» »

Zmrzavanje pc

Zmrzavanje pc

rkajtn ::

Torej imam problem da mi pc freezne ko poslusam video glasbo na youtubu v brskalniku chrom ali firefox. Pc je nov razen par komponent.
Procesor je amd fx 6350 novi, as rock plosca 970 pro 3, rami 1 palcka 4gb ddr3 1333mhz novi, napajalik 800w modularen. Graficna pa starejsa ati hd 6970 2gb. Freznil je tudi 1x ko je prisel v windowse. Prej nikoli ni tega pocelo. Sistem je windows 7 64bit ultimate na novo namescen. Aja pa da se omenim to zvocno imam onboard disablano ker je crknila in sem kupil pci zvocno hd od creativa. Prosim vas za pomoc. Ker nevem kaj bi to bilo. Hvala in lp.
  • polepsal: Mavrik ()

popster ::

a ko igras igre ne zmrzne?

en stress test (lahko distributed computing) bo treba opravit, drugače nebomo izključili da se ne pregreva..

drugače pa možno tudi da je flash bug..

s6c-gEL ::

Hdd preveri.
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Kateri napajalnik imaš (+starost) ?

dxx ::

Sambi prej posumil v driverje. Poizkusi tudi izklopi nastavitve varčevanja in poročaj.

rkajtn ::

Za enkrat pri igrah ne zmrzuje.to je glih cudno.cpu se ne pregreva je novi.pri fx 8150 je bilo isto.zato sem menjal cpu.ocitno ni to to.jaz tudi sumim flash.sem ga odinstaliral.javim za ostalo.napajalnik je star 2 leti 800w modularen.

lonewolf_ ::

Jaz sem formatiral in vse vmes, menjal vse po vrsti, na koncu sem pa ugotovil, da je bil kriv software (MSI Afterburner). Ni pravilno deloval skupaj s Skypom (mogoče s katerim drugim programom) ampak odkar ga nisem imel zagnanega je že zdaj več kot mesec mir s temi crashi. Malo poglej kaj imaš naloženo in zbriši kar ne potrebuješ, ne pozabi brisat registrov itd.
Drugače tale tvoj fx deluje v nulo :))
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

rkajtn ::

Ja oba sta delovala v nulo.tale je cist cool se boljse dela.

diska sta oba brez napak in problemov.


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rkajtn ()

rkajtn ::

evo danes ko zagnal racunalnik ko pride v windowse je freeznil.pomaga samo restart.drugic pa deluje normalno.so mozni gonilniki od mrezne da to delajo?


kaj naj se probam??

nevem vec.

hojnikb ::

če bi povedal _točno_ kater model napajalnika maš nebi škodl...
Sicer je pa lahko več razlogov..

-fuč rami -- testiraj z memtest
-fuč disk -- prečekiraj smart podatke z crystaldiskinfo
-prečekiraj kondije na plati
-preveri tempe od proca in grafe load in idle
-seveda napajalnik -- testiraj na kakem drugem kompu če lahko


Ko to razpucaš se lahko pogovarjamo dalje. Do takrat je pa samo prazno ugibanje
#brezpodpisa

rkajtn ::

Vse je novo razen grafe in napajalca.prej ni bilo tezav.po namestitvi windowsow na novo pa se je zacelo.sedaj sem odinstaliral seltron 3.0 usb controler za plato pa bom videl ce smo resli.lp

Rami,disk,proc so brezhibni stestirano.

rkajtn ::

Evo ugotovili da je problem delala pokvarjena zvocna na maticni.sedaj je sla na garancijo in bo problem resen.lp robi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik, slabo delovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529266 (8119) m0LN4r
»

sestava pc amd

Oddelek: Kaj kupiti
406049 (5039) SlimDeluxe
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
659098 (7132) KTr1sk
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39128485 (12365) erzy
»

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
694161 (3392) Pyr0Beast

Več podobnih tem