogljivejši Asus wl-500gp v2.

Poceni routerjev ki ne podpirajo Tomato ne kupovat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Lonsarg ::

Mah bullshit, povprečen uporabnik ne rabi Tomato. Jaz sem hotel čim cenejši n router, ko mi je prejšni Asus Wl-500W crknil, pa tudi resetiral se je kdaj ta asus, sicer to bolj na 3 mesce recimo.

In imam sedaj točno tega, ki je v prvem postu link: TP-Link TL-WR941ND

Pa sem zelo zadovoljen, ni resetov, fajn hitrosti, dober doseg. Niti slučajno ga ne bi zamenal za WRT54GL, pa čeprav sem sprva bil zelo skeptičen, ker je res poceni. Kar kupi ga. Hitrost od n se pa še kako pozna za en računalnik, ker lahko iz mreže dostopa hitro in tudi kaj skopira od moje 3TB velke baze na serverju:) Pač za zične računalnike sem posebaj še gigabitni swith kupil, najprej nisem vedel da bom rabil, drugače bi kak router, ki ma že gigabitnega takrat kupil.

RuskiSnajper ::

Kup tega http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

eden od najbolših za denar , zelo tanek tudi , oblika in izgled tudi kul , imam ga jas in je ze updejtan na 1.3 verzijo , sicer Linksisov support je mal slab in se najde kaj z frimwarom , drugace je poln featursev , malo bo pac jebalo ko boš nastavlal(refreshanje rutera itd), ko je nastavljeno pa dela super.

WRT45GL je starejši , ni gigabitni , kojnske antene , pa tudi zelo veliko problemov z frimwarom ima , ceprav je najbol popularen in prodan.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

jRk0 je izjavil:

no, kar pridi k meni pogledat 720p iz sob v sobe. cist lepo dela na wrt54gl... in ja, sem bral gledal vec testov, kjer niti N ni prenasal 1080p normalno. In za linksysa nisem nikol reko, glede hitrosti, ta pac taksna je kot je. Ampak ker daje ceno okrog 50 eur, pol ves, da N za taki dnar ne bo v redu, ker niti b/g za tak dnar ne delajo v redu in nonstop prekinja (in govorim iz izkusenj), prav tako iz izkusenj govorim, da ljudje izklopijo routerje iz switchev/modemov in zacuda naenkrat tv-ji/telefonski vmesniki spet delujejo in linksys nikol ni skupna tocka tega.


Ne rabim hodit do tebe. Rajši preberi kar sem par vrstic višje napisal: 720p na b/g omrežju solidno dela na kratke razdalje, predvsem pa je odvisno od kodeka stiskanja in posledično bitrate. Ne vem kake teste si bral ampak 1080p z bitrateom tja do 50mbps (bluray kakovost) dela brez težav na približno 6-7 metrov skozi dve stene.

Če tvoja wireless kartica podpira 150mbps (802.11n) zakaj si potem kupil omrežje, ki podpira največ 54mbps (802.11g)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

drejc ::

A nima tale TPLink 941ND tut opcijo naložit gor Tomato in ddwrt?

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Su...
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Lonsarg ::

OpenWRT preverjeno ima, imam ga doma, pa nameravam v bližnji prihodnosti dat gor. DDwrt in tomato pa nisem šel gledat.

trnvpeti ::

dd-wrt ne deluje gor, tomato tudi ne
15eur drazji 1043nd lahko ima dd-.wrt, tomato ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7021816 (16017) broken/link
»

TP-Link TL-WR941ND ali Linksys WRT54GL

Oddelek: Kaj kupiti
153865 (2763) andrej_andro
»

Brezžična mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
123307 (2766) Gapi
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407942 (5813) OmegaBlue
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435571 (4368) KandazaR

Več podobnih tem