» »

Web browserji nehajo delati

Web browserji nehajo delati

mmanson ::

Pozdravljeni,

v zadnjem času imamo v firmi 2-3 računalnike, katerim nenadoma nehajo delovati web browserji. Preko browserjev dostop do interneta enostavno ni mogoč. Še več, aplikacije ki so lokalnega značaja in prav tako delujejo v browserjih ne delajo.
Najprej sem pomislil na kakšen bug, spy ali kaj podobnega. Poskušal z različnimi programi, ki niso našli nič. Nazadnje naredil na enem pc-ju čisto inštalacijo win xp, pa se je zopet pojavil isti problem. Ko se računalnik resetira, pa browserji zopet delujejo. Ko uporabniki ne morejo na web, pa so računalniki lepo vidni v mreži in lahko delajo ostale stvari v omrežju. Dejansko ni mogoč samo dostop do interneta/intraneta preko browserjev.

Kakšnega nasveta se nebi branil, ker mi že zmanjkuje idej.

lp

carota ::

Check the router.

mmanson ::

gre za omrežje v srednjem podjetju....
ni router.....

pegasus ::

Definiraj "ne dela". Je to L2 povezljivost? L3 povezljivost? DNS? HTTP promet na portu 80? Kaj?

mmanson ::

Ustavi se ves promet http na portu 80
ie javi web page cannot be displayed
tudi ostali browserji ne delajo...

naj dodam, da se jet o zacelo dogajati na pc-jih, ki so delovali 5,6 let brez problema.
Posumil na kaksen update, zato pa enega na novo naložil, pa problem isti. Čez nekaj časa se promet ustavi, pomaga samo reset. Tudi na omrežju ni bilo posegov, tako da res tavam v temi.

carota ::

FTP pa dela? Npr. ftp://ftp.arnes.si/
Kako so računalniki na net povezani? Ker interni promet deluje, najbrž ni z njimi nič narobe ...

mmanson ::

Imamo web proxy, preko katerega usmerjamo internetni promet, amapk težava verjetno ni v tem, saj 200 ostali pc-jev pa dela brez problema.
Recimo primer: ping-am aplikacijski strežnik brez problema, potem pa če vtipkam ip naslov v browserju strani ne more odpreti.....ko ga zresetiram pa spet vse deluje.
Mreža je isključena, ker sem dal na isto linijo rezervni pc, pa dela brez problema.
Zamenjal mrežno kartico isto. Na novo naložil windowse isto. Smesno je pa to, da sem na pc-ju, ki ni deloval, samo uporabil drugega domensekga uporabnika, nalozil stvari in stvar deluje (zaenkrat).
Čudno, res čudno.

harmony ::

Pa si poskusil iz nastavitev za proxy na teh PC-jih za odstraniti proxy strežnik, da se 100% prepričaš, da ni težava s proxy-jem.

mmanson ::

jep, poskusil tudi to, itak pa pri lokalnih zadeva zaobidem proxy....

tule je opisan isti problem

http://h30434.www3.hp.com/t5/Wireless-I...

s tem, da tudi meni opisana rešitev ni pomagala...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za strokovnjake; forwardiranje portov za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
151628 (1181) Rok Woot
»

Postavitev strežnika in lokalnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
81741 (1458) NoName
»

Poddomene in tomato

Oddelek: Omrežja in internet
101487 (1277) x.sci
»

VPN ali kaj drugega?

Oddelek: Omrežja in internet
91767 (1656) misek
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323221 (2809) CaqKa

Več podobnih tem