» »

Resničnost ali sanje?

Resničnost ali sanje?

Turar8 ::

Medtem ko sanjamo, smo popolnoma prepričani, da so sanje resnične, da niso iluzija. Zakaj torej mislimo, da živimo v resničnem svetu, kaj če so to kar doživljamo le sanje?

V trenutku, ko naj bi v sanjah umrli (ko padaš z letala, ko te nekdo zabode...) - se zbudimo, saj se v možganih (zaradi stresnega dogodka - smrti) začne izločati adrenalin. Kaj če celo življenje samo sanjamo in se po smrti zbudimo iz teh sanj v neki drugi dimenziji?

Samo ideja za premislek. Kakšna so vaša mnenja?

Meizu ::

Mnenj je toliko, da je brezveze o tem sploh debatirat. Ko boš umrl boš pač spoznal resnico ane. Mnenj je veliko, dokazanega pa nič.

krispe ::

Zanimiva tematika, ampak nažalost še znanost vedno ne ve kaj se zgodi po smrti tak da so vse samo špekulacije.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

cen1 ::

Po mojem v sanjah ne moreš občutit res hude bolečine, vsaj jaz vem da jo še nisem. V RL pa jo lahko..

lonewolf_ ::

Na koncu smo na nekem svetu, kjer smo živečim kot nanobakterije.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

fantasycamp ::

Nima veze če obstajajo dimenzije, še vedno živiš v svetu kjer moraš igrat po pravilih fizike...

Je pa zanimivo

telexdell ::

Pa saj različna verovanja že vseskozi govorijo o posmrtnem življenju. Tisti ta pridni se po smrti zbudijo v Nebesih oni bolj poredni pa v Peklu.

Pol pa imajo nekateri toliko za povedati o veri in verovanju.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

BigWhale ::

Turar8 je izjavil:

Medtem ko sanjamo, smo popolnoma prepričani, da so sanje resnične, da niso iluzija. Zakaj torej mislimo, da živimo v resničnem svetu, kaj če so to kar doživljamo le sanje?


Don't stop there, go full meta!

Kaj pa ce samo sanjamo, da sanjamo, da sanjamo, da sanjamo, da sanjamo, da smo v resnici zivi?

jest10 ::

krispe je izjavil:

Zanimiva tematika, ampak nažalost še znanost vedno ne ve kaj se zgodi po smrti tak da so vse samo špekulacije.

Znanost dobro ve, kaj se zgodi po smrti.
Ampak to je preveč dolgočasno, si je lepše izmisliti kaj lepšega ane;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

driver_x ::

Kaj pa če je vse, kar se nam zgodi v resničnem življenju, res?

prenasalec ::

driver_x je izjavil:

Kaj pa če je vse, kar se nam zgodi v resničnem življenju, res?

To je zdaj vprašanje.

njyngs ::

Verjetno smo vsi kot v Matrici v nekih velikih skledah polnih želeja pa vode. Pa napeljan vodovod do vseh telesnih odprtin.

BigWhale ::

njyngs je izjavil:

Verjetno smo vsi kot v Matrici v nekih velikih skledah polnih želeja pa vode. Pa napeljan vodovod do vseh telesnih odprtin.


To bi bilo energijsko skrajno potratno in neucinkovito. V bistvu bi rabil vec napajanja, da bi napajal taksno matrico.

BC3 ::

Turar8 je izjavil:

Medtem ko sanjamo, smo popolnoma prepričani, da so sanje resnične, da niso iluzija.
kdo je prepričan? jaz se v 98% sanj popolnoma zavedam, da sanjam.

shadeX ::

BC3 je izjavil:

Turar8 je izjavil:

Medtem ko sanjamo, smo popolnoma prepričani, da so sanje resnične, da niso iluzija.
kdo je prepričan? jaz se v 98% sanj popolnoma zavedam, da sanjam.


Pol ne spiš dovolj trdno. Se je tudi men dogajalo.

echo ::

Ja, občutek resničnosti izhaja iz možganov.
Očitno obstaja nek center, ki pravi "vse štima" in v sanjah ga skoraj nič ne zmoti.
Tako se tudi ob največjih absurdnostih sanj in preskokih ne zamisliš "hmm, to pa ne more bit res".

Nič kaj takšnega.

negotiator ::

shadeX je izjavil:

BC3 je izjavil:

Turar8 je izjavil:

Medtem ko sanjamo, smo popolnoma prepričani, da so sanje resnične, da niso iluzija.
kdo je prepričan? jaz se v 98% sanj popolnoma zavedam, da sanjam.


Pol ne spiš dovolj trdno. Se je tudi men dogajalo.


Temu se reče lucidno sanjanje. Tudi meni je že to uspelo nekajkrat, blagor vam, ki se vam to kar dogaja (ta način sanjanja se da dobro izkoristit).
All easy problems have already been solved.

Spajky ::

njyngs je izjavil:

Verjetno smo vsi kot v Matrici ...
.. ali pa smo vsi "potopljeni v 3D immersion Movie" ... precej težko in zahtevno sledenje/teorija : The Holographic Universe (Part One) - 1,35h od petih delov ...
https://www.youtube.com/watch?v=lMBt_yfGKpU
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umiranje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23324168 (18949) mulc007
»

Sanje

Oddelek: Znanost in tehnologija
285582 (3705) Duhec
»

Igričarji sanjajo bolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4712090 (10455) Lonsarg
»

Halucinacije - proof?

Oddelek: Loža
454620 (3368) rdecaluc

Več podobnih tem