» »

Soundblaster Live 1024

Soundblaster Live 1024

pingi ::

Zdravo,

Imam en problem. Kupil sem kartico Soundblaster Live 1024, ki pa mi na mojem racunalniku sploh ne dela. Racunalnik se sploh noce bootati. Poskusil sem se na dveh drugih racunalnikih. Stanje je isto. Sedaj me pa zanima ali so s temi Live res problemi, da ne delajo na vsaki osnovni plosci, ali je ta kartica zanic. Je pa rabljena. Hvala za odgovore.

LP; Pingi:O

sasox ::

Ce ne dela se na ostalih dveh PC-jih potem je dost velika verjetnost, da kartica ne dela? :\

appz ::

ja mal je tud odvisno kasen os mas postavljen kr men v 98 dela hudo v redu v 2000 pa ne najbolj- pa v bistvu se sam nisem najdu pravga vzroka (drugac pa mislim da so te mal nategnli)>:D

Han ::

Včasih ta kartica ne sede v redu v PCI režo zaradi prekratkih kontaktov. Zelo sem razočaran nad kvaliteto izdelave SB Live! :(

VASkO ::

potem je ze ne vstavis pravilno. ene iste imajo pod plosco reze, v katere moras zadeti kovinski del kartice z vhodi in izhodi, da jo potem lahko do konca noter porines

_MeSSiah_ ::

Na spletni strani proizvajalcev kartice SB Live 1024 lahko prebereš, da kartica z originalnimi gonilniki ne dela, oz. ni kompatibilna s procesorjem Intel Pentium III. Pravzaprav gre za procesor EMU10K1, ki je na tej zvočni kartici. Ta se namreč ne razume dobro s PIII.

Tudi jaz imam to kombinacijo (PIII - Live 1024) in se računalnik ni niti zagnal.

Ko sem namestil novejše gonilnike, vse dela OK.
Posodobljene gonilnike si lahko preneseš od tukaj .

Če pa želiš iz kartice iztisniti kar največ, ti priporočam, da si preneseš še Live!Ware (okoli 30mb).

Sporoči, če ti je uspelo usposobiti kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve zvočni kartici?

Oddelek: Strojna oprema
101216 (1054) DJroky
»

Driverji za SB LIVE 1024 in njen IDE vtič

Oddelek: Pomoč in nasveti
5807 (712) Paramedic
»

SB Live! 1024

Oddelek: Pomoč in nasveti
12972 (833) gapi2
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
361869 (1567) Trdi
»

dolby digital zvocna?

Oddelek: Zvok in slika
231865 (1579) matevzm

Več podobnih tem