» »

Volilni molk

Volilni molk

1
2
»

Mipe ::

Kaj pa trganje plakatov? Sem ravno šel mimo strganih plakatov in odlomljenih lesenih stojal.

vorantz ::

to je uničevanje lastnine oz neki v tej smeri
nima veze z molkom
razen, če se dereš ko žival med trganjem
potem bo še zravn motenje javnega reda in miru

LordTado ::

V bistvu morajo bit gor kolk razumem ker bi kaki koli poseg na plakat pomenil ali reklam,ce bi dal vecjega gor, ali pa ga strgal kjer se lahko smatra podvrzenost in propaganda vsem ostalim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Jst ::

Poglejte si včerajšnji 24ur, takoj na začetku.



Jurij Toplak, Ustavni Pravnik. Kolikor sem ga razumel, je volivcem prepovedano razpravljati na družbenih omrežjih v obdobju volilnega molka.



Torej, če vas jaz tukaj na slo-techu prepričujem, da volite določeno politično opcijo (ali proti kateri), me lahko kaznujejo.

"Nekdo je na prejšnjih parlamentarnih volitvah pisal proti Borutu Pahorju, drugi o Kanglerju, čeprav sploh ni kandidiral in inšpektorat je oba kaznoval.

Oba sta se pritožila in na sodišču uspela."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Pithlit ::

Pejte volt! Sam ne volov... (čeprav bo to, ob dani izbiri, zelo težka naloga).
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Torej, če vas jaz tukaj na slo-techu prepričujem, da volite določeno politično opcijo (ali proti kateri), me lahko kaznujejo.


Oba sta se pritožila in na sodišču uspela


Zakon ne prepoveduje pogovarjanja o strankah in volitvah, niti ne prepoveduje navadnim državljanom, da druge prepričujejo, koga je treba volit. Prepoveduje organizirano volilno kampanjo.

PaX_MaN ::

Jst je izjavil:

Torej, če vas jaz tukaj na slo-techu prepričujem, da volite določeno politično opcijo (ali proti kateri), me lahko kaznujejo.

"Nekdo je na prejšnjih parlamentarnih volitvah pisal proti Borutu Pahorju, drugi o Kanglerju, čeprav sploh ni kandidiral in inšpektorat je oba kaznoval.
Oba sta se pritožila in na sodišču uspela."

To, da jima je uspelo, nekak ne implicira da ni volilnega volka za navadne ljudi, ker:
"Navedeno zakonsko določilo ne govori o volilnem molku, kot izhaja iz izreka izpodbijane odločbe, temveč določa, da se mora javna volilna propaganda končati najkasneje 24 ur pred dnem glasovanja. Bistveni znak tega prekrška je, da gre za javno volilno propagando, prekrškovni organ pa v izreku odločbe ne konkretizira pojma javnosti spletnega naslova, na katerem naj bi storilka zapis objavila" med drugim piše v sodbi. Odločba je po mnenju sodišča nezakonita tudi zato, ker inšpektor ni pretehtal storilkinih zatrjevanj, da ni šlo za sredstva javnega obveščanja, saj ta pojem izhaja še iz časov socializma, ko je država obveščala prebivalce s pomočjo sredstev javnega obveščanja. A ta pojem se že 20 let ne uporablja, saj imamo v demokratični državi medije.

Torej, nesposobni inšpektor in ne, da ni volilnega volka. Da pa FB ni "sredstvo janvnega obveščanja" je pa, se mi zdi, na zlo trhlih nogah(zadnji trije odstavki). Torej, če je javni profil, ur fuxxordz.
Primer: Michaela Toscha je padel dlih zato ker je objavil na zasebnem profilu(pri čemer se mi zdi, da to da ker prepričuješ manj kot 10(ugibam) ljudi pa to kar naenkrat ni več "vpliva[nje] na odločanje volivk in volivcev", mal nategnjeno), ironično pa v isti sodbi pravijo kako je z volilinim molkom use uredu, ESČP approved.

Okapi ::

Pithlit je izjavil:

Pejte volt! Sam ne volov... (čeprav bo to, ob dani izbiri, zelo težka naloga).
No, pa pejmo. Volil bom v skladu s svojimi priporočili - eno od malih strank, ki je na meji, da pride v parlament (ker bo tako moj glas imel največji potencial). Če ji ne bo uspelo, in bo šel mog glas v smeti, bom %@%#@%#$.

Opomba: to NI predvolilna kampanja, to je moje zasebno mnenje>:D

Aston_11 ::

Pithlit je izjavil:

Pejte volt! Sam ne volov... (čeprav bo to, ob dani izbiri, zelo težka naloga).
Ne težka, nemogoča....

PaX_MaN ::

Okapi je izjavil:

Zakon ne prepoveduje pogovarjanja o strankah in volitvah, niti ne prepoveduje navadnim državljanom, da druge prepričujejo, koga je treba volit. Prepoveduje organizirano volilno kampanjo.

Ne, ZVDZ prepoveduje propagando in ne kampanje:
5. člen

Javna volilna propaganda se mora končati najkasneje 24 ur pred dnem glasovanja.

(In za tole sta dobila 125€ kazni.)
ZVRK je tisti, ki prepoveduje volilno kampanjo:
2. člen

(1) Volilna kampanja se lahko začne najprej 30 dni pred dnem glasovanja, končati pa se mora najkasneje 24 ur pred dnem glasovanja.

(Se oproščam, moja krivda je, ko sem prvič postal tole, je zgledalo kot da gre za en zakon.)

Okapi ::

To je samo dodaten dokaz, da je zakonodajalec zmeden in ne ve, kaj bi rad.>:D
Pričakujem, da bo nova vlada to bedarijo z volilnim molkom ukinila (vsaj če bo zmagala prava koalicija).

O.

s6c-gEL ::

Glugy ::

Okapi je izjavil:

To je samo dodaten dokaz, da je zakonodajalec zmeden in ne ve, kaj bi rad.>:D
Pričakujem, da bo nova vlada to bedarijo z volilnim molkom ukinila (vsaj če bo zmagala prava koalicija).

O.


Ni bedarija. Prisil ljudi da mal razmislijo izven propagande.

korenje3 ::

janša laufa kampanijo iz doba?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mipe ::

Mislil sem iti na volitve, potem pa sem ob pogledu na listo strank spoznal, da moj glas ne bo spremenil ničesar. V vsakem primeru me preglasi čreda ovac.

Aston_11 ::

Mipe je izjavil:

Mislil sem iti na volitve, potem pa sem ob pogledu na listo strank spoznal, da moj glas ne bo spremenil ničesar. V vsakem primeru me preglasi čreda ovac.

Lahko tebi, da si sploh koga našel na listi, ki so ti blizu.

Okapi ::

Mimogrede, število volišč bi mirno lahko zmanjšali za 30-50% in se ne bi nič poznalo. Tu pri nas so recimo v šoli kar štiri volišča, na vsakem po najmanj trije ljudje (en pogleda osebno, drugi te najde na seznamu, tretji ti da listek). Gužve nikoli nikakršne. Če bi bili samo dve volišči, bi prihranili pol denarja in imeli enak učinek.

O.

jacal ::

Mah, na kolo pa v vaško šolo, itak čepe tam tiste tipinje in tipi do sedmih. Mogoče je kakšna majhna stvar res na robu praga (kakor že butasto zveni).

Jst ::

Glede volilnega molka:



Torej, kaj je sedaj, ali kršim volilni molk ali ne, če javno debatiram na spletu?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Eni bolj papeški od papeža paragrafarji očitno mislijo, da ga kršiš, večina razumnih ljudi pa, da ga ne.

O.

Jst ::

Ja no, kaj je sedaj? Kaj zakon pravi, kakšno je pa stanje v realnosti?

Očitno je zakonska podlaga, da te kot fizično osebo oglobijo, če se sredi ulice dereš "volite C.U.R.A.K novo stranko". Ali pa na socialnih omrežjih "reklamiraš" določenega kandidata.

Butast zakon, ki potem večinoma pade na sodiščih, ampak shit shappens; narobe si imel, Okapi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook in Google obtožena vmešavanja v ruske volitve

Oddelek: Novice / NWO
124044 (2666) Poldi112
»

Diskriminirajoči volilni molk

Oddelek: Problemi človeštva
434964 (3942) MonoPattern
»

Nov volilni sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5315584 (13579) BlaiseM
»

Idealni volilni sistem

Oddelek: Loža
131928 (1667) IceIceBaby
»

Volilni molk - za/proti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12513926 (11045) kuglvinkl

Več podobnih tem