» »

V ZDA ne bo mogoče potovati z elektroniko z izpraznjenimi baterijami

V ZDA ne bo mogoče potovati z elektroniko z izpraznjenimi baterijami

Reuters - Ameriška uprava za varnost v prometu (TSA) je poostrila varnostne ukrepe na nekaterih letališčih, od koder je mogoče leteti v ZDA. Elektronske naprave bodo odslej pregledovali še temeljiteje, kar vljučuje tudi njihov zagon. Naprav z izpraznjenimi baterijami ali zaradi katerega drugega razloga nedelujočih ne bo dovoljeno vzeti na krov.

TSA se je za omenjeno potezo odločila zaradi možnosti, da bi teroristične organizacije v ZDA pretihotapile razstreliva, ki bi jih skrili v izvotljene pametne telefone ali druge elektronske naprave. Komur se računalnik ali telefon ne bo vključil zaradi popolnoma izpraznjene baterije, elektronske naprave ne bo smel vzeti na krov, prav tako pa bo moral na dodaten varnostni pregled. Enako bo tudi z okvarjeno elektroniko. Na katerih letališčih bodo veljali novi ukrepi, ZDA razumljivo ne razkrivajo, prav tako pa dodajajo, da bodo ukrepe dodatno prilagajali v skladu s potrebami.

Gre za paket novih ukrepov, ki jih je TSA sprejela zaradi informacij obveščevalnih agencij, da naj bi Al-Kaida v Jemnu in Al-Nusra v Siriji načrtovali teroristični napad v ZDA. Ukrepe so poostrili na letališčih v Evropi, na Bližnjem vzhodu in v Afriki, najbolj pa v Veliki Britaniji. To vključuje tudi temeljitejši telesni pregled in hitro kontaktno analizo oblačil in čevljev za prisotnost sledov eksploziv.

Podjetniška priložnost: univerzalni polnilci elektronike na letališčih.
Tehnološki izziv: izdelati najmanjši možen čip, ki na priključenem zaslonu izriše logotip, kakršnega vidimo ob zagonu Windows.

71 komentarjev

«
1
2

fosil ::

Resno?
V ZDA naj bi tihotapili razstrelivo?
Tam ga lahko kupiš v bolje založenih trgovinah, nekdo pa naj bi ga tja tihotapil v telefonih?
Da ne omenjamo v koliko telefonov bi ga moral skrit da bi dobil neko konkretno količino.

Se mi zdi da gre tukaj za izgovor za pregledovanje naprav, zaradi zanimivih podatkov.
Tako je!

mihor ::

fosil je izjavil:

Se mi zdi da gre tukaj za izgovor za pregledovanje naprav, zaradi zanimivih podatkov.


Menim, da gre bolj za nadaljevanje procesa širjenja bolestne paranoje. :)

MrStein ::

Ali za razširitev cirkuške predstave, češ "glejte, kako ful skrbimo za vašo varnost!"

PS: Kaj pa če eksploziv stlačijo v laptop v prtljagi v "trebuhu" letala?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Realist ::

fosil je izjavil:

Resno?
V ZDA naj bi tihotapili razstrelivo?
Tam ga lahko kupiš v bolje založenih trgovinah, nekdo pa naj bi ga tja tihotapil v telefonih?
Da ne omenjamo v koliko telefonov bi ga moral skrit da bi dobil neko konkretno količino.

Se mi zdi da gre tukaj za izgovor za pregledovanje naprav, zaradi zanimivih podatkov.


Hmm... še enkrat preberi vse skupaj, pa se vprašaj, če je tu res edina grožnja UVOZ exploziva?

__luka__ ::

Kakšne neumnosti. Še vedno lahko predelaš baterijo, da ima tretino kapacitete, preostal prostor pa za razstreljivo.
Ali pa pač izvotliš napajalnik, ki ga pa noben ne preverja kaj preveč. In je pri nekaterih modeli kar konkretnega volumna.

So pa že v preteklosti agenti TSAja pregledovali DSLR fotkiče in so ti morali delovati - vsaj moralo se je videti skozi lečo.

Poleg tega ga bodo (bomo) spet najebali ljudje, ki jim zmanjka baterije na letalu, ker bodo dejasko delali nekaj z računalnikom.
the truth is out there

Invictus ::

__luka__ je izjavil:


Poleg tega ga bodo (bomo) spet najebali ljudje, ki jim zmanjka baterije na letalu, ker bodo dejasko delali nekaj z računalnikom.

Delati bo moral na security checku. Preberi še enkrat.

je pa to brez zveze, ker danes tudi laptop vsebuje lahko 2 ali več diska. V enega bi komot dal razstrelivo, pa bi še vedno deloval.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xxxul ::

Tehnološki izziv: izdelati najmanjši možen čip, ki na zaslonu izriše logotip, kakršnega vidimo ob zagonu Windows.

Huh?

Je pa ocitno res da so tele TSA brez domišljija...

jest10 ::

Heh, saj je že litijeva baterija mini kemično orožje>:D Samo poskrbiš za samovžig, pa imaš med drugim v luftu tudi HF, ki prav blagodejno vpliva na pljuča.

SkIDiver ::

Bi rekel, da se na rentgenu vidi razlika med OEM in terorističnim napajlnikom ali diskom v katerega bi tlačili eksploziv zaradi razlike v gostoti.

#000000 ::

Boljš bi jim bilo če bi šli usa operaterji na x-ray mašinah, na pol letno šolanje v Avstralijo, tem so tako izklušeni x-ray check operaterji da jim ne uide niti ena mravljica, in to že desetletja, preden so ameri spolh štartal na to temo. Res so class one v bistvu vsa procedura meji že skor na absurd da o MARA (imigracija) ne govorim tam gre že skor za fašizem.

k4vz0024 ::

Naslednji ukrep bo obvezna kolonoskopija. Zato se oglasite en dan prej...

Okapi ::

To s prenosniki sicer ni nič zelo novega. Že pred več kot 15 leti so na letališčih hoteli videti prižgan računalnik, in v Londonu se mi je enkrat zgodilo, da sem imel prazen akumulator v prenosniku. Ampak takrat sem šel samo na malo bolj natančen pregled - v eni sobi so z ročnim sesalnikom malo pobrisali prah po prenosniku, nekaj preverjali in rekli "OK, vse v redu".

Sicer pa komaj čakam, da bodo našli enega talibanca s kilo eksploziva v riti. Potovanje z letalom bo potem postalo pravi užitek.>:D

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

k4vz0024 ::

Boš deležen Obamacare storitev...

sensei ::

Sicer pa komaj čakam, da bodo našli enega talibanca s kilo eksploziva v riti.


Now, months after that attack, on Dec. 6, a spokesman for the National Directorate of Security, Shafiqullah Tahiri, confirmed that the attacker had hidden the bomb inside his rectum.


NYTimes. Šlo je pa za atentat, ki ni uspel (umrl je zgolj napadalec, napadeni pa samo poškodovan). Očitno premalo eksploziva.

The insulin he had injected was, in fact, the liquid chemical explosive triacetone triperoxide (TATP), which detonated the plastic explosive in his stomach.

DailyMail.

Se že dogaja, samo počakat je treba, da kdo na letalo pride s tem.

Invictus ::

SkIDiver je izjavil:

Bi rekel, da se na rentgenu vidi razlika med OEM in terorističnim napajlnikom ali diskom v katerega bi tlačili eksploziv zaradi razlike v gostoti.

Seveda se ne da skriti eksploziva in timing naprave v ohišje hard diska ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OttoParts ::

Meni se zdi, da je bistvo teh ukrepov to, da se ob vklopu naprave "pristojni" organi dokopljejo do podatkov, ki jih ob tem naprava odda in omogočajo (vsaj) prikrito sledenje lokaciji naprave, v ZDA in drugje.

Engineer_ ::

OttoParts je izjavil:

Meni se zdi, da je bistvo teh ukrepov to, da se ob vklopu naprave "pristojni" organi dokopljejo do podatkov, ki jih ob tem naprava odda in omogočajo (vsaj) prikrito sledenje lokaciji naprave, v ZDA in drugje.


ob tem moraš seveda pokazati osebni dokument, tako da bodo signale te naprave izjemno enostavno povezali z lastnikom :)

Ogromno ljudi ima recimo kak bluetooth in podobne reči ves čas vklopljene. Na letališče dodaš še kakšno opcijo zastonj wifija in si zmagal, dobiš imac naslov, ki ga takoj enolično povežeš s človekom, ki ti je ravnokar pokazal dokument :)


Če imaš iphona verjetno državnim oblastem še zastonj posreduješ svoje prstne odtise.

Epic win za NSA, zelo pametni ljudje.

Zgodovina sprememb…

OttoParts ::

sensei je izjavil:

Sicer pa komaj čakam, da bodo našli enega talibanca s kilo eksploziva v riti.


Now, months after that attack, on Dec. 6, a spokesman for the National Directorate of Security, Shafiqullah Tahiri, confirmed that the attacker had hidden the bomb inside his rectum.


NYTimes. Šlo je pa za atentat, ki ni uspel (umrl je zgolj napadalec, napadeni pa samo poškodovan). Očitno premalo eksploziva.

The insulin he had injected was, in fact, the liquid chemical explosive triacetone triperoxide (TATP), which detonated the plastic explosive in his stomach.

DailyMail.

Se že dogaja, samo počakat je treba, da kdo na letalo pride s tem.

It must have been a pretty shitty attempt...

mihor ::

OttoParts je izjavil:

It must have been a pretty shitty attempt...


No shit. :)

OttoParts ::

Engineer_ je izjavil:

OttoParts je izjavil:

Meni se zdi, da je bistvo teh ukrepov to, da se ob vklopu naprave "pristojni" organi dokopljejo do podatkov, ki jih ob tem naprava odda in omogočajo (vsaj) prikrito sledenje lokaciji naprave, v ZDA in drugje.


ob tem moraš seveda pokazati osebni dokument, tako da bodo signale te naprave izjemno enostavno povezali z lastnikom :)

Ogromno ljudi ima recimo kak bluetooth in podobne reči ves čas vklopljene. Na letališče dodaš še kakšno opcijo zastonj wifija in si zmagal, dobiš imac naslov, ki ga takoj enolično povežeš s človekom, ki ti je ravnokar pokazal dokument :)

Saj niti ne rabiš free wifi-ja - organi imajo lahko kar tam kakšen fejk mobi "oddajnik" in wifi, vse kar direktno povezano na računalnik agentov, da imajo kar avtomatizirano katalogizacijo. To postopek še pospeši in olajša.

Engineer_ ::

ja sej to sem mislil... free wifi .... "free":D

Zgodovina sprememb…

Jupito ::

Tehnološki izziv: izdelati najmanjši možen čip, ki na priključenem zaslonu izriše logotip, kakršnega vidimo ob zagonu Windows.


Ne bi raje strpati kar raspberrija ali česa podobnega v velikosti kreditne kartice v ohišje starega laptopa?
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

e-jay* ::

Koliko si pa kaj v ameriki kriv ce nimas pri sebi nobene elektronske naprave?
Bog se je zmotil, ko je ustvaril elektron!

mihor ::

e-jay* je izjavil:

Koliko si pa kaj v ameriki kriv ce nimas pri sebi nobene elektronske naprave?


Dobiš direkt karto za Guantanamo.

uio ::

Kolk me matra da bi na eno letališče poklicu pa reku da bo imel eden izmed potnikov rastreljivo v riti nasledn tedn enkrat na naključnem letalu ;)

Ja ja pa sim kartice ki, eksplodirajo če jih daš ven pa prelomiš ;)

Aja pa otroci če nosijo hrano okol, sigurno samo krinka za nošenje eksploziva ;) Treba prec uzet pa temeljito pregledat, ša posebi bombone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uio ()

uio ::

aja pa najnovejše majce se stopijo v kisli juhi in tvorijo eksplozivno sredstvo, tko da... Mal paradižnikove juhe poled rentgena ne bo škodoval. Me samo zanima če se bo treba kr cel potopit, al nas bodo cele slekl.

Okapi ::

Nitroceluloza oziroma strelni bombaž je stara stvar. Načeloma bi bilo mogoče iz tega narediti tudi majico.

O.

__luka__ ::

Invictus je izjavil:

__luka__ je izjavil:


Poleg tega ga bodo (bomo) spet najebali ljudje, ki jim zmanjka baterije na letalu, ker bodo dejasko delali nekaj z računalnikom.

Delati bo moral na security checku. Preberi še enkrat.


Ja, in iz Slovenije prideš v Ameriko v katerokoli mesto direktno, ane? Pa med leti tudi nimaš security checkov, ane? Poleg tega lahko do letališča prideš tudi z vlakom, če si že ne moreš predstavljati, da je možno tudi daljše potovanje z letalom, preko več letališč. Skratka, situacij kjer preideš v ameriki s prazno baterijo do security checka je precej. To je bil moj point.
the truth is out there

SeMiNeSanja ::

Tako, kot je že Okapi navedel - stara stvar! Tudi jaz sem moral že pred davnimi leti prižgat računalnik na letališču, da so videli, da 'deluje'.

Okapi ::

Novo je, da ga ne boš mogel nesti na letalo, če ne bo deloval. Če novica seveda drži, ker malo dvomim, da bo v praksi res tako.

O.

SleepyFE ::

Okapi je izjavil:

Novo je, da ga ne boš mogel nesti na letalo, če ne bo deloval. Če novica seveda drži, ker malo dvomim, da bo v praksi res tako.

O.


Če sm jest pravilno prebrau samo ne boš mogu met pr seb prazne elektronke. Prisiljen boš dat 50€ da jo bojo spravil med prtljago.

[D]emon ::

Ce bi se Ameri dejansko hoteli iti efektivno kontrolo na letaliscih, bi se kaj hitro zgledovali po Izraelu.

Ampak nekomu je pac v interesu sirjenje paranoje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

hojnikb ::

še mal, pa neboš smel čez mejo zarad enkriptanga diska (če že ni tako ? :|)
#brezpodpisa

lanko ::

hojnikb je izjavil:

še mal, pa neboš smel čez mejo zarad enkriptanga diska (če že ni tako ? :|)

to me še najbolj skrbi, ne maram, da mi kdor koli brska po rač. oz. tel. ...

Ta uredba je po mojem zgolj zaradi zbiranja informacij, možno pa je da ti še kako spy opremo podtaknejo

flbroker ::

Dual boot, VM...veliko nacinov kako kaj skriti ce hoces.

Yacked2 ::

Prenosnik z kriptiranim diskom daš med prtljago, boš preživel tistih par ur brez laptopa.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Okapi ::

Ce bi se Ameri dejansko hoteli iti efektivno kontrolo na letaliscih, bi se kaj hitro zgledovali po Izraelu.
Izraelski pristop je šele tečen. Te zaslišujejo kot zadnjega kriminalca. Imam pa že raje ameriške skenerje & rentgene.

O.

sleby ::

in kaj bo, ce ti recimo na dopustu v usa crkne laptop?

Okapi ::

Ob povratku ga daš v kovček. Delujoča elektronika velja le za tisto, ki jo imaš v osebni prtljagi. Kar je sicer nekoliko vprašljiva logika, ker je nevarna tudi bomba v prtljažnem prostoru.

O.

de199 ::

saj te lahko že sedaj vprašajo do prižgeš PC. (ne vem točno kje so me vprašali..)

edit: vprašali so me da ga "odprem" in se je pač sam zbudil iz standbyja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: de199 ()

[D]emon ::

Okapi je izjavil:

Ce bi se Ameri dejansko hoteli iti efektivno kontrolo na letaliscih, bi se kaj hitro zgledovali po Izraelu.
Izraelski pristop je šele tečen. Te zaslišujejo kot zadnjega kriminalca. Imam pa že raje ameriške skenerje & rentgene.

O.


Samo ce posumijo, da kaj skrivas.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nummy ::

Jaz nebi dal nikoli svoje naprave pod njihove x-ray-je. So se že pojavila poročila o tem, da so ljudem ckrnile naprave po pregledih. Tu ne govorim o kakih hudih hardware napakah, ampak o:

Single event upset : is a change of logical state caused by
passage of radiation. This does not cause permanent damage on
the semiconductor. It has potential to alter microcode or
con"gware resident on certain devices such as FPGA's and
memory circuits.

vir

Dovolj da ti sf*ka napravo in je unusable za par dni, če ne še kaj več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

darkolord ::

Tehnološki izziv: izdelati najmanjši možen čip, ki na priključenem zaslonu izriše logotip, kakršnega vidimo ob zagonu Windows


Nateguni so že daleč naprej:

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Pol boš lahk tožu firmo k dela baterije ker trži recimo da drži 5 ur ti si pa zarad tega zdej baterijo imel izpraznjeno prej kot si pričakoval in si zato imel probleme na letališču. To bodo podjetja vesela tožb :)

Jupito ::

In zmagovalec je turški iPhoon. Zdaj so vsi 15-letniki, ki so ga naročili, na spisku teroristov zaradi suma, da nameravajo nekaj skrivati v njem. Najverjetneje eksploziv! :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Jackass ::

Jaz pa nikakor ne razumem te bojazni z bombami na letalu. Na medcelinskih letih je na letalu dobrih 500 ljudi. Ali ni bolje in enostavneje iztiriti kakšnega hitrega vlaka ali še bolje raztreliti križarke s 3000 potniki?

Včasih ne vem kdo je bolj prizadet, teroristi ali varnostni organi? Na grških otokih je varnost tako smešna, da bi lahko na letalo pritihotapil čisto vse, ugrabil letalo in se zaletel v Westminstrsko palačo. Zakaj za vraga bi se hotel vkrcati na letalo ravno v Londonu?

Poleg tega lahko na letališču za kontrolno točko kupiš pijačo v steklenicah, celo britvice in podobno, kar ti zapakirajo v posebno vrečko in nato neseš na letalo. Mislim, da lahko izurjen terorist z delno razbito steklenico pokolje pol osebja brez težav.

Mislim si tudi, da bi se dalo obleke namočit v kakšno snov in v kovček dodati dve steklenici "vodke", z radijsko odpirljivim zamaškom, da bi se tekočina izlila in povzročila neko burno kemijsko reakcijo. Ali še bolje narediti tako, da ta samodejno razpade po določenem času. Mislim, da bi taka 20 kg bomba naredila na letalu nepopravljive posledice.

Tako da še enkrat, kdo za vraga je tako neumen, da skuša na letalo prinesti kovinsko pištolo in z njo zavzeti letalo?!
jAcKaSS

Okapi ::

Zdaj ne, ampak če ne bi bilo detektorjev in kontrole, bi pa veselo nosili pištole na letala in jih ugrabljali. Tako kot so nekoč že počeli.

Je pa res, da so še vedno tudi letališča brez zaresne kontrole. Pred leti sem recimo letel iz Agadeza v Nigru v Pariz, čarterski poleg. Na letališču niso imeli rentgenov in pregled prtljage je bil skrajno površen. Pa še tiste, ki so pregledovali, bi se dalo verjetno brez težav podkupiti. Tako da če bi se kdo hotel zaleti v Eifflov stolp, bi samo primerno letališče za izhodišče moral izbrati.

O.

[D]emon ::

Zmerom se da, ce se hoce.

Amero paranoja pa pac koristi samo amero vladi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

St235 ::

[D]emon je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ce bi se Ameri dejansko hoteli iti efektivno kontrolo na letaliscih, bi se kaj hitro zgledovali po Izraelu.
Izraelski pristop je šele tečen. Te zaslišujejo kot zadnjega kriminalca. Imam pa že raje ameriške skenerje & rentgene.

O.


Samo ce posumijo, da kaj skrivas.


nisi bil še tam?

Zaslišujejo na vhodi in izhodu praktično vsakega potnika. Vključno z idiotizmom, da so mi na izhodu 20 minut utrujal, če sem prejel kakšno darilo. Pol me je pa nadrl zakaj lažem, ker ve, da nam je turistična agencija dala kape...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA želijo prepoved računalnikov v ročni prtljagi razširiti na lete iz Evrope

Oddelek: Novice / Ostalo
4312770 (10523) dope1337
»

ZDA in Velika Britanija na določenih letih prepovedali vnos elektronskih naprav razen

Oddelek: Novice / Varnost
208136 (7043) no comment
»

V ZDA ne bo mogoče potovati z elektroniko z izpraznjenimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7119875 (15084) PaX_MaN
»

Naprave, ki vas "slečejo" do golega, že na letališčih v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8313208 (9269) SasoS

Več podobnih tem