» »

Dve zvočni kartici?

Dve zvočni kartici?

erxon ::

Imam dve identični zvočni kartici Sound Blaster Live! 1024, operacijski sistem Windows XP, matična plošča ASUS A7V. Želim, da bi imel delujoči obe kartici, vendar mi pri vstavitvi druge zvočne kartice windowsi vržejo enako sporočilo kot v primeru, da ena od naprav ni kompatibila z Windowsi. V operacijski sistem sploh ne pride, svetuje pa ti ponoven zagon, po katerem se pojavi isti 'blue screen'. Obe zvočni kartici delujeta pravilno, če vstavim vsako posebej. Predlogi???

erXon
  • spremenil: erxon ()

tha_man ::

Probi jih malo prestavljat po slotih, če ne uspe pa očitno ne bo delalo. Men je delala kombinacija SB Live + zvočna na plati, dveh SB-jev pa nikoli nisem probal.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

tigrr ::

moglo bi delat (meni je delala kombinacija live+integrirana na vec epoxkah bp).

resetiraj bios po prestavitvi live-a v drugo pci rezo.
nalozi si cim mlajsi bios. pa probaj na sveze instaliran operacijski (win).

lp, tim

Spajky ::

Kot je meni znano dve popolnoma enaki kartici z enakimi drajverji ne moreta delat skupaj, morata bit različni IMHO...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr_M ::

seveda, dve razlicni kartici bi delali, enaki pa ne. tut v raznih programih ki lahko uporablajo vec zvocnih kartic, je ponavadi opozorilo da ne deluje z dvemi enakimi karticami.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tigrr ::

wrogn, DrM:)
dela, ker so kartice pnp in si dolocijo razlicne irq-je. programi nimajo veze, samo gonilniki morjo omogocat. pri creatiovih karticah ni blo nikol problemov.

Dr_M ::

tigrr no potem pa pojasni zakaj ne dela >:D
seveda kar si napisu je res, samo programi tega ne vejo da so razlicne kartice.:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tigrr ::

oprosti, se mi res ne da ukvarjat s tem, kaj vse pr teb ne stima. Men je lepo delal pa si razlagej kakorhoces.

lp & brez zamere.

mrTwelveTrees ::

menjaj PCI slote - vse mozne kombinacije...

erxon ::

Tnx za nasvete! :) Na žalost pa nobena od kombinacij po slotih seveda ne spremeni situacije, kljub najnovejši različici biosa pa zadeva še vedno ne dela. Torej je problemček z winsi. Ugotovu sm, da mi ob zaznavanju 'nove strojne opreme' (se pravi 2. zvočne kartice) dodeli po defaultu isti naslov al pa irq, kar je verjetno glavni vzrok težavam, tko da bom probu to pred vstavitvijo kartice ročno nastavt. Sporočim, če dela! :D

LP, erXon

DJroky ::

po mojih podatkih naj bi creative sam priznal, da dve kartice iz serije live! ne delata v istem računalniku (serijska napaka teh kartic).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica Genius Sound maker value 5.1 problem

Oddelek: Zvok in slika
213529 (2324) Riff
»

Dve mrežni kartici v računalniku in konflikt

Oddelek: Pomoč in nasveti
111333 (1039) eraserr
»

Linux -- ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
553291 (2853) CWIZO
»

Kako rešit tepežkanje naprav med sabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
5998 (830) Highlag
»

Dve zvočni kartici in W98SE ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
111309 (1115) sasolini

Več podobnih tem