» »

Katera zvočna

Katera zvočna

_Mortal_ ::

V sredo mi se je sfukala zvočna in ker načrtujem novo kupit ampak k se na zvočne tok ne poznam a mi lak kej svetujete kero da kupim range bi bil 20-25k

BigFoot ::

en SB Live! od Creative Labs si nabavi
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

_Mortal_ ::

A mogoče veš lalšna je razlika med Player 1024 in Player 5.1 obadva sta SB od Creative Labs
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

[t502] ::

Mogoce pa od Hercules-a? Hercules Game Theater XP?

V PC-Gamerju pise ,da stane errr... 35.581 druga pa je Guillemot Maxi Sound Muse ,ki stane 5.656 (cene so seveda v Slovenskem tolarju ;))

[t502]

BigFoot ::

Player 5.1 ima 3 izhode za zvočnike. enga za sprednje, enga za zadnja, enga pa za center in woofer. zato mu zraven tud paše 2200 serija CLjevih zvočnikov.
medtem ko ma player 1024 samo dva izhoda (enga za sprednje, enga za zadnje zvočnike) in mu zato bolj pašejo zvočniki ala FPSS1500.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

EvilGod ::

Kok so pa druge ne Crativa dobre... mislm pa d so u prbližn ismu cenovnmu razredu (+- 10k)??

Lp
>:D

Pretorijanec ::

Jst mam Hercules Game Theater XP in ne pretiravam, ko rečem, da je kartica ZAKKON! Vredna vsakega tolarja.

EvilGod ::

Bolš kot Creativove??
Lp
>:D

Tomi ::

Sam imam enega od prvih playerjev, pa sem zelo ( še sedaj ) zadovoljen. Sicer pa glede na kvaliteto zvočnikov ni velike razlike, razen, če imaš kakšne profesionalne..
metrodusa.blogspot.com

krucymucy ::

Ja Herculesova je definitivno boljsa od vsake creativove! Celo od Platinum, ker je zasnovan na istemu cipu kot vse druge Live - kar pa je precej staro! Se splaca dat za herculesa!

Sicer pa ne vem kwa se sekiras za zvocno!

_Mortal_ ::

Ma jaz bom kupil Creatovo SB LIVE player 5.1k ma še odkodirnik za Dolby Digital k bom tud gledu filme pa mislim da se splačpa dat 20k zanjo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EvilGod ::

Jah jst mam to prklolen na receiver pa na ene zvočnike zlo ornk, tko d kr rabm mal moči klele.

Drgač pa to zdej razumem sam prosm če mi lahko še klele na temule vprašanju pomogate.

LP
>:D

JLP ::

Mortal_car:
Ne Game Theater XP ne noben Creative nima hardware odkodirnika za dolby Digital. Za to nucaš ekstern odkodirnik al pa software u naprimer PowerDVD in WinDVD. Drgač ti pa res priporočam GTXP. Je res zakon tko k pravjo. Sm prej imev Livea in ma GTXP opazno boljši zvok, podpira več APIjev. Poleg tega pa nima problemov pod Win2k tko kot Live.
Live long and prosper!

_Mortal_ ::

Kaj pomen GTXP ???
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

JLP ::

Game Theater XP.
Pa zunanji rack s priklućki je totaln zakon pr GTXP.
Live long and prosper!

_Mortal_ ::

Ta game theater stane 31k jaz pa sem napisal zvočna za 20-25k
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Daedalus ::

Pač dodaš še 6k SIT, pa dobiš res dobro kartico. Če pa nimaš, pa mati prosi:D
Ziher ti ne bo žau.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Cosmo ::

Za cca 20k dobis Videologic SonicFury/Turtle Beach Santa Cruz (isti karti samo drugi imeni), ki pa imata enako kvaliteten zvok kot Game Theatre XP, ker sta enaki (GTXP je le externa verzija).

Problem je le to dobit v SLO, ker ni zastopnika. Jaz sem ze iskal, pa sem jih nasel le na nemskih online trgovinah:\

Definitivno pa izberi katero izmed teh (vse bazirajo na Crystal CS4630 DSPju, ki pa je trenutno najkvalitetnejsi v tem cenovnem razredu).

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

JXS ::

JLP: live 5.1 in GTXP podpirato strojno odkodiraje Dolby Digital!!! saj lahko na obe zvočne k. priklučiš zvočnike od creativa DTT2200, ki vsebujejo enga suba in 5 zvočnike, na live 1024 in podobna pa moraš priklučiti npr. DTT3500 oz. komplet zvočnikov z odkodirnikom za DD. PowerDVD in WinDVD pa ti potrebuješ za odkodiranje DVD filmov, softwarski pa so zato ker uporablajo grafično k. in CPU za odkodirnje slike, hardwerski odkodornik pa uporablja za odkodiranje odkodirne kartice. Predvajalnik le bere zapisan zvok na DVD plošči, ta zvok pa lahko odkodira odkodirnik priložen zvočnikom ala DTT3500, lahko pa to postori zvočna ala live 5.1 ali GTXP in zvok pošljeta tako kot to postori odkodirik naprej na zvočnike. Tako live 5.1 kot GTXP pa imata digitalni izhod na katerega lahko priklučiš zvočnike tipa DTT3500 in za odkodiranje zvoka poskrbi priloženi odkodirnik.

_Mortal_ ::

Zdej sm pa zmeden nevem kero kupit tisto Player 5.1 za 20k al HGTX za 31k
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

JXS ::

Mortal_car: če maš $ si kup GTXP, drugač pa dobiš live 5.1 in DTT2200 zvočnike za 50k kar tud ni slabo, sam si bom kupil GTXP.

_Mortal_ ::

Zakaj da si še kupm zvočnike če že mam ene
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Cosmo ::

Probaj si zrihtat Videologic SonicFury al pa Turtle Beach Santa Cruz....zakaj bi placeval $$$ za GTXP ce lahko dobis enako stvar v interni verziji tud za 40% bolj poceni?

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

JLP ::

Marxjs:
Nehej govorit neresnice. SB Live 5.1 in GTXP uporabljata za dekodiranje DDja gonilnike in to je softwaresko dekodiranje. Če hoč s takmi karticam imet hardwrsk dekodiranje pol morš nastavt u drajverjih od kartic da ti signal lepo dgitalno samo vn pošlejo skoz izhode in pol dekodiranje oprav zunanji hardwerski dekoder pr kakih zvočnikih al pa še raj pr kakmu hifi sistemu. In pr temu software dekodiranju so kartice bazirane na CS4630 čipu u bolšmu položaju er majo bolj kvalitetno podporo u WinDVDju in PowerDVDju pa ža tko majo bol zvok.

Mortal_car:
Če maš denar ti močno priporočam, da kupi GTXP. Če denarja na noben način ne morš zbrat pa pač vzem eno SB Live 5.1 kartico
Live long and prosper!

_Mortal_ ::

Lahk bi kupu GTXP sm pol pa rabu prestavt nakup nove grafične trenutno se mi zdi grafična bolj pomembna ej samo še neki me zanima a za SB live 5.1 so posebi narjeni zvočniki da ne vmoreš vsakih gor dat al kva
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

JLP ::

|TheEdge|
GTXP ni externa zvočna kartica. GTXP je inetrna tko kot ostale. Ima samo izhode in vhode posebej v zunanjem ohišju.
Tud sam sm iskov TB SantaCruz al pa VL Sonic Fury pa nism imev uspeha da bi jo kje bliz najdu. In pol sm kupu GTXP in nikakor mi ni žal. Sicer je še mal mlada zvočna in ma nekej porodnih krčev ampak nč tko velikga. Zunanji rack pa dobesedno rula.
Live long and prosper!

JLP ::

Mortal_car:
Za SB Live 5.1 ni nobenih posebnih zvočnikov. Sam ponavad je tko da zmerej hočjo zravn potišat zvočnike, k jih sami delajo. Delat morjo vsi.
Live long and prosper!

_Mortal_ ::

TNX
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

sekundek ::

No bom pa te jst se mal bolj zmedu.
Oglej si mal kartice od terrateca. Definitivno boljša kvaliteta od kerga kol cretive shita. Sm mel prej creative 1001 varjanto pa mam zdej terratec DMXXfire, pa rula. Šuma je nula. Zmerjeno za kar creative ne bi lih trdil. Poleg tega so driverju ql in delajo kjerkol.

Ima digitalni izhod in pa podpira surround zvok. Poglej si na Terratec. Drgač je pa to nemška firma k majo še neki zlo profi robe. Tko za cca 150kSIT. Zdej mojo sm jst v avstriji v gradcu kupu za 13K prnas pa ne vem kolk je. Majo jih pa pr Comtronu.

Nemelk ::

kup si creative 5.18-)
Nemelk ™

_Mortal_ ::

Dons sm bral pri MALCOMU da je ta Game theater al kaj je že še boljša od PLATINUM ko sem pa gledal cene
PLATINUM 55k
Game Theater 31k
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

JLP ::

Jah kaj češ. Creative misl da je oh in sploh in da nima konkurence in je brezveze nabiv ceno. V tem primeru se je pač zajebov in Hercules je ponudu kartico ki je boljša in cenejša.
Live long and prosper!

_Mortal_ ::

Ma to dela Jerovšek prejšni mesec sem gledal PLATINUM 57.9k Power Plusu 57.4 pri Abak.netu gledam ta mesec stane 63.1 k pri Jerovšku oni prov nabijajo cene jaz mislim da se pri Jerovšku ne spplača nič kupit
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

_Mortal_ ::

Odloču sm se da ne rabm zvočno to svojo sm popravu pa dela normalno
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Trdi ::

Mislm, ker a debata!!!:D Kolk je treba dat za ene u redu surround al pa DD5.1 ozvocenje? Na kaj je treba pazit?
Trdota d.o.o.

sekundek ::

Ce mislis kaj bol resnega kot piskanje raznik ultra majhnih cretivovih kompletov, ti svetujem sledece.

Ze sama fizika pravi da za nizke tone rabis kisto in to ne 20x20cm ampak vsaj 50x50, ti povem da trese k zverina. Potem plasticna ohisja sux. Prevc resonanc itd. Ohisje mora bit kvalitetno in po moznosti zelo vpijajoce. Pazit moras da je CENTER dovolj mocn, ker marsikdo pozabi da nosi vecino zvoka itd. Ojacevalc mej zunanji in iz compa ce ga ze uporablas pelji digitalni signal, verjem da je velik bolj cist zvok in boljsi ce ga primerjas z racunalniskimi dekoderji.

Cena hm, ni mala. Zvocniki je bojo prsl sigurn vec k 100kil, pa ojacevalc najmanj 80k. Vse kar je manj je ponavad ne uporabno.Ker ce se ze gres home cinema pol reskiras in raj kupis neki bolj resnega kot pa ene igrace, ko se jih bos naposlusu in bos hotu met now.

Jst mam sistem cca 250W RMS, pa se od zuni bajte cuje ce naspanas. Pa filing je ko se masinerija nc ne marta.

lp

Trdi ::

uu pi....!! Tolk pa ne dam. Sej ne mislim met prou home cinema. Mam eno vprasanje. Recimo, da mam 4.1 in da gledam nek film na kanalu A, a je kaksna razlika? So kaksni posebni ucinki, al je to sam na DVDjih?
Trdota d.o.o.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
71154 (1033) 5er-->
»

katero zvocno za surround

Oddelek: Kaj kupiti
9988 (817) govno
»

Katera zvočna kartica 5.1?

Oddelek: Zvok in slika
111393 (1081) jamiroq
»

Hercules Game Theater + DTT2200

Oddelek: Zvok in slika
6951 (834) goranTNT
»

theatre X-treme 5.1 - mnenja

Oddelek: Zvok in slika
141408 (1141) levvvis

Več podobnih tem